Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
19' LCD - Koji odabrati?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 18.11.2005 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima li na ovu temu u zadnje vrijeme neki novi monitor koji ste zapazili ili je i dalje samsung 193P najbolji izbor ako se cjene uzmu u obzir?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima appleov sad za 7000 Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
E1



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 9
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..imam Samsung SyncMaster 959NF 19" CRT Trinitron & meni je just fine...
85 Hz @ 1200 x 1600... za 2000 & something kn... mislim da je best buy za graphics...
jos uvijek ne vjerujem u TFT monitore a & pre skupi su jos uvijek...
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 18.11.2005 14:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daješ mu prednost pred SM 1100DF? znam da je ovaj CRT al imam veliki stol tako da mi veličina nije vaš važna nego kvaliteta
na poslu radim s SM 1200NF i zadovoljna sam samo što ga je bilo stvarno tešto naštimati na početku
najrađe bih uzela ovaj 193p+ samo malo previše trošim u zadnje vrijeme pa sad nastojim proći malo jeftinije, onda se mislim da je bolje malo još čekati da cijene padnu al dotad se stvori neki novi samsung kojeg svi hvale i tako to Confused

btw može li mi neko objasniti te DF i NF nastavke? koliko vidim bolji je NF ali recimo za SM 1100 ta opcija ne postoji u Hrvatskoj za naručiti

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 18.11.2005 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
ima appleov sad za 7000 Very Happy


a 30" za samo 23 599,00 kn (pdv included)

Smile))

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 18.11.2005 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja cim skupim pare uzimam dellovu mrcinu . model ultrasharp 2405FPW. dijagonala 24", a cijena oko 9.500 kn u M-computers. kolko sam vidio po svim forumima i na tom's hardware definiivno best buy bilo da se radi o grafici, videu, igrama, obradi teksta, programiranju, webu itd.

trenutno na poslu radim na sonyu sdm-204 (20.1" LCD) i jako sam zadovoljan. pravi melem za oci nakon godina provedenih ispred crt ekrana. dobar monitor za DTP i web ali nikako za obradu videa i animaciju jer ima los response i velik ghosting.

doma imam stari dobri Samsung 959 NF i doslo je vrijeme da ga promijenim... oci se puno manje umaraju kad gledam u LCD na poslu pa kad doma sjednem odmah boli glava Laughing

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NF naturalflat
DF dynaflat

radi se o drugačijim komponentama u monitoru a to je sve kao super flat doživljaj

df su noviji i navodno kolko sam čuo manje zrače i zdraviji su za oči (?)

mislim da DF nemaju one dve crte Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ponosni sam vlasnik Della model ultrasharp 2405FPW. dijagonala 24".. ne samo što je ultra sharp nego sam i ultra zadovoljan Smile Ako je netko zainteresiran mogu mu srediti i kupovinu istog po nižoj cijeni od M-Computersa.
Na zadnjem Info sajmu snimio sam i 30" Apple.. iako i sa ovog od 24" gledam filmove iz kreveta 30" je ipak idealan. Da li je tko spominjao projektor?! Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahaha kak ste krenuli s tim pogledima na apple 30" jeftinije vam rentat u cinestaru dvoranu
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 18.11.2005 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
hahaha kak ste krenuli s tim pogledima na apple 30" jeftinije vam rentat u cinestaru dvoranu


23000 za 30" i rezu od 2560x1600 i nije tako puno ... kad se sitim da sam ja za svoj 21 crt prije jedno 5-6 godina dao 18500 kn ...

ja bi isto neki 19 ili 20 lcd dobar al mi se nijedan ne svida previse dizajnom, ili su plastika ili su kicasti ...

btw kao sto sam rekao te specifikacije koje navode proizvodači nisu baš za usporedbu jerbo ne postoji standardiziran način mjerenja latencije (pa neki mjere iz crne u bijelu, neki iz jedne sive u drugu itd ...) niti kontrasta, pa je smješno kad neki nabrijavaju na preko 1000:1 i onda ga usporediš sa nekim koji ima 400:1 pa je kontrastniji ... kad ih usporediš side by side ...

idealno bi bilo kad bi ih mogao usporediti side by side, al neznam jel to negdje u hrvatskoj moguće? (usput vidiš jel ima mrtvih pixela) ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 18.11.2005 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda kupi dell-a

dodi ih viditi u showroom Smile
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 18.11.2005 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
Ponosni sam vlasnik Della model ultrasharp 2405FPW. dijagonala 24".. ne samo što je ultra sharp nego sam i ultra zadovoljan Smile Ako je netko zainteresiran mogu mu srediti i kupovinu istog po nižoj cijeni od M-Computersa.
Na zadnjem Info sajmu snimio sam i 30" Apple.. iako i sa ovog od 24" gledam filmove iz kreveta 30" je ipak idealan. Da li je tko spominjao projektor?! Smile


Ja sam pol svojeg vremena na sajmu proveo gledajuci u taj 30" iz razlicitih kuteva hale...Smile) Srecom stand od moje firme je bio odma prek puta pa kad sam dosao u posjetu i zasjeo, oko je staaaalno bjezalo prema tamo. Sunce mu njegovo, sto je dobar.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 18.11.2005 17:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
NF naturalflat
DF dynaflat

radi se o drugačijim komponentama u monitoru a to je sve kao super flat doživljaj

df su noviji i navodno kolko sam čuo manje zrače i zdraviji su za oči (?)

mislim da DF nemaju one dve crte Very Happy


Ako se dobro sjecam,
Dynaflat su shadow mask (prikaz je kombinacija rgb tockica)
Naturalflat su trinitron (prikaz kombinacija rgb crta).

