Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
OSX probleem!
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 18.02.2005 13:27    Post subject: OSX probleem! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislio sam pitat kak dobit @ na macu!? ali slucajni tipfeler dok sam piskaro ovaj naslov mi je otkrio da se @ skriva iza kombinacije tipaka Shift + 2!???

i jos jedna stvar koja me muci maksimalno:
KAKO NASTIMAT DA MI DEFAAULT TIPKOVNICA BUDE CROATIAN a ne fucking U.S.

uzasno mj e frustrirajuce to!!
sve je ostalo super Smile

tnx.

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 18.02.2005 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo odovorio bi ti, ali ne znam
Very Happy

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.02.2005 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na hr tipkovnici @ je na alt-shift-2

za default hr tipkovnicu:

System Preferences => International => Input Menu

jednostavno isključiš sve tipkovnice koje su ti višak.

PAZI, potrebne su ti minimalno jedna unicode i jedna roman tipkovnica, dakle, trebaš imati hr unicode i hr roman tipkovnice (to je stoga što sve aplikacije još uvijek ne podržavaju unicode).

hr unicode dolazi uz sistem, a hr roman (u slučaju da ga nemaš) možeš skinuti sa jabučnjaka ( www.jabucnjak.info => Datoteke => Domaće datoteke => HR Layouti za OS X 10.2.x ) - hrvatskog mac portala.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.02.2005 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw, ako ti možda u nekim slučajevima treba i američki keyboard layout:

pod International => Input Menu ostaviš uključenu i američki layout, klikneš na Options i isključiš "Try to match keyboard with text"

u tom slučaju layoute biraš ručno, ili kroz menu u gornjem desnom ćošku (klikneš na željenu zastavicu), ili sa shortcutom jabuka-alt-space.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 18.02.2005 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad se vec prica o Macovima i OS X-u... Ima netko neke pouzdane brojke o kolicini (suludih?) pojedinaca i pojedinki koji surfaju u IE-u 5.2.3 na os x-u?

Naime, to je toliko zbugirano smece, da mi naprosto nije jasno zasto to netko uopce ide skidati, a kamoli surfati u tom govnu od browsera, no, neki mi tvrde da takvih usera ima dosta, pa me samo zanima koliko je to "dosta"... Hvala unparijed na bilo kakvim brojkama ili statistikama sa nekih mac siteova...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 18.02.2005 19:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@zyt: pa nema niko potrebe to skidat s neta, sece dode predinstalirano Smile

ja inace korisitm firefox... samo me mallo jebe jer Tabbrowser Prefferences ne sljaka :/

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 18.02.2005 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thx, nisam znao da dodje i na os x-u predinstalirano... doduse, trebao sam pretpostaviti Smile

a imas mozda neku ideju ili link o brojkama nekim konkretnim?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.02.2005 00:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.macserialjunkie.com/forum/viewtopic.php?t=36220&postdays=0&postorder=asc&vote=viewresult

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.02.2005 00:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:
@zyt: pa nema niko potrebe to skidat s neta, sece dode predinstalirano Smile

ja inace korisitm firefox... samo me mallo jebe jer Tabbrowser Prefferences ne sljaka :/


?

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.02.2005 00:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
thx, nisam znao da dodje i na os x-u predinstalirano... doduse, trebao sam pretpostaviti :)

a imas mozda neku ideju ili link o brojkama nekim konkretnim?

procitao sam da os x usera ima oko 35 miljuna... znaci ona brojka koja se i siri po svijetu, od 3-5% usera su macintosh useri..
a ono, na mi3u, koji bi trebao imat veci postotak mac usera jel ima isto 3posto, tak da ti je hr prosjek jasan odmah.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 19.02.2005 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Un question, pls.
Jes ja sam M$ korisnik, i bikoz of det aj sak... al dobro... nemorate odma paljbu na mene. Al trebalo bi reci jednu stvar, gleda sam ocjene G5vsP4 u Bug-u kad je bilo, i nisu se nesto razlikovali u performansama. Zbog cega je mac toliko popularan medju graficarima, odnosno, zasto nije cjenovno pristupacniji? Dobro, osim sto super izgleda, i sto su mac monitori su predobri (a mislim da se i samsung moze lipo kalibrirat). U cemu je ta drasticna razlika?

DA, znam da se ovo pitanje cesto javlja.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.02.2005 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
Un question, pls.
Jes ja sam M$ korisnik, i bikoz of det aj sak... al dobro... nemorate odma paljbu na mene. Al trebalo bi reci jednu stvar, gleda sam ocjene G5vsP4 u Bug-u kad je bilo, i nisu se nesto razlikovali u performansama. Zbog cega je mac toliko popularan medju graficarima, odnosno, zasto nije cjenovno pristupacniji? Dobro, osim sto super izgleda, i sto su mac monitori su predobri (a mislim da se i samsung moze lipo kalibrirat). U cemu je ta drasticna razlika?

