Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
OSX probleem!
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.02.2005 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
koskar wrote:
@zyt: Nije bas ono sto trazis ali.....

Muchos gracias. I vise je nego sto trazim. Jest da je uzorak posjetioca specifican, ali svejedno - dovoljno govori... Hvala jos jednom


Ne znam zasto mislis da je uzorak specifican. sve su to Mac useri. Nitko zdrav ne korisi IE, ne zbog M$-a, nego zato sto je bezveze i bugiran do boli! A i izgleda grozno na Mac-u. Da ne pominjem da M$ vise ne izdaje nove verzije IE za Mac.

BTW, Svi ti "specificni" rado koriste Office 2004 i Virtual PC SmileSmileSmile

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 19.02.2005 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
Ako to izadje, zbogom apple!


zasto bi to bilo losee ako izade za pc?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.02.2005 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjeko wrote:
koskar wrote:
Ako to izadje, zbogom apple!


zasto bi to bilo losee ako izade za pc?


Kakvo je to pitanje?

Apple prodaje i softver i hardver (skup, estetski, funkiconalan, jako lijep itd). Hardver nosi dolare u tvrtku. Osim logic audio, (koji ima dongle), sve ostalo se (relativno) lako moze krekirati. Da bi koristio appleov softver sada MORAS imati i appleov hardver.

Ako OSX bude portiran na x86, malo ce ljudi kupovati skup hardver, ma kako on lijep i funkcionalan bio! Pc-ovi se proizvode masovno i kompletno bi srusili (globalno) prodaju appleovog hardvera. Ako sad ima 3% korisnika, tad bi imalo 0,5% u najboljem.

Apple ide na suprotnu varijantu (Mac mini), da bi prigrabio sto vise switchera! Jobs ne portira OSX na x86, (ne zna se dali je to napravljeno, samo spekulacije), nego ljudima koji hoce OSX, a hardver im je preskup, nudi pristupacniji model Mac-a.

Port OSX na X86 ekonomsko je samoubojstvo!

BTW, Jobs je mozda karizmatican i puno ga ljudi obozava, ali njemu su naravno novci na prvom. Nije on crveni kriz, jebiga.
Naravno, on nije sataniziran kao Gates ali to je sasvim druga prica, bajka takoreci Smile

cheers

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.02.2005 23:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. mac os na x86: to JE urbana legenda. razvoj os-a košta, ekipa u apple-u (očito) nije toliko glupa da upuca milijune dolara u razvoj os-a koji će zatim držat u ladici.

za mac os kompatibilno računalo nije dovoljan samo os. potreban je i rom. sredinom devedesetih postojalo je par firmi koje su proizvodile mac kompatibilne strojeve (power computing, starmax, umax supermac...) - naravno, apple im je naplatio finu cifru i za rom i za os.dakle, ukoliko bi željeli zaraditi na mac klonovima - mogli bi, bez beda.

btw, sjetite se da je najbogatiji čovjek na svijetu novce zaradio prodajući os za x86 platformu... pitam se, tko bi bio toliko blesav da odabere windoze umjesto osx-a...


2. steve jobs: je poznat kao "one-dollar manager". to je stoga što za svoj rad u apple-u dobiva plaću od jednog dolara (ok, i službeni avion). milijune koje dobije, dobije kao dioničar.
http://news.zdnet.co.uk/business/employment/0,39020648,2101729,00.htm

3. kad me je već krenulo... ne znam je li to opće poznata činjenica, ali postoje i dva DOS kompatibilna modela maca - quadra 610 dos i LC 630 dos. ( http://www.lowendmac.com/quadra/q610dos.shtml i http://www.lowendmac.com/quadra/lc630dos.shtml ).

pojavili su se u vrijeme kad su windowsi bili samo grafički shell za dos Wink
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.02.2005 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
2. steve jobs: je poznat kao "one-dollar manager". to je stoga što za svoj rad u apple-u dobiva plaću od jednog dolara (ok, i službeni avion). milijune koje dobije, dobije kao dioničar.

e, kak to funkcionira, on mora prodat 2 dionice svaki mjesec da ima za rentu i klopu il kak?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.02.2005 23:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
e, kak to funkcionira, on mora prodat 2 dionice svaki mjesec da ima za rentu i klopu il kak?

ma, siguran sam da je spremio koju kunu sa strane, pa nekako rastegne od prvog do prvog (mjeseca), pričeka isplatu dividendi, pokupi koji milijun dolara, pa opet rasteže... Smile

mislim, čovjek je bogat. "Apple CEO Steve Jobs has now moved up 44 places to be ranked 78th on the Forbes 400 List of the United States Wealthiest Citizens. His net worth is $2.3 Billion."

osnivač je i neke firmice za animaciju - mislim da se zove pixar... zvuči poznato...? Wink
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.02.2005 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
dunga wrote:
2. steve jobs: je poznat kao "one-dollar manager". to je stoga što za svoj rad u apple-u dobiva plaću od jednog dolara (ok, i službeni avion). milijune koje dobije, dobije kao dioničar.

e, kak to funkcionira, on mora prodat 2 dionice svaki mjesec da ima za rentu i klopu il kak?

svaka cast Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 19.02.2005 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
osnivač je i neke firmice za animaciju - mislim da se zove pixar... zvuči poznato...? Wink


eeeeeee, to su pravi maheri... 24h+ za rendat jedan frejm di je dlakavo cudoviste, to ja zovem kvalitetom... no, al ih nije disney sad pod svoju ovlast stavio?

