Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
illustrator u indesign 2.put (drukciji problem)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 20.04.2005 20:36    Post subject: illustrator u indesign 2.put (drukciji problem) Reply with quote

ugl...
kad ocu neakav rad u vektorima prebacit u indesign iz illustratora mi javlja :"This command would create a large number of page items and wouldseverely degrade performance. Data will be placed as embedded EPS."

al to samo kod nekih dokumenata i to recimo ovaj je uglavnom tekst sa neakvim grafovima???
kak da ga metnem u indizajn Confused
tnx
Back to top
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 21.04.2005 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ti nije mozda taj Illustrator fajl jako velik (fizicki, u cm) pa se InD zbuni? Znam da on ponekad ima problema kad mu stvari ispadaju izvan pasteboarda... al ovakvu poruku mi nikad nije izbacio.

Probaj napravit copy/paste iz Illustratora, pa vidi sta se dogadja u tom slucaju. Copy/paste inace funkcionira savrseno izmedju ta dva programa (govorim za CS verzije), a u Illustratoru mozes i nastelat dal radje hoces da se zadrzi izgled toga sto prebacujes ili hoces da ti vektori ostanu "editable" u InDesignu al onda spusis brusheve, itd... jer ih InDesign ne podrzava nativno.

A inace, obican place AI fajla (opet pricam o CS-u jer ranije verzije InDesigna nisam koristio) bi trebao raditi bez problema... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 21.04.2005 13:42    Post subject: Reply with quote

nije veliki...a3 format...a u proslom slucaju je isto bio a3 format i radio je normalno...

di postelam te opcije???
kad idem copy paste onda mi svi vektori postanu pixeli Sad Sad

hvala
Back to top
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2005 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

InDesign obicno ima problema sa .ai fajlovima. Npr. ne prikazuje gradijente. Pogotovo ako imas 2 ili vise layera.

Moj savjet je .ai -> sve u jedan layer -> sve u krivulje -> .eps i ne bi trebalo bit problema.

Takodjer probaj dodijelit InDesignu vise memorije.

Dunno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djipster
Guest





PostPosted: 21.04.2005 14:32    Post subject: Reply with quote

Quote:
Takodjer probaj dodijelit InDesignu vise memorije.


ajd mi plz objasni kak Sad
bad mi je kaj ovo neznam jer mislim da bi to trebo znat Embarassed Embarassed Embarassed
Back to top
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2005 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapravo sam ja malo zabrijao na Mac. Sorry. Embarassed Na PC-u nemas toliku kontrolu. Twisted Evil

Ali ima jedna for a. Nemam PC pri ruci, ali probaj otic na ?My Computer/properties/memory usage? ili tak nesto i imat ces dvija checkboxa tipa ?system? i ?user?. Ako ti je ?user? checked imat ces vise memorije za programa, dok na ?system? daje vise memorije Windozama odn. sistemu. Al to i nije neka for a.

Probaj potrazit da li InDesign ima svoj swap file/nekakav file koji koristi kao virtualnu memoriju (poput Photoshopa). Mozda se u propertiesima da i to povecat. Question
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djipster
Guest





PostPosted: 21.04.2005 15:46    Post subject: Reply with quote

http://tinyurl.com/7tj36


gaddemit...izgleda da je problem ipak puno dublji..
Sad
yebo indizajn:(
Back to top
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 21.04.2005 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
nije veliki...a3 format...a u proslom slucaju je isto bio a3 format i radio je normalno...

di postelam te opcije???
kad idem copy paste onda mi svi vektori postanu pixeli Sad Sad

hvala


Illustrator CS - Preferences - File Handling & Clipboard - PDF / AICB

Inace meni import AI fajlova radi sa svim i svacim, pa i kad mi fajl ima hrpu layera... Procitao sam ovo objasnjenje tipa koji je projektirao InD, i nisam siguran koliko su mi AI fajlovi koje sam importirao imali objekata...
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 21.04.2005 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja preferiram pdf il eps za importanje vektorskih grafika. Dakle preporucam da sejvas fajl ko pedeef :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group