Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CK Rijeka

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 20.02.2005 13:29    Post subject: CK Rijeka Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.ck-rijeka.hr

Kako vam se čini?

I jedno pitanje - rađen je sa textpattern-om i nikako da skužim kako da mu dam fiksno koje kategorije po redu idu. On meni uvijek slaže po abecedi, ili po zadnjem datumu, a ja bih da mi navigacija bude po redu baš kao što je sada složena uz pomoć brojeva. Kako da ih maknem, a da mi se ne pobrka redosljed?

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2005 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bas sam neki dan razmisljao kak nisam naletio na zemsku koja brije na css nikad :)
omg!!

anyway
1. HTML valid / CSS valid na dnu fixat (bez stila u firefoxu)
2. pojavlja ti se u IE na dnu rupa
3. mislim da bi bilo veri kul kad bi ritrejsala kartu (samo glavne ceste) tak da i ona lici na nesto

sajt mi simpa, bez tabela, gg
(za tehnicka pitanja i opaske ce se znalci javit)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 20.02.2005 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ko da mi se dolje u footeru malo raspada.. u firefoxu..
ili je to tako smisljeno.
Samo za title na pisi Crveni kriz Rijeka jer nitko nema pojma sto je to CK. ja mislio da je neki klub, Cicban klub il nes.
I menu si mogla napraviti tako da ovaj crveni hover ima jednaku velicinu tak da je sve simetricno..

Just my 0.02 $

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 20.02.2005 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke: tek sam se odnedavno navukla...
1. - ok
2. - gdje je rupa?
3. - slažem se - napravljeno.

_butch:
- vidim da ste odmah odgovarali, a ja sam još išla nešto mijenjati, pa si možda uletio kad se raspadalo - valjda je sad ok
- "Centralni komitet" Very Happy - popravila sam
- a ne bih ja istu veličinu...

Hvala na komentarima.

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 20.02.2005 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni sve super osim dva detalja koja su potpuno IMHO pa ono Wink:

1. Mislim da bi trebala dodati bijeli obrub oko sitea, jer mi se prijelaz trenutni ne sviđa...
2. U meniju malo odvoji križ od crvenog backgrounda na mouse over. tj. da nije crveno pa sjena od križa opa križ već da je između sivo kako bi križ "dobio" zraka malo Smile

Sve ostalo ful ok Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2005 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Martina wrote:
2. - gdje je rupa? .

sad je ok, a i promijenila si footer? nema vise onih crta dole. sve ok sad.

takodjer, vidis da nisi puno potrosila vremena na kartu a ispala je x puta bolje neg samo ona zuta koju svi koriste. word of advice: takve stvari se exportaju kao gif, nema quality lossa, i overall su manje kvalitete.. za nekakve fotografije te ilustracije sa puno boja koristis jpg gdje je neophodna ta kompresija

poz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 20.02.2005 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- najs bg, me likes Smile
- header mi se ne sviđa baš, možda da se malo poigraš s naslovom, dunno
- u meniju je donji dio križa malo predug I think, no?
- kvot sa 'djelatnosti' - "klub darivatelja krvi i Ťklub 100 kapiť"

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2005 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ponavljam se za dukeom, cura koja radi css -- svaka čast, a još i nosiš meni najdraže prezime Smile (što sam tek danas shvatio)

imam pokoju zamjerku:

konceptualna -- u cijelom dizajnu nema nigdje crvenog KRIŽA (osim na hoveru i na slici)
dizajnerska -- ako si već radila gornji tekst u PS-u mogla si ga napraviti i ljepšeg, bez aliasinga (i u nekom ljepšem fontu)

tables -- znao sam da nećeš odoljeti thumbove staviti u tablicu Smile thumbovi nisu 'tabular data' i, ako već radiš tableless, možeš ih nanizati u listu ili u div pa ih floatati lijevo

---

semantičke -- headings!!! Prvo, nemaš H1 (kojeg tako i tako sakriješ tako da od njega napraviš header) kojeg jako vole search engines (da znaju što se dešava) a i ljudi koji ne vide, te ljudi koji ne vide CSS (da, ima i takvih). Nadalje, ovo tvoje je NO-NO:

Code:
<body>

<div id="head"></div>

<div id="left"> <!-- LINKOVI --> </div>

<div id="center">

  <p><span id="naslov">Djelatnosti CK Rijeka</span></p>

  <p><strong>Program davalaštva krvi</strong></p>

     <!-- txt -->

  <p><strong>Služba traženja</strong></p>

     <!-- txt -->

</body>


Span id=naslov? Strong za headinge?? Ovo je pravo:

Code:
<body>

<div id="head"><h1>Crveni križ Rijeka</h1></div>

<div id="left"> <!-- LINKOVI --> </div>

<div id="center">

  <h2>Djelatnosti CK Rijeka</h2>

  <h3>Program davalaštva krvi</h3>

     <!-- txt -->

  <h3>Služba traženja</h3>

     <!-- txt -->

</body>


Notice the use of headings.

