Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
19' LCD - Koji odabrati?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2005 14:25    Post subject: 19' LCD - Koji odabrati? Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK
treba mi novi monitor.
19'
LCD

Pošto postam pitanje ovdje, razumljivo je da mi treba neki koji će dobro prikazati boje itd itd... a crt me NE ZANIMA.

Dakle:
1. Koji brand ima najbolju kvalitetu prikaza (Samsung, LG, Phillips, SONY, iijama)? Apple je malo previše skup...
2. kakav je ovaj phillips? ima ko iskustava s njim?u hgspotu je 3.274,00kn srebrna verzija
3. na šta treba paziti (pretpostavljam da kontrast treba biti što veći, a odziv što manji...) šta još?
4. savjet ili link gdje bi mogao vidjeti usporedbe ili pročitati dobar review...

hvala

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 14.03.2005 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam LG L1920P i super sam zadovoljan..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 14.03.2005 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo malo reklame

u Aktualnom broju VIDI-ja imaš veliki test monitora do 300 Eura.

mislim da su uključili kompletnu ponudu s domaćeg tržišta
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.03.2005 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već sam ga danas spominjao u nekom drugom threadu... uglavnom, meni je ovo trenutno objekt požude: Dell UltraSharp 2005FPW 20.1-inch Wide Aspect Flat Panel LCD


fora je da mali ima 12ms response i da se može okrenut u portrait (iako još ne mogu dokučiti kako bih ga mogao iskoristiti u toj pozi).
dodatni featurei, bez kojih bi svakako mogao a pogotovo ako bi srezali cijenu, su s-video ulaz i Picture in Picture.

downside mu je curenje svjetla u ćoškovima. kad se u mraku gleda u crni ekran, vidi se da su rubovi svjetliji. ljudi se kunu da ih to ni malo ne smeta, pa tako ne smeta ni mene. ali čekam da se to čudo prvo pojavi u nekom našem dućanu gdje ga se može direktno pregledati.

Ne znam, 20.1" LCD wide ekrana (mmm tko je pomislio na Cubase ili Logic?) za 5.3k kn mi se čini jako dobar deal. Možda čak predobar, jer sam navikao da Kvaliteta ipak Košta.

Volio bih čuti što drugi misle o Kvalitetnim LCDjima. U biti čak ne ni osrednje dobrim ili vrlo dobrim, zanima me koji su baš ODLIČNI, pogotovo što se tiče boja. Ne radim u grafičkoj struci, ali se amaterski bavim fotografijom i bilo bi mi jako bitno da je reprodukcija boja Vjerna. I naravno, bitno je da ima Mjesta Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2005 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
fora je da mali ima 12ms response i da se može okrenut u portrait (iako još ne mogu dokučiti kako bih ga mogao iskoristiti u toj pozi).

Smile

portrait je (puno) bolji za: web (aha Smile), pisanje, čitanje (pdf) i programiranje
nije dobar za: dizajn, flash, fotografiju (gledanje i obradu), igranje i filmove

zaključak: portrait je super za sve stvari koje su portrait (neš ti čuda) -- a to je jako puno stvari... web je predivan u portrait modu, svi sajtovi imaju max width ~1000px pa su velike monitorske reze gubitak prostora na okolnje backgrounde, ali sa 1024x1200 je zakon
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2005 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a 16:10 monitori? jel zna tko kojega da je kod nas dobavljiv?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.03.2005 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://forums.anandtech.com/messageview.aspx?catid=27&threadid=1491212&enterthread=y

http://www.neowin.net/forum/lofiversion/index.php/t275831.html

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=830031&page=17&pp=20

http://forums.us.dell.com/supportforums/board/message?board.id=dim_monitor&message.id=41344

nekoliko threadova o tom Dellu...

500 dolara u 'merici, 9000 kn u hrvatskoj, damn!
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.03.2005 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
a 16:10 monitori? jel zna tko kojega da je kod nas dobavljiv?


