Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Hrvatski dizajn
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.11.2003 23:24    Post subject: Re: Hrvatski dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

OVO JE POST KOJI SE ODNOSI NA DIO OVOG TOPICA KOJI GOVORI O DIZAJNERSKOM MAGAZINU Very Happy

obzirom da je borja iznio sve pametne, fahovske komentare, ja cu nastaviti u revijalnom tonu:

sh00le wrote:

Tko se afirmirao?! Ne znam, nisam knjisˇki moljac, ali znam da je bilo nesˇto domac´ih radova (ulomaka iz knjiga itd), a bilo je dosta i strane knjizˇevnosti.
Znam da je tu bilo i nekoliko cˇlanaka od Jergovic´a (a visˇe manje zna se tko je on)

jergovic je prije dolaska u hrvatsku pisao za sarajevske nase dane, dosao u nedjeljnu dalmaciju, izdao (IMHO odlicnu) knjigu sarajevski marlboro, presao u feral tribune, i napokon otisao u kua sa prelaskom u globus. ozbirom da je manijakalni skriboman piskarao je neke bedastoce i za godine nove. (za one koji zele znati vise - anegdota kaze da je zoka milanovic predstavivsi jergovica u redakciji nasih dana rekao "ovaj mali ima veliku glavu. bit ce dobar novinar")

sh00le wrote:

Teorija dizajna?! Zasˇto?! U Godinama Novim nije bilo teorija knjizˇevnosti, nego su to visˇe manje bili tekstovi aktualnog trenutka. Nesˇto se desilo, netko je nesˇto napravio, ili kao kritika necˇeg sˇto je bilo, sˇto se ponavlja. Uglavnom, tekstovi su bili jako cˇitki, britki, bez dlake ne jeziku i moderno koncipirani itd itd...

godine nove je projekt koji je propao zbog NEPLACANJA SURADNIKA I REDAKCIJE. ne zelim pljuvat i zato necu komentirat sadrzaj i koncept godina novih.

sh00le wrote:

Hm, ne znam..
Ja sam na faksu imao zˇarku zˇelju izdavati studentske novine. Tj, raditi na njima. Prvi pokusˇaj nije uspio. Drugi pokusˇaj nije uspio (prvi pokusˇaj je cˇak i dalje otisˇao). Trec´i pokusˇaj je uspio. Izdali smo novine, bile su jako dobro prihvac´ene, ali (nazˇalost ili na srec´u) trajali smo 2 broja, jer vec´ina urednisˇtva (me included) je zavrsˇavala faks i nije imala namjeru ostajati na faksu samo radi novina. Ekipa koja nas je naslijedila pocˇela je nesˇto raditi ali broj 3 nije izisˇao..

postoji dosta bitna razlika izmedju osobe koja izdaje novine i osobe koja radi u/na njima. uzgredbudireceno ja sam radio u studentskim novinama i bio clan grupacije koja je izdavala strip fanzin.

nego, ne znam jeste li znali, ali u hr postoji nesto sto se zove "graficka revija" - art direktor je infamous danijel popovic - pop. radi se o (khm...) casopisu toliko losem da se papir guzva pod teretom govana otisnutih na njemu... ja ne zelim vise nista slicno. zelim kvalitetni, strucni, komercijalni MAGAZIN (ne fanzin) o dizajnu...
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2003 23:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:


kulj, svidja mi se jako ideja.
al ne kuzim, recimo u mom slucaju, el postoji uopce direktorij
/gallery/showcase/carr/
(u ovom svemiru bar? Smile)

ako da, sta se u njemu nalazi, nekakav index.php koji je identican za sve usere, vjerujem da ne, jer se gubi na modularnosti.

ili je to samo URL koji se onda proparsira (kakko ruzna rijec), i ovisno o njemu se izbacuju podaci iz baze?
ako da - ko parsira taj URL, koji fajl, i kako to da se on poziva?

ako ti se neda ovo sve objasnjavat, daj neki link ili negdje gdje mogu procitati nesto o ovome. jer mi je ideja do jaja.

e mene isto ovo već duže zanima, jel možda čita koji je rad iz url-a
ako nije kuharska tajna Smile

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Markosef



Joined: 18 Nov 2003
Posts: 1

PostPosted: 19.11.2003 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.greska

