Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Željko Koprolčec fotografija (beta testing molim)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2005 06:54    Post subject: Željko Koprolčec fotografija (beta testing molim) Add user to your forum ignore list Reply with quote

nakon puno rada i znoja, pušten je u pogon site zagrebačkog fotografa Željka Koprolčeca.
http://www.fotoas.com/

molio bih za testiranje, da li sve radi ok, navigacija, slideshow, +/-, da li pri prvom loadanju učita odmah ili čeka zbog čitanja xmla, itd.

što se tiče dizajna, krajnji minimalizam te akcent na fotografijama (po mogoćnosti što većim) je bilo ono što se tražilo, volio bih čuti vaše komentare u vezi toga.

hvala svima
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 07.03.2005 08:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako su "osobne" onakve, onda se zabrinjavam za njegov spol ! Think
Zar se to ne zove akt? Prvo sto sam pomislio je da su to autoportreti. A onda vidim sise.

Uglavnom, komentari slijede:
- neznam zasto, al vecina sajtova na koje sam naletio a da su vezani uz fotografiju, imaju crnu pozadinu...
- đ ti bas nije citljivo, pa eto, tek tako (biografija)

svidja mi se shema sa +om

a + u mojim ocima imas jer je Helvetica zakon! LeaveMeBe

PeEs: Jel ti to otvaras foto sajt isti dan kad i ja? Laughing
bit ce tamo popodne, pa javim i ja ode Very Happy

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2005 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- osobne, je ono, kao, personal photographies.. ako znas bolji termin za ne-work fotke, reci (a ocito si pogledao samo prvih par, kasnije ima landscapea, mrtve prirode, itd)
- nije crna pozadina, tamno siva
- ovo sa đ isto bas nije do mene, vec do fonta.. a nema ih tak puno pa cemo prezivjet

tnx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2005 08:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam, nekako mi menu izgleda nakeljen, a i nikako mi ne paše taj pixel font
ovo ostalo mi je odlično, sviđa mi se žuto-siva kombinacija, fotke zakon

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 07.03.2005 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sajt je super, dvije stvari sam primjetio:
- onaj meni na pocetku (hrvatski/engleski) mi je malo "preživčan". Napravi rollout na tipkama (sad ga nema ako se ne varam)
- malo sam stress testao sučelje i primjetio da kada se npr. tipka desno drzi nekoliko sekundi na sucelju izgleda kao da slike prolaze brzo, ali onda se sve ipak moraju naknadno loadati. Iako nitko nece "divljati" po sucelju moje misljenje je da to treba predvidjeti i sprijeciti glitcheve ako netko krene bjesomucno klikati, IMHO tako izgleda profesionalnije. Nadam se da kuzis.

Sve ostalo mrak.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 07.03.2005 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
- osobne, je ono, kao, personal photographies.. ako znas bolji termin za ne-work fotke, reci (a ocito si pogledao samo prvih par, kasnije ima landscapea, mrtve prirode, itd)

Khm, pa sto onda ne bi stavio prvo te lendskejpe na prvu stranu, a ne akt, seriously, ja sam osto paf... ono gledam... osobne, gledam zensku, gledam i pise zeljko i mislim se... confusing, isn't it?

blackduke wrote:
- nije crna pozadina, tamno siva

Dobro necemo picajzlit: #1a1f26, vidim sad ja da nije bas crna, sad sam se umio... (i ocito imas svjetlije konfiguriran monitor)

blackduke wrote:
- ovo sa đ isto bas nije do mene, vec do fonta.. a nema ih tak puno pa cemo prezivjet
tnx

no prob, indjoj

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.03.2005 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cool sajt. meni isto mali pixel fontovi smetaju, pogotovo kad mi se zbluraju i naprave budalu od mojih ociju!! Smile
overall, nice job duke.
Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 07.03.2005 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mnogo najs. Very Happy
Osnovni meni s lijeve strane mi je nekako bezveze, pixelfontovi...grint.
Ne korespodira s ostalim dijelom bas nekak najsretnije....inace sve ostalo Applause

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 07.03.2005 09:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja bi da mi ona sljadšou tipka koja se sakrila pored upitnika bude malo ocitija, natrefila na nju cist slucajno Surprised

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 07.03.2005 10:04    Post subject: Cool :-) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se svidja ovaj pixelfonti baš mi paše. Onaj menu engleski / hrvatski je preživčan i to mi je jedina zamjerka. . . Po meni bi bilo ljepše kada bi ona slova u glavnom meniu bila žuta, a da mouse over efekt ostane isti...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 07.03.2005 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jako dobro :) kolor shema mi full dobra :)

ja bi mozda centrirao fotke koje su uze od viewporta, nekak mi ne lezi da budu zakeljene na lijevu stranu a na desnoj zjapi prazno.

mozda neki mrvicu siri pixel font za glavnu navigaciju, i da u normalnom stejtu ima malo vise paddinga sa lijeve strane . i mozda da u aktivnom stejtu bgcolor od butona bude ovaj zutozelene boje...

al ono, tu su finese :)

i sljedeća bez i :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 07.03.2005 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
i sljedeća bez i Smile


Goddamn, natjerao si me da pogledam u pravopis i duke je tocno napisao.

