Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
VST Problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Audio
View previous topic :: View next topic  
Author Message
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 02.05.2005 12:19    Post subject: VST Problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ovak..znam da tu ima malo ljudi koji se kuže u audio programe i to, al eto, valjda će se neko nać za help Confused

naime, koristim fruity loops već duže za izradu muzike i to, i sad, jučer sam tek instaliro neke vst instrumente da počnem nekaj s njima muljat jer sam dosad radio sa samplovima ..
problem je slijedeći- sve štela i to, al mi soundovi sa vst-a kasne. dok radim beat, iliti za vrijeme izrade sve pada točno na sner i kick i to, al kad to sve exportam ko wav, vsti insrumenti kasne onak, sitno, al se kuzi naravno. sad di je problem..pokusavam skuzit to al nejde..neka cudna anomalija.
ajde ima vas tu koji se bar malo kuze u to..ima jelda..ma ima.. Very Happy

please!

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 02.05.2005 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa vjerovatno ti je do zvucne, ne znam ti bas puno o tome ali znam da u realnom vremenu zvuk kasni zbog latencije zvucne kartice, npr. kad spojis gitaru u komp pa ti zvuk kasni na zvucnicima....

Idea sad mi pada na pamet ideja, da ti mozda zvuk vst-a kasni na zvucnicima i tebi se cini da se sve slaze ali kad sejvas onda ti ne kasni i automatski se pomakne, jer kad se radi o latenciji tu su male vremenske razlike....

znam da sam i ja imao nekih problema s njim ali proslo je dosta vremena pa se vise i ne sjecam....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 02.05.2005 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da..i brijem da je to..al neznam kak da to sredim..
neam pojma..thnx! Very Happy

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 02.05.2005 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ako je to problem onda jedino rjesenje je nova kartica, mislim da se to vrijeme latencije moze smanjiti novjim driverima....


tu imas dosta o snimanju, ima za metal ali i za programe pa pronjuskaj
http://www.cmar-net.org/forum/viewtopic.php?t=228

-------------------------------

evo tu nesto o driverima i latenciji
http://www.cmar-net.org/forum/viewtopic.php?t=4116
-------------------------------
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mirzaa



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 17

PostPosted: 03.05.2005 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a koju zvučnu imaš?
ako je sound blaster onda nadji kx divere i igraj se sa njima.
ako imaš onboard audio onda nađi ASIO4ALL v2 i igraj se.
Back to top
View user's profile Send private message
turky_



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 7

PostPosted: 02.10.2005 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to ti je problem s latencijom,podesi ulaze tj. ASIO u programu s kojim radis i trebalo bi ti normalno raditi!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 04.10.2005 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ti zvucna kartica nema ugradjeni ASIO (2.0) support onda se moze emulirati softverski.. klasicno ili preko directx-a.. ako nemas asio preporucujem ti koristenje dx asio drivera jer on ima manje latencije.. latenciju mozes smanjiti ali to zahtijeva puno procesora.. ja sam na celeronu 1.7 ghz sa 512 rama + creative live! 5.1 digital imao 40 ms latenciju.. sto je lose..

ako ti kartica podrzava ASIO onda ti je najbolje odabrati taj driver.. ja npr preko kartice imam latenciju svega 4 ms (!!!) sto je stvarno necujno i vrlo dobro za raditi s tim..

imao sam cak iskustvo da nisam mogao birati tip ASIO drivera.. za to vjerojatno treba steinbergova aplikacija neka.. ja sam rijesio instaliranjem cubase-a ali mislim da postoji i samostalna vst aplikacija..

eto.. nadam se da sam pomogao i bio relativno jasan.. Arrow

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Audio All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group