Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoc, koji je ovo font??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 05.03.2005 22:17    Post subject: pomoc, koji je ovo font?? Add user to your forum ignore list Reply with quote



radi se o jednom jako starom fontu, meni samo treba ime ili za koga je karakteristican ili bilo kakav podatak o njemu
hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 05.03.2005 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mission impossible Smile Ne, to nije ime fonta. Ne izgleda mi baš kao font već kao rukom nacrtan znak.
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 05.03.2005 22:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jep..mission imposible Smile ... imas malo vise slova za primjer, di baš A Very Happy

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 05.03.2005 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma, ja sam to crtala..
pisem diplomski i jedan gaficar je koristio to slovo u 20-tima proslog stoljeca.
Moja je teorija da ga je pokupio iz nekog tadasnjeg grafickog pisma ali ne znam kojeg. Vecinu sam provjerila u Grafickoj enciklopediji i nisam ga nasla.
Brijem da ima neke veze sa Weiner Werkstate ili Bauhausom ali to su samo moja nagadjanja..
Ako nekome bilo sto padne na pamet, neka slobodno napise.

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 06.03.2005 01:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cvrcak wrote:
ma, ja sam to crtala..

Brijem da ima neke veze sa Weiner Werkstate ili Bauhausom ali to su samo moja nagadjanja..

Hvala


WW ima samo veze u slicnosti 2 slova "W" jedan u drugom koji moze asocirati na tvoje slovo "A",
no logotip Josefa Hoffmananna za Wiener Werkstatte ni priblizno nema slicno slovo "A".

Gledajuci tvoje "A" meni su se javili masoni (slobodni zidari) u glavi, no mozda fulam...
Simboli koji su prepoznatljivo oznacavaju masonske organizacije su šestar, ravnalo, kutomjer, visak,
kao i oni kompleksniji, poput “oka koje sve vidi”, koji se, po pravilu, nalazi na vrhu piramide.
Oni koji dominiraju su isprepleteni šestar i trokut. Graditeljski kut, po tradiciji ovog reda, simbol je ljudske duše
kojoj je uvijek potreban pozitiv, duh, a to je u ovom slučaju šestar, odnosno vatreni trokut daje u njegovom obliku.
Takve znakove mozes vidjeti na fasada zgrada, jel malo starijih.
Ovo je daleko od tvoje tipografije..al meni samo to pada na pamet...
Anxious

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 06.03.2005 02:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nave wrote:

WW ima samo veze u slicnosti 2 slova "W" jedan u drugom koji moze asocirati na tvoje slovo "A",
no logotip Josefa Hoffmananna za Wiener Werkstatte ni priblizno nema slicno slovo "A".

Gledajuci tvoje "A" meni su se javili masoni (slobodni zidari) u glavi, no mozda fulam...
[

ideja s masonima je odlicna ali kako da ju primjenim na osobu koja je graficki ilustrator?
radio je sam i nije bio ni u kakvom tadasnjem udruzenju.
inace, ovo je njegov originalni potpis iz 1929. godine.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 06.03.2005 02:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ime ilustratora je....? mozda pomogne u mozganju...

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 06.03.2005 03:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otto Antonini
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 06.03.2005 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

punk is not dead! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 06.03.2005 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.lansmuseum.a.se/skolan/platsidentitet/2003/nr/robert.pdf
recimo ovo je logo iz 1902.... ali nema bas neke posebne veze s Ottom,
a sto se njega tice informacije su fakin oskudne, kao i za vecinu nasih likova.
jedno imas katalog izlozbe iz 1995 o OA kojem je predgovor napisao Koščević,
nemam pojma dali ti to koristi, no za vecinu materijala u kojem se pojavljuje njegovo
ime samo su prikazane naslovnice Svijeta..
zal mi je so ti nemrem pomoc... Sad

P.S.
Posto je Otto vrlo temeljito mjenjao i varirao tipografiju na svojim naslovnicama
pitanje je cime se "inspirirao" Wink a to nemremo znat, niti ga pitati...

P.S.S. Dal ´ znas koji je fax zavrsio?

