Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ravnanje texta,, ehh da je word..
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.11.2003 23:06    Post subject: Ravnanje texta,, ehh da je word.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

radi se o freehandu, al bilo bi super da je i u srodnim progovima slično,, dakle,, imam neku sliku, frajera, oko njega nema nista, ubacio sam .psd file, i hocu da mi text ide npr u ravnini njegovog lakta. to sam vidio u svim casopisima,, dal to freehand moze i kako,,

eto.. 321 lec go!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 10.11.2003 23:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

attach to path? oces da ti txt ide po nekoj krivulji? ili ne mogu skuzit sto zelis pa malo bplje objasni...
ako zelis to, napravi krivulju, napisi txt, selektaj oboje i klik na ikon "attach to path" (izgleda kao luk sa kvadraticima)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 10.11.2003 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kak mislis u ravnini lakta.. mislim da je Sjena shvatila kaj oces ali i dalje sam malo zbunjen... Ak je attach to path onda odgovor imas a ak nije.. hmmm pojasni Smile
Back to top
View user's profile Send private message
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 10.11.2003 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nacrtas krivulju recimo po laktu......i napises zeljeni tekst i onda oznacis
i krivulju i tekst i u text panelu stisnes opciju --->attach to path ili ---->flow inside path
malo se igras pa bush vidio kaj ti pase
ak sam dobro skuzio pitanje ak ne sory Very Happy

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 10.11.2003 23:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bash je kul kad troje ljudi pise u isto vrijeme hihi
Very Happy

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 10.11.2003 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@indigo: probaj si iz rijecnika izbacit rijeci tipa:"poigraj se malo" <-- osvetit ce ti se ili ce ti netko s foruma pokucat u kasni sat na vrata i Bang!.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.11.2003 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uu baš ste brzi,, mislim da je to vjerovatno to,, no saljem primjer na pravljen u fotošopu nabrzake,, treba ici uz rub neke slike, i dal je OK, da ubacim .psd u kojem sam izrezao tu bjelinu... ili visakk

ako nije jasnije,, neznam

d[/url]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 10.11.2003 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

druga ideja onog sto mozda zelis je da ti txt "izbjegava" sliku tj, da ide oko slike....
ako je to, klik na sliku, - > txt -> run around selection pa namjestis postavke (gore /dolje /lijevo /desno)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 10.11.2003 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo sto ti zelis je to...ali neces to moci jednostavnim klikom samo na sliku...treba ti zatvoreni objekt koji lijevu stranu ima po shapeu slike (dakle, mozes iscrtati u FH-u preko slike path koji ima taj oblik ili exportati path is PS-a i importirati ga u FH)


trebao bi u PS-u našraviti cllipping path slike, tu sliku importirati u FH-u (tako da ostanes bez pozadine) i isti taj clipping path mozes exportati iz PS-a i import u FH, da ne crtas dvaput isti obris

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.11.2003 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da.. probao sam roknut psd unutra, transparentni, ali ga je fillao sa bijelom, budem se igrao sa tim pathovima,, koji format da ubacim da imam transparent sliku, npr, ubacujem neku sliku npr auto na neku podlogu,, auto mora biti izrezan,, dal to mogu i u FHu ili mogu zveknut neki drugi.. u corelu normalno psd transp bez frke, pa mi je tu bilo mal cudno..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 10.11.2003 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Illustrator importa psd bez pozadine bez beda.... A da te pitam, zakaj to sve ne radis u Quark ili InDesignu... ak imas tekst koji oces da tak curi oko slike oni su najpogodniji za to...
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.11.2003 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eko, napravio path u PSu,, kako da definiram taj clliping? i exportirati mogu samo kao illustrator...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 10.11.2003 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Exportas ko Illustrator, importas to u Freehand i imas taj path... simpl Smile
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.11.2003 23:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Illustrator importa psd bez pozadine bez beda.... A da te pitam, zakaj to sve ne radis u Quark ili InDesignu... ak imas tekst koji oces da tak curi oko slike oni su najpogodniji za to...


pretpostavljam da ima... a šta kad svaki prog ima svoje prednosti i mane,, to i sami znate.. koja rima.. i tesko je rulati u svima ne?

malo mi je bezveze da zbog jednog posla npr, prelazim na illustrator i lomim se nauciti neke osnove preko noci.. zar ne?