Last edited by Markosef on 19.11.2003 17:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 19.11.2003 00:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ivan wrote:
carr wrote:


kulj, svidja mi se jako ideja.
al ne kuzim, recimo u mom slucaju, el postoji uopce direktorij
/gallery/showcase/carr/
(u ovom svemiru bar? :))

ako da, sta se u njemu nalazi, nekakav index.php koji je identican za sve usere, vjerujem da ne, jer se gubi na modularnosti.

ili je to samo URL koji se onda proparsira (kakko ruzna rijec), i ovisno o njemu se izbacuju podaci iz baze?
ako da - ko parsira taj URL, koji fajl, i kako to da se on poziva?

ako ti se neda ovo sve objasnjavat, daj neki link ili negdje gdje mogu procitati nesto o ovome. jer mi je ideja do jaja.

e mene isto ovo već duže zanima, jel možda čita koji je rad iz url-a
ako nije kuharska tajna :)



evo ja cu nabacit few keyworda, a vanja nek se raspise :)

.htaccess datoteka + RewriteRule + regexp + templejti

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.11.2003 01:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a nemojte ga mucit.
puno :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 19.11.2003 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

xexe :)

ma znam ja princip, samo ce on to puno bolje objasnit :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 19.11.2003 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sva pitanja vezana uz code.web i mi3 molim da se presele u server-side dio foruma. Ako njava nije još otvorio topic s tim, otvorite ga sami sa željenim pitanjem.

Vezano uz topic Hr. dizajn.

PDF za početak(ili kraj Smile)?

Pošto nam je tiskani hr. dizajn magazin nedostupan at the moment, mozemo napravit PDF izdanje.

Slobodno dopunite ove dvije točke... lupam rendom.

Protiv:

0. zasniva se na entuzijazmu
Entuzijazam je super stvar al vecinom ne traje puno. Kada te prođe ta brija, mozes se je...

1. potencijalni gubitak vremena
Ukoliko se pokaže totalnim promašajem, svi koju su učestvovali ne mogu si vratit izgubljeno vrijeme,energiju, moral potrošeno na izradu ovog.

2. ne mozes ga kupit na kiosku (standalone, vidi dolje)

3. ego učesnika
Ne moram previše pisati o egu pogotovo kada je vezan uz dizajn svijet.

Za:

0. zasniva se na entuzijazmu

Fakit, ne možeš napravit ništa dobrog ako u to ne vjeruješ. Ako u to vjeruješ, ako voliš to što radiš, onda postoji velika šansa (uz ogroman trud, naravno, kojeg ćeš uložit ako u to vjeruješ) da će to što radiš biti dobro.
Bez toga ne bi bilo ni mi3-a pošto je mi3 totalno free projekt započet i napravljen strogo na entuzijazmu. Maj es što bi me netko natjerao da 30 sati sjedim u firmi i radim neki projekt da nije bilo tog entuzijazma, vjere u projekt...

S entuzijazmom imam iskustava i pod "Za" i pod "Protiv". Pod "Za" mi stoje www.gamer.hr i www.mi3dot.org.

1. lako raširivo + srezani troškovi

Dostupno je za download, može se slat mejlom (manje-više), može se naći na nekom CDu nekog informatičkog časopisa (?). Nema početnog ulaganja osim našeg vremena (ne podcjenjujem to, da me se krivo ne shvati)

2. praksa

Da se razumijemo odmah, nešto "ofrlje, samo da je" mi ne pada na pamet radit. Ili ćemo ponudit najbolje što možemo trenutno ili nećemo uopće.

PDF još nije tiskano izdanje, granice nisu toliko striktne kao kod tiskanog izdanja, neće ga se dočekati odmah na nož (kad izađe, ne tvrdim da neće u ovom postu Smile). Nije nužan toliko stručni kadar odmah na početku, možemo krenut s ovim što imamo (ne znamo još što imamo, nadam se da imamo barem jednog ili dvoje od kojih će ostali moći naučit).