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2005 00:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
blackduke wrote:
dunga wrote:
2. steve jobs: je poznat kao "one-dollar manager". to je stoga što za svoj rad u apple-u dobiva plaću od jednog dolara (ok, i službeni avion). milijune koje dobije, dobije kao dioničar.

e, kak to funkcionira, on mora prodat 2 dionice svaki mjesec da ima za rentu i klopu il kak?

svaka cast

dividende, i knew i left something out :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 20.02.2005 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ dunga:

da te ne kvotam mejt....

1. To je urbana legenda ali ne i nemogucnost. Not impossible, just improbable.
Onda, ovde se ne govori o mac kompatibilcima, nego o portanju (re-kompajliranju) OSX- za X86. Znaci nista rom-ovi i ostale zajebancije!
Logika koju ljudi prate je: OSX je Unix core, Unix je portiran na x86, znaci OSX se moze (je vec) portiran za x86. Jednostavno, ne?

Oko toga tko je koliko blesav, jebiga.... trebalo bi drugi topic otvoriti...

i tako dalje i tako blize
Very Happy

cheers

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 20.02.2005 01:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
Ovde se ne govori o mac kompatibilcima, nego o portanju (re-kompajliranju) OSX- za X86. Znaci nista rom-ovi i ostale zajebancije!
Logika koju ljudi prate je: OSX je Unix core, Unix je portiran na x86, znaci OSX se moze (je vec) portiran za x86. Jednostavno, ne?

gle, da se sve svodi na kompajliranje, već bi godinama imali mac os na x86 platformi. radi se o tome da moraš iznova napisat (i optimizirat) minimalno darwin...

također, treba ti i novi rom (bios, firmware, whatever)
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 20.02.2005 02:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

... a covjek je samo pitao kako moze dobiti @ na macu Laughing

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 20.02.2005 02:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
koskar wrote:
Ovde se ne govori o mac kompatibilcima, nego o portanju (re-kompajliranju) OSX- za X86. Znaci nista rom-ovi i ostale zajebancije!
Logika koju ljudi prate je: OSX je Unix core, Unix je portiran na x86, znaci OSX se moze (je vec) portiran za x86. Jednostavno, ne?

gle, da se sve svodi na kompajliranje, već bi godinama imali mac os na x86 platformi. radi se o tome da moraš iznova napisat (i optimizirat) minimalno darwin...

također, treba ti i novi rom (bios, firmware, whatever)


dunga m8,

ti izgleda ne kuzis o cemu ja pricam?

Tko bi portao upotrebljivi osx, (pazi, osx, ne bilo koji mac os)? apple? nisu valjda ludi?
sve je vec portano na x86 i darwin i unix i osx (pearpc), samo sto OSX radi presporo t.j. neupotrebljiv je!
Mislim, ako su open source entuzijasti uspeli, onda bi i apple i to sigurno.

Opet ti o romovima....Ne govorimo o klonovima vec o portanju. Dali treba novi rom, bios, sta vec za Linux na x86?

Moje misljenje je da se OSX nece NIKAD pojaviti na x86! Pitanje dali je moguce, je sasvim druga stvar. Ja mislim da JE. Pearpc ti je dokaz. I pazi, pearpc je emulator, a ne rekompajliran OSX! (Ovo rekompajliranje, shvati vrlo uvjetno. Naravno da ne mislim da je moguce prosto rekompajlianje. Nije to zadatak iz Pascala za srednju skolu iz 90-ih Smile )

Ako je emulator proradio onda ce port definitivno raiditi. Samo nema ga tko portati Smile, posto smo se valjda dogovorili da bi to bilo samoubojsvo za apple.

cheers.

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 20.02.2005 02:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
... a covjek je samo pitao kako moze dobiti @ na macu Laughing


Very Happy Smile
zato sam ja i predlozio drugi topic...

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 20.02.2005 04:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

§istina pito sam samo za @... ali toipi c mi je zanimljiv veome, i nesmeta mi nimalo da se diskusija nastavi Smile

btw, sama jezgra OSX-a. darwin je open source paket... apple nalacue samo svoje graficko sucelje mislim....

a sto se tice darwina bez problema se moze instalirat na x86 komp, probo ja...
bed je samo u grafickom sucelju, koje nije portano (niti ce ikad biti Smile), a bez njega nema ni aplikacija koje rade na macu...

Mislim da ne grijesim, ali svakako me isparite ako da!


pozdrav Smile)ljuu

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 20.02.2005 05:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:
§istina pito sam samo za @... ali toipi c mi je zanimljiv veome, i nesmeta mi nimalo da se diskusija nastavi Smile

btw, sama jezgra OSX-a. darwin je open source paket... apple nalacue samo svoje graficko sucelje mislim....

a sto se tice darwina bez problema se moze instalirat na x86 komp, probo ja...
bed je samo u grafickom sucelju, koje nije portano (niti ce ikad biti Smile), a bez njega nema ni aplikacija koje rade na macu...

