Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS Rounded Corners with border

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
i72852



Joined: 25 Feb 2004
Posts: 81

PostPosted: 10.05.2005 16:41    Post subject: CSS Rounded Corners with border Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle trebam dobiti ovakam oblik: http://www.redmelon.net/tstme/4corners/ ali da ima i okvire... Very Happy
ima neka fora ili moram slagat ko tablice??

Pozdrav...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 10.05.2005 16:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ha pogledaj image iz tog dema - http://www.redmelon.net/tstme/4corners/simple_top_left.gif

Napravi u fotošopu sa borderom, izreži i onda ti ostaje da dodaš CSS-om border na strane... Nisam probao al pretpostavljam da ide bez frke neke.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 10.05.2005 17:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko ja vidim desno je ovaj plavi box na kojem ima border...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 10.05.2005 20:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam nista citao, no sam da kažem da ce css3 imati ovo u sebi (nebih znao kako, no vidio sam po nekim istocnim forumima).

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 10.05.2005 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
kolko ja vidim desno je ovaj plavi box na kojem ima border...


Spot on!

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 10.05.2005 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možeš pomoću CSS-a to riješit
Code:

   border: širina tip boja;
   -moz-border-radius: udaljenost; koliko pičela da počinje zaobljenje od čoška


Evo primjera:

Code:

   border: 1px solid #ccc:
   -moz-border-radius: 4px:


-moz-border-radius se odnosi na cijeli box . . a ako želiš pojedinačni čošak onda pišeš slijedeće, naravno što ti je potrebno

Code:

-moz-border-radius-topleft
-moz-border-radius-topright
-moz-border-radius-bottomleft
-moz-border-radius-bottomright


Ovo ti neće radit u Interent Exploreru . . . U Firefoxu će sigurno radit i ja mislim da će i Opera prikazati . . .

Primjer toga imaš na http://intodesign.igorklajo.de/index.php?cat=contact . . .

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 10.05.2005 23:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jokla: to nisu standardni propertyji i kao takvi su jednaki obojanim scrolbarima u IE, Osim toga, -moz-radius ne renda smooth nego aliasano (kao što se i vidi na primjeru koji si priložio), što je definitivno najveći nedostatak.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 11.05.2005 06:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
@jokla: to nisu standardni propertyji i kao takvi su jednaki obojanim scrolbarima u IE, Osim toga, -moz-radius ne renda smooth nego aliasano (kao što se i vidi na primjeru koji si priložio), što je definitivno najveći nedostatak.



to sa rendanjem mi ide naživce, da nije smooth, zato koristim mali radius a što se tiće standarda . . . . hmmmmmm, ponekad mi standardi idu na živce

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 11.05.2005 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jokla wrote:
hmmmmmm, ponekad mi standardi idu na živce

I to je OK, ali per-browser propertyji poput -moz-radius neće biti podržani u novim inačicama IE, a vjerovatno niti u Mac browserima, stoga ne vidim nekog smisla u korištenju istih, pogotovo što postoji potpuno podržana alternativa, koje još k tome izgleda puno bolje.

Što se tiče korištenja cool CSS mogućnosti, puno je CSS n00bova, koji niti neke osnovne i 'manje atraktivne' tehnike ne znaju izvesti kako treba. Primjerice, često vidim katastrofalnu implementaciju border-bottom propertyja na linkovima, koji toliko hangaju browser da je de-facto site neupotrebljiv — čak i na bržim strojevima reda veličine P4 2.4 HT.

Nadalje, smatram da je puno bitnije napraviti accessible dokument sa ispravno i smisleno korištenim elementima. Primjeri lošeg markupa su i korištenje <hx> elemenata za etiketiranje elemenata forme ili prazni divisioni koji služe kao hookovi za slije...

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.05.2005 09:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Primjerice, često vidim katastrofalnu implementaciju border-bottom propertyja na linkovima, koji toliko hangaju browser da je de-facto site neupotrebljiv — čak i na bržim strojevima reda veličine P4 2.4 HT.


ej maratz daj neki primjer jer me ovo bas zanima al ne kuzim dobro cemu govoris, kako je upotrebljen taj border-bottom?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 11.05.2005 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
maratz wrote:
Primjerice, često vidim katastrofalnu implementaciju border-bottom propertyja na linkovima, koji toliko hangaju browser da je de-facto site neupotrebljiv — čak i na bržim strojevima reda veličine P4 2.4 HT.


ej maratz daj neki primjer jer me ovo bas zanima al ne kuzim dobro cemu govoris, kako je upotrebljen taj border-bottom?


http://www.maratz.com/blog/archives/2005/05/08/speed-up-border-bottom-under-links/

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 11.05.2005 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:

I to je OK, ali per-browser propertyji poput -moz-radius neće biti podržani u novim inačicama IE, a vjerovatno niti u Mac browserima, stoga ne vidim nekog smisla u korištenju istih, pogotovo što postoji potpuno podržana alternativa, koje još k tome izgleda puno bolje.