3. if you build it, they will come

Kevin Costner (blje) film di on gradi igralište.
Da nije bilo mi3 v1. teško da bih upoznao hrpu sadašnjih frendova in real life. Da nije bilo mi3 v1. vjerojatno bih gulio po nekoj tiskari slažući bevele i lensflejrove na razglednice za šefa cigana. Ili bi radio solo nešto sasvim drugo a s grafikom i webom bi se zajebavao u slobodno vrijeme. Ne bih imao nikoga ko bi me gurao naprijed, natjerao me da radim na svom skilu, da držim neki tempo. Mi3 v2 je tek 2 mjeseca online, dolaze novi ljudi, gušt mi je doć pročitat što mislite, pogledat vaše radove, "družit" se s vama. Vjerujem da ja mogu nekog dosta toga naučit i isto tako vjerujem da vi mene možete dosta toga naučit. Ne mislim da je itko popio svu pamet svijeta i uvijek se može bolje, uvijek se ima što za naučit ako imaš volje i želje.
Napravimo li pdf časopis, doći će novi ljudi koji tek otkrivaju mi3, koji nisu čuli za nas...
Pod mi3 ne mislim na nas admine mi3a, mislim na nas sve, na komjuniti bez kojeg mi3 ko mi3 ne bi imao baš nekog smisla.

Da bi dobio sponzore, moraš imat nešto za pokazat. Ili jako dobru spiku. Ili sreće.

Ako imaš jako dobru spiku možeš dobit pare od sponzora, ali te čeka hrpa sranja i problema koja se mogu riješit pri izradi PDF časopisa, čeka te hrpa dječjih bolesti koje nisi mogao predvidjeti kreneš li grlom u jagode jer jednostavno se nema prakse.
Ako imaš gotovo proizvod, imaš cijelu mašineriju složenu iza sebe, imaš prevladene osnovne dječje bolesti, imaš sigurnost i samopoštovanje, imaš vjere u suradnike. Ne kažem da neće iskrsnuti problemi naknadno, ali ćeš imati prakse u svladavanju problema, znat ćeš kako se postavit, znat ćeš kako ih najlakše riješiti bez padanja u očaj (ne kažem da ti sutra neće past klavir na glavu čim izađeš iz kuće). Znat ćeš svoja trenutna ograničenja, znat ćeš možeš li, znat ćeš želiš li još uvijek. Imat ćeš strukturu časopisa, tematski rasporedjen, znat ćeš što ti fali, što je viška...

---

Ukratko... Pitanje glasi: "PDF za početak?".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.11.2003 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jiha, gud one.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 19.11.2003 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PDF ima smisla.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 19.11.2003 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:

PDF za početak(ili kraj Smile)?


protiv Smile mislim da to ili treba napraviti kako spada ili ne raditi.[/quote]

emptyhead wrote:

može se naći na nekom CDu nekog informatičkog časopisa (?).


moze, to je najmanji problem.

emptyhead wrote:
Kevin Costner (blje) film di on gradi igralište.
Da nije bilo mi3 v1. teško da bih upoznao hrpu sadašnjih frendova in real life.


to je samo film Very Happy e sad, kad si upoznao sve te sjajne ljude vise njih ti ne treba. treba ih lijepo postrojiti napraviti business plan i krenuti u posao.

1. za pocetak treba utvrditi koliko ima potencijalne publike. Opskurnom varijantom - brojanjem dizajn studija i studenata grafike i dizajna i sl studija dobiti ces recimo brojku od 5000 do 10 000 ljudi. svima koji su profi vezani uz dizajn odmah ponudis pretplatu. tu mozes u startu uzeti oko 30 000 eura (pokriva cca 2 broja).

2. utvrdis tko su ti oglasivaci. u danasnje vrijeme gotovo svi. napravis listu i nadjes ljude koji znaju nekoga u tim firmama a koji ce ti dogovoriti sastanak, preporuciti te...

3. u mjesec dana se odradi nulti broj - koncept+dizajn+prijelom+tiskak oglednih primjeraka.

4. 0 broj nosis potencijalnim oglasivacima i skupljas cim vise godisnjih ugovora. skupis li ih 20, godinu dana si miran i mozes se posvetiti samo sto kvalitetnijem magu.

5. odes na ministasrtvo za obrt i dignes kredit, oko 50 000 kuna da pokrenes redakciju.

6. paralelno s magom radis i dvije do tri konferencije o dizajnu godisnje, vrlo isplativo.

najveci je posao napraviti nulti broj - dakle dizajn, koncept, txtovi i prijelom ali dobra vijest je da se taj dio posla moze zasnivati na entuzijazmu. to se sve stigne odraditi do sljedeceg ljeta kada objavis (1.7) i prvi broj. catch je da se ljeti (dva mjeseca si na kisocima) aposlutno sve proda i najopskurniji magazini. ako prodas 10 do 20 000 primjeraka zaradio se vec za sljedeci broj.

marketing odradis kompenzacijama i jeftinim gerilskim kanalima.

ima tu niz zabavnih stvarcica, kako privuci ljude moze se tu biti kreativan a i cijeli proces je supercool i zanimljiv za raditi jer pokrivas svasta: dizajn, koncept maga, brand kao takav, marketing prema van, marketing u magazinu, pr...

naravno, nuzna ti je redakcija koja ne mora biti prevelika. glavni urednik i zamjenik, lektor i dvoje troje novinara ti je dosta za redakciju. svi ostali mogu biti vanjski suradnici.


