Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zašto...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.04.2005 13:11    Post subject: Zašto... Add user to your forum ignore list Reply with quote

na siteu ne postoji mogućnost brisanja komentara na slike?
više puta mi se dogodilo da kliknem dvaput a mi3 brži sam od sebe pa shvari oba clicka i stavi dvaput isti komentar il nepišeš neku glupost koju bi mako nakon 5 minuta...

predlažem da se komentari koji ne sadrže ocjenu mogu izbrisati sa strane autora istih

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 14.04.2005 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne brini, nije veliki bed vidjet 2x isti komentar....

mislim da zasad to editiranje ne dolazi u obzir....

usput: ne bi bilo na odmet da ljudi malo i razmisle prije nego napisu komentar u galeriju (sve cesce - hrpu gluposti), a pogotovo da to razmisljanje dovede do nekog konstruktivnog komentara na rad...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 14.04.2005 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
usput: ne bi bilo na odmet da ljudi malo i razmisle prije nego napisu komentar u galeriju (sve cesce - hrpu gluposti), a pogotovo da to razmisljanje dovede do nekog konstruktivnog komentara na rad...


amen.

btw, malo OT, ali ne čini li ti se (tebi kao adminu, & svim ostalim adminima) da sa ovom ultra-popularizacijom mi3 malo gubi na kredibilitetu?

mislim, ok je da i pioniri izlažu svoje radove, i laprdaju o dizajnu (ili čemu već), ali silni ceneri za radove koji ne zaslužuju ni 100 kb na no-name cdu stvarno nemaju previše smisla...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 14.04.2005 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se uglavnom....

galerija koja je otvorena svakome je, kao i cijeli mi3, zamisljena kao mjesto na kojem ce ljudi konstruktivnim kritikama pomagati drugima da napreduju, uce i nauce ili jednostavno da nastave s dobrim radom...dakle, ne kao cisti show-off vlastite produkcije, ili jos gore, mjesto prepucavanja, beskriticnog hvaljenja vlastitih prijatelja ili pljuvanja nesimpaticnih likova....
mislim da vecina novih usera ne shvaca (barem ne iz prve) zasto je uopce nastao ovaj sajt i cemu bi trebao sluziti (a fun part je i onako prisutan ako si u dobroj ekipi, pa makar radio, ucio, votever), pa se ciklicki svaka 3-4 mjeseca ponavljaju iste situacije, objasnjenja, natezanja, bananja - s energetske i motivacijske strane vrlo iscrpljujuce za nas (energiju ponekad utrosenu moderiranjem mi3-ja mogli bi puno korisnije utrositi, na sveopcu radost (nas samih i svih korisnika), na sam konstruktivni sadrzaj mi3-ja....

zasad smo jos uvijek nekakvi suckeri koji donekle vjeruju u demokraciju, ljudski zdravi razum, slobodu vlastite dobre procjene, dobre namjere, vegetarijanske hamburgere i pica bez mjehurica (i netko se bas ne voli igrati policajca) i stoga nam nije lako uvoditi restrikcije i sl. (svaki puta kada to napravimo tome prethodi beskrajno vijecanje) - ali izgleda da je toj nasoj "demokraciji" odzvonilo s povecanjem broja usera (kojima je komunikacija prepustena na vlastitu procjenu) i da nam je to trenutno prioritet srediti.

na koji nacin cemo to regulirati, iskreno, zasad ne znam, ali vec duze raspravljamo o tome i sigurno je samo to da cemo nesto mijenjati....

u svakom slucaju, mislim da bi ljudi trebali razmisliti o vlastitoj motivaciji posjecivanja mi3-ja i o tome sto zapravo traze na takvom sajtu....
ono sto smo mi voljni dati (osim naseg vremena) je znanje koje imamo, ono sto zelimo ovdje imati je zajednica ljudi koja je spremna sherati svoje znanje s drugima i mjesto na kojem ce netko tko zeli nesto nauciti ili saznati pronaci odgovore. mjesto na kojem ce se donekle, ako ne vec postavljati temelji dobrog dizajna (i programiranja), onda barem postovati isti... na zalost, trenutno je upravo suprotno, jer mnogima nedostaje samokriticnost.