DA, znam da se ovo pitanje cesto javlja.


opasnu igru igraš... postavljanje takvih pitanja najčešće rezultira flejmanjem uzduž i popreko foruma. zato neću ni pokušat odgovorit.

samo maaaaala, malecna opaska: pogrešno si shvatio cijeli problem - ne radi se o pitanju "P4 ili G5", već o pitanju "microsoft windows ili mac os"...
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.02.2005 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Kad se vec prica o Macovima i OS X-u... Ima netko neke pouzdane brojke o kolicini (suludih?) pojedinaca i pojedinki koji surfaju u IE-u 5.2.3 na os x-u?


paaaa, ja JESAM čuo za jednog tipa koji nije odmah obrisao IE, ali on, navodno, ima problema sa alkoholom... Laughing

btw, ako te stvarno zanima postotak kontaktiraj admine na jabučnjaku ( www.jabucnjak.info ) - mislim da će ti bez beda dat tražene podatke. za korak dalje, cimni ekipu na http://www.macosx.com/forums/ - likovi su skroz ok.

btw2, za sve one koji nemaju maca, a baš bi im fino pasao na radnom stolu - klik na http://www.theapplecollection.com/Collection/PaperMac/
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 19.02.2005 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
opasnu igru igraš... postavljanje takvih pitanja najčešće rezultira flejmanjem uzduž i popreko foruma. zato neću ni pokušat odgovorit.


doooooobro... povlacim pitanje...

dunga wrote:
samo maaaaala, malecna opaska: pogrešno si shvatio cijeli problem - ne radi se o pitanju "P4 ili G5", već o pitanju "microsoft windows ili mac os"...


It does make sense actually... istina, XP se da prilagodit izgledom, pa cak mu se da uklonit neke propuste rucno, pa cak se i izmijeni star i logon... ali je u osnovi M$XP... okay... got the point... al zasad sam jos uvijek primoran ostat na njemu...

P.S. A kako to da MacOS ne radi na PC? Glupo pitanje, ZNAM, ali opet... kako to? ima li neki PC OSX ili nesto tako?

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.02.2005 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
P.S. A kako to da MacOS ne radi na PC? Glupo pitanje, ZNAM, ali opet... kako to? ima li neki PC OSX ili nesto tako?


radi se o potpuno drugačijoj arhitekturi procesora. slikovito, to je kao da u vrhunski trkaći auto pokušavaš stavit upravljač iz mlaznog aviona.

dakle - ili trebaš iznova napisat osx koji je prilagođen pentiumu, ili napravit emulator powerPC procesora.
na ovom potonjem se radi - pogledaj http://pearpc.sourceforge.net/

no, ne očekuj previše. u pitanju je toliko kompleksna emulacija, da jednostavno ne možeš očekivat neke upotrebne rezultate.

btw, šuška se da bi se kao posljedica appleove suradnje sa sonyjem mogla pojavit nova generacija strojeva za video editing zasnovanih na cell procesoru (proc koji su zajednički razvili sony, ibm i toshiba, primarno za playstation3, pa onda za svu silu konzumne elektronike http://www.blachford.info/computer/Cells/Cell0.html )
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 19.02.2005 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
radi se o potpuno drugačijoj arhitekturi procesora. slikovito, to je kao da u vrhunski trkaći auto pokušavaš stavit upravljač iz mlaznog aviona.
dakle - ili trebaš iznova napisat osx koji je prilagođen pentiumu, ili napravit emulator powerPC procesora.


Da, skontah sta si tija rec... Nisam taj detalj uzeo u obzir... Steta... Steta... Da bar naprave za 64bitathlonca ili nesto sl... oh well... i can have dreams, can't I?

Sta se auta tice, ljudi stavljaju sportski volan u stojku i ficu, probaj takvome predlozit tako nesto i daj mu upravljac... nevriujem da ce mu dugo trebati

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 19.02.2005 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
Zbog cega je mac toliko popularan medju graficarima, odnosno, zasto nije cjenovno pristupacniji? Dobro, osim sto super izgleda, i sto su mac monitori su predobri (a mislim da se i samsung moze lipo kalibrirat). U cemu je ta drasticna razlika?
Iz prve ruke—u PS četiri puta brže renda oblake+radial blur. Samsung nisu profi monitori, nego samo 'malo bolji' monitori, a kalibracija je tek rudimentarna (npr. nedostatak korekcije geometrije po vertikali). Usporedba s Apple monitorima je u najmanju ruku smiješna.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 19.02.2005 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@maratz: slazem se za brzinu rada... ma u svakom slucaju je bolje organizirana ta struktura i procesora, ali i upravljanja memorijom u osX-u, ocito. Windowsi po defaultu to nemaju, i tu je masivni gubitak brzine.

Okay... inaf oftopic... samo me zanimalo po pitanju ljudi iz prve ruke...

