Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dvoboj laptopa
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.02.2005 15:36    Post subject: Dvoboj laptopa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već neko vrijeme se odlučujem i dvoumim koji laptop uzeti.
Izbor sam za sada sveo na ova dva ispod.
Malo me pati, kako bi eventualno mogao raditi u 3d max u na jednom od ovih ljepotana. Ni sam ne znam više što radit. Laptop moram definitivno, dakle desktop ne dolazi u obzir, al bi htio .... blablabla (tu dođe dio kad se raspekmetim ko malo dijete Laughing )

uglavnom, eto, trebam savjet as to koji je bolji. I ako znate neki shop gdje ih mogu nabavit jeftinije od navedenog. FAAAAALAAAA.

IBM thinkpad R51

PM 715 (1.5GHz, 2MB Cache)
, 256MB,
64MB VRAM shared,
40GB ATA 100,
15" XGA TFT,
DVD/CD-RW, Modem,
10/100 Ethernet, Secure Chip, Centrino 802.11b/g, UltraNav, IBM Active Protection system, 6 cell battery, WXP Pro

oko 8800 kn


TOSHIBA Satellite A50-109

Intel PentiumM 725 (1,6GHz),
15"TFT, 512MB DDR RAM,
40GB HDD,
CD-RW/DVD-ROM
Intel 855GME 16-64MB,
W-LAN, i.LINK, Fax modem 56k, TV-out, Win XP Home

oko 9500 kn

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 28.02.2005 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam dal si ljubitelj maca itd. al pala je dosta cijena mac laptopima... vise se isplati uzet mac laptop nego normalan mac :))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.02.2005 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toshiba.................ali za 3D !? Da si naveo bilo koji laptop ne bih ga preporučio za 3D modeliranje, čisto komocije radi. Kad mi se zalomi da moram nešto odraditi na 17" monitoru u npr. Illustratoru već muku mučim kuda sa tolikom panelima. Sa 3D Maxom situacija postaje još nezgodnija.

Ako si pak spreman "trpiti" i mrziti samoga sebe....pa samo izvoli Smile Slijed misli bi bio ovako nekao: "hebemti, di mi je onaj toolbox, moram zgasit ova dva da mi stane......shit, ovo mi je sad presitno moram zoomirat na 1600%, al onda ne vidim sve kak treba ....fuck.

Da ne duljim, nije laptop za grafiku (osim ako te radni elan ne pere isključivo u šumi ili u parku Smile )
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 28.02.2005 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toshiba je ok, ukoliko te ne smeta što je windows tipka u gornjem desnom uglu, tako da možeš zaboraviti na standardne win shotcute...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 28.02.2005 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toshiba ti nije loša i za 700 kn ćeš. Al IBM je IBM. Svatko tko malo više zna o laptopima će ti reć da je IBM najbolji. Moj savjeti ti je da kupiš IBM i za razliku od 700 kn kupi mu još 256mb rama jer ti je 256 malo.
A to što je TYPE01 rekao za 3d max stvarnot to ti ne znam jer ne radim sa 3d om
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 28.02.2005 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ti necu preporucit ni jedan model, samo cu ti rec da je rad s grafikom na laptopu skoro pa nemoguc. trebas imat donekle idealno osvjetljenje da bi ti prikaz boja na LCD-u bio kolko-tolko realan, mali ti je ekran, niska rezolucija... s druge strane laptop ovog cijenovnog ranga je dosta sporiji od stolnog racunala iste cijene pa ce ti se photpshop biti dosta spor, a ja osobno nebi uopce pomisljao na 3D grafiku na takvom sistemu (laptopu). 3D mozes lagano zaboravit, osim ako nisi spreman iskesirat nekih 20.000 kn za neku mrcinu, al u tom slucaju ti je bolje ulozit 20 k kuna u posteni stolni kompjuter i mozes radit sto hoces.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.02.2005 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bozob wrote:
...Svatko tko malo više zna o laptopima će ti reć da je IBM najbolji. ...


