Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Vogon vs. Orbis hosting (MS SQL vs. MySQL) itd...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sime
Guest





PostPosted: 01.03.2005 02:15    Post subject: Vogon vs. Orbis hosting (MS SQL vs. MySQL) itd... Reply with quote

Evo na rudjer.com natječaju poklanjaju svim sudionicima (dakle, i meni) besplatan hosting i domenu, a može se izabrati:

Vogon standard paket:
http://vogon.hr/hosting/paketi.asp
prostor na disku: 250 mb
bandwith mjesečni: 30 gb
besplatna domena: da
e-mail adrese: 50
ftp kor. računi: 2
ms sql baze: 1
poddomene: 30
virtualne domene: ne

Svi im paketi imaju:
Windows 2003 SE
Control panel
Merak mail server
statistika posjeta
.NET framework
ASP, Perl, WAP, FP
vlastite "error" str.
CDOSYS, jMail
ASP simple upload
Win media services

Orbis L-1
http://www.orbis.hr/go/index.php?option=content&task=view&id=7&Itemid=2

Web space: 100 MB
100x Email
Bandwidth: 10 GB/mjesec
MySQL DB: 3
3 poddomene
1 dodatna domena
registracija 1 domene gratis!
Linux

php: +
cgi: +
zend, imagick: +
fp ext.: +
crontab: +
ssi: +
ssl: -
wap: +
xml: +
error stranice: +
statistika: +
zaštićeni dir.: +
access logs: +
webmail: +
jsp: -
asp: -
asp.net: -
24/7 nadzor: +

Što bi vi izabrali? Kakve su to MS SQL baze, jel to kompatibilno sa MySQL-om? Nije sigurno... Onda moram i ASP koristiti, dakle ništa od link projekta kad bi odabrao Vogon.
Back to top
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 01.03.2005 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovisno jel radiš s php-om ili asp, asp.net izabeir i paket.

Inače Mssql baza je jedna od najstabilnih, a u praksi se koristi u kombinaciji s asp i asp.netom.

Last edited by vedran on 01.03.2005 10:48; edited 1 time in total

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 01.03.2005 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Totally Orbis here.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 01.03.2005 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oh, ovo je bio natjecaj koji potvrđuje onu - vazno je sudjelovati :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 01.03.2005 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo upozorenje: ako se ovaj topic pretvori u prepucavanje izmedju 2 hosting firme, pomest ce vas sve tzunami. LeaveMeBe

On topic: ako si do sad radio na unixu s php-om i mysql-om i ne zelis experimentirat nego se razvijat dalje u tom pravcu onda ti je izbor jasan. Ako ne zelis se razvijat u php/mysql smjeru, takodjer ti je izbor jasan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 01.03.2005 14:15    Post subject: Reply with quote

A ne znam ni sam.

Ako izaberem Vogon, to mi je novo iskustvo i morao bi naučiti osnove asp-a i ms sql-a (što je plus). Al opet, to će mi biti dosta komplicirano skroz mijenjati sve.

Ako izaberem Orbis, onda sam svoj na svome, već sve znam što mi treba. Al nekako me onaj njihov sajt odbija skroz, baš je neugledan.

A u slučaju Vogona, onda baj baj WordPress-u, php forumima, mysql-u, .htaccessu i brdu ostalih stvari.

Dakle, novo iskustvo i glavobolje ili sve po starom...

I još daju hosting na jednu godinu (vogon na dvije a domenu na jednu)...

Sve se mislim da ovo nekome poklonim a da ja kupim hosting u inside.com.hr. Tamo je godina dana 250 kn i sve mi izgleda super... Čak mislim ovu domenu pustiti da expirea i započeti from scratch u inside.com.hr.
Back to top
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 02.03.2005 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
A u slučaju Vogona, onda baj baj WordPress-u, php forumima, mysql-u, .htaccessu i brdu ostalih stvari.

ja glasam za php varijantu.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 07.03.2005 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MS SQL - Microsoft SQL - ako radiš il plaćaš MS programere. .NET tehnologija, pokazal se na baš najboljom, komplikovano, skupo.
Sa druge strane ovaj hosting ti nudi više prostora i mjesečnog bendwicha

mySQL - OpenSource DB, mnošto tutorijala. Dobra integracija u SSL jezicima a i u ostalim. Postoje nativni drajveri i za .NET tehnologiju. Razvoj aplikacija baziranih na ovom sistemu ti je malo jeftiniji.
Sa druge strane nudi manje prostora od MS rešenja.

Pošto vidim da nisi baš u sve upućen i ako misliš dizati samo HTML stranice onda odaberi MS imaš više prostora Smile
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 07.03.2005 22:20    Post subject: Reply with quote

/dev/null wrote:
Pošto vidim da nisi baš u sve upućen i ako misliš dizati samo HTML stranice onda odaberi MS imaš više prostora :)

kako da ne. nisan uzea ni jedan ni drugi, već san platia jedan treći.
Back to top
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2005 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

el ima gradela na tom trećen, brale (prika u zagradi)?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 08.03.2005 15:48    Post subject: Reply with quote

njava wrote:
el ima gradela na tom trećen, brale (prika u zagradi)?

Što misliš pod "prika u zagradi"?
Back to top
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2005 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa... nisam se mogao odlucit da li da napisem brale ili prika. onda sam napisao brale, a stavio prika u zagrade. e, onda sam vidio da se prika nalazu u zagradama, pa sam to i napisao...

ne kuzis? ma ni ja, zapravo Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 08.03.2005 19:06    Post subject: Reply with quote

njava wrote:
pa... nisam se mogao odlucit da li da napisem brale ili prika. onda sam napisao brale, a stavio prika u zagrade. e, onda sam vidio da se prika nalazu u zagradama, pa sam to i napisao...

Aha, ok, kužim.

Ne, nema taj host gradele ali ga makar plaćam. Ne želim više ponoviti pogrešku sa sponzoriranim ili besplatnim hostingom. Tvoja lova, tvoj host. Čist račun, duga ljubav :)
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group