Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Rusenje cijena - prostitucija dizajna
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 18.04.2005 09:40    Post subject: Rusenje cijena - prostitucija dizajna Reply with quote

Sad
danas sam uso u raspravu s kolegom s faxa koji naravno prostituira dizajn i rusi svima cijene...


i pitam ja njega...pa dobro kolega ..."kolko bi vi naplatili izradu logotipa za neku firmu???"

veli on meni "250 KN"

JA zinuo i ne vjerujkem...i ponovim...
"KOLKO???"

i veli on meni 250 KN


dakle..nisam pogrijesio i ne fali mi ni jedna nula...nije 2500 nego 250 KN...( slovima DVJESTOPEDESET KUNA)
Sad

pa jos kad nisam znao kak se cijene krecu i kad nisam radio...onda nisam govorio tolko...

e da..a opravdanje je..
"pa to ti je 10 minuta posla..."

Sad
Back to top
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onda i vrijedi 250 kn Smile))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 18.04.2005 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a s pravim si kolegom pričo..čoeče on radi na onom stroju, a njemu to je 10 min posla.. Very Happy
al opet s druge strane meni je cifra od 10 000 (max.) nepojmljiva..kao studentu koi radi honorarno..ja ne vjerujem..mislim ja sam ti reko..

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 18.04.2005 09:59    Post subject: Reply with quote

u tu cijenu je ukljucena i knjiga standarda...
neznam el sam ti to napomenio...
!

cijene se krecu izmedju 4000 i 6000 kn... i isto tolko za knjigu standarda...
ak uzmes minimalac...
npr 4000kn i dodas isto tolko zbroj je jednak 8000 kn...
e sad ak imas dobrog klijenta koji se ne buni protiv cijene...onda uzmes...
Cool
Back to top
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 18.04.2005 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e kolega taj kolega koji je radio taj logo 10 minuta i trazio 250 kn, onda taj logo toliko i vrijedi po njegovom, tako ne da je snizio opcenito neke cjene nego i svoj rad, znaci priznao je sam klijentu da eto to je napravio na brzaka i nije bas nesto, umjesto da se malo potrudio i uvjerio klijenta zasto bas taj logo na takav nacin i sa recimo nekom vecom cijenom!!

no opet 8000 kn je dosta love i neki student to bas i gleduci ne moze traziti, mislim moze ali da ce ih i dobiti ne znam!!! Wink

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 18.04.2005 10:20    Post subject: Reply with quote

Quote:
no opet 8000 kn je dosta love i neki student to bas i gleduci ne moze traziti, mislim moze ali da ce ih i dobiti ne znam!!! Wink


to ovisi o klijentu...
ak je neki big kojem nije do love...
tadaaaaam!!!!
Back to top
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 18.04.2005 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:


to ovisi o klijentu...
ak je neki big kojem nije do love...
tadaaaaam!!!!


da mi je naci takvog Smile

onda takav nebi trazio jednog studenta da mu radi logo i knjigu standara nego bi trazio neku firmu sa iskustvom i povecim protom!! Wink

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

forca wrote:


onda takav nebi trazio jednog studenta da mu radi logo i knjigu standara nego bi trazio neku firmu sa iskustvom i povecim protom!! Wink


Upravo tako. Ako za 250 kn radis logo nekom postolaru da Helveticom pise “postolar” i jos mu stavis neke cipelice iz cliparta, mislim da to nije rusenje cijena. Ozbiljni poslovi zahtijevaju ozbiljne cijene.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djipster
Guest





PostPosted: 18.04.2005 11:43    Post subject: Reply with quote

sasac wrote:
forca wrote:


onda takav nebi trazio jednog studenta da mu radi logo i knjigu standara nego bi trazio neku firmu sa iskustvom i povecim protom!! Wink


Upravo tako. Ako za 250 kn radis logo nekom postolaru da Helveticom pise “postolar” i jos mu stavis neke cipelice iz cliparta, mislim da to nije rusenje cijena. Ozbiljni poslovi zahtijevaju ozbiljne cijene.


ja nebi ni postolaru za te nofce radio Sad
Back to top
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 18.04.2005 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bez ljutnje djibo ali mislim da tvoj kolega sere. Cool

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 18.04.2005 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve je to tak i tak na crno ..
Back to top
View user's profile Send private message
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:


ja nebi ni postolaru za te nofce radio Sad


Onda sta se bunis? Napravit ce tvoj frend.

Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
E1



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 9
Location: Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 13:15    Post subject: cjene... Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.kad radim neki logo...obicno nikad ne izrazavam cijenu u kunama...
ja kazem uvjek neki okrugli brojcic u eurima...od 50 - 200 itd...
2.ovisi o kakvom je klijentu riječ...
3.ovisi ot tome koliko si truda uložio u izvedbu Wink
4.mislim da riječ prostitucija...,ma sve je to prostitucija...,ako krenemo od legalnih aplikacija s licencom preko cijena pa se do klienta...
bas me zanima koliko ekipe ovdje koja je radila nekakav oblik necega za nekoga posjeduje orginaln peace softwera kojim je došla do love...,pa onda logo kojeg sam već negdje snimio samo u drugoj boji ili naopako...pa sumnjivi resursi...slikica i sl.,zakljucak ...sve je relativno... & dalo bi se njatke danima...o ovoj temi...
Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 18.04.2005 15:17    Post subject: Re: cjene... Add user to your forum ignore list Reply with quote

E1 wrote:
1.kad radim neki logo...obicno nikad ne izrazavam cijenu u kunama...
ja kazem uvjek neki okrugli brojcic u eurima...od 50 - 200 itd...
2.ovisi o kakvom je klijentu riječ...
3.ovisi ot tome koliko si truda uložio u izvedbu Wink
4.mislim da riječ prostitucija...,ma sve je to prostitucija...,ako krenemo od legalnih aplikacija s licencom preko cijena pa se do klienta...
bas me zanima koliko ekipe ovdje koja je radila nekakav oblik necega za nekoga posjeduje orginaln peace softwera kojim je došla do love...,pa onda logo kojeg sam već negdje snimio samo u drugoj boji ili naopako...pa sumnjivi resursi...slikica i sl.,zakljucak ...sve je relativno... & dalo bi se njatke danima...o ovoj temi...

Twisted Evil


istina ..
dalo bi se kenjat danima o temi a i počelo se ..
pogledaj malo bolje koliko linkova sa ovog sajta vadi na warez sajteve ?
koliko je savjeta o krekanju software-a dano ovdje ?
savjet koji ćeš ovdje dobiti je kako sa 4 verzije akademskih i trial softwarea napraviti produkt kada nemaš za para za pravi software..

bitniji je problem da 90% ovih ljudi radi na crno.

i piše se : piece
zdravo
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 18.04.2005 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sasac wrote:

... radis logo nekom postolaru da Helveticom pise “postolar” i jos mu stavis neke cipelice iz cliparta...


vizionar vuk Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
sasac wrote:

... radis logo nekom postolaru da Helveticom pise “postolar” i jos mu stavis neke cipelice iz cliparta...


vizionar vuk Very Happy


Ne, kreativac. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
E1



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 9
Location: Zagreb

PostPosted: 18.04.2005 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="sasac"][quote="tRC"]
sasac wrote:

... radis logo nekom postolaru da Helveticom pise “postolar” i jos mu stavis neke cipelice iz cliparta...


ma ne samo to...,nego kompenzacija...dofruras par starih cipela od dede iz podruma i kazas da ces mu umjest love za popravak napraviti logotip... onakav...super...kao gore naveden,a ako se dobro postavis mozda ti popravi & 2 para cipela...za jedan logo...costomer relations & diplomacy...
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.04.2005 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zezate se vi a ja jos uvijek nagovaram sefa da promijeni times new roman na logacu koji je sam napravio prije deset godina. kad uspijem napraviti cemo festu na mitriju LeaveMeBe

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.04.2005 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
zezate se vi a ja jos uvijek nagovaram sefa da promijeni times new roman na logacu koji je sam napravio prije deset godina. kad uspijem napraviti cemo festu na mitriju :coffee:


mozda pristane da promijeis u arial :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.04.2005 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
keye wrote:
zezate se vi a ja jos uvijek nagovaram sefa da promijeni times new roman na logacu koji je sam napravio prije deset godina. kad uspijem napraviti cemo festu na mitriju LeaveMeBe


mozda pristane da promijeis u arial Smile


ne znam bas, covjek je jako ponosan na svoje djelo Smile

ps. ja logac nisam stavila na sajt al znam da ce me kad tad pitat di mu je logac Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
leon



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 18.04.2005 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, bash sam danas imao ovakav slucaj...