Mislim da ne grijesim, ali svakako me isparite ako da!


pozdrav Smile)ljuu


to i ja mislim. nakupio po raznim forumima, a i iz licnog iskustva. nisam bio bas siguran i cekao sam da se malo diskusija rasplamsa. Smile

OSX je darwin sa suceljem zvanim Aqua, ne? E, ta aqua izgleda dobro za poludit. pa onda sve aplikacije tipa itunes, mail, ichat, safari,address book itd su dio OSX-a i rade bez greske. Medjutim to je tako fino napravljeno da subjektivni je feeling kao da ti sve to radi samo OSX. Aplikacije se ne ponasaju tako individualno kao kod windowsa, imho.(podvlacim IMHO). Sve je fino, nasminkano, integrirano i ti samo klizis. SmileSmileSmile
Inace aqua je cisti photoshop i sve te sjajne ikone butoni i ini su nista drugo do jpg slicice. Svejedno, to na windowsima je jos uvjek rudimentirano u odnosu na OSX.Stvar koja ovo omogucuje a emulaciju cini nemogucom (vidi pearpc, open source projekt, koji radi kao mac sa 5-6% snage , a sam se OSX instalira za 10+sati!) se kod G3 zvala AltiVec a kod G4/5 se zove velocity engine. Ne znam sta je to tacno ali graficki prikaz kod apple-a je dosta slikovit. Podaci u x86 procesoru prolaze kao kroz ljevak (suzavaju se pri kraju i guse CPU) dok se kod G4/5 prolaze kao kroz cijev.

Ovo je jedna od stvari... Sutra vise. Spava mi se. Sad

BTW, macove aplikacije se kod Pc-ja vide kao folderi, jer to oni upravo jesu!! Samo su maskirani kao izvrshne datoteke Smile

cheers

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 20.02.2005 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e al sam pun tipfelera :/

brrr. valjda zato jer je bilo kasno Smile

@koskar: mislim da su png slike u pitanju a ne jpegovi Razz


Wink

E, jos nesto... jel mi neko moze preporucit neki DOBAR download manager za maca?!

tnx

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 20.02.2005 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

png, jpeg, whatever.... izgleda cool. ipak neznam zasto mi se jpg urezao u pamcenju Cool .

Najbolji dl maneger bi bio Speed Download:

http://www.macupdate.com/info.php/id/4710

Javi mi ako ti treba ful verzija da je skinem .

cheers.

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 20.02.2005 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da li slučajno znaš za neki freeware/open source download manager koji pristojno radi? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 20.02.2005 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx. skinuo sam speed download, radi mi ok...
iako nemogu skidat macromedijine tirale s njihovog site pomocu njega?!?

jos mi nesto treba Smile
software za przenje, nesto tipa Nero ili K3b??

tnx Smile

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 20.02.2005 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:
tnx. skinuo sam speed download, radi mi ok...
iako nemogu skidat macromedijine tirale s njihovog site pomocu njega?!?

jos mi nesto treba Smile
software za przenje, nesto tipa Nero ili K3b??

tnx Smile


moze... sta 'oces?

toast 6 ili dragon burn?

toast is the best......

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 20.02.2005 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ocem the best naravno Smile

tic984@gmail.com

tnx Smile

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 20.02.2005 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
Da li slučajno znaš za neki freeware/open source download manager koji pristojno radi? Smile


za mac? sta ce ti opensource, kad ti mogu "nabavit" full SD? tezak je samo 2mb.
ali ako ipak hoces free/open, trazi:
macupdate.com
i
versiontracker.com
ovo su 2 najvaznija sajta u zivotu svakog macusera Smile

cheers

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 21.02.2005 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, kaj se mene tice meni je tak svejedno kaj ima unutra i kak radi - glavno da radi zivotinjski...

Ja sam bio kod frenda kad je na svom G4 paralelno otvorio photoshop, illustrator, freehend i jos neke djidjemidje (i to na laptopu) i bez beda radio na sva tri komada paralelno i switchanje iz jednog u drugi program je radilo smooth as butter... i sve to na 1.25 Gh procu i gigu rama, dok moj pentach na 3 gige rikava kad mu tak nekaj napravish (digne aplikacije i to i mo's ih switchat, no kad u illustrator ili indesign loadash neki veci file sa malo vise objekata - pocne rikavat... nemresh ni scrollat normalno unutar indesigna... a on radi prijelom neke enciklopedije za djecu od 200 stranica i skrola ko da cita word dokument)

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 21.02.2005 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:
ocem the best naravno Smile

tic984@gmail.com

tnx Smile


fajl je prevelik! ali mislim da mozes instalirati samo 6.0.9 update (i poerd toga sto je update). Naravno i ovo je veliko, pa cu ti poslati torrent na mail pa si ga skini....

trebas pozuriti, prije nego torrent umre...

cheers

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group