Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako prodati ideju?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 07.04.2005 20:59    Post subject: kako prodati ideju? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo me jako,jako zanima! imam ideju za jedan proizvod i jako me zanima kako bih to mogao prodati jer sam ju ne mogu ostvarit
iako imam samo 16 godina mislim da je ideja predobra jer sam pitao već neke u svom razredu šta ako i šta ako? svi su se složili da to nedostaje tom i tom
eto,jako me zanima preko koga se to obavlja? da li ja to uopće mogu prodati?
znam da nisam naveo svoju "ideju" ,ali radi se o tehničkom uređaju koji već postoji no ja imam nešto što mu naveliko nedostaje Confused
eto,zamislite to kao neku veliku ideju i odgovorite tako Laughing

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 07.04.2005 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

proizvođaču "toga i toga"
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.04.2005 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajd ti nama ljepo reci sta imas u panu, pa cemo ti reci za par godina dal se isplatilo Smile
jel moze :=)?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
excal1bur



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 70

PostPosted: 07.04.2005 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pod prvo trebao bis prijaviti autorska prava na to, da ti netko ne prisvoji to, a onda pokusati naci sponzora ukoliko bis imao vece troskove pri realiziranju ideje i posto se radi o unapređenju nekog proizvoda, provjeri kako to stoji sa gledista zakona da te ne bi jo netko tuzio.

potrazi i nekog iz cehovske udruge za savjet pri gospodarskoj komori

_________________
Dulce et decorum est pro partia mori.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.04.2005 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha,, nije tako lako,, i sam znas da smo drzava u kurcu i da patentiranje traje dugo, kojih 3 godine, i vjerovatno iziskuje i novaca i vremena.
ako je neko umjetnicko djelo probaj preko dizajnerskog drustva, no oept moras biti clan. po meni, mozda je najbolje to prodati nekom od proizvođača kako trc kaze. tako ces dobiti pare, a oni ce se dalje brinuti za to. tj neka brandiraju i patentiraju kako hoce. ovako je uvijek rizik da te netko prestigne jer su kod nas zakoni takvi kakvi jesu, tj nedefinirani sto se tice toga. kolko sam ja upoznat sa zakonom.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
excal1bur



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 70

PostPosted: 07.04.2005 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gadno je to, pogotovo sto si jos maloljetan, pa si prilicno ogranicen u nekim stvarima.

trebao bis imati i podrsku staraca.

samo oprezno, da ti netko ne popali ideju.

_________________
Dulce et decorum est pro partia mori.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.04.2005 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
da ti netko ne popali ideju.


da, bolje mi, nego neki stranac Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 07.04.2005 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok,poslušat ću cosmosa i trc-a Wink tnx Wink
znam da je problem što sam maloljetan,i mislio sam da će biti...
znači sad bih trebao kontaktirat nekog proizvođača i reći mu za ideju? naravno bez otkrivanja o kakvoj je ideji riječ da me ne popale? ajme komplicirano,znači trebam autorska prava i to? Sad

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
7oran



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 20
Location: Zagreb

PostPosted: 07.04.2005 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Budi siguran u sebe, otiđi na vrata toga i toga koji je najviše zainteresiran za tvoju ideju i lijepo mu uz kratku ali dobro pripremljenu prezentaciju reci što hoćeš. Svako razmišljanje o ovom pravnom ili onom autorskom podkradanju rezultira neostvarenom, ne samo idejom nego i pokušajem realizacije iste.
Otiđi fizički tamo, kod najodgovornijeg i siguro će te primiti, ako ni zbog čeg drugog onda osvježenja radi, jer svakom od njih je dosta i samih sebe i nekreativnih poltrona koji ih okružuju.
Kad sam imao toliko godina tako sam djelovao i uvijek uspijevao.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 08.04.2005 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da,ali problem je u tome što mene nitko ne shvaća ozbiljno Crying or Very sad
svi misle da sam ja samo dijete i da imam neke tam zamisli koje niakd neće bit ostvarive Shocked
ne znam kako bih to izveo,al važno je da imam Idea ideju Surprised

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2005 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kelso wrote:
da,ali problem je u tome to mene nitko ne shvaa ozbiljno Crying or Very sad
svi misle da sam ja samo dijete

hm pa ti i jesi dijete Smile

da nisi ne bi ovdje pitao kako da prodas nesto sto nam ne smijes otkriti (da te ne pokrademo) vec bi isao naokolo i trazio neku stariju osobu koju poznajes i kojoj vjerujes da sredi 'odnose s javnoscu' za tebe, tj. da ti bude partner koji bi odglumio pred firmama da je to njegova ideja