112 stranica, naklada oko 15 000 = 70 do 100 000 kuna
troskovi redakcije = minimalno 20 000 kuna
lovu vracas sa
= 15ak reklama
= 12 000 prodanih primjeraka

sve izvan toga - profit.

dakle vrlo je izvedivo, samo treba napraviti prve korake i krenuti u realizaciju.

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.11.2003 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
mislim da to ili treba napraviti kako spada ili ne raditi

hmm. pa nemoj bas tako usporedjivati i podcijenjivati pdf magazin.

pdf magazin se moze odraditi da je prejeben. al je jos uvijek to "samo" PDF magazin...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 19.11.2003 19:04    Post subject: Re: Hrvatski dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:


da se razumijemo, ja bi jako volio da se takav casopis uspije pojaviti i odrzati u hr ali mislim da je jedini nacin za to da iza njega stoji ozbiljnja financijska konstrukcija (ili 'mecena koji voli dizajn'(tm) Smile)


mislim doista da nije problem napraviti nulti broj i uzeti reklame, zaraditi ali tu je najveci problem zapravo koncept. ne smijes ici prehardcore u dizajn a ne smijes ni previse u mainstream. kad nadjes taj balans koji ce zadovoljiti siru i uzu publiku, napravio si dobar pocetak posla.

opet, dobra je stvar da dizajn ulazi u svaki segment ljudskih zivota pa imas o cemu pisati, kao i da je usko vezan uz marketing kao industriju pa se i s te strane moze nesto napraviti. ali opet, prvo trebas corecrew koji ce raditi sve to...

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 19.11.2003 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PDF magazin vidim kao medjukorak do tiskanog izdanja. Ziheraskiji pristup, recimo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 19.11.2003 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
Quote:
mislim da to ili treba napraviti kako spada ili ne raditi

hmm. pa nemoj bas tako usporedjivati i podcijenjivati pdf magazin.

pdf magazin se moze odraditi da je prejeben. al je jos uvijek to "samo" PDF magazin...


ne podcjenjujem ali onda treba odluciti: zelis li raditi pdf magazin za ljubitelje dizajna koji je neprofitabilan i koji se radi iz ljubavi ili ces raditi magazin s kojim ces zaraditi i lovu. iz perspektive korisnika sumnjam da bi pdf citao niti volim takva izdanja, osim specijalnih reporta npr. advertising agea.

problem s entuzijazmom je sto ce mag mozda pisati ljudi koji to ne znaju ili ce cijeli posao odraditi netko s gomilom ljubavi ali bez znanja o pojedinom segmentu posla. ja kazem, nulti broj treba napraviti s entuzijazmom i nakon toga profi ekipa treba odraditi posao, postaviti stvar na noge i napraviti profitabilan posao.

a za tako nesto ipak treba malo love i puno znanja. pdf je najmanji problem ali meni kao korisniku to ne bi bilo to, treba mag koji ce ne samo biti profitabilan nego i dici razinu svijesti o dizajnu u nas, a to mozes samo tiskanim izdanjem.

sto god odlucili, ja cu pomoci, ako treba.

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 19.11.2003 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
PDF magazin vidim kao medjukorak do tiskanog izdanja. Ziheraskiji pristup, recimo.


mislim da ti treba ista kolicina entuzijazma i rada za jedan konkretni nulti broj kao i za pdf izdanje. sve to je malo heavy za napraviti ali nista sto nismo znali ili ne znamo odradiit.

100 000 kuna i nije neka lova za to, to ti je desetak reklama a u magu od 112 stranica to mozes prodati, a uvijek mozes ici i na niske cijene. napravis intervju s recimo nokijinim dizajnerima - imas vec tri potencijalna oglasivaca unutar teme: ht, vip i mobis.

ne znam, meni se cini izvedivo al je dosta posla.

