Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PC 2 TV

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.03.2005 14:43    Post subject: PC 2 TV Add user to your forum ignore list Reply with quote

khm. Here's the thing.

Imam na tom PC-u GeForce 2 TI neku karticu.. na njoj je S-Video izlaz u koji spojim kabel, drugi dio kabela spojim u telku u video ulaz (preko chincha). Odem na properties (onaj nvidiin package neki koji ima 28megabajta i sve zivo unutra) i pronadjem onaj dio gdje se prebacuje slika sa monitora na telku, no kada prebacim sliku na telku .. na telki (preko AV-a) vidim samo crni screen i nista vise. Da li netko zna, moram li kupiti nekakav poseban kabel za spajanje.. primjerice "s-video na scart" ili slicno.. i sto bih jos mogao probati da se slika prebaci na telku kako spada. E da, i problem je u tome sto kad prebacim sliku na telku i kada resetiram komp (na telki nema nista a monitor se ugasi i nista drugo ne mogu nego resetirat) .. kod bootanja se slika opet prebaci na TELKU i opet imam blank crni screen, tako da moram ulazit u safe mode od windowsa i removat nvidiin software svaki put nanovo s kompa! it sucks.

Suggestions are welcome.
thanx.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 07.03.2005 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Telku stavi da ti bude sekundarni a monitor primarni displej. Koristi TV Tool. Spusti rezu na telki, ako ti je vindoze same ne registriraju na 640x480 i smanji refresh na 60hz.

Neam pojma, meni proradilo sve iz prve.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 07.03.2005 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj spojit i cvoknut crtl+t

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.03.2005 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skinuo sam ovaj TvTool (Thanx emti).. totalno mi se zakon cini program, probat cu s njim cim dodjem mado!!
btw.. TvTool.. http://tvtool.info/

@che: vidjet cu kaj se da napravit s ovim tvtoolom pa se javim sa ishodom! Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 07.03.2005 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jell zna tko neki slican soft za Ati grafikkarten Wink?

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 07.03.2005 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam atijevu radeonku (neću navest koju jer me sram) i sve normalno prebacujem preko desktop>properties>advanced>monitors bez nekakvih dodatnih programa. Što se tiče crnog ekrana ja ga riješim tako da telku postavim kao primarnu uz 800×600 na 60 herca a monitor ugasim , ne na dugme ON/OFF nego u istom prozoru u kojem određujem primary / secondary.

Nadam se da sam pomogao Wink

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 08.03.2005 09:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

khm. idemo opet.

http://tvtool.info/ je super program i prebaci mi video ali mi je slika c/b. Emti sve kaj si reko da probam sam probao i nema sanse da se natjera na color sliku. citao sam po forumu i to je kao cesta pojava kod GeForce kartica - ocito neki chipset problem ili tako nesto. e sad me zanima, da li itko ima jos nekakav slican software za probat i preporucit - ja guglam i trazim al vise bi se oslonio na preporuku u ovom trenu.

Samo da napomenem da mi isto tako ne radi clone screen u properties/display/settings/advanced.. preko nViewa nema sanse da ga natjeram da prebaci sliku na tv, uopce nece prebacivat a nikad ni nije htio. Preko TV Toola je prebacio sve savrseno ali je c/b. DAMN!

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 08.03.2005 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako.. imao sam isti problem..
s-vhs je izlaz iz kompa, jel tako? kupi kabel s-vhs na s-vhs i samo glavu od scarta sa ženskim ulazima.. slika
to je to.. e sada zašto.. ovi gotovi kabeli imaju neka sranja, nisam ni ja razumija točno što, ali uglavnom fali im neki Y signal koji šalje boju.. nisam ziher, bilo je davno kad sam gugla i tražija rješenje.. ali to je to.. samo je klica u spajanju.. s svim mogućim kabelima mi je slika bila C/B a jedino na ovaj sistem normalna u boji.. eto.. nadam se da će šljakat..
Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 08.03.2005 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
ovako.. imao sam isti problem..
s-vhs je izlaz iz kompa, jel tako? kupi kabel s-vhs na s-vhs i samo glavu od scarta sa ženskim ulazima.. slika
to je to..

cool. to cu kupit pa cu vidjet kako ide.
sad bi otrcao s posla doma isprobat to da znam kaj dalje!!! Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 08.03.2005 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:
Jell zna tko neki slican soft za Ati grafikkarten Wink?

Meni ultramon sasvim solidno radi

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 09.03.2005 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
khm. idemo opet.

http://tvtool.info/ je super program i prebaci mi video ali mi je slika c/b. Emti sve kaj si reko da probam sam probao i nema sanse da se natjera na color sliku. citao sam po forumu i to je kao cesta pojava kod GeForce kartica - ocito neki chipset problem ili tako nesto. e sad me zanima, da li itko ima jos nekakav slican software za probat i preporucit - ja guglam i trazim al vise bi se oslonio na preporuku u ovom trenu.

Samo da napomenem da mi isto tako ne radi clone screen u properties/display/settings/advanced.. preko nViewa nema sanse da ga natjeram da prebaci sliku na tv, uopce nece prebacivat a nikad ni nije htio. Preko TV Toola je prebacio sve savrseno ali je c/b. DAMN!


ja sam imao Geforce 2 MX i isto mi nije mogla proraditi na televizoru NIKAKO.
nisam nasao rjesenje, odusto.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 09.03.2005 20:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tnx strija,probat cu ... Inace isti problem kao kod ostalih,sve super ali slika c|b

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group