Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Komentari, komentari

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 12.03.2005 16:24    Post subject: Komentari, komentari Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ponukan komentarom o nekomentiranju odlucih se napisati ovaj topic. Misljenja sam, da se ovdje nalazimo, i da saljemo svoje radove kako bi dobili komentar na svoj rad. Namjerno necu reci pozitivan, ili negativan jer svaki komentrar je po meni pozitivan. Kriticki komentar, da nam ukaze sto smo grijesili ,i sto moramo ispraviti. Pohvalni da nam kaze da smo na dobrom putu. Nemojmo se uvlaciti u ljusture, kako kaze knock, internet nam bas sluzi da se druzimo. Fotografija da se izrazimo, da pokazemo sredinu u kojoj zivimo, ili da pokazemo ono sto jesmo, sto vidimo i kako vidimo. Da bi to pokazali na sto bolji nacin trebamo se znati izraziti. Zato pomozimo jedni drugima da nesto naucimo. Iskusniji i sa vise znanja nama koji nemamo jos toliko znanja ni iskustva. Vjerujte mi, i mi cemo pomoci drugima. Ja osobno se bojim komentiratri radove bas zbog svog neznanja, no ipak to cinim, mozda ne precesto, no kada komentiram, zaista to radim onako kako osjecam, onako kako ja vidim tu fotografiju ono sto mi je lijepo ili sto mi se ne svidja, no iznesem svoje misljenje, vjerojatno nestrucno, ali iskreno. Samatram da se nitko nebi trebao osjecati uvrjedjen komentarom, nego naprotiv, trebalo bi nam biti drago jer znaci da gledamo ili da nam je fotografija gledana.
Znaci ajmo naprjed sa komentarima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 12.03.2005 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bravo Keder1

Nemoraš biti majstor da bi komentirao kako nešto vidiš.
pametnom autoru i to puno znači.
Jedini bed je ako su komentari neiskreni, bazirani na polovičnom znanju (tipa: nema zlatnog reza=nije dobro), subjektivnim sklonostima prema autoru.
Najbitnije je reč kak ti se rad sviđa, zašto, i kak misliš da bi bilo bolje.

ja kao autor ponekad stavim i radove koji očito tehnički nisu dobri, ali ima u njemu nešto što mi se možda sviđa pa me zanima dali to vide i drugi.
ako i drugi to prepoznaju onda ću to pokušat primjenjit uz potrebnu korekciju.

ponekad stavim neku sliku jednostavno da podjelim neko iskustvo ili ideju s nekim i super mi je kad dobijem Feedback.
Back to top
View user's profile Send private message
malena



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 42
Location: Zagreb

PostPosted: 12.03.2005 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Apsolutno se primjeti opadanje komentiranja fotki na mi3ju, makar se povecao broj ljudi koji objavljuju...komentiram slike koje mi se svidaju i na koje imam sto reci,
makar na nekima nemas sto dodati, ali barem zelis dati ocjenu pa to napravis.


Komentari tipa ovog sto Kle spominje vezano uz osnove fotografije nekako nemaju smisao..nismo njemci da radimo sve po spagici Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 15.03.2005 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, nekako mi se cini da je ova tema pogurnuta mojim nedavnim komentarom. ako je tako bas mi je drago. no i ako nije opet mi je drago. ja bi primijetio da je na mi3ju doslo povecanja kvantitete i pada kvalitete tako da je i to jedan od uzroka manjeg broja komentara. nemaju ljudi vremena svaki dan provesti na mi3ju sat dva iskomentirati nove radove.
dakako drugi problem je sto se mnogi uvrijede ako im se fotka negativno iskomentira, tako sam imao slućaj da mi je jedan autor poslao priv. message i "zahvalio" sto sam ga tako "oprao" u komentaru s napomenom da sam mu mogao to poslati na priv, a ne javno u komentaru. hej ljudi, gdje je tu smisao ovoga? a onda naravno nađem revansisticke komentare pod nekim mojim fotkama. totalna glupost!
ja cu svaki komentar koji smatram konstruktivnim prihvatiti, no ako mi netko napise nesto sto smatram da je neprimjereno pokusat cu obraniti svoju tezu. ako nakon diskusije vidim da nisam u pravu svakako cu to i priznati. samo ne volim da se komentira nesto sto komentator nije nikada probao i o cemu ustvari nema pojma. neka se tada napise sviđa mi se ili ne sviđa mi se zbog toga i toga. posebno su mi "super" komentari: pa kaj ako je u kadru nešto što smeta? nije mogao recimo makuti zgradu.... naravno da nije, ali da li je trebao tamo puknuti fotku? ako ti kadar ne štima ne pukneš fotku!
malena negdje sam vec napisao: da bi se pravila krsila treba ih najprije upoznati, i ako se krse neka se krse kreativno. treba postojati razlog za to i taj razlog znati objasniti u komentaru

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 05.04.2005 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U pravu si Mili ti si me potaknuo da otvorim ovu temu. Vjerojatno si u pravu sto se tice kvaliteete i kvantitete, no konstruktivnim komentarima pomoze se nam amaterima - pocetnicima da savladamo bar donekle umjetnost fotografiranja. Mislim da se moze neki pomak vidjeti bas kod mene , pogledaj moje prve fotografije i ove sada, svjestan sam da su jos daleko po kvalitetiti od mnogih ovdje, ali isto tako mislim da i napredujem, naivise zahvaljujuci komentarima i savjetima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 05.04.2005 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AMEN ljudi moji!

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 05.04.2005 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam odavno prestao da komentarishem fotke u galeriji, kad sam primetio da se svaka ocena ispod 10tke kod vecine clanova smatra licnom uvredom
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group