Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Mac VS. PC
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Strik3r



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 65
Location: Bihac - Sarajevo. Stalna adresa: Internet.

PostPosted: 15.04.2005 20:55    Post subject: Mac VS. PC Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, naziv topica govori sve. Sta mislite sta je bolje - Mac ili PC. Znam da se sve to moze naci i na netu, ali mene zanima stav raje sa mi3, s obzirom da je velika vecina vas vezana za graficki dizajn, profesionalno ili manje profesionalno. Dajte vase subjektivno misljenje o tome sta je brze, bolje, ljepse...

I imam jedno pitanje posebno: kako Mac podnose igre? Gledam specifikacije G5 i pise samo 64 MB video memorije. Pa kako se nesto takvo moze porediti sa Radeonom 9800 Pro sa 256 MB mem?! I jos da kosta duplo vise.
Help my ignorance...

_________________
Let loose the dogs of design
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 15.04.2005 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MAC RULA !!!1

nažalost ja ne, pa nemam para za g5 dual
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 15.04.2005 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisi ti bas savladao google...

http://www.ati.com/products/radeonx800/radeonX800xtme/index.html
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 15.04.2005 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne trc, nego sTrYk3r.
Back to top
View user's profile Send private message
doxikus



Joined: 05 Jan 2005
Posts: 11
Location: Nigdjezemska

PostPosted: 16.04.2005 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MAC=Posao a s tim i ozbiljnija lova
PC=Zabava i ostalo

_________________
Samo VESELO!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
deltagraf



Joined: 26 Feb 2005
Posts: 17
Location: Serbia&Montenegro

PostPosted: 16.04.2005 01:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ti treba igra kupi sony play station, ako ti treba racunar za posao normalno Mac imam ih cetiri to je nesto sto pruza velliko zadovoljstvo u poslu i radu, ni jedan koliko ja znam nije sa mac-a presao na pc
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
aesqe



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 48
Location: zagreb

PostPosted: 16.04.2005 01:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da uopce nije bitno na kojoj platformi radis ako znas radit Very Happy
uostalom, zasto bi netko tko se bavi dizajnom morao koristiti mac?

_________________
-_-_-_-__oops, missed one-_-_--again_-
::skyphe:: : ::breed::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 16.04.2005 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aesqe wrote:
mislim da uopce nije bitno na kojoj platformi radis ako znas radit Very Happy
uostalom, zasto bi netko tko se bavi dizajnom morao koristiti mac?


zato.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 16.04.2005 09:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
aesqe wrote:
mislim da uopce nije bitno na kojoj platformi radis ako znas radit Very Happy
uostalom, zasto bi netko tko se bavi dizajnom morao koristiti mac?

zato.

manemoj.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 16.04.2005 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
nightfly wrote:

zato.

manemoj.


stop it.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2005 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako zanemarimo kvalitetu, stabilnost i skalabilnost (ipak pričamo o pravom UNIXu sa najslavnijim user friendly dizajnom GUIa) i intuitivnost samog OS-a i brdo dobrih i korisnih programa koji legalno dolaze sa hardverom, pravo pitanje je što ti hoćeš i očekuješ od kompa...

čisto hardverski gledajuci za manje novaca dobiti ces vise konjskih snaga ako kupiš PC, dobiti ćeš i prebugovit i očajno ružan sistem, neugledno i nekvalitetno kučište (i pola komponenti najvjerojatnije, napajanje itd...) i moguće probleme sa virusima, trojanima, spywareom itd itd

Inače, (odvojeno od OS-a) ostali software je funkcionalno gotovo identičan: PS, Illustrator, Freehand, Flash, čak i Microsoftov softver kao word, excell itd, za koje čak kažu da imaju više opcija i bolje izgledaju na Mac-u (iako se ne bih složio)

Ono sto je meni zanimljivo je da bih od ljudi koji posjecuju ovaj sajt (puno vise od prosjeka vizualni tipovi i "estete" tj ljudi koji se furaju na dizajn, ( a znamo da je dizajn way of life) ocekivao sam da u vecoj mjeri favoriziraju Mac. makar čisto sa estetske strane...ja recimo ne bih podnio da mi u uredu na stolovima stoji ružan hardver, nekome to zvuči snobovski (onom corel freaku, recimo), al to stvarno ima svoje zašto...

