Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
fotošop problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 21.04.2005 23:09    Post subject: fotošop problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako:
obradjujem neke slike i problem je sljedeci:

sliku recimo hocu imat u dva plana:
prvi publika
drugi ljudi na stageu

htio bih na publici (samo glave ispred pozornice) primjenit neki blur i ja to ocistim gumicom il kako vec i puknem blur, al sto se dogodi, ostanu mi rubovi od layera ispod jer je dupliciran. tako da se preko zblurane glave uz rub vidi bistra glava. htio bi da slika bude u layerima tako da mogu na pozornici stavit neki drugi efekt, npr blurat publiku, a na pozornici puknut kontrast il sta ja znam. uglavnom, nisam neki fotošop stručnjak pretjerani pa se nemojte ljutit ako je ovo mutavo Very Happy . tu sam da naucim, zar ne?

ja sam inace dupliciro layer i ekstrakto i gumicom ocistio i zglanco rubove, al kad ode u blur onda se ovo javlja. htio bi da bude manje vise glatko.

primjer problema:
http://img241.echo.cx/img241/4834/problemjedan4yp.jpg

slika na kojoj primjenjujem efekat:
http://img241.echo.cx/img241/7826/problemslika1ee.jpg

hvala.

Last edited by nightfly on 22.04.2005 22:01; edited 1 time in total

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 21.04.2005 23:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

korak 1
dupliciraj cjeli layer

korak 2
primjeni gaussian blur na cijeli taj layer

korak 3
izbriši s tog layera ono što ne želiš da bude mutno


pokušaj umjesto gumice koristiti Layer Mask

k
Back to top
View user's profile Send private message
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 21.04.2005 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pogrešan ti je link do druge slike.Evo da probam ja odgovoriti ako je to rješenje koje mislim.Dupliraš original lajer,na njemu primjeniš gausian blur,znači na čitavoj slici,onoliko koliko ti hočeš,tu malo experimentiši.Onda ideš na lajer-add lajer mask.Boja pozadine treba da bude bijela,prednji plan crna.Izabereš neku meku četkicu i bojiš masku crnom i bijelom po
dijelu koji hočeš da bude oštar.Na rubovima smanjuješ veličinu četkice i flow radi veće preciznosti.Kad završiš obradu spljoštiš sliku i to je to.Možda nisam baš bio precizan u objašnjenju,ne znam koliko poznaješ šop,ali ako je to što ti treba a nešto bude nejasno pitaj ponovo.
Back to top
View user's profile Send private message
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 21.04.2005 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto izgleda da smo kle i ja u isto vrijeme pisali odgovor Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 22.04.2005 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tenks ljudi.
ja sam blesav. ja prvo otklonio onda bluro. nije mi palo napamet obrnuto... Brick wall
budem probo pa cu rec.
evo da i link popravim...

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group