Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
HTML pitanje!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ilinka



Joined: 11 Mar 2005
Posts: 9

PostPosted: 11.03.2005 13:52    Post subject: HTML pitanje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zdravo svima
Pocela sam sa webdizajnom pre par meseci - predstoji mi jos mnogo toga da naucim.
Konkreto me interesuju sajtovi tipa yahoo itd.Kako su programirani sajtovi tog tipa?
Nisam primetila da koriste php?Cist html sa css?
Da li je recimo prihvatljivo kreirati 10 klasicnih html stranica (bez php,css,frames,itd) medjusobno povezanih?Da li se isti meni moze ponavljati na svakoj stranici?
hvala
Back to top
View user's profile Send private message
Ilinka



Joined: 11 Mar 2005
Posts: 9

PostPosted: 11.03.2005 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo jednog php primera. http://www.zagrebfilmfestival.com/index.php
Da li se header stalno ponavlja, tj.da li je kreirano vise php stranica sa istim headom i razlicitim flash animacijam, ili je header 1 i ponavlja se a na svaki klik ucita se nova stranica i u isto vreme ucita i odgovarajucu flash animaciju???? uh,uh nadam se da sam bila makar malo jasna.
hvala unapred
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.03.2005 18:04    Post subject: Re: HTML pitanje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ilinka wrote:
Konkreto me interesuju sajtovi tipa yahoo itd.

yahoo će ti biti otprilike zadnji site na koji se možeš ugledati Smile dovoljno je samo pogledati source da zaključiš kako je grozan, niti slijedi standarde, niti je do nedavno koristio css, niti ništa drugo

EDIT: ispričavam se, malo sam pretjerao, sad sam skoknuo na sajt i vidio da su dobili priličan css makeover... ajde bar nešto Smile ja sam koristio y Groups koji su još uvijek u stanju kakav je yahoo bio prije, pa na njima to možeš vidjeti

Quote:
Kako su programirani sajtovi tog tipa?
Nisam primetila da koriste php?Cist html sa css?

ono što moraš znati da su svi veći web-ovi dinamični, ali ponekad se nađe i netko tko je mazohističan pa koristi Dreamweaver templates ili nešto slično da uređuje statične stranice, znači čist HTML.

yahoo je asp naravno, što bi drugo Smile

Quote:
Da li je recimo prihvatljivo kreirati 10 klasicnih html stranica (bez hp,css,frames,itd) medjusobno povezanih?Da li se isti meni moze ponavljati na svakoj stranici?


ono što je intuitivno jasno je da je ponavljanje iste navigacije, headera, footera, sidebarova i drugog u svakom HTML fajlu na sajtu potpuno nepragmatično -- rješenja se javljaju u obliku php, asp, jsp, coldfusion (nemoj nas samo pitati koju da tehnologiju koristiš -- vidim da te interesira php, stick with that)

konkretno rješenje je vrlo relativno, ovisi o tehnologiji, strukturi i funkcionalnosti onoga što radiš, i o tvojoj inovativnosti Smile ja npr. za jednostavne stvari imam napisanu php skriptu koja je glavna stranica i dinamički uključuje u sebe sadržaj iz drugih fajlova na sajtu, dok navigaciju čita iz XML-a, to smatram prilično finim rješenjem za dosta potreba, a tako otprilike je napravljen i zagrebfilmfestival (vidi se iz URL linije kad navigiraš po sajtu)

Ilinka wrote:
Evo jednog php primera. http://www.zagrebfilmfestival.com/index.php
Da li se header stalno ponavlja, tj.da li je kreirano vise php stranica sa istim headom i razlicitim flash animacijam, ili je header 1 i ponavlja se a na svaki klik ucita se nova stranica i u isto vreme ucita i odgovarajucu flash animaciju???? uh,uh nadam se da sam bila makar malo jasna.

ovo drugo... glavna je stranica samo jedna i on u nju uvlači sadržaj i zasebnu flash animaciju
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ilinka



Joined: 11 Mar 2005
Posts: 9

PostPosted: 11.03.2005 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HVALAAA!
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 12.03.2005 17:01    Post subject: Re: HTML pitanje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

ono što je intuitivno jasno je da je ponavljanje iste navigacije, headera, footera, sidebarova i drugog u svakom HTML fajlu na sajtu potpuno nepragmatično -- rješenja se javljaju u obliku php, asp, jsp, coldfusion (nemoj nas samo pitati koju da tehnologiju koristiš -- vidim da te interesira php, stick with that)


Za tako nešto dovoljan je i shtml...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group