Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Što uraditi kada...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.04.2005 09:07    Post subject: Što uraditi kada... Add user to your forum ignore list Reply with quote

...se Vaš rad spustio tolko nisko, prakticki do granice boli Smile ali klijent svrsava na to? kakva je to referenca, kako objasniti 'ali klijent je zadovoljan'. dal je vrijedno blamirati se zbog jednog dijela rada?
radi se o tiskanom mediju.

znaci: zadovoljan klijent (uvijek) vs www.trash.com?

hehe,, eto, da vidim kako vi to gledate Smile

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
xpi



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 33

PostPosted: 05.04.2005 10:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najbolje je okrenuti foru "nisam ja, nisam ja". Angel

A ako ti bezuvjetno treba ta referenca, onda možda umjesto pravog rada prikazati neki "inicijalni prijedlog", mrvicu drukčiji... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 05.04.2005 10:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzmi novce i bježi Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 05.04.2005 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako možeš objasnit klijentu da mu je to sranje, biranim riječima Smile, super.

Ako si možeš priuštit odbit klijenta... super.

Ako ne možeš, šuti, trpi, napravi, uzmi pare i zaboravi... i opet super.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 05.04.2005 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
Ako možeš objasnit klijentu da mu je to sranje, biranim riječima Smile, super.

Ako si možeš priuštit odbit klijenta... super.

Ako ne možeš, šuti, trpi, napravi, uzmi pare i zaboravi... i opet super.


Još bih samo dodao: ne guraj baš svaki rad u reference Smile
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 05.04.2005 12:50    Post subject: Reply with quote

emptyhead wrote:
Ako možeš objasnit klijentu da mu je to sranje, biranim riječima Smile, super.

Ako si možeš priuštit odbit klijenta... super.

Ako ne možeš, šuti, trpi, napravi, uzmi pare i zaboravi... i opet super.


da sve stoji osim ovog zadnjeg...
ne svidja mi se taj dio...
sad sam u takvoj situaciji dok mi klijent daje fotke na 72dpi da ih stavim u tisak i jos malo povecam...
a ja mu objasnjavam da to tak neide al on veli da njemu ne smeta Sad
a u tiskari mi lik reko da on to nebi bas tio radit jer i je to i njemu antireklama...prvog ce njega optuzit...
drugog mene....
a klijenta nece niko...
Sad
Back to top
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 05.04.2005 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Matchprint? Potpis klijenta na matchprint?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 05.04.2005 13:38    Post subject: Reply with quote

emptyhead wrote:
Matchprint? Potpis klijenta na matchprint?


naravno...al svejedno ja se ne osjecam fino dok to radim...
Sad
Back to top
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 05.04.2005 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Djipsteru, koji dio ti nije jasan?

Ne osjecas se fino - odgovori klijenta od toga, objasni mu.
"Ali ne, on baš inzistira..." - odbij klijenta.
"Ali ne mogu treba mi pare... " - šuti, radi, poberi pare.
"Ali to je gadno..." - nemoj se potpisat, dao si najbolje od sebe sto si mogao, tip nije prihvatio nista, seljak je - ko ga jebe, njegova stvar.

Pa da ponovim... koji dio ti nije jasan? Odi radi bauštelu, jer ovo nije ni prvi ni zadnji kreten na kog ces naletit.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 05.04.2005 14:27    Post subject: Reply with quote

"Ali to je gadno..." - nemoj se potpisat, dao si najbolje od sebe sto si mogao, tip nije prihvatio nista, seljak je - ko ga jebe, njegova stvar."

