Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koju graficku za apple cinema 20"

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 07.05.2005 17:30    Post subject: Koju graficku za apple cinema 20" Reply with quote

molio bih savjete...jedini uvjet je da bude AGP jer imam staru plocu koja nema pci-E!
tnx
i malo obrazlozite zasto...
uglavnom radim dtp-...
illustrator, indizajn, PS....
Back to top
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 07.05.2005 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bilo koja sa DVI izlazom.

Ali svjestan si da ti treba Mac edition graficke, da takvih nema kod nas za kupiti i da ces morati najvjerojatnije iz USA narucivati?
U biti ne znam, možda domaći zastupnici imaju mogućnost nabaviti koju grafičku, al očekuj minialno duplu cijenu od PC verzije iste kartice, a na rok isporuke ne zelim ni pomislit...

Čini mi se da na jabučnjaku ima oglas za prodaju jednog Radeona 9000pro. Čovjek ga je isto tako kupio u USA pa računaj da neće biti prejeftin, ali vjerujem da se može dogovoriti neka razumna cijena.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 07.05.2005 19:53    Post subject: Re: Koju graficku za apple cinema 20" Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
molio bih savjete...jedini uvjet je da bude AGP jer imam staru plocu koja nema pci-E!
tnx
i malo obrazlozite zasto...
uglavnom radim dtp-...
illustrator, indizajn, PS....


kontam da to trebas za pc stroj karticu? Pa mislim da za programe koje si naveo bilo koja novija kartica sa 128 Mb rama rula...ati navodno tradicionalno ima bolju sliku za 2d nego nVidia (nisam to nikad uspio skuzit u zbilji doduse...)...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 07.05.2005 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eh, ja sam automatski pretpostavio da je rijec o Macu. Pf, za PC nema trivijalnijeg rjesenja: ubodes Radeon 9200 s DVI izlazom za manje od 300 kn.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 09.05.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je lik u mac galeriji reko da bi ipak trebala neka "malo" jača tipa radeon 9600 pro za dvadesetku

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.05.2005 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gledaj, da S3 Virge s 8MB rama ima DVI izlaz, bila bi dovoljna da vozi 20" Cinemu.

Razlika izmedju 2D grafike na Radeonu 9200 i 2D grafike na X800 XT LR Platinum 256XT je samo i jedino u 3300 kn vise koliko te kostaju 3D performanse ove potonje.

Mislim, ako te veseli, uzmi R9600pro. Nije vise od troduplo skuplja od 9200 Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
dibbley



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 24

PostPosted: 09.05.2005 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je prije tjedan dana izdahnula asusova 9600xt i zamjenio sam je sa gecube radeonom 9550 infinite.

GECUBE Radeon 9550XT Infinite 128 MB, DVI, TV-OUT, GECUBE, core: 460 MHz, mem: 650 MHz

svoju sam kupio u kingu i cijena je 872kn. imas jos 12% popusta ako si odlikas. Smile

uglavnom, kartica u rangu 9600xt za dosta manje novaca...
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 09.05.2005 16:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemojte tako biti sigurni.. mini mac po nekim review-ima zbog male memorije grafičke ima problema sa visokim rezama tipa 1600x1200 ili više.. dugo je bilo kad sam to čitao pa nisam siguran.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 09.05.2005 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
Nemojte tako biti sigurni.. mini mac po nekim review-ima zbog male memorije grafičke ima problema sa visokim rezama tipa 1600x1200 ili više.. dugo je bilo kad sam to čitao pa nisam siguran.


mislim da si nešto pobrkao - bilo je vijesti da mini ima problema sa nekim monitorima zbog (recimo, nisam baš najsigurniji) nešto nižeg napona na video izlazu. ali i to se dešavalo samo sa dvi na d-sub adapterom...

tech specs kažu:

Video
DVI video output for digital resolutions up to 1920 x 1200 pixels; supports 20-inch Apple Cinema display and 23-inch Apple Cinema HD display; supports coherent digital displays up to 154MHz; supports non-coherent digital displays up to 135MHz
VGA video output (using included adapter) to support analog resolutions up to 1920 x 1080 pixels
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.05.2005 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
Nemojte tako biti sigurni.. mini mac po nekim review-ima zbog male memorije grafičke ima problema sa visokim rezama tipa 1600x1200 ili više.. dugo je bilo kad sam to čitao pa nisam siguran.


Jedini problem koji Mini ima, a da nije vezan za premalu voltazu radi koje slika na CRT monitorima nije dovoljno svijetla, jest sto R 9200 ne podrzava core.image koji dolazi s Tigerom (a isti je bitan kako za eyecandy u OSu tako i za feature poput rotiranja/pivotinga displaya itd). To da ne moze vozit 20" ili 23" cinemu je cista glupost. Ne moze voziti napredne graficke efekte (tipa, ne vide se "vodeni valovi" kad se pozovu dashboard widgeti i slicno) ali moze sve ono na sto si navikao...

