Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ASP.net

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 05.02.2005 21:12    Post subject: ASP.net Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, želim početi učiti asp.net, ali neznam šta mi sve treba i di to sve naći, ajd molim vas neka netko stavi linkove za downlaoad svega što mi je potrebno, znaći server koji trebam, dokumentaciju, neke help fileove, bio bih vam jakoooooo zahvalan ako biste mi to mogli postati...

bio sam na siteu asp.net, ali tamo skoro pa niti jedan download nerai!! pokaže mi microsoft 404 stranicu Shocked
Fisting Public Dorm Pussy Ebony Voyeur Gym Tennis Lick Pics Foreplay Fantasy Black-Teen Clit 4some Big-Tits Close-up Short-Hair Cum-Facial Dyke Toon Pale Fat-Ass Nurse Office Thong 10+-Inch-Cock Gorgeous Hungarian Public Fucking Adorable Watersport Midget Tied-up Shower Leather Bikini Toys Japanese

Last edited by unLog!c on 16.10.2008 13:32; edited 1 time in total

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
imbrod
Guest





PostPosted: 06.02.2005 15:40    Post subject: Reply with quote

Slazem se, dokumentacija im je uzas.

Sutra cu ti na poslu iz svojih favoritesa povuc neke linkove, a za instalaciju trebas NET framework (vidi na vise Mrezinih CD-ova). Za development imas Visual Studio NET koji je stvarno ogroman i kompleksan, ali zato imas (opet na Mrezinom CDu) i besplatni WebMatrix (ako se ne varam tako se zove - i to cu ti sutra provjeriti)

Ja sam proucavao ASP.NET nekoliko mjeseci, a onda sam uvidio da ne vidim zasto ne bih ostao na ASP-u (jedini razlog je novi sistem cache-iranja na serveru jer se stranice kompajliraju pa shodno tome puno brze izvrsavaju)
Ali sto se tice developmenta, kad radis sa kolegom dizajnerom koji ti da gotov dizajn stranice na koji ti stavljas kod (kao u mom slucaju), a ne sve potpuno sam, onda mi se cini ASP.NET jako ne-modularan iako tvrde da bas je.
Back to top
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 11.10.2005 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molim da postate rezultate, i drugima bi koristilo Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 11.10.2005 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Opet otvaram Pandorinu kutiju... Ako si početnik i nemaš iskustva sa programiranjem, a želiš učiti moja ti je topla preporuka da se radije posvetiš PHP-u.....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group