Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Sramota i .hr

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ostoja



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 2

PostPosted: 08.04.2005 12:00    Post subject: Sramota i .hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

Drage kolege, naletio sam na jednu interesantnu raspravu ovdje:
http://www.varazdin.hr/cgi-bin/belboard/topic.cgi?forum=1&topic=3259&page=1

Pa me zanima što mislite o takvim temama i da li ste se susreli već s njima? Čini se da je u Hrvatskoj još na dosta mjesta slučaj da npr. javne i državne institucije, iako bi trebale po zakonu raspisivati javne natječaje dostupne svima, još uvijek pronalaze načina da to zaobiđu i daju takve stvari nekom drugom "preferiranom" izvršitelju ispod stola.
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 08.04.2005 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ukoliko iznos ne prelazi 20 000 kn nisu duzni raspisivati natjecaj, znam da je to
slucaj za grad, gradsko poglavarstvo, sta vec, barem je tako kod nas u Ivanicu, mislim
da je to tako zakonom regulirano
Back to top
View user's profile Send private message
excal1bur



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 70

PostPosted: 08.04.2005 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve ovisi, ako je to neplanirani trosak i manji je od 10 000 kuna grad i bez rasprave na vijecu moze donijeti odluku, za sve neplanirane iznose vise od 10 000 kuna, grad mroa dobiti podrsku vijeca, takva je situacija u rijeci

sto se tice raspisivanja natjecaja, zar grad varazdin nema zavod za informaticku djelatnost, koji bi bio sposoban odrzavati taj sajt? tako bi se mogao znatan iznos ustedjeti i sve bi bilo brze rijeseno

_________________
Dulce et decorum est pro partia mori.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ostoja



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 2

PostPosted: 08.04.2005 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma da - istina je da za istovrsne investicije do 20k kuna ne treba natječaj. Isto tak natječaj ne treba za ugovore o održavanju aplikacije. Ali koliko ja razumijem što se tamo dogodilo je sljedeće, pazite sad ovo:

1. ekipa autora je gradu donirala stranice za 0kn (i tako ušla unutra bez natječaja)

2. sad im samo računa mininalno godišnje održavanje po ugovoru o održavanju (za kojeg isto ne treba natječaj) po 45k svake godine za ažuriranje kino i kazališnih programa (a izgleda da je cifra prošlih godina bila i veća)

Možda bi mi mladi trebali nešto i učiti od starih lisaca Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group