U tom slucaju, ovo s zracenjem je glupost.
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se zračenja tiče o kojem točno zračenju pričamo... elektromagnetsko je samo jedno od njih! Da definiramo prvo spektar!? Smile

Ja volim CRT monitore, mislim tu prvenstveno na Samsung 959NF koji je i dalje BEST BUY ali koliko kod imao kristalno čistu i mirnu sliku na 1280x1024px, 100Hz ne sjedi mi se više ispred elektronskog topa što svaki uređaj sa katodnom cijevi je Smile S druge strane da li ste primjetili probleme LCD-a sa prikazom gradienta?... na LCD-u prelaz nije postupan nego je stupnjevan kao npr. stepenice. 16 mil boja im je granica ,a to se jako osjeti, još bolje vidi. Svi se opterećujete brzinom matrice ,a za ozbiljan grafički dizajn nešto tako zanemarujete!

OVER & OUT
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 19.11.2005 00:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
23000 za 30" i rezu od 2560x1600 i nije tako puno ...


zaboravljaš na grafičku koja je potrebna za pogonit to čudo od monitora?
apple wrote:
30-inch Apple Cinema Display compatible only with the 17-inch PowerBook G4 and the 1.67GHz 15-inch PowerBook G4 with 128MB of graphics memory and dual-link DVI functionality.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 19.11.2005 09:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
NF naturalflat
DF dynaflat

radi se o drugačijim komponentama u monitoru a to je sve kao super flat doživljaj

df su noviji i navodno kolko sam čuo manje zrače i zdraviji su za oči (?)

mislim da DF nemaju one dve crte Very Happy


Ja imam 997DF i odlican mi je za sad... vrlo ugodan za oci i uz malo kalibracije moze ga se dobro namjestit za tocan prikaz boja. Upada i u TCO03 spec...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 19.11.2005 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
grzzi wrote:
23000 za 30" i rezu od 2560x1600 i nije tako puno ...


zaboravljaš na grafičku koja je potrebna za pogonit to čudo od monitora?
apple wrote:
30-inch Apple Cinema Display compatible only with the 17-inch PowerBook G4 and the 1.67GHz 15-inch PowerBook G4 with 128MB of graphics memory and dual-link DVI functionality.


pa sve novije kartice ga pogone bez problema ... uključujući sve na novim G5 icama ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 20.11.2005 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj nije većina kartica sa jednim DVI-jem i jednim VGA izlazom? mislim da 30-ki trebaju dva DVI-ja... Think

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 20.11.2005 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
kaj nije većina kartica sa jednim DVI-jem i jednim VGA izlazom? mislim da 30-ki trebaju dva DVI-ja... Think


Jok, treba joj jedan, al dual-link

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.11.2005 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, triba mi za po doma nesto, pa sam izbor monitora (buduci mi je cinema 20 skupa za po doma) na Samsung 970P koji dode 4200 (sa pedeveom)

i

Xerox XA7-19c ili 19i koji dode oko 3300

http://www.pc-shop.hr/addprod.asp?ID=0706206

http://www.diskont24.com/products/P0/28713/

http://product.samsung.com/cgi-bin/nabc/product/b2c_product_detail.jsp?eUser=&prod_id=LS19VDPXHQ%2fXAA

Dell 20 wide screen je isto dobar izbor valjda ali sa cca 5500 mi je skup...


uz to naravno ide macmini koji je od sutra na akciji (ide testatura i mighty mouse u paketu za istu cijenu ... tako sam cuo...)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.11.2005 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

how about this ... crno bili monitor za samo 200 000 kn i nešto sitno ...ima ga melcomp ...

http://store.yahoo.com/shopmiracle/eizorfg51.html

dakle, nakon josh mozganja... sutra moram odlučiti, sve sam bliži još jednoj cinemi 20" ... na tri rate ne zvuči tako strašno ...

al ako se još neko misli za dobru 19" (bar po specifikacijama i izgledu vanjskom koji mi je ipak bitan ... ) ovaj samsung 970P zvuči dobro i ne izgleda loše, al nemam ga sad vidit di uživo kao ni ove ostale (osim dellova kod maxmada Smile) ) pa tko zna... međutim 4200 kn nije malo...

Xerox je malo kitchi i izgleda da lažu za specifikacije, na xerox sajtu su različite od ovih u reklami u vidiju recimo (16ms vs. 8ms).. također mi je upitno ovo "zaštitno staklo" pretpostavljam da mijenja ipak boje i vidljivi kut bitno, a možda i svjetlinu...anyone?

ipak za cca 3200 19" je ok...

ima par sonyja koji ne zvuče loše:


3000

i



4400

na kraju ako uzmem na rate sve je za 10ak posto skuplje pa mi 20" cinema ispada 2000 kn skuplja od samsunga 19" ... aluminij, widescreen i provjereno dobra kvaliteta... hm...

ima josh neko neku preporuku?
Back to top
View user's profile Send private message
VeGeTa



Joined: 24 Jul 2005
Posts: 25

PostPosted: 10.12.2005 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi evo hocu kupit novi LCD monitor do 2100kn stoga htia bi kupit ovaj,ali mozete li mi rec sta mislite o njemu i da li ima slicajno koji a da je bolji od njega a da se moze kupit za tu zeljenu cijenu

Mon. LCD 17" SAMSUNG SM 710N, Matisse

http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=19
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group