Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Mac VS. PC
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2005 23:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:

EDIT Zaboravih - da me ne misunderstandas - ovo je samo @g5/4, ideja/dizajn minija je apsolutno u sluzbi funkcije i to se moze navesti kao jako bitno i pozitivno (slicno kao iPod - minimalizam tipki je uvjetovao touchpad i to)...


dobar dizajn je uvjek u službi funkcije...i G4 i G5 su izvrsno dizajnirana računala...

G4 je prvi imao onu kvaku da otvoriš komp sa malim prstom, bez vida i alata...pa još nisam vidio pc koji je to dostigao izvedbom, a kučište je staro 6-7 godina...

G5 ima najgenijalniji sistem hlađenja sa odvojenim komorama...kad mu skineš stranicu možeš samo gledati i diviti se kako je složeno, nema kabela, ko jebena apoteka...

iMac G5 je priča za sebe... cili komp tanji i zauzima manje mista od pc monitora...

normalno da i Apple ima nedostataka i sranja, al dizajn mu je skroz druga dimenzija...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 16.04.2005 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe Very Happy

Ja sam ti bas Alfu htio za primjer uzeti ali nisam mogao nac nesto da stavim kontra toga za usporedbu da povucem neku analogiju.

Cudno mi je to jer to nekako svi uspiju izvest kao presuper.

Ne znam - meni je valjda hendikep na kuciste - pojma nemam zasto - na sve zivo pazim, al gotovo sve, 90% stvari kaj imam sam kupio zbog dizajna, imam preheben sound u sobi od Yamahe (najljepsa linija ikad) predobar monitor, predobar mish, predobre zvucnike (piano finish Very Happy) al mi kanta stoji uz rub stola siva, bez bocnih stranica (i jos sam morao sarafcigerom strgat neku sugavu plavu ledicu kaj je na kuleru od graficke bila jer me zivcirala Very Happy) i APSOLUTNO ju ne dozivljavam ni 5 posto... oh well

Moze sve bit sve al ce meni kanta uvijek bit kanta Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2005 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, ja kad budem kupovao kantu, onda ću definitivno kupiti najružnije pc kučište koje budem mogao naći...onda možda bude fora... Laughing

G.
Back to top
View user's profile Send private message
deltagraf



Joined: 26 Feb 2005
Posts: 17
Location: Serbia&Montenegro

PostPosted: 17.04.2005 02:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel treba jos neki komentar vezano za Mac
www.deltagraf.com/mac.jpg
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 17.04.2005 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedna stvar koju ne razumijem je kada je netko naveo da su pc-i mush have zbog WEB designa iz razloga što onda možeš na njemu normalno testirati u svim Win browserima site. Zar nije bolje biti na Macu, imati sve Mac browsere te preko VPC-a (Virtual PC - software koji omogućuje pokretanje Windows aplikacija kao na normalnom Win OSu) pokretati sve ostale važnije browsere. Ovakvim načinom moguće je imati pravi mali browser test central uključujući: IE 5 Mac, OmniWeb, Safari, Camino, IE 6, IE 5, Firefox, Mozilla, Netscape, itd.

@Stripe: Apple računala su skoro pa industrijski standard za neka od najzahtjevnijih poslova što se tiče grafičkog designa i sličnih djelatnosti. Ask yourself why, sumnjam da je zbog designa. Preporučam ti da navratiš u Mac Galeriju (www.mac-com.hr) i tamo isprobaš neki Mac...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 17.04.2005 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da sam nekakav moderator ili nesto, lik koji na mom forumu po neznam koji put potegne ovu retardiranu raspravu bio bi banan i izudaran.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 17.04.2005 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zašto? Pa lijepo diskutiramo... Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 17.04.2005 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
da sam nekakav moderator ili nesto, lik koji na mom forumu po neznam koji put potegne ovu retardiranu raspravu bio bi banan i izudaran.


bas cekam da vidim kad ce vam (ili nam) ovaj put dopizdit.....

ipak, ovoga puta ste fascinantno pristojni, pa je banana zakljucavat Cool

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 17.04.2005 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
@Stripe: Apple računala su skoro pa industrijski standard za neka od najzahtjevnijih poslova što se tiče grafičkog designa i sličnih djelatnosti. Ask yourself why, sumnjam da je zbog designa. Preporučam ti da navratiš u Mac Galeriju (www.mac-com.hr) i tamo isprobaš neki Mac...


Nemam se sto zapitati, to znam i sam tvrdim...