Ovog o kojem sam ja pisao navodno ima u Kodeksu.
http://www.kodeks.hr/dell/monitor.html , na dnu

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 14.03.2005 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samsung 193... nova generacija, najbolji bez usporedbe :)

Inace formac monitori su mi prije najrulali, sad posto su dosli novi ti samsung sa 1000 contrast, su ih zasjenili. Al je formacima pala cijena, a isto su jaaako dobri mi bili. Imas formac u formelu , www.formel.hr ( http://www.formac.co.uk/minisite/gall_raven19.htm )

zakljucak:

Samsung 193 najbolji, formac je meni odlican isto.

ps. vidim da trenutno nigdje skoro u hr nema samsung lcda, neznam zasto je to :) , valjda ce ubrzo doc
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.03.2005 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaš tih monitora koji su na papiru zakon, kontrast 1000:1; odaziv 12ms itd, a kad ih vidiš uživo - banana! To ništa ne znači, svaki proizvođač ima svoja mjerila očigledno, njeki su konzervativni a neki serru.

Ako misliš istrest desetak ili više tisućica na monitor idi ga vidi uživo. ili kupi Apple 30" - the best of the best! Very Happy

G.
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 14.03.2005 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inace, u hgspotu ima samsung lcd-a. cak i onih zgodnih novih, ali nazalost malih. dobro, ajd relativno.
imaju samo, nazalost, 173 od najnovijih, al meni su oni i vise nego sweet Smile.
enivej:
http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=19

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.03.2005 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:

Samsung 193 najbolji, formac je meni odlican isto.


upravo sam maloprije kod frenda sjedio za 193... prejeben, stvarno odlican.
a jos me vise razveselilo kad mi je rekao da dolazi nova revizija sa 1500:1 kontrastom i 8ms responseom [on ih inace uvozi u HR]

e, al trebat ce cekat za to. Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2005 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
robi wrote:

Samsung 193 najbolji, formac je meni odlican isto.

upravo sam maloprije kod frenda sjedio za 193... prejeben, stvarno odlican.

odličan je, upravo vas gledam s njega, ali preskup meni za max rezu 1200x1024 Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Paladin



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 65

PostPosted: 14.03.2005 22:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam, meni je u oko upao Sonyev od 23'', 1920x1200, cijena cca 20.000 kuna, pa ko ima Laughing http://www.propero.hr/product_info.php?cPath=387_31_189&products_id=516

anyway, mislim da propero.hr ima jako dobre LCD-ove pa kome treba nek tamo pogleda, http://www.propero.hr/index.php?cPath=387_31_189
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 15.03.2005 01:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sony 23" za 20K ??? Pa za 16.5 mozes imat Appleov 23" cinema display, koji sa Sonyjem mete pod Smile

Apple vs Sony
400:1 vs 300:1
16ms vs 40ms (!!!)
270cd/m2 vs 200cd/m2

haloooo Smile)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2005 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a jel ko zna di se može dobiti appleova 20-ka za manje od 8000 kn kod nas?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.03.2005 09:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
a jel ko zna di se može dobiti appleova 20-ka za manje od 8000 kn kod nas?


može bez pedevea Smile

neko je prodavao neki dan novu ili par mjeseci staru apple 23" prozirnu seriju za 10000 kn...na oglasima na bug.hr sam vidio...listopad web studio u maximirskoj, gospodin Nenad (ako nije prodan, to je bilo prija par dana)...odličan monitor.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2005 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

BenQ FP71E+
• Dijagonala: 17"
• Razlučivost: 1280x1024
• Vrijema odziva: 8 ms
• Kontrast: 500:1
• Konektori: VGA, DVI

Cijena: 3.699,00 kn


na ovo sam naletio na naslovnici autronica. i ne bi me zainteresiralo jer je benq smeće, da nisam vidio vrijeme odziva koje je 8ms

ne znam ko je tu lud, a kome noge smrde!

