Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Malo DTP-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 19.01.2005 22:41    Post subject: Malo DTP-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

trenutno radim ovomjesecni casopis nase organizacije, pa rekoh ajd da cujem necije misljenje jer valja to sta... Smile

page1 , page2 , page3 , page4

fotke nisu bas nesto kvalitetne, pa se nevide detalji... al je barem brzo... Smile
inace ovo je radeno za A5...
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 20.01.2005 00:06    Post subject: Reply with quote

fora je...svidja mi se al jedina zamjerka je ovaj gore odlomak na svakoj strani...
imas ravnu liniju pa onda neakvo ispupcenje i nutra pis prica s naslovnice...to me previse asocira na WEB...iako cijeli list lici na web...taj gore dio mi je way to much!
Back to top
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 20.01.2005 00:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da paginaciju sam namjerno napravio ko neki izbornik na web-u, cinilo mi se to zgodno, pogotovo da se primjeni neki elemanat sa web-a u printu...
ma u posljednje vrijeme radim i za web i za print, pa sam malo pogubio konce, tak da mi sada sve vuce na web... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 20.01.2005 01:05    Post subject: Reply with quote

Smile
Smile
Smile
Back to top
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 20.01.2005 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dizajn je derivacija trostupačne klasike, pa ga neću komentirati.

ali...

imaš par (učestalih) čisto zanatskih pogreški:

1. novine4.jpg: body ti počinje u doljnjem lijevom kutu, no treći stupac počinje na vrhu stranice. to je nešto što bi valjalo izbjegavat. takodjer, ovo ti je jedini layout u kojem lomiš stupac sa naslovom - na ostalima slog djeluje kompaktno. odluči se za jednu varijantu, pa ga ili lomi ili ne.

2. malo imaš međunaslove, malo nemaš. odluči hoćeš li ih imat ili ne. ako ih na nekim temama nemaš - treba postojat dobar razlog, isti tipovi teksta trebaju imat istu opremu. (btw, prije jednog ti međića fali redak razmaka)

3. potpisi pod slike - malo ima, malo nema. odluči se za jednu varijantu. ako stavljaš potpise, onda moraš imat razlog da ih negdje ne staviš (recimo - otvorna fotka, kod koje naslov/podnaslov funkcioniraju kao potpis)

4. izbor fotografija - (recimo novine3.jpg). imaš 4 bazično iste fotke (ekipa gleda/bježi + val se valja) + detalj vala na plaži. najveća nije dovoljno velika/različita da se izdvaja kao otvorna fotka. pretpostavljam da bi te fotke trebale biti posložene kronološki, ali u tom slučaju što zadnja radi na prvom mjestu? također, gdje je potpis?

5. nadnaslov je na svakoj stranici na drugom mjestu u odnosu na naslov. ideja nadnaslova jest da radi u kombinaciji sa naslovom, no zbog nepostojećeg međuodnosa to ne šljaka (btw, čini mi se da je na novine3.jpg pismo u nadnaslovu suženo. to izbjegavaj)

toliko,

pozdrav i sretno sa projektom...
Back to top
View user's profile Send private message
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 20.01.2005 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala dunga...
Back to top
View user's profile Send private message
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 22.01.2005 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sasvim ok...

slazem se s svim zamerkama vec navedenim.

treba ti jos iskustva i vezbe. ali, skroz je ok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group