Što se tiče korištenja cool CSS mogućnosti, puno je CSS n00bova, koji niti neke osnovne i 'manje atraktivne' tehnike ne znaju izvesti kako treba. Primjerice, često vidim katastrofalnu implementaciju border-bottom propertyja na linkovima, koji toliko hangaju browser da je de-facto site neupotrebljiv — čak i na bržim strojevima reda veličine P4 2.4 HT.

Nadalje, smatram da je puno bitnije napraviti accessible dokument sa ispravno i smisleno korištenim elementima. Primjeri lošeg markupa su i korištenje <hx> elemenata za etiketiranje elemenata forme ili prazni divisioni koji služe kao hookovi za slije...


pa da to je to . . neki browseri podržavaju i neki ne zato na novom layoutu moje stranice toga neće biti . . . na slike ja trenutno nemam volje jer mi se ne da raditi u photoshopu ali yup bolje izgleda sa slikama

border bottom ja koristim i nema i nema nikakvih hanganja . . . sve radi normalno nemam problema s bilo kojim, ja imam AMD na 2.2 GHz, i IE, FF i Opera rade solidno i to na 56K . . . zato nemam pjma šta je problem . . .

ono sa lošim markupovima i sa parnim divovima . . . he pa ti o mojoj stranici pričaš ovdje . . . hx elemente se da tako riješit da se elemetu odredi style . . onda IE, FF, Opera i co. prikazuju sve isto . . . to sam primjetio prije par mjeseca s IE-om da je Hx elemente prikazivao totlano drugčije . . . a ovo s pranim divovima . . . hmmmmm, e trenutno tako znam fixati neki bug, hmm, mislim barem da je to tako . . .

ah anyway . . . stranica tako vako glupo izgleda na kompovima koji nema font smooth uključen . . . ach anyway . . . taj -moz-border-radius: je sam jedan način za to što se pitalo i pošto dosad nije nitko o tome pisao mislio sam da je vrijedno spominjat

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.05.2005 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jokla wrote:

ono sa lošim markupovima i sa parnim divovima . . . he pa ti o mojoj stranici pričaš ovdje . . . hx elemente se da tako riješit da se elemetu odredi style . . onda IE, FF, Opera i co. prikazuju sve isto . . .


ja mislim da je maratz mislio bas na losu upotrebu hX elemenata (ispravite me ako grijesim).
kad vec uzimas primjer tvog sajta: imas H4 ali ne postoje H1, H2 i H3 ---> losa upotreba.
headingsi odredjuju strukturu sadrzaja kao i u novinama recimo: imas veliki naslov (H1) podnaslov (H2) onda prvi odjeljak (H3) i ostale pododjeljke da bi lakse citao.
a sve ostalo "kako se vidi" uvijek mora slijediti tu strukturu.
jednostavno H4 nema smisla bez ostala tri (ali obavezan je uvijek bar H1).

@red: thanx.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 11.05.2005 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
jokla wrote:

ono sa lošim markupovima i sa parnim divovima . . . he pa ti o mojoj stranici pričaš ovdje . . . hx elemente se da tako riješit da se elemetu odredi style . . onda IE, FF, Opera i co. prikazuju sve isto . . .


ja mislim da je maratz mislio bas na losu upotrebu hX elemenata (ispravite me ako grijesim).
kad vec uzimas primjer tvog sajta: imas H4 ali ne postoje H1, H2 i H3 ---> losa upotreba.
headingsi odredjuju strukturu sadrzaja kao i u novinama recimo: imas veliki naslov (H1) podnaslov (H2) onda prvi odjeljak (H3) i ostale pododjeljke da bi lakse citao.
a sve ostalo "kako se vidi" uvijek mora slijediti tu strukturu.
jednostavno H4 nema smisla bez ostala tri (ali obavezan je uvijek bar H1).

@red: thanx.


hmmmmm, kou si ti stranicu gledala . . . jam ih imam više . . .

to sa h1, h2 i stalima je tako kod mene . . . h1 je prevelik, h2 isto . . . ja koristim te h.ove jel mi je lakše raditi po stranici . . . vidiš opet ne radim po standardu gdje se mora slijediti h1-h6 . . . jednostavno iskoristim ono što mi je potrebno . .. ja nekako ne volim standarde a ni ako moram slijediti neka točna pravila . . . ja sam liberalni liberalac u tome i . . . ah anyway

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 11.05.2005 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jokla wrote:
to sa h1, h2 i stalima je tako kod mene . . . h1 je prevelik, h2 isto . . . ja koristim te h.ove jel mi je lakše raditi po stranici . . . vidiš opet ne radim po standardu gdje se mora slijediti h1-h6 . . . jednostavno iskoristim ono što mi je potrebno . .. ja nekako ne volim standarde a ni ako moram slijediti neka točna pravila . . . ja sam liberalni liberalac u tome i . . . ah anyway