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 09.05.2005 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I bolje da ti je da si u pravu jer upravo taj mac mini već odavno namjeravam kupiti..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.05.2005 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Ne moze voziti napredne graficke efekte (tipa, ne vide se "vodeni valovi" kad se pozovu dashboard widgeti i slicno) ali moze sve ono na sto si navikao...


vodeni valovi su cool Wink)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 11.05.2005 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
Nemojte tako biti sigurni.. mini mac po nekim review-ima zbog male memorije grafičke ima problema sa visokim rezama tipa 1600x1200 ili više.. dugo je bilo kad sam to čitao pa nisam siguran.


u pravu si, čitaj dolje

Anandtech wrote:

Despite what I had originally expected, the on-board Radeon 9200 is a bit of a performance limitation. I had the Mac mini hooked up to a 23" Cinema Display running its native resolution of 1920 x 1200 and was wondering why Exposé and a handful of other animations were choppy. After tinkering with resolutions, I found out why. At resolutions above 1280 x 960, the Radeon 9200's 32MB of local frame buffer isn't enough to handle Exposé of even just four windows - swapping to main memory, and thus reducing the smoothness of the Exposé effects. At 1024 x 768, it's great and it's even fine at 1280 x 960, but once you start going above and beyond that, you start running out of video memory real quickly. I am concerned about performance under OS X Tiger, simply because with more being stored in video memory (e.g. font caches), you'll run out of video memory even quicker. Granted, what I'm discussing right now isn't a reduction in actual performance, but rather a reduction in the smoothness of animations - which to a first-time OS X user can be a huge turn off.


evo i link

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 11.05.2005 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jos jednom, ali zadnji put:

- Na PC/Windows platformi apsolutno bilo koji Radeon s DVI izlazom moze s jednakim performansama voziti 20"/23" cinemu

- Mac OS X koristi napredne funkcije GPUa na grafickoj, i na low-end grafickim karticama ne izgleda bas tako "smooth". Garancija da ce sve biti smooth as honey u svim mogucim slucajevima je da graficka podrzava core.image (SAMO R mobility 9700, R9600XT, R9800XT, X800 XT, GF FX 5200 i GF 6800) --------- i zato je animacija u prozorima na miniju choppy na visokim rezolucijama

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.05.2005 10:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Jos jednom, ali zadnji put:

- Na PC/Windows platformi apsolutno bilo koji Radeon s DVI izlazom moze s jednakim performansama voziti 20"/23" cinemu

- Mac OS X koristi napredne funkcije GPUa na grafickoj, i na low-end grafickim karticama ne izgleda bas tako "smooth". Garancija da ce sve biti smooth as honey u svim mogucim slucajevima je da graficka podrzava core.image (SAMO R mobility 9700, R9600XT, R9800XT, X800 XT, GF FX 5200 i GF 6800) --------- i zato je animacija u prozorima na miniju choppy na visokim rezolucijama


dakle samo za vodene valove, oke? Nema problema sa dizanjem start izbornika na XP-u ... Laughing

da i mene zivcira jer mi user switching ne rotira ekran naprid nazad na gForce MX4 na dual 867mici...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 11.05.2005 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:


dakle samo za vodene valove, oke? Nema problema sa dizanjem start izbornika na XP-u ... Laughing

da i mene zivcira jer mi user switching ne rotira ekran naprid nazad na gForce MX4 na dual 867mici...


lol

meni user switching rotira kocku (radi mi quartz extreme) ali mi tigar ne okrece ekran kad zavrtim monitor u okomit polozaj (ne radi mi core.image)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.05.2005 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.apple.com/macosx/features/coreimage/

lista kartica koje podržavaju core image...

neznam zašto meni ne radi efekt sa rotirjućom kockom na user switching kad na:

http://www.apple.com/macosx/features/quartzextreme/

kaže da su podržane od MX2 na dalje...meni je MX4... Confused

G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 12.05.2005 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
http://www.apple.com/macosx/features/coreimage/

lista kartica koje podržavaju core image...

neznam zašto meni ne radi efekt sa rotirjućom kockom na user switching kad na:

http://www.apple.com/macosx/features/quartzextreme/

kaže da su podržane od MX2 na dalje...meni je MX4... Confused

G.


Instaliraj si xcode i onda u /Developer/Applications/Performance Tools/ nadji utility koji se zove Quartz Debug... pa mu prekopaj po menijima i forceaj Quartz Extreme... kartica ti je sposobna za njega, pitaj boga zasto ti je to iskljuceno...

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.05.2005 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
grzzi wrote:
http://www.apple.com/macosx/features/coreimage/

lista kartica koje podržavaju core image...

neznam zašto meni ne radi efekt sa rotirjućom kockom na user switching kad na:

http://www.apple.com/macosx/features/quartzextreme/

kaže da su podržane od MX2 na dalje...meni je MX4... Confused

G.


Instaliraj si xcode i onda u /Developer/Applications/Performance Tools/ nadji utility koji se zove Quartz Debug... pa mu prekopaj po menijima i forceaj Quartz Extreme... kartica ti je sposobna za njega, pitaj boga zasto ti je to iskljuceno...


probam...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group