I previously wrote:
za grafiku mislim da je MAC nedvojbeno bolji stroj


Svako malo nesto na macu radim - bas toj g5ici (i stalno me zafrkavaju shortcuti u fhandu i nedostatak igara).

Mene fascinacija kucistem fascinira Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 17.04.2005 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:

ipak, ovoga puta ste fascinantno pristojni, pa je banana zakljucavat Cool


Aha, što's sad Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 18.04.2005 09:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mada su ovakve rasprave glupe, covjeka natjera da se malo izjasni Smile.

Potpuno se slazem sa burneom u onom prvom dijelu njegova posta kada govori o svom iskustvu s Windozima. Ako si advanced user, ti ces uvijek naci rjesenje za neki problem, makar to zahtijevalo i grozan postupak kao sto je format ili slicno. Kada se nadjem u takvoj poziciji da mi neki bug stvara problem, u 90% slucajeva nadjem soluciju. Vec se dovoljno dugo sluzim Windozima i uopce nisam imao neke velike probleme sto se tice softvera, iako je hardver znao nekada malo zezati, no i to se rijesilo.

Svidja mi se Mac i njegova Unix struktura i sve to. I expose, i lijep GUI, i jednostvanost instalacije aplikacija. Ali nikako mi se ne svidja kada netko na neki nacin "blati" Windowse. Mislim, ako bas hoces GUI kao na Mac-u, na internetu ih je na stotine; hoces dock, ima ih pa ih koristi; hoces iTunes za iPod ili opcenito slusanje glazbe, ima i Win verzija. Eto, dobijes barem mali estetski i sfotverski dio Mac-a na svom piceku.
Ako ti smetaju kablovi u kucistu, posakrivaj ih. Ima dosta nacina kako se to moze napraviti. Svaka cast Appleu i rjesenom nacinu hladjenja unutar G5-a.
NHF, ali tko ce raditi viruse/trojance/spyware za OS kojeg 20% korisnika u svijetu koristi?
Therefore, zastita je bolja Smile. Ne, ne, ne govorim ja da MacOS ima los sustav zastite, dapace, sigurno je bolji od vecine njih na Windowsima, ali tako je to...
A da PC-i imaju losa kucista? Da, dosta njih je ruzno do bola, ali ima i lijepih (svatko svoga konja hvali (ali ne svaki put Wink), pa tako i ja svoje Silverstoneovo oblozeno aluminijem na prednjem dijelu).
Istina je da Appleovi proizvodi imaju izvrsna kucista. Stvarno super izgledaju i covjeku cine okolinu ljepsom. Ali tko je rekao da se i na PC-u to ne moze ostvaritii? Ako si zabrijao na neka ultra-full kucista koja super izgledaju, a uz to im je i unutrasnjost "whoa", uzmi Alienwarea - platit ces priblizno kao i Mac-a, a dobit i onu platformu koju oko 80% svijeta koristi, uz to masu igara (ako si gamer) i softwarea opcenito.
Imas lose napajanje? Ako ti to smeta, ima jako dobrih kao recimo Chieftecovo.
Tvoj problem ako ti se ne da uredjivati izgled svog racunala.
Za laptope nemam primjedbi kod Applea. Puno so bolji od standardnih, jer ovo sve sto je novije, cini mi se da je losije. Sony, IBM, Asus & co. rade izvrsne laptope... Radio sam gotovo jedan cijeli mjesec na rodjakovom iBooku G4 i stvarno je ugodno raditi na njemu. Lijepa zavrsna obrada i jednostavnost ugradjivanja novih komponenti cini ga super laptopom. O PowerBook-u da i ne govorim... Doduse, nisam radio na njemu, ali mi se svidja oblozenost titanijem Wink. Jedino sto mi ne ide u glavu je to da se Apple nije sjetio maknuti onaj "papalica CD/DVD-ROM" - ajoj, pa to ti unisti diskove...
Da Appleovi proizvodi u danasnje vrijeme oznacavaju lifestyle - da, to je tocno - vidim ih na skoro svakim reklamama, u novinama, ma svigdje. Pogotovo iPod (kojeg bih ZARKO zelio imati).

Neka se Mac-a-dici (ili kako se vec nazivate Smile) ne ljute na ove moje izjave (ako sam koga uvrijedio): ja sam samo htio iznijeti svoje misljenje i stavove.

Over and out.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GrUdI



Joined: 01 Nov 2003
Posts: 178
Location: Dalmacija...

