Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
tjedan dizajnaNPR
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 08.04.2005 19:19    Post subject: tjedan dizajnaNPR Reply with quote

imam prijedlog..
svo smo svjesni kolicine fotofgrafija / lomografija votevr na mi3u...
jednostavno je tog daleko previse i imam ideju kojom bi to probali rjesit...
kvaliteta a ne kvantiteta jer ovak ima miljone radova fotografskih koji ne vrijede qrca...(sry al fakat je tak)
jednostavno mi se neda ni aploudat fotografije vise jer ih je previse i znam da ih prakticki vise niko ni ne gleda Sad jer smo svi vec navikli otvarat radove fotografske i skuzit da nis ne vrijedi...
a galerija je i dalje pretrpana starim nvim stvarima....
e sad moj prijedlog je da jedan tjedan bude tjedan dizajna..i da se smiju aploudat samo radovi u kategoriji dizajn...
drugi tjedan ilustracija...
treci npr foto-manipulacija...
4. 3d...
i tak.....
i da to sve skup ide u krug i onda bi malo dobili na svkezini jer kad otvorim galeriju valjda 9 od 10 radova su fotografije Sad
i neke foto-manipulacije koje po nekima spadaju pod fotografiju!
Back to top
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 08.04.2005 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene isto zivciraju te fotke fakat ih je previse i vise opce nema radova u drugim kategorijama...
a opet mislim da ovo sa tjednom svake kategorije n bi dobro prosolo, jer bi opet 'fotografi' cekali svoj tjedan i onda ga natrpali....ovak, bar ja malo prolistam po rubrikama koje me zanimaju....

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 08.04.2005 23:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tocno. onak na svaki 15 fotgrafija/fotomanipulacija dolazi i jedna druga kategorija...
nesto tu treba ucinit...

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 09.04.2005 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slažem se s djibom..
a za pocetak, mislim da bi bilo dobro opet smanjit broj uploada i to na 1 u 24 h..kaj vi mislite?
neznam..al da je fotki preveč, to je.. Confused

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 09.04.2005 00:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skam wrote:
slažem se s djibom..
a za pocetak, mislim da bi bilo dobro opet smanjit broj uploada i to na 1 u 24 h..kaj vi mislite?
neznam..al da je fotki preveč, to je.. Confused

da to bi bilo ok

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 09.04.2005 01:19    Post subject: Reply with quote

skam wrote:
slažem se s djibom..
a za pocetak, mislim da bi bilo dobro opet smanjit broj uploada i to na 1 u 24 h..kaj vi mislite?
neznam..al da je fotki preveč, to je.. Confused


da al mi3 je velki komjuniti i mislim da to nebi igralo bas tak prevelku ulogu...

fotografija je najrasprostranjeniji medij trenutno...
jer se lagano dolazi do materijala i aplouda se ...
dakle svatko ima digitalac i roka....
treba uvest nesto s cim bi zaustavili toliki ulazak fotografije...
neku carinu...
Back to top
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 09.04.2005 01:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo da budem in ja cu jednu dodat...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 09.04.2005 02:35    Post subject: Reply with quote

Peewee wrote:
evo da budem in ja cu jednu dodat...

al niko ju nece ni zamjetit u sumi fotografija...
Sad
i ja bi dodo al to nema smisla... Sad
ak dodas neku drugu kategoriju odma ce se skuzit da nije fotka pa ce svi pogledat...
(tak bar ja radim Smile )
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 09.04.2005 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svjesni smo problema i radimo na tome :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 09.04.2005 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
a opet mislim da ovo sa tjednom svake kategorije n bi dobro prosolo, jer bi opet 'fotografi' cekali svoj tjedan i onda ga natrpali....
true.
trebalo bi sprogramirat nekog AI bot-a koji bi ocjenjivao jel rad zadovoljava kriterije da ide u galeriju :hi-tech: ili sastavit žiri koji bi "verificirao" radove... Mr. Green

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 09.04.2005 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
Peewee wrote:
a opet mislim da ovo sa tjednom svake kategorije n bi dobro prosolo, jer bi opet 'fotografi' cekali svoj tjedan i onda ga natrpali....
true.
trebalo bi sprogramirat nekog AI bot-a koji bi ocjenjivao jel rad zadovoljava kriterije da ide u galeriju :hi-tech: ili sastavit žiri koji bi "verificirao" radove... Mr. Green


ma da jer ovi decki iz web burze fakat nisu dovoljno kompetentni Mr. Green

imam ideju Idea kak bi se to moglo sredit, jedino u prvom tjednu kad se prijavis mozes stavit vise od tri rada.... ostale tjedne tri rada i to je to, jer vise od tri kvalitetna rada rijetko ko moze slozit u jednom tjednu(jedino philatzu stavit blokadu na 30)Laughing... i sad ili svaki dan ili tjedan mijenjat kategorije u koje se posta ali posto je kategorija
(12) vise nego u jednom tjednu onda bi bilo ok taj limit produzit umjesto na tjedan na 12 dana...
sad bi gazde trebali programirat.... Wink