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 19.11.2003 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se s tobom borja, ali... Smile

PDF izdanje bi bio više dokaz nama da možemo i to bi bila njegova najveća vrijednost. Ponavljam, PDF bi bio samo medjukorak na kojem se mozemo brusit, sazrijet, vidjeti gdje smo i što možemo, što ne valja, što nam fali, što se može bolje. Više kao maketa nego kao gotovo finalni proizvod nakon kojeg ćemo reć: dec it, drzimo boga za jaja, ko ih jebe.

Propast PDF-a (ne u čitalačkom smislu, već u procesu izrade) bio bi manje bolan za sve nego propali tiskani magazin. S PDFom ti je nothing to lose (vidi post gore) dok s propalim tiskanim izdanjem gubis pun qrac. Imho fkors.

Mislim da bi se zainteresirani trebali nac uzivo jedan dan pa prodiskutirat o tome.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 19.11.2003 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
Slazem se s tobom borja, ali... Smile

PDF izdanje bi bio više dokaz nama da možemo i to bi bila njegova najveća vrijednost. Ponavljam, PDF bi bio samo medjukorak na kojem se mozemo brusit, sazrijet, vidjeti gdje smo i što možemo, što ne valja, što nam fali, što se može bolje. Više kao maketa nego kao gotovo finalni proizvod nakon kojeg ćemo reć: dec it, drzimo boga za jaja, ko ih jebe.


a ne znam, ja to mogu ne moram si nista dokazivati. meni treba real projekt. ne kazem da ovo nije ali naucio sam dosta toga radeci sve to sto radim i sve to znanje zelim iskoristiti ali na jakim projektima, za male stvari imam svoj site Very Happy
a i drugo je kad osobi suprotnog spola kazes da radis pravi magazin Cool

emptyhead wrote:
Propast PDF-a (ne u čitalačkom smislu, već u procesu izrade) bio bi manje bolan za sve nego propali tiskani magazin. S PDFom ti je nothing to lose (vidi post gore) dok s propalim tiskanim izdanjem gubis pun qrac. Imho fkors.


ma pdf moze trajati stoljecima, propao bi kad se vise nikome ne bi dalo to raditi. a mag je pravi biznis, adrenalin, walking on the business edge, to bi ja, moram biti nabrijan na projekt onda mogu i od 0-24 raditi s pure love.

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 19.11.2003 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
a ne znam, ja to mogu ne moram si nista dokazivati. meni treba real projekt. ne kazem da ovo nije ali naucio sam dosta toga radeci sve to sto radim i sve to znanje zelim iskoristiti ali na jakim projektima, za male stvari imam svoj site
a i drugo je kad osobi suprotnog spola kazes da radis pravi magazin


Eselente Smile - ti si prvi... i jedini za sad... a imas li ti vjere u mene da ja to sve mogu? "Mene" zamjeni s bilo kojim wannabe suradnikom...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 19.11.2003 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
PDF magazin vidim kao medjukorak do tiskanog izdanja. Ziheraskiji pristup, recimo.


naravno, ali ako to sve stane na PDF magazinu onda nis nis napravio, jer IMHO PDF magazin kao medij je 10 koraka unatrag od jednog websajta ko mi3

ma zapravo i tiskani magazin je korak unatrag, ali dobro, pristupacniji je i moze se dignut vise love.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 19.11.2003 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:

Eselente Smile - ti si prvi... i jedini za sad... a imas li ti vjere u mene da ja to sve mogu? "Mene" zamjeni s bilo kojim wannabe suradnikom...


imam, i to prije svega jer takav projekt zahtijeva timski rad a u timskom radu (osim kod borgova:) svatko radi ono sto mu najbolje lezi i u cemu najvise uziva. problem je sto bi morao napraviti neke kompromise. tim se ne mora nuzno uvijek slagati, ali je nuzno da ti vjerujes onome tko obavlja odredjeni posao da zna sto radi kao i da se taj ne petlja u ono sto ti radis.

tu ti treba i netko tko jako jako jako dobro zna svakoga u timu i drzi stvari pod kontrolom, usmjerava ljude. taj netko treba biti i cvrsta ruka, autoritet.

ne pricam to bezveze naravno. tu prevelika anarhija nije moguca, izlazis svaki mjesec imas deadline i trebas ih se drzati. kad nadjem vremena mogu i napisati i detaljan proizvodni proces jednog magazina, niz parametara je ukljuceno u igru a ne ovise svi o tebi (napije se recimo tip u tiskari pa ti stavi previse crne boje i tebi cijela naklada izadje malo tamnija...)

enivej, ja to obozavam raditi jer mogu svoje subliminalne poruke (borja rulz) slati čitaocima Cool ma samo dobra ekipa...