Onaj tko je imao priliku viditi kako se klijentima razvlače usta u grimasu kad vide kako izgleda G5 ili Apple monitori uživo zna o čemu pričam...i ne nije isto kad dođeš na sastanak pristojno obucen ili u trenerci (ja bih najradije došao u trenerci, al nekima odjelo čini čovjeka, jebiga...)

I da ja volim imati lijep i funkcionalan ured, i jedva čekam da pređem u nove prostore i da ih počmemo uređivati po svom guštu, i tu sigurno neće biti mista za beige pc kante, sorry (nažalost jedna će vjerojatno morati biti ispod stola)...

eto, neki će razumiti o čemu govorim, a neki neće...

ps. relativno dobar dizajn PC-a ima Sony, al košta ko i Mac, a i dalje si osuđen na windowse...ipak dobar izbor za one koji moraju raditi (mislio sam zarađivati) na windowsima

G.
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 16.04.2005 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Istina, istina, ja sada govorim sa stajalista jednog, pa usudio bi se reci advanced korisnika PC racunalca.

Znaci, do sada sto sam skonto kada se prica o macu i o piceku, razlika je drasticna. Zasto? Prvenstveno, ljudi gledaju OS. Windoze koristim otkad znam za sebe i dovoljno ih dobro poznajem da znam da se svaki problem moze rijesiti, drasticni slucajevi zahtijevaju format, ali dobro. Znam koliko bugova imaju, i znam da me sutra ceka formating i to veliki. Sistem je cesto nestabilan, rad s memorijom gotovo pa neizdrziv. OSX glasi, ali i jeste bolji brzi jaci snazniji i sl. No nisam imao predugo iskustvo s njime, pa necu previse ga dizat u nebesa.

Ono sto znam je da su windoze uvijek bile, i zasad, ostale jako propusne. Ko sito. Jedan bug i ruse se. Al inaf ejbout os, to je stvar koja se moze i fixnit.

Ja znam da mene niti jedna moja konfiguracija nije iznevjerila, i znam da sam sa zadnja tri kompa koja sam slagao, mogao se brzinom mjeriti kao i neki mrvu "sporiji" macovi. Ali je cinjenica, da je to bilo samo ako je jedna aplikacija radila. Ali sam svojim ocima gleda kako moj tada "novi" komp potegne PS uredno, ali sam gleda kako lik na tri godine starijem macu podize 2 PSa razlicita, Pagemakera, i jos jedno tri cetri programa, explorer windowa i za isto vrijeme convertira wordove dokumente u mac format i kopira nesto sa cda na hard i slusa muziku. Mislim da to dovoljno govori.

No mislim da bi se i 64bit athlon + 64 bit windoze mogle mrvu poboljsat, ali to necu znat dok ne probam.

Trenutni moj PC (2.6intel) podnosi sve sto mu dam, ali i protestira, zna mu se dogoditi da se srusi app i sl. jebiga, sta je je.

Govoreci od designu kucista, pa koliko znam mac ima samo jedno kuciste (za odredjeni G broj). odnosno verzije u monitoru i sl, jel tako? Prema tome nemos bas rec da je tu kralj, jer kucista za PC ima krcato, i ima lipih. Doduse, da se razumijemo, tamo gdje budem ja radio, zelim G5 Razz

O monitorima necu raspravljat. mac je kralj.

I tako dalje, ali vise mi se zaista neda pisat. Mislim da dovoljno govorim da si zelim powerBook G4 ili skromnog 17" iBooka, pa mozda koji savjet da mi date? To cem gledat kupit u devetom misecu, ali ako ko ima any advices ?

