Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nikon savjet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 13.04.2005 08:52    Post subject: Nikon savjet Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam u planu kupit Nikon F75 pa me zanima jel ima ko iskustva sa doticnim

Amatercina sam i tek sam pocela ucit osnove fotografije

Tnx

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Already Dead



Joined: 09 Jul 2004
Posts: 19
Location: ponekad Rijeka

PostPosted: 19.04.2005 00:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovisi za koliko ga novaca mozes nabaviti, ali ako je cijena fer, to je "good value" aparatich. Pun je featuresa, raznih nacina mjerenja i programcica ali sta je najvaznije - mozes ga koristiti i manualno.

Napomenuo bi ti par stvari koje su na Nikon-ovim stranicama vjerovatno "zaboravili" napisati, a koje meni smetaju:
-Ne mozes koristiti zicani okidac (za slikanje dugom ekspozicijom) nego moras imati daljinski (koji se dodatno placa ofkors).
-Svjetlomjer mu je dobar, ali nedovoljno precizan za slikanje dijapozitiv filmom.
-Trazilo mu pokriva 89% slike.
-Tijelo mu je krhko i lagano.
-Sa AI ili AIS Nikon objektivima svjetlomjer ti nece raditi.
-Ne znam da li si obratila paznju ali flash sync brzina mu je 1/90, a to nekad moze biti tricky.


Sad sve ovo zvuci bed, ali to je dobra AMATERSKA kamera. Kazes da si sada amaterchina, ali ako mislis da bi kameru u buducnosti mogla tretirati profesionalno (cheste nagle promjene temperature, 15-ak fimova na dan, losi vremenski uvjeti) radije skupi jos malo para pa kupi polovni F90 (ne prozvodi se vise). Inace ce ti 75-ica trajati cca 100-tinjak dana profesionalne upotrebe. Zato ako je kupis - pazi je, mazi i chisti i vjerno ce te sluziti. I kod te kategorije kamera (s obzirom da si iz Rijeke) kada slikas blizu mora i kad puse jugo, obavezno je obrisi od slanog i vlaznog zraka na kraju "radnog dana".

Znam da se ljudi nekad "zaljube" u odredjenu kameru i nisu objektivni kad je procjenjuju. Ako je to slucaj i sa tobom, sorry sta ti ogovaram "izabranika" ali bolje da mu saznas mane sada, nego da isplivaju d'oh! jednom kad ste u vezi.

_________________
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 20.04.2005 07:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Huh vec sam pomislila da me niko ne sljivi pet posto

Hvala najljepsa na iskrenim savjetima razmislit cu dobro o tome

Thnx

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group