Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CIJENA web stranice

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 17.04.2005 12:52    Post subject: CIJENA web stranice Add user to your forum ignore list Reply with quote

treba mi pomoć...pošto nisam ufuran u ovo sve jos...
dobio sam posao napraviti web stanicu za određenu stranku...stranka nije velika i ja bih dobio naravno sav materijal ukljucujuci logo, i sve sto trebam napraviti je u biti dizajn i linkove na stranici Wink pa me zanima...kolko bih im trebao to zaracunat...please help i dajte samo ozbiljne komentare...kolko se to naplacuje na 'trzistu'? Question
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 17.04.2005 13:20    Post subject: Reply with quote

koliko misliš da vrijedi tvoj rad?
procjeni:
-količina sadržaja
-cijena templejta ( dizajna jel )
-slike ( ako ih ima, vjerojatno ima )
-skripte ( ako trebaju neke newskripte, nešt tak )
-uzimanje domene i hostinga ( vjerojatno obavljaš umjesto njih, i to se placa )

moraš sam procjenit, nijedan sajt nema fiksnu cijenu, sve ovisi od klijenta do klijenta.

evo jedan primjer, ja da radim recimo sajt za neku tvrtku, i da im treba 7 linkova, sa recimo najviše 3 kartice teksta i 10tak slika.

sadržaj: 500kn ( stavljanje na sajt )
dizajn: 600-700kn ( nije neki ogroman posao )
slike: 20-30 kn komad = 200-300kn
skripte: -newskripta > 200kn
-gallery skripta > 500-600kn ( s tim da onda ne naplacujes slike po komadu )
-neke ovak lokalne, nešto posebno ako zatraže > 400kn
-domena i hosting > 300kn ( u paketu nekom malom )

znači, full sajt, sa 7 linkova, 3 kartice sadržaja i skripte
500+600+300+200+300 = 1100 +300 + 200 +300 = 1400 + 200 + 300 = 1900 ( matematika jača strana LOL )
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.04.2005 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to ti radis na crno jel'da?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 17.04.2005 17:10    Post subject: hm Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye a koliko bi ti to oderala Smile)) mislim na bijelo Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 17.04.2005 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
...
_________________________
Necu vise imati ovakve signature jer cu dobiti ban

Sorry na offtopicu; al nisam mogo izdržati Laughing Laughing

Last edited by ante on 17.04.2005 17:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.04.2005 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nemoj mene pitat, samo ce se jos vise zbunit Very Happy

ps. na bijelo uvijek dodam 60% vise Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 17.04.2005 18:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lol na sig Smile)))

60%? U mean 30% ? Smile

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.04.2005 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2312 wrote:


60%? U mean 30% ? Smile


ne ne , bas 60% (neki ljudi stave i 100%).
primjer cijene od 2000.
2000 + 60% = 3200
od tih 3200 - 40% poreza = 3200 - 1280 = 1920

kao sto vidis jos sam u manjku Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 17.04.2005 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm nice, no 100% je previse, ipak ja gledam to i sa strane klijenta :)

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 17.04.2005 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2312 wrote:
hm nice, no 100% je previse, ipak ja gledam to i sa strane klijenta Smile


zašto? Twisted Evil

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 05:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye vam je dobro rekla. A isto tako moj frend je uvijek govorio .. bolje 100 kuna na crno nego 500 preko racuna. Uz to 500 drzava ti uzme pola i jos moras pravdat dizanje ostatka para .. tako da samo nepotrebna "pegla" dolazi uz sve to. Just the way it is Smile

Problem je jos kod mladih ljudi kad idu naplacivati svoje radove sto nemaju ime iza sebe .. npr. ime firme, obrta. Samim time njihov kredibilitet kod ljudi dosta opada. No evo i drzava je konacno smilovala se nad mladim poduzetnicima tako da sad otvaranje obrta se svodi na nekih 500tinjak kuna. Pa ko voli nek izvoli Smile

Prije sam dosta radio na crnjaka i to su uglavnom bila cekanja po par mjeseci dok se stranka nebi udostojila platiti pare koje su i posteno odradene.
Jedan je cak ostao 5000 kna duzan . Ali opet niti to sto si potpisao ugovor s nekim ne pije toliko vode. Ako klijent nema para (a sto ne mozes znat kad sklapas ugovor) onda ni ti nemas isplate.

ma ...