Hx je velik onoliko koliko želiš da bude.. CSS powa!!!1

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.05.2005 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jokla: gledala sam prvu stranicu sajta koji imas tu ispod tvoje firme Smile

gle ti kazes:
Quote:
h1 je prevelik, h2 isto . . . ja koristim te h.ove jel mi je lakše raditi po stranici

red je fino rekao, sa css-om sredis graficki izgled, ali ne kuzim dobro ovo kad kazes da ti je lakse raditi po stranici. u stvari nije mi jasno koje znacenje ti dajes H4 elementu. Smile

Quote:
opet ne radim po standardu gdje se mora slijediti h1-h6

ma standard ti samo objasnjava zasto ti headings sluze, a nigdje ne pise da ih moras upotrebljavati svih 6.
recimo najveci naslov (po znacenju, ne izgledu!) stavis u H1 pa ovo ostalo ako treba ok, ako ne opet kul.
jer sjeti se kad na stranicu dodje tekstualni editor (znaci ko da si u dos-u) on ce ti cijelu stranicu fino sloziti po pravilu i cijelo znacenje tvojih odjeljaka (texta) biti ce sacuvano.
npr. nece ti nikas stavljati na isti nivo brdo linkova i tekst ako si ih dobro ragrupirao.

ok necu sad inziztirati ako neces (it's a free country) ali obicno kad ljudi skuze cemu stvari sluze tesko da se vrate na ono sta su radili prije jer znaju u cemu grijese Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 11.05.2005 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yup znam da mogu sam definirat veličine

zaboravio sam još reći za ono ima h3,4,5 a nema h1, i h2 . . evo koristim h3 kao najveći, definirana je veličina ( to kod ove nove stranice što radim ), i onda još dolaze 4 i 5 kasnije, kako mi treba . . . zašto nema h1 i h2, eee pa pošto sam ja neki specoš koji ne radi sve onako kako treba ja to ne koristim sve dok mi ne treba . . . sada ako mi padne na pamet da si nešto sitno promijenim na stranici. npr dodajem neki heading sa većim slovima onda imam h2 ili h1 za kosirsti. ako već imam h1 kao 1.2em h2 kao 1.em a h3 kao .9em onda taj novi heading bi bio h4 sa 1.5em . . . a to mi onda glupo izgleda da je ono što je mane veće . . .

da ove zbrke koje sam napisao da skužite moram vem reć da ja funkcioniram drugčije nego drugi . . . imam ideje i načine koji su paradoxalni i naprotiv svih zakona prirode i ljudskog razumijevanja . . . za mene nema spasa, ja sam izgubljen Laughing

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 11.05.2005 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preobratiti ćemo mi tebe, otpor je džabe.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 11.05.2005 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
Preobratiti ćemo mi tebe, otpor je džabe.


Laughing Laughing Laughing Laughing Resistance is futile Laughing Laughing Laughing Laughing

Viva la revolucion hehe . . ma da bi imao vremena i mjesta gdje mi nitko ne smeta odna bi ja sve te knjižurine proćitao od a do žnj . . . ali ovako samo tražim i čitam što mi je potrebno . . . zato ja uvijek na nešto novo naiđem

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
i72852



Joined: 25 Feb 2004
Posts: 81

PostPosted: 11.05.2005 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
Ha pogledaj image iz tog dema - http://www.redmelon.net/tstme/4corners/simple_top_left.gif

Napravi u fotošopu sa borderom, izreži i onda ti ostaje da dodaš CSS-om border na strane... Nisam probao al pretpostavljam da ide bez frke neke.


da onda stavim border sastrane i on ga pukne preko cijele strane i prije slike i onda sve to skupa jadno izgleda..


jokla wrote:
možeš pomoću CSS-a to riješit

Ovo ti neće radit u Interent Exploreru . . . U Firefoxu će sigurno radit i ja mislim da će i Opera prikazati . . .

Primjer toga imaš na http://intodesign.igorklajo.de/index.php?cat=contact . . .


ali IE ne radi... Very Happy


budem ja to sa slikama poslozio... Rolling Eyes
Hvala Svima...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 11.05.2005 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uhm, nisam proučavao o čem se radi (I keep it simple), al možda ti ovo pomogne... http://www.456bereastreet.com/lab/teaser/one_image.html

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 12.05.2005 00:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i72852 wrote:


ali IE ne radi... Very Happy



hmmmm, paaaaaa, eeeem, to sam i napisao

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
i72852



Joined: 25 Feb 2004
Posts: 81

PostPosted: 12.05.2005 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
Uhm, nisam proučavao o čem se radi (I keep it simple), al možda ti ovo pomogne... http://www.456bereastreet.com/lab/teaser/one_image.html


bome je... Hvala...


jokla wrote:


hmmmm, paaaaaa, eeeem, to sam i napisao


znam... samo napominjem kao bitno... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group