naravno...samo sto ce svi bez obzira na sve uvijek okrivit ili tebe kao dizajnera ili leeka u tiskari koji nije ni kriv ni duzan Sad
Back to top
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 05.04.2005 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tko će te okrivit?
ljudi koji to budu vidjeli? moš mislit, fućka se njima, nitko ti to ne kuži, mi se svi ionako "igramo i crtkaramo na kompjuterima"...
tvoji kolege? pa svi znamo kako se radi u dragoj na državi hrvatskoj...
ne razumijem u čemu je problem...zdrpi (pare) i zbriši...i zaboravi...
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.04.2005 18:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha,, vidim da je rasprava u toku Smile

ovako,, tocnije se radi o naslovnici, o prvoj stvari koju ljudi vide,, koijent je stariji sloj ljudi kojima je super dizajn koji je kreirao njihov kolega davne '77g Smile

posto je to posao,tj tiskovina izlazi 6 puta godisnje, lose je ostati bez tog izvora para, a nije tezak prijelom i malo stranica.

slazem se sa time da ne treba sve gurati u reference.
a ne mogu sebe izbaciti iz impressuma jer je dobra referenca, al opet,, zbog te naslovne,, hehe. neznam Smile ostatak je fino odradjen.

pa posto se nisu izjasnili kakvu bi naslovnu htjeli, ja sam dao 2 predloska, no, tek onda su se izjasnili sto bi na naslovnoj, i sad sam napravio, i ako im se svidi, hehe. oni zadovoljni - ja zadovoljan.

dobra je ova tema, zbog situacije u zemlji, dal smo koji put pohlepni pa uzmemo pare i prijedjemo preko trash materijala, ili drzimo autoritet i proturijecimo klijentu i izgubimo posao, tj odustanemo Smile

eto
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 05.04.2005 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

quote empty al totalno.

koji ideali, tko ce te sta pitat, onaj tko bude okrivio tiskaru i njegovu reputaciju zbog 72dpi je isti tip klijenta(osobe) ko i ovaj sto vam je narucio posao.
a ako te brine reputacija koju odlucuje nepismeni dio nacije, onda biraj klijente. as empti says Wink

zakljucak: uzmi pare i bjezi Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 05.04.2005 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
Ako možeš objasnit klijentu da mu je to sranje, biranim riječima Smile, super.

Ako si možeš priuštit odbit klijenta... super.

Ako ne možeš, šuti, trpi, napravi, uzmi pare i zaboravi... i opet super.


+ keye ima blog, check it Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 05.04.2005 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
emptyhead wrote:
Ako možeš objasnit klijentu da mu je to sranje, biranim riječima Smile, super.

Ako si možeš priuštit odbit klijenta... super.

Ako ne možeš, šuti, trpi, napravi, uzmi pare i zaboravi... i opet super.


+ keye ima blog, check it Wink


dobro da si me podsjetio Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 05.04.2005 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
dobro da si me podsjetio Shocked


good Idea

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 05.04.2005 19:44    Post subject: Reply with quote

kaj vi kad vidite nekaj lose napravljeno...npr neakva losa losa losa brosura il pozivnica vam dodje pod ruke.,..onak radjena na 72dpi...kaj vi to ne skomentirate...ak nista sebi u bradu...
i komentar...pa yebemu mosa kaj nisu mogli nabavit neke kvalitetnije fotke???
ili je to profesionalna deformacija Sad ?!?!?
ja kad vidim nekaj tak lose napravljeno...noi ne citam ni ne gledam jer me ne zanima odma...gadi mi se to :-!
Back to top
Strik3r



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 65
Location: Bihac - Sarajevo. Stalna adresa: Internet.

PostPosted: 05.04.2005 19:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prva reakcija ce biti fuj, fuj, fuj:) Ali ovdje je izgleda pitanje kako sakriti da si napravio los dizajn:)
Ako se prostituiras, nesto i zaradis, ali onda ti znacajno opadaju sanse da zaradis pristojnu lovu.
Ako ides na to da stvoris reputaciju - onda radis malo i ne zaradjujes nista. Na neodređeno.
A ako ti je klijent toliki papak da uzme tebe za dizajnera i onda ti govori sta da radis - reci mu da sebi to nabije znas gdje, zajedno sa tom sicom koju ti misli dati (jer takvi papci uvijek i daju sicu).
Ja bih u takvoj situaciji uvijek pustio tako glupog klijenta i posao. Jer dugorocno ti te lose stvari koji odu od tebe mogu samo stetiti. A ti vidi:)

