Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nova kategorija - lomografija
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Guest






PostPosted: 01.04.2005 11:07    Post subject: nova kategorija - lomografija Reply with quote

dobar dan svima!

nedavno mi bilo dosadno u ofisu pa napravih mali experimentič.. uploadala sam neke lomo fotke iz moje lomo kuće na mi3.. da vidim kako će i hoće li biti shvaćene... ukratko.. naišla sam na veliko nerazumijevanje i sve što ide uz to.. pa izgleda da ne mogu stavljati lomo fotke u foto kategoriju jer iako jesu fotke =) cijeli smisao je drugačiji od fotografije i smatram da nema smisla objašnjavati se s ljudima za svaku fotku (lomku SmileSmile

what say you?

pozdrav!
Back to top
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 01.04.2005 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daj neki link gdje se može nešto saznati o Lomografiji
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 01.04.2005 11:52    Post subject: Reply with quote

www.lomography.com
Back to top
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 01.04.2005 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo sto ja znam...uglavnom prvi LOMO proizveden je 80tih po zapovijedi sovjetskog ministra unutarnjih poslova u Sankt Petersburgu u optičkom koncernu LOMO (Leningradskoye Optiko-Mekhanicheskoye Obyedineniye)...padom SSSR gubi se njegov "nacionalni" znacaj...pocetkom 90tih otkrivaju ga becki studenti ocarani njegovim mogucnostima..1992 osnovano je Lomografsko drustvo koje su u to vrijeme cinili, naravno, samo studenti...danas 59 zemalja, preko milijun lomografa...

jaypeg super sto si ovo otvorila...slazem se sa tobom..mozda bi se trebala otvoriti jos ta nova kategorija jer mislim da je nerazumno lomo fotografije podvrgavati pravilima popularne, komercijalne fotografije...
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 01.04.2005 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo koliko sam shvatio lomografija nije samo vrsta fotografije, to je Life Style, i Entertainment i to je ono najbitnije, a umjetnost je u konceptu u kojem su svi Lomografi jedan umjetnik.

a što se tiće kriterija za ocjenjivanje mislim da vrijede ista pravila kao i u normalnoj fotografiji, samo se teže postižu takvi rezultati.

ili ćeš slučajno doč do dobre fotke ili će ti u tome pomoč tvoja fotografska vještina, mislim da nema trećeg. pa sad biraj.

a kaj se tiće kategorije nemam ništa protiv, imam osobno zamisli za još neke kategorije.
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 01.04.2005 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jaypeg - evo pogledao sam sada neke komentare tvojih fotki i mislim da je stvarno potrebna kategrorija: Lomografija

opcenito ne volim te sve neke konvencije, ovo mora biti ovako, ovo mora biti onako a vecina komentara je upravo takvih..."slika ti ovdje malo visi, kadar ti nije dobar, ova ostrina, ona ostrina, osvijetljenje"...ne kazem da fotografije ciji su doticni parametri dotjerani do savrsenstva nisu zgodne Wink ali fotografija moze biti prelijepa i bez svega toga...zasto plavo mora biti plavo? zasto ne bi bilo crno?...
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 01.04.2005 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

done - go fill Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 01.04.2005 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odlicno da sad ima i ta kategorija... eto mozes mozda rec gdje i kako se moze nabavit takav jedan aparat i kolike su otprilike cijene..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 01.04.2005 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hrelic Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 01.04.2005 12:39    Post subject: Reply with quote

nitta, sjedni, pet Smile
kaže jedan od tih studenata da su htjeli napraviti zajednicu u kojoj će ljudi komunicirati preko slika... strašno zarazan način izražavanja i must say! u početku su švercali fotiće iz rusije, ali lomo virus se nevjerojatnom brzinom proširio prvo austrijom onda cijelim svijetom ...i izrastao biznis tamo gdje ga nitko nije tražio!
fascinantno je kako su ti studenti kroz zajebanciju pokrenuli svojevrstan umjetnički kult i ne samo to uzevši u obzir da im je danas godišnja zarada preko 10 milijuna eura...
Back to top
Guest






PostPosted: 01.04.2005 12:42    Post subject: Reply with quote

ljubiiiiiiiim!!!