BTW imam i ja ideju za napravit biznis! Pazi sad - flasiranje vode Cool
Sjednes se lijepo na izvor, punis boce i prodajes to masi koja misli da je voda iz pipe ne valja (a to je vecina populacije)... ali nekako mi se cini da se netko vec sjetio toga Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 08.04.2005 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskrsnula je idealna prilika za sretnike poput tebe:
tvrtka mckinsey&company stvorila je 'projekt ideja'. navodno je diskrecija zagarantirana, sve što trebaš je dobro prezentirati svoju ideju.
više o svemu pročitat ćeš u globusu 20.travnja. ideju moraš poslati do 30. svibnja. deset finalista dobija 10 000 kuna i suradnju sa stručnjacima u daljnoj razradi ideje.
3.ideja dobija 100 000 kn, 2. 150 000 kn, a 1. 250 000 kn + svekoliku pomoć u ostvarenju biznisa.
možda do osamnaeste zaradiš svoj prvi milijun Laughing
da je meni neka luda ideja...
sretno!
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 08.04.2005 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikako se ne možeš 100% zaštiti, čak i da imaš autorska prava ona ti vrijede samo za hrvatsku, tko mi brani da ja skoknem u sloveniju i tamo napravim istu stvar? Tek nakon (nisam 100% siguran za ovaj podatak) godine dana možeš ići patentirati i u drugim zemljama, ne znam da li po novom EU spada u jednu zemlju...

Imaš ovdje detaljnije -> http://www.dziv.hr/page.asp?url=/hrv/patenti/rh/faq.inc&flag=cb&topsl=2
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.04.2005 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
iskrsnula je idealna prilika za sretnike poput tebe:
tvrtka mckinsey&company stvorila je 'projekt ideja'. navodno je diskrecija zagarantirana, sve što trebaš je dobro prezentirati svoju ideju.
više o svemu pročitat ćeš u globusu 20.travnja. ideju moraš poslati do 30. svibnja. deset finalista dobija 10 000 kuna i suradnju sa stručnjacima u daljnoj razradi ideje.
3.ideja dobija 100 000 kn, 2. 150 000 kn, a 1. 250 000 kn + svekoliku pomoć u ostvarenju biznisa.
možda do osamnaeste zaradiš svoj prvi milijun Laughing
da je meni neka luda ideja...
sretno!


objavljeno je sve u ovom broju globusa..
mora da imaju brzu agenciju Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 08.04.2005 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

hm pa ti i jesi dijete Smile

da jesam,ali mislio sam kao dijete u smisli ispod 12 godina,i tak...
tj. u smislu da samo želim još jednu igračku Wink

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 09.04.2005 12:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kelso wrote:
da,ali problem je u tome što mene nitko ne shvaća ozbiljno Crying or Very sad
svi misle da sam ja samo dijete i da imam neke tam zamisli koje niakd neće bit ostvarive


Loooooool (skates) Very Happy Very Happy
kakva je to ideja, dragi ivane, podijeli je samnom, pa ću ti reći kak to realizirati Very Happy
novi način otvaranja kinder jajeta, ili način pakiranja cokolade?
ili si samo postavio retoričko pitanje? Wink

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 09.04.2005 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sam se ti rugaj... Cool

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 09.04.2005 14:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
Kristl Karington wrote:
iskrsnula je idealna prilika za sretnike poput tebe:
tvrtka mckinsey&company stvorila je 'projekt ideja'. navodno je diskrecija zagarantirana, sve što trebaš je dobro prezentirati svoju ideju.
više o svemu pročitat ćeš u globusu 20.travnja. ideju moraš poslati do 30. svibnja. deset finalista dobija 10 000 kuna i suradnju sa stručnjacima u daljnoj razradi ideje.
3.ideja dobija 100 000 kn, 2. 150 000 kn, a 1. 250 000 kn + svekoliku pomoć u ostvarenju biznisa.
možda do osamnaeste zaradiš svoj prvi milijun Laughing
da je meni neka luda ideja...
sretno!


objavljeno je sve u ovom broju globusa..
mora da imaju brzu agenciju Rolling Eyes


Detalje imas na http://www.ideja.com.hr/ a pravila izlaze 20.4.
Back to top
View user's profile Send private message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 09.04.2005 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala,evo sad čitam Smile

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
7oran



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 20
Location: Zagreb

PostPosted: 11.04.2005 02:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samopouzdanje, samopouzdanje i samopouzdanje!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
7oran



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 20
Location: Zagreb

PostPosted: 11.04.2005 02:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samopouzdanje, samopouzdanje i samopouzdanje!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
7oran



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 20
Location: Zagreb

PostPosted: 11.04.2005 02:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samopouzdanje, samopouzdanje i samopouzdanje!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 11.04.2005 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nebih htio zvučat bezobrazno, al jesi skroz provjerio da t oveć ne postoji. Možda se samo nisi bio u prilici susrest s tim. Ono, s obzirom da si proveo analizu tržišta haha samo u razredu.
Back to top
View user's profile Send private message
excal1bur



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 70

PostPosted: 11.04.2005 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, istina. trebao bis dobro provjeriti da to vec ne postoji. zna se to cesto dogoditi.

_________________
Dulce et decorum est pro partia mori.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group