Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
tražim dobar txt editor

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.02.2005 01:19    Post subject: tražim dobar txt editor Add user to your forum ignore list Reply with quote

Do sada sam koristio predivan open source www.jedit.org. No, jEdit me prestao besprijekorno služiti u zadnje vrijeme kad sam počeo raditi ozbiljno XML-related tehnologije (i validaciju samih) putem xml plugina. Ta mana, plus to što se Java aplikacije ne vole sa rotiranjem mog monitora, me sad prisiljava da se 'migriram'.

Pitam vas jer vas je puno i svašta ste isprobali, a i nije mi do instalacije 100+ editora koji su 'out there' samo da bih shvatio da mi nešto ključno fali -- na koji da se prebacim?

ADDICTED TO (needed features):
  • XML,XSL & related podrška uz validaciju protiv XML schema ili DTD-a
  • code highlighting & indenting Wink (uz zadovoljavajuć stupanj customizacije)
  • lijep pregled whitespace-ova
  • code folding -- can't do without Rolling Eyes
  • edit modes WITH delegates (eg. editiranje JS-a unutar XHTML-a kao JS a ne kao HTML)
  • php parser (optional - uvijek je bilo handy kad sejvam a zaboravim zatvoriti zagradu)
  • dobra makro (i template-ing, što je slično makroima) podrška
  • FTP, ne mora biti fancy, da radim fixeve
  • bolesno ludi featuresi kod editiranja teksta sa još luđim keyboard shortcutovima koji su weird u početku, ali kasnije nenormalno ubrzaju rad


Ako ste prepoznali neki editor koji obuhvaća ovo, slušam.

Uz to, postajte -- na što ste se vi navukli kod nekog editora? Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.02.2005 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ah kako sam mogao zaboraviti
  • filesystem browser
  • search & replace po cijelim direktorijima + dobri regexpi (PERL compatible, po mogućnosti)


Mislim da će najteže od svega biti naći sve to UZ podršku za XML Sad
Postoji puno dobrih XML editora vani ali ne mogu/ne želim raditi tekst u dva različita programa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 21.02.2005 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zar UltraEdit 10.20 nema opciju vecine s tog popisa + dodaci za vecinu programskih jezika itd.

Ali vidim da zaista trazis puno Smile) Tesko da ima nesto takvo za tebe... sta ce ti sve zelje ispunit...

P.S. Ako ne nadjes, uvijek mozes napisati pismo Djedu Bozicnjaku, ha? Laughing:

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sime
Guest





PostPosted: 21.02.2005 11:56    Post subject: Reply with quote

Puno tražiš.

Probaj Xin Editor za XML, XSL, real time validaciju itd.
Notepad2 za ostalo. Ili PSPad, ili... ima ih masu ali svi su nula prema onome što ti tražiš. E, probaj i EmEditor...

Mislim da bi ti bilo najbolje reinstalirati jEdit from scratch sa najnovijom Javom i podesiti ga pluginovima koji ti trebaju. On je daleko najmoćnije besplatno riješenje.

BTW: Ima na jednom site-u Java switchless installer, samo se dva put klikne i lipo ti instalira (ima i Acrobat 7 reader): link.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.02.2005 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

XML plugin u jEditu još nije dobro razvijen, a neće ni biti tako skoro jer Slava Pestov radi na drugim stvarima i nije updejtirao jako dugo... zato želim migrirati

A i Java (sve, ne samo jedit) malo šteka kad na nvidia settings stavim rotate 90 deg, za to isto nisam našao rješenje

Ja tražim spoj nekog dobrog programmers' editora i XML editora jer želim generirati XHTML XSLT-om kao pluginom u jEditu... jEdit me ne zadovoljava jer je buggy što se tiče schema i validacije, a DTD-ove mi je glupo pisati kad je Schema puno moćnija

Zanima me da li je netko ikad vidio editor koji je spoj programerskog / web developerskog i XML-a Confused

thnx though Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group