@flock vidi na službenom gore navedenom sajtu.. cijene su od 25 do 200 ojra Smile
Back to top
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 01.04.2005 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nitta
nema konvencija, postoji znanje, pa ti ili znaš il neznaš

a postoje i koncepti. lomografija je koncept koji stavlja naglasak ono iza fotića. a ne na ono ispred njega
ali to ju ne oslobađa od fotografske kritike (dobre ili loše).
ak si fulo kadar fulo si bez obzira o kojem je fotiću riječ.
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 01.04.2005 12:50    Post subject: Reply with quote

slažem se s kleom! osim ovog o znanju.. tu stajem na stranu nitta.. koliko fotografa postoji koji se nisu školovali niti posjedovali ikakvo znanje o fotografiji pa su svojim talentom stvarali nevjerojatne fotografije...
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 01.04.2005 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odbojno Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 01.04.2005 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jaypeg
talent=urođeno znanje Confused
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 01.04.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cek, jel se za lomografiju bas mora imat specjalni fotic, odnosno lomic?

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.04.2005 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nightfly... koliko sam ja shvatila da - i zato mi je pomalo bezveze da se za to stavlja nova fotografija, po meni te fotografije spadaju u kategoriju obične fotografije, mada su pomalo specifične, dosta da se napiše alat koji se koristi pri fotkanju

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Guest






PostPosted: 01.04.2005 13:12    Post subject: Reply with quote

@kle hoćeš reći da se, ako si talentirani fotograf, rodiš sa znanjem stajaznam svega o ekspoziciji ...

@nightfly da

@jojo pošto lomografija predstavlja odmak od konvencionalnog, školskog fotkanja i ruši sva pravila fotkanja ona je jako drugačiji pojam od fotografije, ali se u drugu ruku foto i lomo nadopunjuju...
Back to top
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 01.04.2005 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@JOJO - da imas pravo ime alata bi izmjenilo nacin gledanja fotografije ali sto nije ljepse ovako, sa posve novom kategorijom...

@Kle - gle Kle, skuzio sam po tvojim komentarima koje pises na pojedine uradke da se ful kuzis u fotografiju i to je dobro, ne, super (i wanna be just like you Very Happy ) ali to znanje nije neophodno za jednu krasnu fotografiju....
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.04.2005 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve je to u redu što govorite, al pitanje je koliko ljudi koji posjećuju galeriju ima taj aparat... ako ga ima dosta njih onda je u redu da im se napravi kategorija...
a rubriku Fotografija ja nisam shvatila ko rubriku u kojoj bi trebale biti fotografije koje se temelje isključivo na klasičnim fotografskim pravilima, često se tu vidi poneka nekonvencionalna fotografija koja isto dobro prođe ako je napravljena sa stilom, uostalom jaypegove fotografije su isto imale dobre komentare

toliko od mene Laughing

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 01.04.2005 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zna li netko princip ali i tehničke detalje nastanka svih "verzija lomografije"
jer na onom webu ...lomography.com toga nema.

Pa zato - pitanje , Što je lomografija ?
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.04.2005 13:25    Post subject: . Add user to your forum ignore list Reply with quote

napiši na googleu "what is lomography" i naći ćeš masu materijala za čitanje Smile na onom siteu nisam ni ja uspjela naći

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Guest






PostPosted: 01.04.2005 13:28    Post subject: Reply with quote

a mozes na google upisati i 'lomografija' ... i hrvata ima lomografa
Back to top
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 01.04.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ono sto ja znam -

32mm lece
ima puno verzija fotica a svaka je po necemu posebna...recimo
Action sampler - 4 lece koje okidaju s vremenskim pomakom

Last edited by nitta on 01.04.2005 13:32; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 01.04.2005 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FYI,
u google se upisuje: "define:lomography"

ja pitam znate li vi što je lomografija.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group