_________________
Let loose the dogs of design
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 05.04.2005 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
naravno...al svejedno ja se ne osjecam fino dok to radim...
:(


quote empty + onda odseli od kuce, placaj si sam stanarinu, rezije, odjecu, izlaske, sve....i osjecat ces se puno bolje nakon te zaradjene love

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.04.2005 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Strik3r: da, radi se o tome, kako to sakriti, kada je vecnaslovna napravljena da se 'njima' i citateljstvu kojoj je namjenjeno svidja. uzmimo pod pretpostavkom da to nece citati ljudi iz grafickog podrucja, i da nece komentirati.. e kad bi ...
lako je reci to,, 'reci klijentu', ako njima svidja to nesto bezveze,, a ostalo im ok. mislim da cu prijeci preko toga.. fakin sukob interesa Smile

hehe
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 06.04.2005 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fine poslove koje radiš zadrži si za gušt dok za njih imaš vremena, jer sve je to super ali od nečega se treba i živjeti, a takvi su poslovi skoro uvijek besplatni...
a ova govna odradi lijevom nogom, naplati, pa makar i siću jer i to je bolje nego ništa, okreni glavu i zaboravi...tako ćeš jedino sačuvat živce i volju za radit ovaj nesretni posao...šta ćeš, tako to ide kod nas...možeš raditi lijepe poslove i živjet na grbači staraca, ili radit komercijalna sranja i pokušat ih odradit da na nešto sliče i živjet sam i svom stanu, imati svoj auto, svoju neovisnost...pa ti vidi...meni se nekako više sviđa ovo drugo Wink
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 06.04.2005 09:30    Post subject: Reply with quote

4thshadow wrote:
djipster wrote:
naravno...al svejedno ja se ne osjecam fino dok to radim...
Sad


quote empty + onda odseli od kuce, placaj si sam stanarinu, rezije, odjecu, izlaske, sve....i osjecat ces se puno bolje nakon te zaradjene love


cuo sam da je jedan dizajner (mislim ilic) ovak radio...
po klijentovim zeljanma je cijena puuuno veca neg kad te klijent pusti da sam radis...
pa ces vidit koji ce prijedlog izabrat...


mislim da se tog treba drzat...
Back to top
juta



Joined: 06 Jun 2004
Posts: 66

PostPosted: 06.04.2005 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

quote empty, keye & 4TH. odseli od kuce i placaj si režije i opcenito sve potrebe, pa te pitam kako ces gledati na klijente. Nazalost kod nas je tako da ih je mozda 10% NORMALNO A OSTALI SU SELJACI. Zaato uzmi pare i brisi, ako je rad los ne potpisuj se.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
hooligan



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 53
Location: cakovec

PostPosted: 23.06.2005 06:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ponovim & ja:

take the money & run + never look back.
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 23.06.2005 09:32    Post subject: Reply with quote

Meni nije jasno zašto se ljudi koji neznaju mješaju u posao?? Oni mogu dati par prjedloga kako bi okvirno htjeli da bude, ali nemogu oni utjecat na moj dizajn.

On recimo radi u građevinskoj tvrtci, i njemu dođe klijent "ja oću to i to", on kaže "ja to nemogum, nema mogucnosti, nema betona blabla". Klijent se složi s njim i nešto izmudruju.
Tako trebamo i mi dizajneri, u kooperaciji s njima radit SVOJ dizajn. Znaći klijent postavlja nekakve uvjete ( ocu ovaj i ovaj natpis, ovaj tekst ) a dizajner onda to prevede u real-time mode Smile

Ja kažem, jebeš pare, ja živim od ljubavi prema onom ćem radim i nedam da mi ljubav pregaze oni manji od mene. Bolje jedno hladno nego četri topla Smile
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group