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 16.04.2005 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
stop it.
srry... evo sad argumentirano...

(nekak osjecam da ce na ovo najvise reagirati grzzi, pa se njemu obracam, al opcenito vrijedi za mac-ovce)

- stabilnost?
meni se moje windoze nisu srusile od 7mjeseca, od kad su instalirane. imam tone svakavog softwarea i ne radim redoviti update...
na linuxu mi je najvece "rusenje" bilo kad sam svojom greskom s*ebo fstab... fixano za 3min

- intuitivnost OS-a?
meni na macu treba bar 2x vise da nadjem ono sto trazim... na winu, cak i linuxu nadjem sve sto trebam bez problema...

- problemi sa virusima/spywareom/trojanima?
kao advanced user, na kompu imam samo firewall
kada provucem nod -> nista
kada provucem spybot S&D / Adware / stagod -> nista

- nekvalitetno kućište/komponente?
sigurno postoji... al to neces kupiti!

- očajno ružan sistem?
cuj, kompletan style se da prepravit i na win... o linuxu da ne govorimo...

- software?
jea, rajt! to sto na winu imas 100x veci izbor ti ne znaci nista?

- ružan hardware?
mozes i pe-ce stavit u prozirno kućište...

- šokiranje klijenata?
mislim da je veća fora kad se klijentu razvuku usta u tu grimasu kad mu pokazes rad, a ne svoju kantu

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.04.2005 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
meni se moje windoze nisu srusile od 7mjeseca, od kad su instalirane. imam tone svakavog softwarea i ne radim redoviti update...

ma da. windowsi se ne ruse i ne zahtjevaju povremeni reinstall. to je urbana legenda.

budha wrote:
meni na macu treba bar 2x vise da nadjem ono sto trazim... na winu, cak i linuxu nadjem sve sto trebam bez problema...

naravno. istina, moja se mama ne bi slozila, ali kaj sad...

budha wrote:
kao advanced user, na kompu imam samo firewall
kada provucem nod -> nista
kada provucem spybot S&D / Adware / stagod -> nista...

pa, virusi, trojanci, crvi, spyware, adware i slicno ne postoji. zidovsko-masonska izmisljotina

budha wrote:
nekvalitetno kuciste - sigurno postoji... al to neces kupiti!

sigurno. ljudi redovito kupuju iskljucivo ibm, hp i compaq strojeve...

budha wrote:
- očajno ružan sistem?
cuj, kompletan style se da prepravit i na win... o linuxu da ne govorimo...

apsolutno. tko je vidio kupit os, pa mu onda ne mijenjat izgled. to je kao da kupis novi auto i ostavis originalnu boju...

budha wrote:
- software?
jea, rajt! to sto na winu imas 100x veci izbor ti ne znaci nista?

logicno. sirina izbora znaci i kvalitetu, jelte. kineza ima 100x vise od hrvata, zato i imaju bolje kosarkase.

budha wrote:
mozes i pe-ce stavit u prozirno kućište...

kul. svi klinci iz ulice ce bit odusevljeni. a jos ako stavis dvije neonke...

budha wrote:
mislim da je veća fora kad se klijentu razvuku usta u tu grimasu kad mu pokazes rad, a ne svoju kantu

sigurno. budale sirom svijeta trose milijarde dolara na promociju, a samo treba pokazat rad...
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 16.04.2005 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:

- software?
jea, rajt! to sto na winu imas 100x veci izbor ti ne znaci nista?