P.S. Buduci da nisam vidio pravi, novi, Appleov monitor, ne mogu prosudjivat. Meni je ovi zamzeng zadovoljavajuc za trenutne potrebe... a o eplu trenutno mogu samo sanjat (u biti, moga bi se prijavit na milijunasa... 32k je dobar pocetak... 64k bi bilo sasvim zadovoljavajuce... sa 128k bi vec moga nesto i nabavit... hehe...)

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.02.2005 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
http://www.macserialjunkie.com/forum/viewtopic.php?t=36220&postdays=0&postorder=asc&vote=viewresult

Noup, ni nakon reganja izgleda nemam pristup u taj forum :-\

Nadam se da ne propustam neke super konkretne brojke tamo Wink

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 19.02.2005 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i kolko sam ja upucen, mac hendla s memorijom totalno drukcije nego sto to rade windozi... frend koji radi na macu mi je to jednom objasnjavao kao da mac svu memoriju alocira za trenutno aktivnu aplikaciju, a sve ostalo bufferira il nesto tome slicno...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.02.2005 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
paaaa, ja JESAM čuo za jednog tipa koji nije odmah obrisao IE, ali on, navodno, ima problema sa alkoholom... :lol:

:))))
Ok, thx, to vec dosta govori :)
Quote:
btw, ako te stvarno zanima postotak kontaktiraj admine na jabučnjaku ( www.jabucnjak.info ) - mislim da će ti bez beda dat tražene podatke. za korak dalje, cimni ekipu na http://www.macosx.com/forums/ - likovi su skroz ok.

Poslah poruku preko contact forma, ce da vidimo, thx for d tip.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.02.2005 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
burne wrote:
Un question, pls.
Jes ja sam M$ korisnik, i bikoz of det aj sak... al dobro... nemorate odma paljbu na mene. Al trebalo bi reci jednu stvar, gleda sam ocjene G5vsP4 u Bug-u kad je bilo, i nisu se nesto razlikovali u performansama. Zbog cega je mac toliko popularan medju graficarima, odnosno, zasto nije cjenovno pristupacniji? Dobro, osim sto super izgleda, i sto su mac monitori su predobri (a mislim da se i samsung moze lipo kalibrirat). U cemu je ta drasticna razlika?

DA, znam da se ovo pitanje cesto javlja.


opasnu igru igraš... postavljanje takvih pitanja najčešće rezultira flejmanjem uzduž i popreko foruma. zato neću ni pokušat odgovorit.

samo maaaaala, malecna opaska: pogrešno si shvatio cijeli problem - ne radi se o pitanju "P4 ili G5", već o pitanju "microsoft windows ili mac os"...


igra je opasna, slazem se...

ne radi se o pitanju p4 ili g5 niti o win ili mac. jednostavno ne da se sporediti. kruske i jabuke... Da ne bi bilo zabune, ja ne kazem koji je bolji, samo da su RAZLICITI. Smile Drugaciji pristup memoriji, drugaciji nacin procesiranja, razlicita filozofija OS-a, razliciti subjektivni feeling cak i kad se radi o istim procesima i istim programima, jedan ima virusa, drugi nema Smile A ovaj sto ima viruse, nema velocity engine(tm), a ovaj sto nema viruse, ima spomenuti engine, koji kicks ass u grafici videu itn..

ja mislim da su appleovi monitori (ipak) samsungovi!

@zyt: Macserialjunkie site i forum su na udaru vlsti zbog sheranja seriskih brojeva, softvera i krakova, pa su extra pretpazljivi. Bili su i zatvarni par puta.
Uglavnom:
MSJ wrote:
What browser are you using now to access this MSJ web page ?

Safari 65% [ 376 ]
Internet Explorer 2% [ 12 ]
Omniweb 5% [ 30 ]
Opera 1% [ 11 ]
Mozilla 2% [ 15 ]
Camino 5% [ 33 ]
FireFox 15% [ 91 ]
iCab 0% [ 2 ]
Netscape 0% [ 5 ]
others 0% [ 3 ]

Total Votes : 578


Nije bas ono sto trazis ali.....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.02.2005 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
@zyt: Nije bas ono sto trazis ali.....

Muchos gracias. I vise je nego sto trazim. Jest da je uzorak posjetioca specifican, ali svejedno - dovoljno govori... Hvala jos jednom

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 19.02.2005 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

navodno neke kompanije koje proizvode pc-e zele prepisat osx na pc al jobs ne da. negdje sam to procitao.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.02.2005 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjeko wrote:
navodno neke kompanije koje proizvode pc-e zele prepisat osx na pc al jobs ne da. negdje sam to procitao.


to je kao urbana legenda. Navodno Jobs ima OSX za x86.... Ako to izadje, zbogom apple! As simple as that! On ionako (zasad) drzi samo 3% kolaca.
cheers

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group