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 19.11.2003 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:

ma zapravo i tiskani magazin je korak unatrag, ali dobro, pristupacniji je i moze se dignut vise love.


ne bi se bas slozio da je korak unatrag a i ne radis ga zbog love. radis ga zato sto zelis popularizirati dizajn u nas i dici cijelu pricu o tome na jedan visi nivo. imas pristup mladima, a dobri magazini puno znace. evo, ja sam citao kao klinac politikin zabavnik i sad znam puno beskorisnih informacija Cool

sjetih se u medjuvremenu da ne postoji magazin o dizajnu u nas. nije bas neka usporedba, ali to je kao da u mjestu gdje nema niti jednog ducana ti otvoris jedan. u nekim knjigama koje sam citao nedavno kazu da je najbolje kad se kao brand pozicioniras prvi u nekoj kategoriji. Mi3 - prvi hrvatski magazin o dizajnu.to je motivirajuce.

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.11.2003 23:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvi i jedini
jeah baby, groovie baby :)

@borja > pise urednik (citaj: na webu tvom). ti si jedan od urednika ili bas urednik :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 20.11.2003 00:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borja wrote:

ne bi se bas slozio da je korak unatrag a i ne radis ga zbog love. radis ga zato sto zelis popularizirati dizajn u nas i dici cijelu pricu o tome na jedan visi nivo. imas pristup mladima, a dobri magazini puno znace. evo, ja sam citao kao klinac politikin zabavnik i sad znam puno beskorisnih informacija Cool

sjetih se u medjuvremenu da ne postoji magazin o dizajnu u nas. nije bas neka usporedba, ali to je kao da u mjestu gdje nema niti jednog ducana ti otvoris jedan. u nekim knjigama koje sam citao nedavno kazu da je najbolje kad se kao brand pozicioniras prvi u nekoj kategoriji. Mi3 - prvi hrvatski magazin o dizajnu.to je motivirajuce.


smatram da je u nekoj evoluciji medija jedan casopis na nizem stupnju razvoja od jednog web sitea.
ono sto ti prezentiras u jednom casopisu se moze prakticki odvrtiti na mi3-ju za tjedan dana, + forum, bolja prezentacija (mozes skinuti semplove necega), slike mogu biti vece, ljepse, mozes prezentirati flash animacije...ma mislim o cemu vam pricam, kuzite to.

uglavnom vise znanja se moze pobrati sa jednog sajta nego iz jednog casopisa.

al opet, ima se tu sigurno vise para, i mozda ce se lakse pribliziti nekoj populaciji koja jos nije prihvatila internet. al jednom ce morati.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
myeviltwinbrother



Joined: 19 Oct 2003
Posts: 10
Location: RI

PostPosted: 20.11.2003 05:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemam iskustva s časopisima i sličnim, nisam dizajner, a i ekonomija mi malo šteka (okinuh godinu), enivej, mislim da bi PDF bilo super prjelazno rješenje (u skaldu sa svim onim za i protiv), ako bi ste napravili dva, tri broja ( dakle kao nekakva najava pravoj stvari), koji se ne bi smjeli razvuči na vremenski period duži od mjesec i pol, naravno uz jaki marketing (a vidim da su svi kreativni, tako da mislim da naci jeftina a jaka rješenja ne bi bio problem), nakon čega izlazi prvi tiskani broj i dalje se stvari razvijaju prema pravilima tiskanih medija.
I imaš mene za pretplatnika!

Citat (baš počinjem čitati Sun Tzu-a, a čini mi se prigodno) : "Planiraj ono što je teško dok je lako, čini ono što je veliko dok je malo."

Politička parola: na ovom forumu se povijest hr dizajna piše! (treba ove postove sačuvati za budučnost)
Back to top
View user's profile Send private message
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 20.11.2003 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
prvi i jedini
jeah baby, groovie baby Smile

@borja > pise urednik (citaj: na webu tvom). ti si jedan od urednika ili bas urednik Smile


ne razumijem pitanje. na mom webu ja sam apsolutni vladar sto se sadrzaja tice, The King, ne, a ereniah mi je pomogla kod dizajna, zato izgleda tak dobro. ako pitas za pc chip/moby tamo sam svasta i jedan od urednika izmedju ostalog.

i kreativni direktor sam, to je titula za mene, al to je samo radi djevojaka Cool

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group