Radeći extenzibni web search došao sam do zaključka da Mac ima, iako malobrojan jako kvaluitetan freeware te naravno odličan izbor standardnog softwarea. Stvar je u tome da za ppc imaš 100x veći izbor, ali ipak nećeš koristiti sve te aplikacije nego probranu skupinu. Ovdje se ne radi o slobodi odabira, Macovci su barem sigurni da su aplikacije koje mogu nabaviti koliko toliko kvalitetne za razliku od PC korisnika kojima se (ovdje ne mislim na iskusnije) prodaje mačak u vreći u biti. Smile

Što se mene tiče, Mac je bolji jer je pravi lifestyle računalo te takav ima i os. Integrirani calendar je odličan i zato su aplikacije za Mac odlično integrirane s njim (ovisi koje naravno). Same Appleove aplikacije koje dolaze uz Mac OS X su najbolje u svojoj klasi stoga nema ni potrebe za boljim softwareom iako naravno za njega postoji izbor. Recimo iTunes je odličan mp3 player integriran sa OS-om, a sumnjam da većina pc korisnika koristi WMP.

U svakom slučaju, kvaliteta samog Mac osa tj. aplikacija za njega je kvaliteta njegovih korisnika. Većinom su to ljudi koji ipak imaju iskustva s računalima i znaju što hoće. Ovdje ne mislim da dolazi do nekog elitizma ali dolazi do efekta koji rezultira zdravijom atmosferom oko cijele Mac zajednice. Recimo da usporedimo Mi3 i neki drugi web design community (WM.net npr?) po kvaliteti. Zašto bi recimo Mi3 bio kvalitetniji po sadržaju? Zato što ga korisnici čine takvim.

Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.04.2005 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovakve su diskusije na netu česte, a zapravo su potpuno beskorisne. Ljudi poput budhe koji nisu radili za Macom jednostavno ne mogu pojmiti tu jednostavnost i osjećaj pouzdanosti, i uvijek ali bas uvijek će moći izvući argumente poput navedenih u korist PCa. Pa neka mu bude njegov PC Smile

Ja vjerujem u to da iza čovjeka stoji njegov rad. Svejedno da li je napravljen na OS X-u, Windowsima, Linuxu ili tko zna čemu sve ne. No objektivno, u svijetu računala nema veće jednostavnosti od uporabe i održavanja Apple stroja. I svaki vlasnik Maca gaji simpatije prema istome, ne smatra ga za nužno zlo (koje ga tu i tamo hoće zajebavat) i može svoju pažnju usmjeriti prema svojem radu.

Mene više horda svemiraca s laserima ne bi mogla natjerat da se doma vratim na PC platformu Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2005 17:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
che.UP wrote:
stop it.
srry... evo sad argumentirano...

(nekak osjecam da ce na ovo najvise reagirati grzzi, pa se njemu obracam, al opcenito vrijedi za mac-ovce)



Ma gle budha, ulaziti u rasprave šta je bolje je uglavnom besmisleno ako ne znamo čemu ti služi kompjuter...ja eto držim stranu Macovima i onima koji ih koriste jer cijenim dobar i promišljeni dizajn (pa mislim time se tu uglavnom i bavimo, zar ne?), pažnju prema detaljima, izbor kvalitetnih (samim tim, najcesce i skupih) materijala, stil i ljepotu.
E kad komad jebenog hardvera ima sve to skupa za pretpostaviti je da je i softver dobar, sto u pravilu jest.

Gledajući čisto tehnoloski, svaka je strana imala svoje svijetle i malo tamnije momente, trenutno su on par po tehnologiji, a to ce vjerojatno i biti u buducnosti...

Apple je jedina tehnološka firma koja ima ono nešto, To je razlog da ima velik broj fanova koji su često nenormalno lojalni. To poneka zna iritirati i to mi je jasno, gle mene isto iritiraju likovi koji pišu za naše informatičke časopise (i likove koji to gutaju) a koji su u stanju pisati epove o jebenih 300 grafičkih kartica (ili memorija, ili hladnjaka, ili napajanja ili kabela itd) koje sve koriste isti grafički čip i pripadajuću elektroniku, imaju malko različite drajvere i boju hladnjaka i drugačiju kričavu kutiju... (to je otprilike i moje mišljenje o pc industriji u globalu i o "izboru" na pc strani. ) Radije 3 dobra komada softvera, nego 100 prosječnih. ditto za hardver.

budha wrote:

- problemi sa virusima/spywareom/trojanima?
kao advanced user, na kompu imam samo firewall
kada provucem nod -> nista
kada provucem spybot S&D / Adware / stagod -> nista


ne kažem da kod tebe nije tako, ali za veliku većinu usera virusi i ostala sranja znaju bit tokiko frustrirajući da se ljudi od straha ne spajaju na internet.
Činjenica: desetci tisuća malicioznih programa za PC, miljuni žalosnih priča, tipa, instalirao mi se neki dialer pa sam eto, platio račun za telefon da sam mogao kupiti polovni auto...
na mac strani - niti jedna.

budha wrote:

- nekvalitetno kućište/komponente?
sigurno postoji... al to neces kupiti!


Da, postoji nekoliko proizvođača koji donekle imaju stila (Sony, IBM za laptope, ???) ali čak i to najbolje od PC svijeta (koje košta isto), kad usporediš sa Appleovim industrial designom izgleda u najboljem slućaju kao da kasni samo 3-4 godine. To je jednostavno tako, i ima svoje razloge. NITKO u pc industriji ne troši te novce na dizajn i touch and feel, ne mogu si to priuštiti jerbo je konkurencija prevelika...Apple je s druge strane otkupio jednom prodana prava na svoj OS pa se može igrati...(btw, marže na PC strani su 3-10 puta manje, što govori dovoljno o konkurenciji, a Dell, koji je nekoliko puta veća korporacija od Applea ne troši ni približno novaca na razvijanje novih tehnologija i dizajn)

ali pogledaj standardna kučišta (i ona skuplja, najskuplja) i daj mi iskreno reci jel to ima smisla usporediti sa Macom koji gotovo u svakoj svojoj inkarnaciji završi u muzeju moderne umjetnosti...


budha wrote:

- šokiranje klijenata?
mislim da je veća fora kad se klijentu razvuku usta u tu grimasu kad mu pokazes rad, a ne svoju kantu


mislim da ovo ne moram posebno obrazlagati (tu se sigurno slažemo)...već sam rekao što o tome mislim, al ljudi uglavnom ne misle tako...jednostavno izgleda profesionalnije...

ako se Strik3r iskreno misli što kupit preporučam minija kao relativno jeftin uvid u "drugu" stranu...

peace! Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 16.04.2005 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj komentar Laughing

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2005 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kelso wrote:
moj komentar Laughing


istina, ako nemaš miša sa desnom tipkom ...ako imaš možeš...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 16.04.2005 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kada će pcje slagati samo jedna firma uz izbor od samo 3 modela onda možemo raspravljati o stabilnosti hardvera i softvera...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 16.04.2005 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
ali pogledaj standardna kučišta (i ona skuplja, najskuplja) i daj mi iskreno reci jel to ima smisla usporediti sa Macom koji gotovo u svakoj svojoj inkarnaciji završi u muzeju moderne umjetnosti...


jebo me pas ako ja kuzim kako ovo moze bit velika prednost.
(ne ulazim u ostale - za grafiku mislim da je MAC nedvojbeno bolji stroj - ali za nista drugo)

Stric mi tu kantu drzi ispod stola kao i sve ostale (g4 i par piceka)

Ljudi TO JE KUCISTE - KANTA!!! Da je od cistog zlata na vrhu hotela u Dubaiu! KANTA!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2005 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
grzzi wrote:
ali pogledaj standardna kučišta (i ona skuplja, najskuplja) i daj mi iskreno reci jel to ima smisla usporediti sa Macom koji gotovo u svakoj svojoj inkarnaciji završi u muzeju moderne umjetnosti...


jebo me pas ako ja kuzim kako ovo moze bit velika prednost.
(ne ulazim u ostale - za grafiku mislim da je MAC nedvojbeno bolji stroj - ali za nista drugo)

Stric mi tu kantu drzi ispod stola kao i sve ostale (g4 i par piceka)

Ljudi TO JE KUCISTE - KANTA!!! Da je od cistog zlata na vrhu hotela u Dubaiu! KANTA!


pa koji k. onda mi ovdi divanimo o dizajnu ako je tebi vrhunac dizajna i limena kutija ista stvar... Laughing normalno da je bitna stvar kako ti izgleda okoliš radni i životni...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 16.04.2005 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moram priznat da to ne kuzim...