Još -- navigacija ti nije u UL listi. Zašto, kad je navigacija sama po sebi lista linkova? Exmpl (ignoriraj definition list)

Last edited by Sulien on 20.02.2005 22:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 20.02.2005 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jako fino, odlični verlaufi skroz,
- ja bih u header stavio bijeli križ, veliki, a text GDCKR izvadio iz slike u div
- stavio bih pozadina: fixed
- u textpatternu imaš opciju za linkove da budu nice (npr. www.ck-rijeka.hr/kontakt)

sveusvemu Cool Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 20.02.2005 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Martina wrote:

- a ne bih ja istu veličinu...


Shocked
good, sad je sve oK Smile
veri najs i cestitke kao zemskoj osobi koja se bavi CSS-om Smile Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 21.02.2005 01:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam ovo stavila kao web stranicu, a nakon vaših komentara sve mi se više čini da je to bio WIP Smile

Većinu sam stvari pokušala implemenirati, isprobala sam tehničke i grafičke prijedloge (bijeli obrubi, pozadine i križ u headeru), ali jedno je zamisliti kako bi izgledalo, a drugo je kako to ispada. Tako da je dizajn više - manje kakav je i bio. Imam namjere se još malo headerom pozabaviti i negdje križ utrapiti...

Sulien - ako se ikad budemo ženili možeš uzeti moje prezime... Wink
Inače headinge sam sve upotrijebila, thumbovi nisu u tablici, a sa linkovima općenito imam problema jer kako sam rekla u Textpattern-u i nikako da nađem gdje je dio u kojem mogu prčkati po tome kako su rađeni.
Quote:
mile - u textpatternu imaš opciju za linkove da budu nice (npr. www.ck-rijeka.hr/kontakt)
- molim te pojasni mi di se vrše promijene u prikazu kategorije (linkova) jer jedino gdje ih ja pozivam u stranicu je edit-pages-default: <txp:category_list category="Vijesti" />


Pitam se da li je čuđenje na "Curu koja radi css?!?" općenito kritika na cure-dizajnere... Question

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 21.02.2005 01:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Još par stvari:
- nema linka na mail na 'kontakt' stranici
- imaš par praznih P tagova na dnu, je li to zbog odvajanja elemenata? Ako je, rađe se posluži marginom ili paddingom
- nakon ovih preinaka ti ni XHTML ni CSS nisu valid, pogledaj rezultate
- koristiš se pixelima za tekst, IE nije u stanju povećati ni smanjiti ga ako je u pixelima

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.02.2005 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Martina wrote:
Sulien - ako se ikad budemo ženili možeš uzeti moje prezime... Wink

bila bi mi čast

Martina wrote:
Pitam se da li je čuđenje na "Curu koja radi css?!?" općenito kritika na cure-dizajnere... Question

nije... samo smo iznenađeni jer cure općenito nemaju motivaciju da budu dobre u onome što rade, površne su i neugodno im je kad se ističu u mnoštvu, pa si nam prilično zapela za oko sa svojim iskorakom prema standardima... još kad bi i semantiku sredila bio bi to stvarno uzorni dizajnerski uradak

pogledajte samo poznate blogove o web developmentu i standardima... 3 tisuće muških i jedna žena Question
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 21.02.2005 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
.cure općenito nemaju motivaciju da budu dobre u onome što rade, površne su i neugodno im je kad se ističu u mnoštvu...

@sulien: na*ebo si kad se pojavi 4th Laughing

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 21.02.2005 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Martina wrote:

Quote:
mile - u textpatternu imaš opciju za linkove da budu nice (npr. www.ck-rijeka.hr/kontakt)
- molim te pojasni mi di se vrše promijene u prikazu kategorije (linkova) jer jedino gdje ih ja pozivam u stranicu je edit-pages-default: <txp:category_list category="Vijesti" />


1. ulogiraš se u admin
2. biraš admin > preferences > URL mode > clean
3. provjeriš radi li sve u frontendu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.02.2005 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 21.02.2005 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red - puno hvala za opaske o konkretnim greškama - nadam se da sam sve popravila.

Quote:
. još kad bi i semantiku sredila bio bi to stvarno uzorni dizajnerski uradak

Pa evo trudim se, slušam i učim, a čini mi se da su mi još ti nesretni linkovi ostali, ali nikako da skužim gdje im mjenjam postave.

- mile - je to je izbor opcije samo za podesiti link na koji se spaja ali ne i oblik u kojem se prikazuje na stranici... Confused

Quote:
cure općenito nemaju motivaciju da budu dobre u onome što rade, površne su i neugodno im je kad se ističu u mnoštvu

Čini mi se da nije baš moguće toliko pojednostavljivati stvari (pa makar to bilo i na temelju nekog iskustva...) Wink

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 21.02.2005 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Martina wrote:
red - puno hvala za opaske o konkretnim greškama - nadam se da sam sve popravila:


No problemo, eo još Smile

- na karti piše 'Jelačećev'
- u IE-u ti je sad tekst sićušan. nisam pogledao zašto, možda radiš u trenucima dok gledam...

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 23.02.2005 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
bas sam neki dan razmisljao kak nisam naletio na zemsku koja brije na css nikad Smile
omg!!


right! samo muskarci briju na css...svasta!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group