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 18.04.2005 07:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidjecete vi kad vas ranger trivette uvati i nasamara na crno ! sram vas bilo, porez varat !!1
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
neurosis



Joined: 30 Dec 2004
Posts: 44
Location: Varaždin

PostPosted: 18.04.2005 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
sram vas bilo, porez varat !!1


a to što država porezno vara nas?
Back to top
View user's profile Send private message
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zasto te vara!
Drzava ti zakonski uzima porez na sve osim na mlijeko, kruh .. ostalo je standard 22% drzavi 3% zupanij .. sve skupa 25% i drzava ti isti porez kojeg ti oduzme VRATI na kraju godine kod povrata poreza Smile
zamisli ti to Smile

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 18.04.2005 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Obrt/firma, ugovor o djelu ili crnjak .... ništa ti ne garantira da će ti novac bit isplaćen.

Ako ste mlađi, još najugodnije za klijenta je ako možete posao odraditi preko student servisa.
Ugovor o djelu je dosta zeznut; oko 30 - 40% otpada na porez (ovisno o par detalja) ili 20-30% ako si član nekog od grafičkih/dizajnerskih/umjetničkih društava.

No, porez kao svaki porez (PDV/UOD ili SS) ne bi trebao biti vaša briga. Kada se dogovarate za posao, vaša cijena je uvijek ista a način isplate toj firmi uvećava puni iznos za adekvatan porez.

Tvoj site takvog tipa košta 1700Kn - 2000Kn (recimo). Da bi bio skroz legal - tražiš isplatu preko UOD koji će podignuti puni uplaćeni iznos na ~ + 40%.
Firmi to ide u trošak (smanjuje dobit) a tebi kad se odbije državni porez ostaje isto toliko. Ako mu je to puno, neka ti riješi preko student servisa ( + 17,82%) ili da u keshu (ako mu se da zezat jer su tu njemu komplikacije). Ako ti uplaćuje na tvoj obrt koji si recimo upravo otvorio, na to ide PDV (+22%).

Najskuplja varijanta je kad radiš preko nečijeg obrta/firme jer idu dva poreza (PDV + porez na dobit) da bi ti on izvukao i dao te novce.

Uglavnom - tvoja cijena mora bit i jest uvijek ista - samo način isplate i legalni porez definiraju extra uplaćeni novac odnosno totalno uplaćenu brojku.
Back to top
View user's profile Send private message
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
Obrt/firma, ugovor o djelu ili crnjak .... ništa ti ne garantira da će ti novac bit isplaćen.

Ako ste mlađi, još najugodnije za klijenta je ako možete posao odraditi preko student servisa.
Ugovor o djelu je dosta zeznut; oko 30 - 40% otpada na porez (ovisno o par detalja) ili 20-30% ako si član nekog od grafičkih/dizajnerskih/umjetničkih društava.



Iz iskustva govorim da nitko neće da se zeza sa ugovorima o djelu i isplatom preko student servisa .. mnogi ce htjeti varijantu na crno naravno samim time da ti manje plate.

Sve to stoji ali bez firme/obrta ne djeluje profesionalno i mnogi odustaju ( ne svi )

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
neurosis



Joined: 30 Dec 2004
Posts: 44
Location: Varaždin

PostPosted: 18.04.2005 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liban0n wrote:
zasto te vara!
Drzava ti zakonski uzima porez na sve osim na mlijeko, kruh .. ostalo je standard 22% drzavi 3% zupanij .. sve skupa 25% i drzava ti isti porez kojeg ti oduzme VRATI na kraju godine kod povrata poreza Smile
zamisli ti to Smile


u slučaju da su ti porezne olakšice manje od plače.
neko kome je god. plača manja od poreznih olakšica nema pravo na povrat poreza, a olakšice su sranje osim ako ne kupuješ nekretnine (samo 1. put), a ako još k tome nemaš djecu nemaš pravo na druge olakšice. a sad su porezne olakšice povečane pa još manje ljudi ima pravo povrat poreza.

btw, na kaj odlzai naš porez?
plače profeesora/učitelja koji su iznimno nezadovoljni (i dijelom nestručni)
svečenicima koji su kao ubogi ( moj župnik je nedavno kupio novu toyotu, prije je vozio audi, pa skandali koji se povlače po novinama tipa:svećenik potrošio neznam kolko na sex-liniju...)
gradnju maksimira, koji ne znači apsolutno ništa polovici ljudi koji su ga platili...

offtopic
neću više
ionak se ne kužim u to dovoljno Sad
Back to top
View user's profile Send private message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile dakle hvala svima na savjetima (i dodatnim kometarima Smile )
trazit cu onda 2 i pol soma pa iz 'dobrote' trazit 'samo' 2 soma...valjda je to dovoljno Very Happy
joj super...vec sam skupio dovoljno za ljeto
Back to top
View user's profile Send private message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2005 23:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e a znam da to ne spada pod temu ... al kolko se naplacuju ostale sitnice...tipa posjetnice, pecati...kalendari...
pliz jos samo to Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group