Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Autoportret - sta je to?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 21.05.2005 19:54    Post subject: Autoportret - sta je to? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sta vi kapirate kao autoportret?

Za mnoge je to ako fotograf sam sebe uslika [drzeci kameru u ruci], al kao mogu da prihvate cak i ako je fotograf setovao kameru, ostavio je na stativ i okinuo timerom ili daljinskim okidacem.

Al po cemu je to razlika od recimo situacije kad fotograf odredi kadar, podesi kameru i da je nekom prijatelju ko ce jednostavno uperiti i okinuti prema zamislima? to mu dodje nesto kao zivi stativ Very Happy

cija je fotka u tom slucaju?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 22.05.2005 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro pitanje

nemam pojma, ali ak idem nagadjat bubnuo bi da moras sam stisnut shutter da bi fotka bila autoportret. timer / daljinski upravljac isto dozivljavam kao shutter.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Already Dead



Joined: 09 Jul 2004
Posts: 19
Location: ponekad Rijeka

PostPosted: 25.05.2005 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tehnicki gledano, ako ti postavis kameru na stativ, ti podesish sve settinge, i ti se sam namjestis u pozu a prijatelj samo stisne okidac onda to jos nekako moze proci kao autoportret, jer je prijatelj posluzio samo kao daljisnki.

Ali ako je prijatelj uperio kameru i / ili gledao kroz trazilo, ili ti dao neku instrukciju o pozi odnosno vrsio bilo kakav utjecaj na tebe ili kameru (osim okidaca) onda mi to vise nije autoportret jer je prijatelj odgovoran barem za kompoziciju fotke. Cija je onda fotka? Ne znam, valjda prijateljeva. Na nekim profesionalnim shootevima klijentov kreativni direktor/ica imaju svoje ideje, styling cak i nekad namjestaju rasvjetu i modele, a fotograf okida. Ali na kraju ispod fotke pise samo ime fotografa. Zato mislim da bi valjda takva fotka bila prijateljeva.

Inace po meni je autoportret sve sto fotograf ili umjetnik stvori sa namjerom da vizualizira ili odrazi svoje trenutno fizicko ili duhovno stanje. Npr. fotografija olujnog horizonta moze biti autoportret, ili pohabane cipele, makro cvijeta, oblak na plavom nebu, smrskan auto itd... Mozda su moja mjerila malo bizarna ali glupo mi je umjetnost ogranicavat sa nekim tehnikalijama kao: sta mora biti na slici, ko je sta stisnuo, kompozirao ili pozirao... blah.
Kad mi se neko usprotivi toj teoriji, samo stavim suncane naocale i izjavim da sam umjetnik i da mogu radit sta hocu Cool (i funkcionira).

_________________
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group