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2005 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
skam wrote:
slažem se s djibom..
a za pocetak, mislim da bi bilo dobro opet smanjit broj uploada i to na 1 u 24 h..kaj vi mislite?
neznam..al da je fotki preveč, to je.. Confused

da to bi bilo ok

to bi razbilo mogućnost uploadanja onima koji stavljaju više radova odjednom, kao npr. beyondlight koja uvijek stavlja 3
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 09.04.2005 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ako već treba nešto limitirati onda nije potrebno smanjit broj uploada za sve već samo za fotografije... simpl. npr. na 1 per day i ako fino sve obrazložite zašto je to tako mislim da će svi imati razumjevanja ....

ali možda to uopće nije najbolje riješenje ... Rolling Eyes

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2005 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
treba uvest nesto s cim bi zaustavili toliki ulazak fotografije...
neku carinu...

obavezan opis fotke Smile
onako: fotić, flash, blenda, expo, model, objašnjenje + što je pjesnik htio reći

preporovilo bi uploade na pola Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 09.04.2005 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a bilo bi i guba da se bira fotka dana, dizajn dana, ilustracija dana, web dana... ali brijem da bi to cak povecalo uploade....

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2005 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

piše na njuzima, trenutno smo ufurali mogućnost filtriranja kategorija. nije idealno rješenje, jer će se fotografije i lomografije i dalje uploadati kao i do sada, ali barem olakšava život ljudima koje foto/lomo ne zanima (a zanima ih sve ostalo)

jedini način da se podigne kvaliteta radova u kategorijama foto, fotomanip, lomo koji ja vidim je da se uvede neka vrsta moderacije (automatske, poluautomatske, manualne). e sad, moderacija je tema za sebe, i oko nje se uvijek vode burne rasprave. na ovom threadu ima par zanimljivih ideja (neke lakse a neke teze ostvarive). slobodno napisite i druge ideje koje imate pa cemo ih (majkemi) uzeti u obzir
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 09.04.2005 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao pripadnica onih koji postaju te fotografije slažem se u potpunosti s vama...
i ja kad postam uglavnom stavim po dvije fotke mada mi to nije želja al bude mi dosadno pa ne mogu odoljeti... kad biste mi vi ograničili da mogu postat recimo samo jednu fotku na dan bila bih vam zahvalna Smile pa čak i rijeđe... olakšali biste mi muke...
BTW, u prilog vašem prijedlogu ide i činjenica da s fotkom ima manje posla naspram dobrom designu ili ilustraciji i radovima iz većine ostalih kategorija (lomografija isključena Smile )
uz to ljudi koji postaju po više radova dnevno su uglavnom novi članovi mi3-a (par mjeseci) kojima je sve to još jako zanimljivo tako da bi se možda njima moglo ograničiti broj radova koje mogu dnevno postati na npr. jedan rad
... meni slobodno spustite prava right away Smile

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 09.04.2005 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
a bilo bi i guba da se bira fotka dana, dizajn dana, ilustracija dana, web dana... ali brijem da bi to cak povecalo uploade....

mozda bi bilo dobro da postoji rad tjedna (ugurate to tamo između vijesti i izd. radova Smile ) ... tako bi se lakše zamjetili "kvalitetni ljudi" (a i ono, bilo bi to neko svojevrsno priznanje autoru...)

sory zbog malog offt.

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.04.2005 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto se moderacije tice...mozda bi bilo ok...da se radove koji nisu zadovoljavajuce kvalitete ostave neko vrijeme...tak da ekipa dobije komentare na temelju rada...pa bi ga se nakon toga moglo prebaciti u drugu kategoriju(as in recycle bin) iz koje bi se brisali opet nakon odredjenog time perioda.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 09.04.2005 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zašto se ne bi po zasluzi dobivalo na količini uploada. Recimo ovako: početnik koji je tek skužio za mi3 i učlanio se ima pravo na jedan upload tjedno. Njegov rad će se ocijenit (ili ne) i ako recimo za prvi rad dobije ocjenu iznad petice, kao nagradu dobiva još jedan upload.
To bi korisnike koji nisu baš vješti u izradi ilustracija,wallpaper i sl. animiralo da rade na svojim vještinama. Naravno tu ima jedna kvaka jer bi svaki rad trebao dobiti tri ocjene a ocjene bi trebale biti koliko toliko realne a ne tipa: dobar rad 9 i više, loš rad nema ocjene!
i naravno ostaje pitanje što napraviti sa Philatzom Laughing

