Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
izbornici od mi3ja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 01.03.2005 16:32    Post subject: izbornici od mi3ja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pokušavam napraviti nešto slično mi3jevim izbornicima (sa onim progres barovima što se dižu i spuštaju) al u drugom kontekstu, tako da ako prođem mišem, oni (trake) se dižu i spuštaju...
al ne kužim kako se same trake spuštaju pojedinačno nazad na roll out, i kako ih više to radi istovremeno...

Jel ima negdi neki primjer?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 01.03.2005 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moraš napravit movie clip i unutra napravit animaciju, zatim staviš preko cijelog movie clipa nevidljivu tipku i ubaciš joj ovu skriptu:

on(rollOver, dragOver) {
gotoAndPlay(tamo gdje se počne dizat);
}
on(rollOut, dragOut) {
gotoAndPlay(tamo gdje se počne spuštat);
}
on(release) {
šta god hoćeš...
}

to je samo jedan način od milijun Smile ali mislim da je to najjednostavniji.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 01.03.2005 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy wrote:
on(rollOver, dragOver) {
gotoAndPlay(tamo gdje se počne dizat);
}
on(rollOut, dragOut) {
gotoAndPlay(tamo gdje se počne spuštat);



to "tamo gdje se počne spuštat i dizat" mi i je problem definirati...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 01.03.2005 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ne kužim točno što bi htio...?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 01.03.2005 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha, pa nije bed. Recimo da imaš animaciju od 10 frameova. Od prvog do petog se digne (na petom je dignut), i onda od 6 do 10 se spusti.

Na prvom je stop();, na petom je stop(); i na desetom je stop();

on(rollOver, dragOver) {
//ode na drugi frame gdje animacija počne (prvi frame je idle)
gotoAndPlay(2);
}
on(rollOut, dragOut) {
//ode na šesti frame gdje se se traka spušta
gotoAndPlay(6);
}

Kada animacija počne će ići od drugog do petog i tamo stati (jer je stop) i zatim kada makneš miš se pokrene rollOut i premjesti timeline na šesti frame gdje se animacija nastavlja odvijati (traka se spusti i zaustavi kad se spusti). I onda kad opet dođeš gore se pokrene rollOver i premjesti na drugi frame. That's it, mislim da sam dobro reko jer sam u brzini pa mi se žuri, cya!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.03.2005 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy wrote:
aha, pa nije bed. Recimo da imaš animaciju od 10 frameova. Od prvog do petog se digne (na petom je dignut), i onda od 6 do 10 se spusti.

Na prvom je stop();, na petom je stop(); i na desetom je stop();

on(rollOver, dragOver) {
//ode na drugi frame gdje animacija počne (prvi frame je idle)
gotoAndPlay(2);
}
on(rollOut, dragOut) {
//ode na šesti frame gdje se se traka spušta
gotoAndPlay(6);
}

Kada animacija počne će ići od drugog do petog i tamo stati (jer je stop) i zatim kada makneš miš se pokrene rollOut i premjesti timeline na šesti frame gdje se animacija nastavlja odvijati (traka se spusti i zaustavi kad se spusti). I onda kad opet dođeš gore se pokrene rollOver i premjesti na drugi frame. That's it, mislim da sam dobro reko jer sam u brzini pa mi se žuri, cya!


To, Luksy legendo!

RADI! RADI! rekao bi Grunf.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2005 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bemu misa...ja cijeli dan pokusavam ovo napravit al nikak ne ide...probao sam na sve nacine...
uopce ne kuzim...
kad mu kazem 'on release odi na taj i taj frame' kak on zna u kojem movie clipu da kontrolira te framove?
jer ovdje pise da treba izvan movie clipa, stavit na njega nevidljivi button i u njega upisat onaj kod...
moze netko objasnit to mrvicu detaljnije za mene glupog... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 26.05.2005 18:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tom wrote:
bemu misa...ja cijeli dan pokusavam ovo napravit al nikak ne ide...probao sam na sve nacine...
uopce ne kuzim...
kad mu kazem 'on release odi na taj i taj frame' kak on zna u kojem movie clipu da kontrolira te framove?
jer ovdje pise da treba izvan movie clipa, stavit na njega nevidljivi button i u njega upisat onaj kod...
moze netko objasnit to mrvicu detaljnije za mene glupog... Rolling Eyes

ako je animacija u MC-u i na rootu, a botuni van MC-a onda mu daš ovako;
Code:
on (release) {
    tellTarget ("_root.MC") {
        gotoAndPlay(neki_frame);
    }
}

ili ako je MC1 u MC onda ovako
Code:
on (release) {
    tellTarget ("_root.MC.MC1") {
        gotoAndPlay(neki_frame);
    }
}
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 26.05.2005 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mi koristimo ovog malog seronju, uz kojeg ti neće stvar trznut' ako korisnik napravi rollOut prije nego se završi animacija:

Code:

onClipEvent (enterFrame) {
   if (this.hitTest(_root._xmouse, _root._ymouse, true)) {
      this.nextFrame();
   } else {
      this.prevFrame();
   }
}


Elem, isprobava jel se miš nalazi na istom mjestu gdje i tvoj movieclip i onda ga svira unaprijed ili unazad ovisno o tome. Na početak animacije unutar movieclipa staviš stop(); a ovo zakačiš izvana na movieclip. Smart, huh?

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2005 23:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne, ne kuzim...probao sam oboje i ne radi...
uzas!
za ovo drugo mi javlja i neku gresku u kodu...
mislim zasto to nije lako kao sto izgleda...
zasto kad se napravi button postoje samo mogucnosti za kad je mis iznad gumba, kad ga se stisne i jos nekaj...al nema kad se makne s njega...joooooooj...grozno!
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 27.05.2005 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok pazi sad. napravio sam video tutorial o tome kako napraviti cijeli sajt u flashu iz photoshopa pa malo pričekaj da se ga uploada i onda ćeš tamo pogledat ne samo kako se to napravi nego i kako napraviti cijeli sajt. a do tada...

[edit]

...a do tada možeš pogledat ovaj tut ovdje:
http://www.kirupa.com/developer/mx2004/button_effect.htm
čini mi se dobar iako je malo kompliciraniji za početnike. Ovaj od painkillerza je super, hvala vam Smile Prije još davno sam to koristio ali neznam zašto sam totalno zaboravio na to(?!). Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 27.05.2005 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najjednostavnije je:
Code:
on(rollOver){
    gotoAndPlay("over")
}
on(rollOut){
    gotoAndPlay("out")
}

...sve što trebaš je napraviti više layera i jedan btn(svaki posebno)i nazvati one layere gdje animacija ("over") i ("out") i na mjestima gdje se zaustavlja normalno stop(); i to je to...ako ti nejde ovako na #grubo pošaljem ti primjer u fla.-u!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2005 23:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ luksy... ehvala na ovom linku...pa tu bas sve pise...je*** kad se to nemre nac na google il gdje vec osim ak nemam cijeli dan free da surfam bezveze i trazim...tak da PUUNNO HVALA! Smile
@matija...hvala i tebi al eto nije potrebno ... ima vec na netu Wink

woohoooo sad cu i ja to radit Very Happy
pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group