Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Canon PIXMA iP4000

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 03.03.2005 18:15    Post subject: Canon PIXMA iP4000 Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmzor, kupujem novi inkjet printer i svidja mi se da su na trziste dosle neke "zamjenske" tinte, i kostaju smjesnih 20 kuna recimo (original 200) i super rade. Ima ih za epson i canon printere, u vemilu i linksu itd.

Pa gledam koji bi uzo printer i ovaj mi se jaaaako dobar cini http://www.pcmag.com/article2/0,1759,1651974,00.asp (cijena cca 1000 kn u linksu, hgspotu), a ima CMYK 4 boja (5 jer ima 2 crne) a tinta kosta smjesnih 18 kuna po boji :))



Dal ima ko neki canon pixma printer ? kakva su iskustva itd. , tnx!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 03.03.2005 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

'zamjenske' tinte vs. garancija Think
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 03.03.2005 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uzeo sam prije par dana Canon pixma iP6000D i printer je ok.
Moze printat i na CD-e , zgodna stvarcica , a original boja nije preskupa.
Ali, uzeo sam ga u HG Spotu i naravno da je nesto falilo, nisam dobio driver
pa sam ga morao skidati sa neta , a rek'o sam si da vise u HG Spotu necu kupovati Confused
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 03.03.2005 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a driver je najmanji problem, ionako se ne sjecam kad sam stavljo driver koji bi dobio sa necim :)) previse puta bi se opeko. Za neke stvari redovito neradi driver koji dobijes na cdu :)

Cek, kako nema garancije ? pa kako oni znaju da nije original tinta unutra ???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
val76



Joined: 12 Mar 2005
Posts: 2

PostPosted: 18.05.2005 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uzeo sam nedavno Pixmu 5000, imam i stari S9000 (A3 - sasvim u redu) i već sam isprintao cca 400-500 forografija A4 - inače na njemu printam samo fotke. Boje su zasićene, uz određenu kalibraciju i save setting. Koristim isključivo original tinte ,već sam izmjenio 4 ili 5 seta boje, a crnu još nisam mjenjao. Printam isključivo na canon photo pro papiru PR-101 ili PP-101. Nemojte ni slučajno printati nadrugim glossy papirima, jer je waste of money. Boje su totalno van skale. Probao sam sve od Epsona, HP, Pelikan i neke talijanske - ne znam ime jer sam bacio cijelu kutiju u smeće!!! Nema smisla trošiti novce na boju, a rezultat je očajan, a i papir je jednako skup - cca 80-110 kn za 20 listova. Očito da je canon napravio papir za svoje boje.

Uglavnom - 5000 je stvarno super priner - printa borderless A4, a i na CD-e.
Back to top
View user's profile Send private message
mist



Joined: 06 Dec 2005
Posts: 43
Location: Zagreb....

PostPosted: 14.03.2006 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam gdje ovo da metnem, pa sam se odlučila ovdje. ...
rječ je isto o inkjet printeru canonovom s400.
imam malih problema s njim u zadnje vrijeme, kad želim printat text na kraju i početku svake rečenice printa one "probne" crtice(kad se provjerava količina boje).
prestane mi to raditi kad ga podesim da mi printa na najbolje(best),
ali nakon nekoliko stranica opet počne.
nije mi jasno zakaj?
sve opcije sam provjeravala i sve je u redu..
molim pomozite...
hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mist



Joined: 06 Dec 2005
Posts: 43
Location: Zagreb....

PostPosted: 15.03.2006 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne treba mi više pomoć, skužila sam bilo je do boje i samog printera,
trenutno mi ruke izgledaju kao da sam popravljala auto.... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 15.03.2006 14:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

frend mi ima taj printer i jako je zadovoljan, slike ti super ispadaju na isprintu, pogotovo ako uzmes jos onaj foto papir. mislim da ga je platio cca. 800-1000kn.
sa osobnu upotrebu je super.

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
mist



Joined: 06 Dec 2005
Posts: 43
Location: Zagreb....

PostPosted: 15.03.2006 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma dobar je on, ali ima i godina....
ma tinta me najviše zeza, uzimam na punjenje, dođe mi jeftinije...
dobar mi je jer ima dosta opcija, ali kad je bio kupljen puno bolje mi je printao slike...
stari,stari... Smile
ne znam jel je pametno uzeti, printer, skener i fotokopirni u jednom?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group