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.03.2005 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da manje matrice imaju bolje odazive...al ne vjeruj specifikacijama, iste specifikacije od branda do branda se razlikuju ko nebo i zemlja...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Paladin



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 65

PostPosted: 16.03.2005 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
Quote:

BenQ FP71E+
• Dijagonala: 17"
• Razlučivost: 1280x1024
• Vrijema odziva: 8 ms
• Kontrast: 500:1
• Konektori: VGA, DVI

Cijena: 3.699,00 kn


na ovo sam naletio na naslovnici autronica. i ne bi me zainteresiralo jer je benq smeće, da nisam vidio vrijeme odziva koje je 8ms

ne znam ko je tu lud, a kome noge smrde!

pa vrijeme odziva mu je baš i najjača karakteristika, kažu da je taj BenQ najbrži LCD monitor
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 16.03.2005 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

može netko kratko objasniti što je brzina odaziva i kako se ona očituje pri niskim odnosno visokim vrijednostima? hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 16.03.2005 22:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mos izguglat, al laicki mislim da je kolko mu treba da promjeni sliku, ko neki latency. Mislim da ima veze sa ghostingom, dakle skuzi se u filmovima i igrama... mada sam sve manje siguran, mislim da dosta lazu sto se tice responsa i da ga bildaju previse :)

Po meni je bitnija karakteristika contrast ukoliko je response manji od 20...

Sto se tice "jeftinijih" lcda, mislim da su dobri ljama (iyama) u linksu, ima 19" za 3200 kuna.. ima contrast 800:1, to je jako dobro. 20 respons, sto je isto jako dobro za 19icu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
diesel



Joined: 13 Mar 2005
Posts: 5

PostPosted: 16.03.2005 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jurka: Ja imam xerox-ov xa17-19 inch i full sam zadovoljan (ponajvishe dizajnom kucista Razz ),iako sam ga kupovao vise za gejming i surfanje ali moze posluzit i za graf. dizajn. imas ga brijem u hgspotu i u dosta shopova(analogbit,formel...) jer je nedavno uvoznik poceo nabavljat na veliko a i prodaje se `ko ludo. ja sam svog uzeo u diskontu 24 i zadovoljan sam (no dead pixels at least..., a drugi dan je bio spreman za isporuku placeno iako sam bio skeptican prema njihovoj politici cijena i nabave robe, no ... odskacem od teme...) inace ak imas sta vise para isplati se uzet i samsung 193 p koji rula i u dizajnu i u karakteristikama.
preporucam ti sajt http://www.nabava.net/ ako ga vec nemas u fejvoritsima u vezi bilo koje kupovine hardware-a jer dosta pomaze pri trazenju najjeftinijih cijena.
@sulien: brzina odaziva je brzina kojom se matrica ugasi i upali tj. vrijeme koje je potrebno da iz aktivnog stanja (black) ode u neaktivno stanje(white) i ponovno u aktivno(black), no nije to tolko bitno, ak mislis zbog osobnog znanja najbolji je googl Wink, bitno ti je da bude sto manja ako puno igras, gledas telku na kompu, divxa, dvdove, ukratko sve graficki zahtjevno i sto ima potrebu za mnogo slikica (fpsa) po sekundi.
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 17.03.2005 02:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.eizo.com/products/graphics/cg19/index.asp

http://reviews.cnet.com/4505-3174_7-31218633.html?tag=also

http://www.superwarehouse.com/NEC_LCD2080UX+BK_Black_20_LCD_Monitor/LCD2080UX+BK/p/349461

ne znam dali ovo uopce ima kod nas.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 18.03.2005 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
robi wrote:

Samsung 193 najbolji, formac je meni odlican isto.


upravo sam maloprije kod frenda sjedio za 193... prejeben, stvarno odlican.
a jos me vise razveselilo kad mi je rekao da dolazi nova revizija sa 1500:1 kontrastom i 8ms responseom [on ih inace uvozi u HR]

e, al trebat ce cekat za to. Smile


Zanimljivo.. samo koliko čekati.. mjesec, dva ili .. 193P? Osobno sam skoro kupio Samsung 243T.. bio bih ga bio kupio da su imali crni ali srebrni... no way. Crni 243 se proizvode samo za američko tržište ,a kao srebrnih nema ni u Europi. Tako su mi rekli u M-Sanu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group