neznam..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 10.11.2003 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve 5, samo ppredlazem. Ali ak imas puno txta i sliku onda vjeruj mi sve to slozis jednim klikom u 5 sekundi u InDesignu... Ubacis sliku s pathom ubacis text i velis da se opslaguje oko slike, odnosno oko pahta i thats it.. A rado bih pomogao s freehandom ali vec ga godinu dana nisam pipnuo i ne sjecam se dali on ima neko jednostavno opslagivanje texta.
Ako mene pitas ja bi to slozio taj da nacrtam path oko tvoje sestre znaci s lijeve strane bi bila ravna linija a desno krivudave koje prate linije tvoje sestre i onda unutra upucas text. Ak se ne varam freehand ima tu mogucnost Probaj...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.11.2003 00:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
eko, napravio path u PSu,, kako da definiram taj clliping? i exportirati mogu samo kao illustrator...


u PS-u sejvas path i onda ga definiras kao clipping path (u opcijama za path) a u FH bez beda importiras .ai file (ako sve to mislis u FH-u slozit)

Last edited by 4thshadow on 11.11.2003 00:05; edited 1 time in total

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.11.2003 00:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
A rado bih pomogao s freehandom ali vec ga godinu dana nisam pipnuo i ne sjecam se dali on ima neko jednostavno opslagivanje texta....


nema na nacin koji cosmosu treba, ima jednostavno za zatvorene i otvorene pathove oi FH-a i za slike koje tretira kao box (tj, ne kuzi cliping path u ovom slucaju pa ga treba nadomjestiti, tj. ili exportati ili iscrtati taj dio po kojem treba "bjezati" txt)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.11.2003 00:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako nekome jos trebaju takve ili slicne stvari za FH slozit cu tutorijal, pa recite

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 11.11.2003 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
klik na sliku, - > txt -> run around selection

tj, taj text box koji je bilo koji path, kako to cvoknut u illustratoru.
znam ovo attach 2 path, al ovo nemogu nac?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 11.11.2003 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
Bond wrote:
A rado bih pomogao s freehandom ali vec ga godinu dana nisam pipnuo i ne sjecam se dali on ima neko jednostavno opslagivanje texta....


nema na nacin koji cosmosu treba, ima jednostavno za zatvorene i otvorene pathove oi FH-a i za slike koje tretira kao box (tj, ne kuzi cliping path u ovom slucaju pa ga treba nadomjestiti, tj. ili exportati ili iscrtati taj dio po kojem treba "bjezati" txt)


Da, sjetih se da nema opslagivanja texta, ali kao sto sam gore, malo nerazumljvo napisao, on bi trebao napraviti nekakav nepravilni text box i u njega upucati text koji ce se sam opslagivati po zadanom boxu... Kuzis kaj ocu rec? Tak nekaj se moze ak se dobro sjecam... or am I wrong Smile
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.11.2003 00:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imas pravo, moze se na dvije fore..ili slozis nepravilan txt box ili slozis kao sto sam gore opisala preko pathova pa run around selection...ovisi sto ti je u kojem trenutku jednostavnije

Za Bondovu varijantu napravis zatvoreni path oblika koji ti treba i ispises txt, selektas oboje i u txt optionsima das Flow inside path....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 11.11.2003 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
imas pravo, moze se na dvije fore..ili slozis nepravilan txt box ili slozis kao sto sam gore opisala preko pathova pa run around selection...ovisi sto ti je u kojem trenutku jednostavnije

Za Bondovu varijantu napravis zatvoreni path oblika koji ti treba i ispises txt, selektas oboje i u txt optionsima das Flow inside path....


tenk ju, tenk ju, tenk ju... ipak mi je jos ostalo u glavi tog freehanda... Confused
no sada kad smo pomogli covjeku mogu ici spavati...
laku noc svima Smile
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.11.2003 00:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ja se mogu ic igrati :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.11.2003 01:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super,, sad se ja imam cime igrati do jutra Smile) thanks svima,, i da shadow, ne bi bilo loše da pukneš tako neki tutorial, mada je to dosta veliko područje, što se tiče texta ne..?

vidi..pa kad nađeš rupu..u vremenu, neke bitnije cake kod tog slaganja etc...

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 11.11.2003 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet, jel zna neko kako to napraviti u illustratoru? znaci unutar patha, ne attach to path.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group