Toshiba Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.02.2005 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Momci i djevojčice, stvarno ste sjajni. Wink

Što se tiče 3d-a, znam da ću morati odreći se nečega. Rolling Eyes Nije da bih ja i mogao iskoristiti računalo za 3d do jaja. Tek sam se uvalio u te vode. Ali da bih ušao malo dublje, morao bih nešto moći radit. Što se grafike tiče, uzetću si mjesec dana, dva kasnije i neki monitor,za grafiku, tako da neće bit problem to. A što se tiče brzine rada u fotošopu, mislim da nema šanse da bude spor. Centrino (pogotovo ovaj sa 2Mb keša) je tukao mnogo procesora na testovima. A frend mi ima sličnu toshibu, i nikakvih problema sa brzinom otvaranja aplikacija, multitaskingom i sl. Čak je i brža od cimerovog kompa (athl XP 1500, 256Mb....).

Muku mučim sa tim laptopom. Jebemumiša. A ništa, hvala svima na savjetima.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 28.02.2005 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ibm.

- performanse mozes sam usporedit
- imam ibm (t40), i sve ostalo sto mi dodje pod ruku...
spoiler za ljubitelje mac-a wrote:
...pa cak i mac...

...izgleda mi ko plasticna igracka

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 28.02.2005 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

toshiba

ime ti kaže sve Wink



hint: tošiba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 28.02.2005 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ibm
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.02.2005 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmmm. Vidim da sam započeo zanimljiv sukob mišljenja. Oćemo anketu?! Laughing

Meni je osobno toshiba draža jer imaju dizajn (vizualni ) sasvim pristojan, dok bi za neke ibm-ove rekao da su zapravo redizajniran atari ... Very Happy

Sad sam se izdao, između dva laptopa namjenjena poslu, biram prema izgledu. Uuuu, profesionalno do jaja. Cool

edit: ajmo malo praktičnije onda, koja je najpovoljnija trgovina za nabavit lap, da ima i toshibu i ajbiem?
( pa onda odem tamo i ecipecipec, pec, pec, pec.)

p.s. ko da se odlučujem između Salme Hayek i Penelope Cruz. (Salma naravno Confused)

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.02.2005 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako ćeš si laptop odabrati prema "haubi", a ne onom ispod nje možda ti se zdopadne i koja Končar "makina". Navodno da naručuju simpa kućišta za "svoje" laptope s Tajvana Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 01.03.2005 00:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shhh Wink

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 01.03.2005 03:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Konlarovi laptopi uopće nisu loši, izuzmemo li najslabije modele, baci pogled na ovu pilu...

http://www.koncar-inem.hr/racunala/racunala/nina.htm
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 01.03.2005 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel radio tko sa IBM om X40 , *ultratanki* prjenosnik, bez cd-a , up to 11 hrs of standby ...
?
kako vam se to čini kao zamjena za laptop i PDA
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 01.03.2005 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
ibm.

- performanse mozes sam usporedit
- imam ibm (t40), i sve ostalo sto mi dodje pod ruku...
spoiler za ljubitelje mac-a wrote:
...pa cak i mac...

...izgleda mi ko plasticna igracka



svaka čast IBM ovim laptopovima, al još je Powerbook G3 (pismo) od prije 4-5 godina, izgledao i bio bolje izrade od bilo kojeg IBM-a...

možda pričaš o iBook-u?

Twisted Evil

G.
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 01.03.2005 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Whistle Silenced

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.03.2005 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
Whistle Silenced


can your IBM do this?

http://apple-x.net/eobanb/movement.mov

from:
http://www.apple-x.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1358&mode=thread&order=1&thold=-1