Frendica kaze da ima neki posao, politicka stranka nesto (bogtepitaj), i doletim ja na sastanak, lik se dofura u bmw-u sedmici (stari, al opet je sedmica), i izvadi tamo neke papire sa nekim svojim idejama, ovo ovak, ovo onak... treba im slozit logo i memorandum, te nekakav statut... i kaze frendica; "daj ono, smanji malo cijenu" a znamo se fakat od malih nogu i kazem ja "ok, kad je za vas 4 soma... " a lika maltene herc strese i kaze "Mi smo mislili oko 1000 kn", a ja mu kazem "malo ste krivo mislili... "

I kaj je najbolje, on bi da je to sve gotovo do srijede navecer, jer u cetvrtak to treba biti pred nekim odborom... moš' si mislit...

za soma kuna mi se ne isplati ni illustrator upalit...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 21.04.2005 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo da i ja nekaj kazem u svom 2 postu. mislim da cijene ovise od čovjeka da čovjeka.
netko tko cijeni svoj rad i zna koliko je truda i inspiracije potrebno za napraviti neku kreativu stavit ce naravno neku poštenu cijenu, pogotovo ako ima neki rok za posao i manjak vremena par dana će živjeti po noći dok ne završi job do kraja. drugi tip ljudi su oni koji to rade tek tako, usput - mogu zbrčkati nekaj i staviti neku mizernu cijenu jer im je stalo više dio love nego do neke kvalitete. mislim da je ipak potrebno uložiti više od 10 min za logo ili sto već. netko tko voli i poštuje svoj rad i dizajn općenito potudit će se da sve bude tip top i naravno staviti neku standardnu cijenu, a ne 200kn za logo - mislim ono ja skoro 200kn ostavim u tiskari za prewiev koji priložim klijentu u lijepom uvezu i kvalitetnom papiru. meni je osobno žao što ekipa ruši cijene, osobno bi onda besplatno napravio neki posao nego sam sebe pokopavao sa nekim ciframa koje maltene ostavis na kave i pljuge kroz tjedan dana. možda se netko neće složiti sa mnom, znam da ekipa nema love i da je svaka kuna dobro došla al jebiga daj si bar pošteno naplati svoj trud, pa nisi bezveze sve to učio, čitao knjige i što ti je znam da bi radio za siće. Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 21.04.2005 22:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

leon wrote:


za soma kuna mi se ne isplati ni illustrator upalit...


Laughing ..dobra..

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 22.04.2005 01:42    Post subject: Reply with quote

leon wrote:
hehe, bash sam danas imao ovakav slucaj...

Frendica kaze da ima neki posao, politicka stranka nesto (bogtepitaj), i doletim ja na sastanak, lik se dofura u bmw-u sedmici (stari, al opet je sedmica), i izvadi tamo neke papire sa nekim svojim idejama, ovo ovak, ovo onak... treba im slozit logo i memorandum, te nekakav statut... i kaze frendica; "daj ono, smanji malo cijenu" a znamo se fakat od malih nogu i kazem ja "ok, kad je za vas 4 soma... " a lika maltene herc strese i kaze "Mi smo mislili oko 1000 kn", a ja mu kazem "malo ste krivo mislili... "

I kaj je najbolje, on bi da je to sve gotovo do srijede navecer, jer u cetvrtak to treba biti pred nekim odborom... moš' si mislit...

za soma kuna mi se ne isplati ni illustrator upalit...


you're my man...
na pocetku kad sam sljako i nisam znao qrca o cijenjenju svog rada...sad mislim da ipak znam...
Back to top
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 22.04.2005 07:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

....ovaj kaže 250 kn za logo onaj kaže 50-250 eura ,onaj drugi kaže 4000 kn........pa dobro što mislite koja bi bila optimalna cijena za logo?Jer logo je ipak samo logo.Kaj ne? Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group