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 06.03.2005 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nave wrote:
http://www.lansmuseum.a.se/skolan/platsidentitet/2003/nr/robert.pdf
recimo ovo je logo iz 1902.... ali nema bas neke posebne veze s Ottom,
a sto se njega tice informacije su fakin oskudne, kao i za vecinu nasih likova.
jedno imas katalog izlozbe iz 1995 o OA kojem je predgovor napisao Koščević,
nemam pojma dali ti to koristi, no za vecinu materijala u kojem se pojavljuje njegovo
ime samo su prikazane naslovnice Svijeta..
zal mi je so ti nemrem pomoc... Sad

P.S.
Posto je Otto vrlo temeljito mjenjao i varirao tipografiju na svojim naslovnicama
pitanje je cime se "inspirirao" Wink a to nemremo znat, niti ga pitati...

P.S.S. Dal ´ znas koji je fax zavrsio?


hvala ti na informacijama. napravila sam svu literaturu di se spominje Antonini, opa tako i Koščevića. Radim ga samo u okviru casopisa Svijet.
Pokusavam otkriti cime je bio inspiriran ali mi ne polazi za rukom. Hvala na linku.

Kratko o Antoniniju

"Slikar i ilustrator. Rođen u Zagrebu 17. srpnja 1892, umro također u Zagrebu 15. veljače 1959. godine. Sin slikara Marka Antoninija. Realnu gimnaziju završio u Zagrebu, studirao na Privremenoj višoj školi za umjetnost i umjetnički obrt od 1910. godine. Apsolvirao 1913.godine. Boravio na privatnom studiju u Firenci, Rimu, Veneciji, Munchenu. U Sieni se specijalizirao u crkvenoj umjetnosti. Osnivač je i ilustrator umjetničko-humorističkog polumjesečnika Šišmiš (1915.g). Dugogodišnji je ilustrator i likovni urednik tjednika Svijet (1926. –1938. g.); radio ovitak i ilustracije novela.
Izveo je zidne slike Sv. Franjo dobiva oprost od provincijalke; u zagrebačkoj Franjevačkoj crkvi 1920.g. U zagrebačkoj crkvi Sv. Vinka Paulskog 1925.g. naslikao je zidnu sliku Sveto trojstvo; koja je danas prekrivena žbukom. Naslikao oltarnu sliku u lijevom oltaru crvke Sv. Marije Pomoćnice na Knežiji.
Radio je grafičke listove, pretežno litografije, osnove za reklamu i publicistiku, nacrte za poštanske marke, zabilješke s dobrovoljnih radova na Auto-putu.
Autor je mnogobrojnih portreta iz zagrebačkog visokog društva koji su djelom izvedeni u pastelu. Posebnu popularnost stekli su njegovi portreti Stjepana Radića prikazani na ovitku Svijeta u povodu Radićeve smrti 1928. godine i Ivane Brlić Mažuranić.
Samostalno je izlagao 1932. godine u Zagrebu.
U zagrebačkoj sredini zauzeo je mjesto Roberta Auera portretirajući na dopadljiv način, tehnički vrlo vješto. U primijenjenoj umjetnosti ostvario je svoj specifičan način koji je našao niz sljedbenika."
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 06.03.2005 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj otici na Studij Dizajna i naci prof. Feđu Vukića, on ti je radio istrazivanja za svoju
knjigu "Stoljece hrvatskog dizajna" pa moguce da ti moze dati neke kvalitetne informacije,
ili te uputiti na nekoga. Predaj teoriju i povijest dizajna 3 i 4 godini, mislim da predaje
i nesto prvoj godini, ali najbolje da odes u Frankopansku 12 i pitas.
Inace na faksu potrazi i prof. Reberskog on predaje Pismo, mozak. Predaj Pismo 1 i 2 godini.
Pogledas na oglasnoj ploci kad je tko tamo pa ih uhvatis. (nadam se da imas toliko vremena..)
Imam filing da bi Reberski mogao pomoci..

THNX na infu o Ottu. Angel

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 06.03.2005 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nave wrote:
Probaj otici na Studij Dizajna i naci prof. Feđu Vukića, on ti je radio istrazivanja za svoju
knjigu "Stoljece hrvatskog dizajna" pa moguce da ti moze dati neke kvalitetne informacije,
ili te uputiti na nekoga. Predaj teoriju i povijest dizajna 3 i 4 godini, mislim da predaje
i nesto prvoj godini, ali najbolje da odes u Frankopansku 12 i pitas.
Inace na faksu potrazi i prof. Reberskog on predaje Pismo, mozak. Predaj Pismo 1 i 2 godini.
Pogledas na oglasnoj ploci kad je tko tamo pa ih uhvatis. (nadam se da imas toliko vremena..)
Imam filing da bi Reberski mogao pomoci..

THNX na infu o Ottu. Angel


hvala na informacijama! Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group