Cool

G.
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 05.03.2005 21:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cut the bullshit,...svaki od njih je dobar na svoj nacin. ja imam ibm r51, bjesnu pilu i prezadovoljan sam jer u potpunosti zadovoljava moje potrebe. ne bavim se dizajnom ili bilo kakvim slikarijama pa mi ne treba mac,....tj. da imam mac-a bio bi to bacen novac na mene jer ne bih znao iskoristiti njegove potencijale,...oni sto meni treba jeste rough power(onaj tko ga ima zna o cemu pricam) u mom sektoru interesa/posla i to sam pronasao u svom lap-u.radio sam bar sa bar desetak vrsta IBM-ova i svi su dobri, isto tako,...mac je bingo za nekoga ko se bavi grafikom, dizajnom i sl. i mislim da ne treba objasnjavati kako ni zasto. to je kao da usporedjujes jeep-a i ferarija..... obadva su dobra! toshiba je isto kik es,...al opet za odredjeni profil ljudi koji be petljali sa multimedijom i kojima je kul imati npr 16/9 ekran. ja bi npr popizdio da imam 16/9 ispred sebe,..i uopce me ne jebu oni dodaci tipa smartmedia/memorystick card i ostale drangulije i dzidze-bidze.
e sad,...sve ostalo,...korekt mi if ajm vrong,...je druga klasa,...dakle: hp/compaq, nec, gericom, acer i sl. Koncar necu ni spominjati,...ima ga frajer u firmi i ja ga zajebavam da gdje mu se priključuje wesh mashina u njega. ima frajer sve u njemu, tv karticu, 16/9, daljinski, cita sve moguce i nemoguce kartice brijem da je dobio i portabl mikrovalnu uz njega al da ga sramota priznati,...e da,.. torba koju dobijes uz koncar je do jaja,...neka ruska-socijalisticka samo joj fali srp i cekic ugraviran.
jedino mi smetalo kod mog sto nema com port,..jer je to meni za moj posao najbitniji inteface osim usb-a,...al kupio sam usb2com konverter/kabl i rješio problem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2005 01:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
sve ostalo,...korekt mi if ajm vrong,...je druga klasa,...dakle: hp/compaq, nec, gericom, acer i sl. Koncar necu ni spominjati,...ima ga frajer u firmi i ja ga zajebavam da gdje mu se priključuje wesh mashina u njega. ima frajer sve u njemu, tv karticu, 16/9, daljinski, cita sve moguce i nemoguce kartice brijem da je dobio i portabl mikrovalnu uz njega al da ga sramota priznati,...e da,.. torba koju dobijes uz koncar je do jaja,...neka ruska-socijalisticka samo joj fali srp i cekic ugraviran..


i zakaj je koncar los (a i hp/compaq)? laptop se ne procjenjuje po torbi koju dobijes uz njega - to je kao da kazes da su neke tenisice lose jer imaju ruzne znirance.

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 06.03.2005 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
can your IBM do this?

definitivno jedna od najbitnijih stvari kod laptopa Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 06.03.2005 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
grzzi wrote:
can your IBM do this?

definitivno jedna od najbitnijih stvari kod laptopa Laughing

well, neki modeli t i x serije imaju i ziroskop...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.03.2005 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
grzzi wrote:
can your IBM do this?

definitivno jedna od najbitnijih stvari kod laptopa Laughing


naravno da je nebitno, al je fora...u principu "sudden motion sensor" zbog kojeg je fora moguća, može bit i koristan jerbo zaustavi hd da izbjegne oštećenja glave u slučaju naglog pomicanja (pada)...

da kupujem pc laptop i da mi lova nije imperativ imao bi samo dva izbora ibm ili sony. Ovo ostalo mi sve izgleda ko iz čajna šopa. U stvari vidio sam u novom Bugu reklamu za neki Asus, izgleda fino, al svi oni izgledaju ok dok ih ne uzmeš u ruke...

...al 3d na lapu?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 07.03.2005 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

naravno da je nebitno, al je fora...u principu "sudden motion sensor" zbog kojeg je fora moguća, može bit i koristan jerbo zaustavi hd da izbjegne oštećenja glave u slučaju naglog pomicanja (pada)...

pa o tome i pricam... ibm t i x serije imaju ziroskop, i pri padu laptopa, glave hdd-a se pomicu na kraj diska i zakljucavaju..
ne brini se, nije to izmislio apple Twisted Evil

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group