Kada bi kupovao samo kuciste kupio bih macovo ali kada bi kupovao komp od 30 000 kuna za profesionalnu upotrebu to bi mi fakat bilo na zadnjem mjestu...

Evo banalan primjer kako ja to dozivljavam:
Ides kupit kombinirke i imas jedne brandX po 200 kuna sa vrhunskom izolacijom i ne znam cim sve ne (koje su predivne biserne svijetlo plave boje pomalo prozirne) i neke brandY po 45 kuna smede boje.
I sada buduci da si ti elektricar i trazis vrhunski alat za svoj posao kupis brandX zbog te fakat prejebeno plave... jer je sve ostalo u drugom planu... koja debilana covjece

Kako mozete navodit to glupo kuciste kao jedan od najjacih atributa. To je toliko periferna stvar da ne mogu niti opisati koliko mi je to nevjerojatno glupo - samim time umanjujete stvarne adute mac platforme

EDIT Zaboravih - da me ne misunderstandas - ovo je samo @g5/4, ideja/dizajn minija je apsolutno u sluzbi funkcije i to se moze navesti kao jako bitno i pozitivno (slicno kao iPod - minimalizam tipki je uvjetovao touchpad i to)...
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 16.04.2005 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
nightfly wrote:
aesqe wrote:
mislim da uopce nije bitno na kojoj platformi radis ako znas radit Very Happy
uostalom, zasto bi netko tko se bavi dizajnom morao koristiti mac?

zato.

manemoj.


joke, sry.
mac mi nekako drazi... e da se ima para... Very Happy

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2005 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Moram priznat da to ne kuzim...

Kada bi kupovao samo kuciste kupio bih macovo ali kada bi kupovao komp od 30 000 kuna za profesionalnu upotrebu to bi mi fakat bilo na zadnjem mjestu...

Evo banalan primjer kako ja to dozivljavam:
Ides kupit kombinirke i imas jedne brandX po 200 kuna sa vrhunskom izolacijom i ne znam cim sve ne (koje su predivne biserne svijetlo plave boje pomalo prozirne) i neke brandY po 45 kuna smede boje.
I sada buduci da si ti elektricar i trazis vrhunski alat za svoj posao kupis brandX zbog te fakat prejebeno plave... jer je sve ostalo u drugom planu... koja debilana covjece

Kako mozete navodit to glupo kuciste kao jedan od najjacih atributa. To je toliko periferna stvar da ne mogu niti opisati koliko mi je to nevjerojatno glupo - samim time umanjujete stvarne adute mac platforme


...sad stvarno karikiraš...nitko normalan nije rekao ovdje da je kupio Mac-a isključivo ili prvenstveno zbog dizajna (iako bih i to skužio, pa majku mu koliko ljudi kupuje Bang&Olofsen prvenstveno zbog dizajna? what about Alfa Romeo, BMW, Mercedes, Volvo...)
Ljudi uglavnom vole da se vidi gdje je novac otišao (ako je već jebeno skupo, bolje da i izgleda tako...)

Poanta je da je svaki brand name skup, Sony, Apple, IBM, HP, Dell itd...

Apple je najjači brand u informatici, al nije fora samo u izgledu kučišta...kako ne kužiš da kad netko s toliko pažnje i feelinga dizajnira računalo, da to isto radi i sa softverom, sa izborom komponenti, ergonomijom...

Os je vrhunski, sistem je siguran (ne postoje virusi, bar za sad...), proizvod je dorađen u svakom smislu (i kanta i aplikacije), i jednostavno ti je gušt raditi na tome...ne znam što je tu tako teško za shvatiti? Bar bi od ljudi koji se bave ili ih zanima dizajn očekivao da to kuže...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group