Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Mac: ja hoću..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 23.04.2005 11:05    Post subject: Mac: ja hoću.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

... Apple tastaturu koja mi s lijeve strane još ima tipke za
- command J - da mi diže FF-ov downloads dijalog
- miniimize/restore - nekakva toggle tipka, minimizira trenutno aktivan prozor i vraća ga eventualno samo ako ništa drugo nije bilo clickano
- switchanje input jezika, dakle samo jedna tipka, da ne moram stiskati kombinaciju cmd+space (je, teško je Smile)
- enter & confirm - dakle, da se ponaša kao enter ali kad se stisne baš nju, onda OS ujedno potvrdi i nadolazeći confirm dijalog...

koliko bi mi život bio lakši s tim..Smile

eto, to je moj proglas za ovu subotu Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 24.04.2005 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I još jednu tipku koja djeluje kao "get info" u iTunesima ali isto tako radi i kao command+I u Previewu Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 26.04.2005 17:15    Post subject: Re: Mac: ja hoću.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
... Apple tastaturu koja mi s lijeve strane još ima tipke za
- command J - da mi diže FF-ov downloads dijalog
- switchanje input jezika, dakle samo jedna tipka, da ne moram stiskati kombinaciju cmd+space (je, teško je Smile)
I još jednu tipku koja djeluje kao "get info" u iTunesima ali isto tako radi i kao command+I u Previewu

instaliraš:
http://www.cesoft.com/products/quickeys.html
pa sve željeno staviš na funkcijske tipke.

lekke wrote:
- miniimize/restore - nekakva toggle tipka, minimizira trenutno aktivan prozor i vraća ga eventualno samo ako ništa drugo nije bilo clickano


ovo je malo nezgodnije - ali bi jamačno neka apple skripta pomogla...
u krajnjem slučaju, pričekaj tigera i automator - on radi upravo ovakve stvari.
premda (za one sa vještim prstima) postoji cmd-M (minimize), cmd-H (hide), cmd-TAB ili cmd-shift-TAB (application switcher)


lekke wrote:
- enter & confirm - dakle, da se ponaša kao enter ali kad se stisne baš nju, onda OS ujedno potvrdi i nadolazeći confirm dijalog...

ja koristim dablklik na enter - najčešće je konfirmacija na enteru, pa stvar šljaka...

Smile

btw, ja koristim menumaster - savršeni shortcut editor - jednostavno otvoriš menu, staviš miš iznad opcije za koju želiš stvorit/promijenit shortcut i lupiš po tipkovnici. prosto ko pasulj. toliko mi je dobar software da sam ga platio iz vlastitog džepa (recimo, kao znak podrške developeru)
http://www.unsanity.com/haxies/menumaster
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 26.04.2005 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tnx for the tips... probat cu vidjet ovo sa funkcijskim tipkama

Jel mozes vjerovat da Automator jos nisam ni pokrenuo... jednostavno mu nisam stigao posvetit komad vremena

Cmd+M i cmd+h su ono sto bih ja htio, ali nesreca je sto neki drugi prozor automatski dobije fokus pa nemam na istoj kombinaciji i "undo"

double enter zvuci dobro Smile)

u svakom slucaju hvala

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 26.04.2005 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ocu maximize.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
deltagraf



Joined: 26 Feb 2005
Posts: 17
Location: Serbia&Montenegro

PostPosted: 26.04.2005 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije nesto posebno reseno i u tigru to sto on trazi, jer ga ja testiram vec par dana ali nevdi ni razloga zasto bi to radili, to je gresko od pocetka samog Windowsa, ali da neduzim vise ja obicno koristim alt i click misem na prazno polje i uklonim sve mislim da je to malo brze i jednostavnije
pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
deltagraf



Joined: 26 Feb 2005
Posts: 17
Location: Serbia&Montenegro

PostPosted: 26.04.2005 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da ovo sam zaboravi imas i virtual desktops pa otvaras posebna work polja kao da imas par desktopa ili za neke kratice koje ti odgovaraju imas ih podesavati na samom mac osx ili moze koristiti ima par programa koii to rade tima sizzlingKeys
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group