Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
styling <select>-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 15.04.2005 09:40    Post subject: styling <select>-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

'el postoji mogucnost css-om napravit ovakav <select> box?

ak ne, jel postoji kakvo alternativno rjesenje?
Rolling Eyes

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.04.2005 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

reko bi ti, ali ne znam Smile

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 15.04.2005 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne... al mozes optionima dat crnu bg boju i bijela slova... oni borderi i strelica uvijek ostaju isti...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 15.04.2005 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
ne... al mozes optionima dat crnu bg boju i bijela slova... oni borderi i strelica uvijek ostaju isti...

je.. to znam....
alternativno rjesenje? neki css/js generated drop-down box or something?

@jurka: fala... puno si mi pomogo!

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 15.04.2005 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
alternativno rjesenje? neki css/js generated drop-down box or something?

http://www.shauninman.com/

probaj vidjeti kako je on napravio onaj lijevi dropdown, koji je u osnovi unordered lista...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 15.04.2005 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bas ne pomaze...
ovo je samo css menu (jos mi i pokazuje "Sorry, connection failure"), a meni je potrebno da bude unutar forme, zajedno sa jos par <input>a i submit buttonom Sad

arrrrgh Evil or Very Mad

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 15.04.2005 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa mislim da nije bitno gdje se nalazi...
Tih par inputa i submit button s ovim nemaju veze... Da ne bi mozda gotovo nesto?

To sto je to css menu (sto god to bilo) ne znaci nista...
Ti trebas odsimulirati fancy select sa javascriptom i css-om. To je na onom siteu napravljeno. Mozda bi se dalo cak i bez javascripta, ako ne treba imati funkciju select elementa.
Ako treba raditi kao select unutar forme, onda ce morat malo javascripta doc u igru - onda napravis da kad se klikne na neki od <li> elemenata (ili <a> elemenata unutar <li>-a) da se pozove javascript funkcija koja ce postaviti vrijednost hidden polja u formi na ono sto ti treba (neki category_id ili sto vec)... Upotrijebi mastu malo.

Odustati mozes uvijek.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 15.04.2005 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Da ne bi mozda gotovo nesto?

pa pitam jel postoji gotovo. ak postoji, zasto izmisljati toplu vodu..

zytzagoo wrote:

Ako treba raditi kao select unutar forme, onda ce morat malo javascripta doc u igru - onda napravis da kad se klikne na neki od <li> elemenata (ili <a> elemenata unutar <li>-a) da se pozove javascript funkcija koja ce postaviti vrijednost hidden polja u formi na ono sto ti treba (neki category_id ili sto vec)... Upotrijebi mastu malo.

to mi je jasno...

Code:

<form name="forma" id="forma" method="post" action="dalje.php">

<a id="odabrani_element" href="#">odaberi nesto</a>

   <ul>
      <li onClick="javascript: getElementById('hidden').value='prvo'; ">prvo</li>
      <li onClick="javascript: getElementById('hidden').value='drugo'; ">drugo</li>
   </ul>

   <input id="hidden" name="hidden" type="hidden" value="" />

</form>

?

a kako sad promjeniti "odaberi nesto" u "prvo" ili "drugo"?

zytzagoo wrote:
Odustati mozes uvijek.

nikad Wink

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 15.04.2005 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa kad se mishem hovera na "odaberi nesto", trebao bi prikazati dropdown sa linkovima koji se vidi dok ne maknes misa sa tog ul-a, u suprotnom sakrijes listu.

Kad se linkovi pojave, klik na neki postavit ce hidden polje... Ili sam ja nesto krivo shvatio?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 15.04.2005 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Pa kad se mishem hovera na "odaberi nesto", trebao bi prikazati dropdown sa linkovima koji se vidi dok ne maknes misa sa tog ul-a, u suprotnom sakrijes listu.

Kad se linkovi pojave, klik na neki postavit ce hidden polje... Ili sam ja nesto krivo shvatio?

ma, to mi je jasno... al muci me kako klikom na neki link promjeniti ne samo vrijednost hiddena, nego i text "odaberi nesto" u odabrani?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 15.04.2005 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa das tom <a> neki id, i onda ga dohvatis sa document.getElementById('tajID').

Onda mozes ili kreirati novi textNode sa document.createTextNode, pa replaceChild() na dohvacenom elementu, ili removeat stari i appendChild() novog, ili mozda napraviti document.getElementById('tajID').firstChild.nodeValue.replace('staravrijednost', 'novavrijednost');

Naravno, trebao bi imati u nekoj varijabli inicijalno stanje texta u <a> elementu da mozes lako vratiti na njega, a najlakse bi ti bilo da sve vrijednosti imas u nekom arrayu jer ce ti manipulacija podacima biti lakse, provjere nakon submita mozes raditi lakse itd.

Mislim, nije bas skroz jednostavno, i ako se nisi pozabavio DOM scriptingom do sada, mozda se ne bi trebao uhvacati u kostac sa ovako necim dok malo ne proguglaš o cijeloj tematici... Ali pitao si za alternativno rjesenje, pa ti ga evo Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 15.04.2005 12:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
document.getElementById('tajID').firstChild.nodeValue.replace('staravrijednost', 'novavrijednost');


e to mi je trebalo!

fala TZAR!!1 e

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 15.04.2005 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
budha wrote:
alternativno rjesenje? neki css/js generated drop-down box or something?

http://www.shauninman.com/

probaj vidjeti kako je on napravio onaj lijevi dropdown, koji je u osnovi unordered lista...


kad odem na ovu stranicu iz IE-a ne prikaze mi uopce taj dropdown, mozda stvar ne radi u IE-u (neznam zasto nebi, no dobro).
cisto kao informacija budhi..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.04.2005 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
kad odem na ovu stranicu iz IE-a ne prikaze mi uopce taj dropdown, mozda stvar ne radi u IE-u (neznam zasto nebi, no dobro).
cisto kao informacija budhi..
Je, može bit, Shaun radi striktli po DOM-u

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 16.04.2005 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stumbled upon these:

Select Somethin' New - http://easy-designs.net/articles/replaceSelect/

Enhanced Form Widgets - http://www.jacobrask.net/lab/efw/

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.04.2005 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
Stumbled upon these:
Select Somethin' New - http://easy-designs.net/articles/replaceSelect/

yet again, ne radi dobro u IE-u
http://easy-designs.net/articles/replaceSelect/files/final.html

rasiri se container div

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group