Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dinamički input <form>

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 22.05.2005 18:56    Post subject: Dinamički input <form> Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako. Imam sistem ankete, sve sam složio za glasanje, sad, počeo sam admin dio radit. Znači da mogu stavljat nove ankete sa određenim brojem opcija. Možda je bed, al ja to radim sve u jednoj datoteci. Znači imam prvi upit na kojem me traži Ime ankete i broj opcija. Sad, na drugoj imam <input> polja kolko sam na prethodnoj stavio da imam opcija. Svakom <inputu> se dodjeljuje posebno ime tipa: ime_02. Sad da bi ja vrijednosti od svakog inputa pohranio u bazu podataka, ja moram na 3. 'strani' vuć sve podatke s prethodne iz svakog inputa. Tu je problem.

Kako da ja napravim da imam određeni broj:
Code:
$ime_br= $_POST['ime_br'];

tipa:
Code:
$ime_1 = $_POST['ime_1'];
$ime_2 = $_POST['ime_2'];
$ime_3 = $_POST['ime_3'];


Probavao sam sa for petljom da mi stavlja broj uvećan za jedan umjesto _br kao varijabla, ne. On napravi varijablu, samo kaj to onda ne štima i za $_POST ...

Code:
for ($i = 1; $i <= $broj_opcija; $i++) {
   $ime= "opcija_$i";
   $number[$i] = $_POST['$ime'];
   };


ne znam kolko ste skužili, jer jedva ja kužim. Ne znam uopće jel postoji neki jednostavniji način.Al pomagajte ak možete...

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 22.05.2005 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:

for ($i = 1; $i <= $broj_opcija; $i++) {
   $ime= 'opcija_' . $i;
   $number[$i] = $_POST[$ime];
};


Ovo gore bi trebalo raditi, ali ako si zelis olaksati zivot, onda preporucam da proucis array-e, tj. da u formi ispisujes ovako:

Code:
<input type="text" name="ime[]" value="" />


Onda u php-u dobijes array: u $_POST['ime'][0] - prva vrijednost prvog input polja, $_POST['ime'][1] - druga vrijednost, itd. postavi polja u formi tako, pa nakon submita napravi print_r($_POST) pa ce ti biti jasnije kako izgleda da struktura...

HTH
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group