Inace, meni sajt skroz for, gg Very Happy

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 07.03.2005 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fini sajtic,totalno je u sluzbi promoviranja fotki sto je dobro. Par sitnica mi smeta,prejak kontrast na rolloveru glavne navigacije,defokusirana slova u footeru, sto se vec spomenulo zivcani intro na site (eng i hr) i za fotke koje su uze od vidnog polja da se centriraju ...

@burne: vecina takvih sajtova ima tamniju pozadinu kako bi se sto bolje isticala fotografija (probaj sam usporediti fotku na bijeloj i crnoj podlozi)

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2005 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lepi! fakat. majKEmI!!!1

na naslovnici, hr/en izbornik mi je zicani, bilo bi mi bolje da se na rollout vraca istim putem kojim je i dosao.

hoch slije mi zgledaju zasamarano ovak na lijevoj strani. mozda bi mi bilo kul skejlati sve i po sirini, ovak kao sto vec radis po visini. znam, nemas di staviti dukedesign ak suzis, jel? Smile

pixel fontovi u izbornicima me isto malo muce. jesi probao mozda veci padding oko slova, i malo umiriti kontrast, da nije full c/b?

e da, super mi je kad kolege dizajneri zakucaju nekaj u actionscriptu i to radi. cak je i kod fino napisan, instance logicki nazvane, nema puno hardkodiranog... gg djuka!

@spilja: daj mi quotaj to iz pravopisa molim te. nekoliko jezikoslovaca od povjerenja mi je objasnilo da se kaze slijediti/sljedeca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 07.03.2005 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
na naslovnici, hr/en izbornik mi je zicani, bilo bi mi bolje da se na rollout vraca istim putem kojim je i dosao.


yup, to i mene malkoc smeta, inace sajt je super, GG! I fkorz, GJ, svidjam sajt.

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 07.03.2005 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sljedeća

dobar mi je sajt Smile
Back to top
View user's profile Send private message
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 07.03.2005 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni fakat super bez primjedbe.
Nice work Applause
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 07.03.2005 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:
@spilja: daj mi quotaj to iz pravopisa molim te. nekoliko jezikoslovaca od povjerenja mi je objasnilo da se kaze slijediti/sljedeca


pogledah u Babic/Finka/Mogus i u Anica i vidjeh da moze biti i sljedeca i slijedeca. probah cak i vrlo glup nacin provjeravanja, u spellcheck u wordu ne oznacava kao krivo ni slijedeca ni sljedeca.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2005 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao prvo, hvala svima, cijenim vas feedback buduci da je utroseno jako puno vremena, na izradu a i jako puno na kontakte sa klijentom...

- blur pixel fontovi, ocito mi se omaklo, provijerio sam danas na faxu, skuzi se, meni se nekako omaklo premda sam extra pazio
- izbornik font - pogledat cu, premda sam ja vec toliko gledao taj site da nemogu biti objektivan sto se tice tog izbornika
- hrv/eng i mene smeta od pocetka, neznam zasto sam ga tako ostavio, bit ce dotjerano
- za uze fotke - namjerno nisam isao sa sistemom skracivanja po sirini, nisam htio previse muvinga svaki put.. sirina je fixna i to je taj koncept. vjerujte mi da je bolja ova varijanta nego varijanta sa centrom
- vanja, puno ti hvala, znaci mi to puno, a jos ucim dosta i trudim se unificirat i pojednostavnit
- za slijedeca / sljedeca, sto je na kraju?

uglavnom, puno hvala svima. klijent je jako pedantan te je utroseno vise vremena nego sto mozete zamisliti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 07.03.2005 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svaka cast....
sve je lijepo jednostavno i brzo...
super su mi boje...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 08.03.2005 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slijedeća nešto slijedi, sljedeća je ona nakon?

ontopic: e rekoh ti vec da mi super Smile + ja bi isto centrirao te fotke u toj zadanoj sirini jer mi ovako izgleda ko loš html kad se pojavi uža fotka.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2005 09:35    Post subject: slijedimo svijetli primjer... Add user to your forum ignore list Reply with quote

sljedeća/i/e = naredna, iduća
slijedeći/a/e = priloška oznaka (Slijedeći Ivana, došao sam do kazališta.)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Limbus



Joined: 06 Jan 2004
Posts: 220

PostPosted: 10.03.2005 00:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve super, sviđa mi se. tak mora izgledati jedan fotografski web.
i promijeni ovo: biografija/agencije/ ---- nije mckenna ericsson nego McCann Erickson!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 10.03.2005 00:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx na komentarima svi!

zivca hrv/eng su sfixani, kao i izbornik koji je doradjen
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group