PostPosted: 18.04.2005 09:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam za PC; sve to stoji da su windozi sranje, ali opet ti za Mac iskeširaš 15-15-17 milja kunića, a za tu lovu možeš rješit ludilo pc. Možda će opet Mac bit bolji u multitaskingu, al jebemu mater vechina danas ima Pc i smatram da je u startu PC pristupačniji. Posli kad se iskristaliziraš kao određena vrsta korisnika(web, grafika...) onda sam odluči šta ti je bolje... Uzest cu sebe za primjer, radin oko designa i ostalih gluposti na stroju Athlon 2600+, 512 mb, rad 9000 pro i sasvim sam zadovoljan.Nema nikakvih problema, imam instaliran zone alarms, spybot, ad aware i sve radi a viruse nisam ima barem 2-3 miseca nijedan... To možda vrijedi sada 6-7 000 kuna, a za 12-15-17 milja razmislite koji se stroj da uzest.
Šta se tiče virusa kažete da na macu ih nema, kada bi vecina se sada pribacila na mac mislite i da ih na macu ne bi bilo... Onda bi zagovarali da se vratimo na pc...
Kučišta su druga priča; mozda je nekome (ne da mi se gledat na forum sad koj je to) design kučišta macov ludilo , ali ono šta se nekome sviđa ne mora se svidit i nekome drugome... Osobno smatram da PC ima daleko veći izbor i da uvijek možeš nać u tome nešto za sebe ili ga sam napravit... Svoje sam opitura crnon bojom i otvorene su mu stranice i ja zadovoljan...
Ako misliite da će posal ić bolje jer je na stolu macovo kučište a ne pc to je kurac... Stavi alienware i neki drugi brand i eto te... A uostalom, boli klijenta kurac šta ti imaš na stolu ako je on naručia nešto a to mu se ne svidi pa ti možeš imat neznan štas al to nije to...

Ovde če se uvik lomit koplja kao i AMD INTEL, i smatram da je glupo reć ovo je bolje. Sam vidiš šta ti više odgovara i to je to...

_________________
Hey mam look it's me!!!
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 18.04.2005 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo da te ispravim, ako se nevaram, samo kuciste sa unutrasnjom opremom maca G5 dodje oko 20-25k kn (ono solidno, al dobro, ispravite me ako grijesim) Znam da kad sam gledo koliko bi me monitor + kutija i oprema dosle, da je bilo oko 40, 45k kn.

Za to si rijesim Piceka sa legaliziranim softom i jos otvorim obrt. I uzmem si dva 21" samsugna. Jeste brate, i do sada su mi ljudi otvarali usta kad bi vidili jednoga... e sad dodaj jos jednoga. Brate nisu flat, ali izgledaju ko TV. Jos bi ih ja uklopio u neki sminkerski vanjski dizajn Very Happy

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 18.04.2005 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.ancientspear.com/mac.wmv
Very Happy

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.04.2005 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
Samo da te ispravim, ako se nevaram, samo kuciste sa unutrasnjom opremom maca G5 dodje oko 20-25k kn (ono solidno, al dobro, ispravite me ako grijesim) Znam da kad sam gledo koliko bi me monitor + kutija i oprema dosle, da je bilo oko 40, 45k kn.

varaš se.


btw, nije li malo glupo uspoređivat cijene mekova, dakle brand name računala, sa hg-spot sklepanim papazjanijama?

ajde malo pogledajte kolike su cijene dellovih i ibmovih radnih stanica

Dell Precision 470D (xeon 2.8 ghz, 512/80/64 mb nvidia quadro, bez monitora) košta 11300 kuna.

http://www.combis.hr/index.php?lang=0&page=dell_cjenik

tu su ti usporedni testovi, ali za fest brži, dvoprocesorski dell kojeg domaći distributer nema na lageru:

http://www.apple.hr/scr/Docs/apple/hardware/powermacg5/403/indexstreamingwide11172003.jpg


ja doma imam piceka više od deset godina (prvi je bio 486sx na 20mhz, sada imam athlona xp2200 na 1.8 hgz). nešto kraće radim sa mekovima (minus dvije i pol godine bolnog iskustva prelamanja mjesečnika na piceku - ne ponovilo se).

dakle, čini mi se da dovoljno dobro poznajem obje platforme.
NEMA TEORIJE da me netko natjera da radim pod windozama. ja svoje živce previše cijenim.