vec mi muka pisati "konstruktivno" ispred svega....


dakle, u kratko bi moj odg bio: potpuno te razumijem i slazem se i pokusat cemo sto prije to rijesiti


bitchy corner activated again, I think...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.04.2005 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao relativno fresh member na mi3-u mogu samo iz vlastitog iskustva posvjedočiti da sam masu stvari naučila, od caka u PS-u do CSS-a, fotografskih nekih pravila itd, u ovih par mjeseci što visim na ovom siteu. I vidim da učenju nema kraja Smile

Znam da smo svi mi ispočetka pomalo dosadni i nemamo pojma o designu pa lupamo gluposti al ovo je stvarno site koji čovjeka zarazi dobrom dozom volje da se uče nove stvari... i da budeš sve bolji i bolji...

Mislim da će navale onih ljudi "who are just passing by" brzo proći a oni koji budu ostali će postati sve bolji jer mislim da ne možeš drugačije ako imalo pratiš stvari koje se događaju i u galerijama i na forumu...
I ekipa će se sama profilirati, al to bi i brže išlo kad bi vi znalci rekli i češće svoje mišljenje o našim radovima, bilo to od pljuvanja rada (toga jako fali) do pohvala ako su nečim zaslužene... jer dok slijepci slijepce vode stvarno vam se ne piše dobro Smile Ja sam ostala ovdje baš zato jer su mi neke od prvih par radova lagano popljuvali al i dali naznake nečeg potencijalno dobrog Smile

Za kraj u moje ime hvala Bogu što postojite Smile

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 14.04.2005 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

JOJO wrote:
Znam da smo svi mi ispočetka pomalo dosadni i nemamo pojma o designu pa lupamo gluposti al ovo je stvarno site koji čovjeka zarazi dobrom dozom volje da se uče nove stvari... i da budeš sve bolji i bolji...


problem nije u tome sto netko nema pojma o dizajnu ako je dosao tu nesto nauciti, problem je sto se strasno puno osoba bez znanja i iskustva osjete pozvanima da komentira tudje radove i daje ocjene uz nebulozne komentare koji zvuce (njima, valjda) kvaziznalacki, a u sustini su potpune budalastine iz kojih se to neznanje prekrasno i ocrtava (da ne kazem da vristi)....dakle, to je problem samokriticnosti (o vlastitom neznanju) i neke vrste bahatosti...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.04.2005 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

istina, al samokritičnost, odnosno nedostatak iste, je nekim ljudima i inače problem u životu pa vjerojatno to samo pokazuju gdjegod stignu... to je već problem više sfere s kojim ćete teško na kraj...
žiškam vas u poptunosti i nadam se da ćete smisliti nešto pametno da se to rješi

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 14.04.2005 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

problem je sto medju ljudima nisu poznata osnovna pravila netiquettea (valjda sam ok napisao Smile), a među njima i ono da prije ikakvog postanja i javljanja na neki communityi lurkaju neko vrijeme, zatim kladim se da je faq među najmanje klikanim linkovima...itd...itd...problem je sto ljudi nisu odgojeni za ponasanje na internetu, a cim im netko ne moze odma uvalit šljagu kad naprave sranje, onda jos manje paze kak se ponasaju.

i iskreno nikad nisam vjerovao da ikakav community moze uspjeti bez celicne sake koja ga vodi. da ljudi znaju da ce za prvo sranje dobiti ban puno bi vise pazili sta rade i kak se ponasaju.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 14.04.2005 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
..

tja, što reći, nego - sretno...
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.04.2005 16:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:


i iskreno nikad nisam vjerovao da ikakav community moze uspjeti bez celicne sake koja ga vodi. da ljudi znaju da ce za prvo sranje dobiti ban puno bi vise pazili sta rade i kak se ponasaju.


word!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 14.04.2005 16:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
retro_one wrote:


i iskreno nikad nisam vjerovao da ikakav community moze uspjeti bez celicne sake koja ga vodi. da ljudi znaju da ce za prvo sranje dobiti ban puno bi vise pazili sta rade i kak se ponasaju.


word!


istina, ispostavilo se da su i tu ljudi najbolje na to reagirali.....

@dunga: uh, sto's bio utjesan.. :))

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group