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2005 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
sto se moderacije tice...mozda bi bilo ok...da se radove koji nisu zadovoljavajuce kvalitete ostave neko vrijeme...tak da ekipa dobije komentare na temelju rada...pa bi ga se nakon toga moglo prebaciti u drugu kategoriju(as in recycle bin) iz koje bi se brisali opet nakon odredjenog time perioda.

Shocked
ovo zapravo uopće nije loša ideja Think

pitanje je kako objasniti ljudima koji misle da je njihov rad djelo stoljeća - zašto je završio u recycle binu? mislim da bi se tu radilo o diskriminaciji po (dizajnerskim, fotografskim) sposobnostima, a to nipošto ne bi bilo dobro... pa i većina vas je vjerojatno suxala kad ste bili klinci i ne znali photoshop, a pogle vas sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.04.2005 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:


pitanje je kako objasniti ljudima koji misle da je njihov rad djelo stoljeća - zašto je završio u recycle binu? mislim da bi se tu radilo o diskriminaciji po (dizajnerskim, fotografskim) sposobnostima, a to nipošto ne bi bilo dobro... pa i većina vas je vjerojatno suxala kad ste bili klinci i ne znali photoshop, a pogle vas sad


yep, mene je sram mojih prvih radova. Laughing

diskriminacija?
nismo elita, i masa ljudi ovdje nisu nikakvi profesionalci pa opet imaju fine radove u galeriji.
recycle bin bi po meni fino pomogao da i sami nauce i dignu kvalitetu.

uostalom "izdvojeni radovi" imaju jako slicnu funckiju zar ne? Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 09.04.2005 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brainless wrote:
Zašto se ne bi po zasluzi dobivalo na količini uploada. Recimo ovako: početnik koji je tek skužio za mi3 i učlanio se ima pravo na jedan upload tjedno. Njegov rad će se ocijenit (ili ne) i ako recimo za prvi rad dobije ocjenu iznad petice, kao nagradu dobiva još jedan upload.
To bi korisnike koji nisu baš vješti u izradi ilustracija,wallpaper i sl. animiralo da rade na svojim vještinama. Naravno tu ima jedna kvaka jer bi svaki rad trebao dobiti tri ocjene a ocjene bi trebale biti koliko toliko realne a ne tipa: dobar rad 9 i više, loš rad nema ocjene!
i naravno ostaje pitanje što napraviti sa Philatzom Laughing


da to bi bilo problem, jer npr. ja osobno cak ni 9ke ne dajem, znaci ocijenim rad sam ako mislim da je za 10.... i brijem da to ne bi bilo dobro za ljude koji su se tek prikljucili, a rade jako dobre stvari, pa nam ne bi mogli pokazat svoje starije radove koji vrijede... znaci nisu svi novi korisnici pocetnici.....

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.04.2005 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
pitanje je kako objasniti ljudima koji misle da je njihov rad djelo stoljeća - zašto je završio u recycle binu? mislim da bi se tu radilo o diskriminaciji po (dizajnerskim, fotografskim) sposobnostima, a to nipošto ne bi bilo dobro... pa i većina vas je vjerojatno suxala kad ste bili klinci i ne znali photoshop, a pogle vas sad


upravo zato bi radovi odredjeno vrijeme bili na site-u:

1. korisnik uploada rad.
2. ako rad nije zadovoljavajuće kvalitete rad stoji npr 2tjedna u kojem ljudi komentiraju rad.
3. rad ode na jos 2tjedan u recycle bin tako da user moze procitati komentare i dobiti jos koj.
4. rad se brise sa sitea.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 10.04.2005 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imho
nije problem samo u lošim radovima kao takvim (Smile) tj. problem je u svim ostalim koji ne daju realne ocjene (ne daju ih uopće, samo cenere i pokoju devu Wink a i ja sam to radim) mislim treba ljudima pokazat da im rad nije nešto...pa kad dobe lošu ocjenu, vjerovatno će i sami izbrisat svoj rad i slijedeći put će i sami prosudit o radu prije nego što ga upload-aju...(a i inace ako imate 4,5 fotografija zašto ih ne stavite na forum, tu cete sigurno dobit više komentara nego u galeriji)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group