Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
php session pitanje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 23.05.2005 11:58    Post subject: php session pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!
Jedno kratko php pitanje: imam site koji u radu koristi sessione. Prilikom prvog otvaranja site-a svi linkovi na stranici se pojave kao http://www.neka_stranica.com/index.php?a=nesto&i=nesto_drugo&PHPSESSID=0a7a9f192ffdbb7a8351386f42ddc509.
Zanima me zasto se pojavi ovaj "&PHPSESSID=0a7a9f192ffdbb7a8351386f42ddc509" ???
Jasno mi je da je to ID sessiona ali ne bih želio da mi on bude u linku. Da li je stvar u konfiguraciji servera na kojem se skripte vrte ili se to moze nekako izbjeci u samom kodu?? Kvaka je u tome da se to pojavi samo kod prvog otvaranja - ukoliko odaberem neki link na stranici, prilikom izvrsavanja PHPSESSID će uredno nestati iz svih linkova i oni ce biti prikazani u obliku u kojem su izvorno napisani....
Eto, pa ako netko zna kako rijesit stvar... Wink
Zahvaljujem na odgovorima!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2005 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PHPSESID ti se pojavljuje na prvoj stranici jer jos nije stigao poslati header info u cookie, sto se dogodi tek nakon prve stranice. Isto tako ako iskljucis cookies onda ce ti PHPSESID biti na svakoj stranici.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 26.05.2005 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tedius wrote:
PHPSESID ti se pojavljuje na prvoj stranici jer jos nije stigao poslati header info u cookie, sto se dogodi tek nakon prve stranice. Isto tako ako iskljucis cookies onda ce ti PHPSESID biti na svakoj stranici.

ok, ali da li se može to ikako izbjeći Question
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.05.2005 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

les wrote:
ok, ali da li se može to ikako izbjeći Question

Jesi probao nakon session_start()-a opaliti odmah header('Location: gdje vec treba'); tj opet na tu istu stranicu, pa vidi hoce li se onda pojavljivati sessionid?

Mislim, bezveze osvjezavas stranicu, ali mozda ce raditi... nisam probao.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 27.05.2005 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
les wrote:
ok, ali da li se može to ikako izbjeći Question

Jesi probao nakon session_start()-a opaliti odmah header('Location: gdje vec treba'); tj opet na tu istu stranicu, pa vidi hoce li se onda pojavljivati sessionid?

Mislim, bezveze osvjezavas stranicu, ali mozda ce raditi... nisam probao.

Ne radi - samo beskonačno učitava stranicu - nakon što starta session prelazi odmah na header (index.php) u kojem se session i pokreće i vrti se u krug....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2005 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liniju
Code:
php_flag session.use_trans_sid off

u .htaccess

...ili istu tu direktivu namjestit runtime iz php-a

...ili je jednostavno isključit u jednom fajlu koji se zove php.ini Smile u čemu je problem
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group