ako itko preferira wintel - samo nek izvoli. ja ga još uvijek koristim samo zato što gothic i divine divinity nisu izašli za maca. (WoW je, ako nekog zanima)

btw, znam popriličnu količinu ljudi koji su switcheri sa wintela na apple, no ne znam niti jednog koji je napravio suprotno

btw2, apple kao primarno hardverska tvrtka ovih dana izbacuje novi os, koji i na staaarim računalima (imac g3 400mhz, iz vremena pII procesora) radi osjetno brže - dakle, hardverska tvrtka produžuje život prastarom hardveru. s druge strane, microsoft, kao isključivo softverska tvrtka sa svakim novim updateom malo podigne hardverske zahtijeve.

http://www.mactouch.com/IMG/gif/Tiger_Benchs_MacTouch.gif

pa ti vidi...
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 18.04.2005 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:

NEMA TEORIJE da me netko natjera da radim pod windozama. ja svoje živce previše cijenim.



Dobar primjer živciranja na Winu je i moja stara. Ona je radila i na Macu i na PC-u, prosječan je korisnik... Vidljivo je koliko je više pod stresom prilikom rada na Windowsima. Meni je recimo zanimljivo da kad radi na Macu nema me ništa pitati, sve zna sama. Na Winu je druga priča, zove me svako malo, jer ili joj izbacuje errore ili nešto drugo. U takvim trenucima smo živčani i ona i ja. PCi jesu jeftiniji, ali za cijelu ugodnog rada ne bih htio opet kupovati PC...

Samo da quotam jedan strip:
PC user: Mac OSX, Apples,... Like a foreign language...
MAC user: Spyware, reinstall, viruses,... Like a foreign language...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 18.04.2005 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Ljudi poput budhe koji nisu radili za Macom jednostavno ne mogu pojmiti tu jednostavnost i osjećaj pouzdanosti, i uvijek ali bas uvijek će moći izvući argumente poput navedenih u korist PCa. Pa neka mu bude njegov PC Smile

ja jesam radio na macu. a taj "osjećaj pouzdanosti" me podjesća jedino na reklame za tampone.

btw, @krew: jel se moze izmislit neka titula tipa "Master of irony", pa da dodjelimo dungi u ovakvim raspravama?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.04.2005 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
btw, @krew: jel se moze izmislit neka titula tipa "Master of irony", pa da dodjelimo dungi u ovakvim raspravama?

pardon, namjera mi je bila biti ciničan. žao mi je što sam pogrešno shvaćen.

idući put, kad budem komentirao nepostojanje virusa na piceku pokušat ću biti malo ogorčeniji i agresivniji.

btw, ovo JE bilo ironično.
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.04.2005 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
budha wrote:
btw, @krew: jel se moze izmislit neka titula tipa "Master of irony", pa da dodjelimo dungi u ovakvim raspravama?

pardon, namjera mi je bila biti ciničan. žao mi je što sam pogrešno shvaćen.


car!!

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 18.04.2005 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da imam para, bez razmisljanja g5icu. Neam, pa imam 3 godine starog PC-a. Ukratko.
Jos krace, sljedeci komp ce bit mac.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 18.04.2005 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
budha wrote:
btw, @krew: jel se moze izmislit neka titula tipa "Master of irony", pa da dodjelimo dungi u ovakvim raspravama?

pardon, namjera mi je bila biti ciničan. žao mi je što sam pogrešno shvaćen.
Wink

George Bernard Shaw wrote:
The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.04.2005 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
George Bernard Shaw wrote:
The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it.


Oscar Wilde wrote:
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 18.04.2005 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Twisted Evil burn Twisted Evil

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.04.2005 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u stvari, ružno s moje strane... čisto flejmanje.

evo, obećajem, više neću.

nhf...
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 18.04.2005 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

... A sto se tice grafike i weba na obje platforme... Ne znam kako se Mac ponasa na tome podrucju, jer ga nisam dovoljno koristio sto se tice ta dva polja, ali ipak drzim da ce svaki korisnik ako zna sto mu treba na obje platforme moci napraviti sto zeli. Tocka Smile.

Fortius wrote:
Samo da quotam jedan strip:
PC user: Mac OSX, Apples,... Like a foreign language...
MAC user: Spyware, reinstall, viruses,... Like a foreign language...


Macovci bi se mogli malo vise za ovo zainteresirati ako Appleove proizvode pocne koristiti sve veci broj ljudi Cool ... A sto se tice PC usera - pa vjerujem da im je sve vise jasnije sto to znaci u svijetu racunala i tehnologije uopce Smile...

strija wrote:
http://www.ancientspear.com/mac.wmv
Very Happy


OMG, smijao sam se kao lud!!!11 Dobra!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group