Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
php 5
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 24.05.2005 18:52    Post subject: php 5 Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel zna neko jel nudi ko od 'rvackih hostera hosting s podrskom za php5?

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 24.05.2005 21:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja još nisam vidio!

Kad smo već kod hostinga, koja kompanija u Hrvatskoj nudi hosting sa podrškom za Oracle?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 24.05.2005 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gale wrote:
Ja još nisam vidio!

Kad smo već kod hostinga, koja kompanija u Hrvatskoj nudi hosting sa podrškom za Oracle?


localhost

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 24.05.2005 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liban0n wrote:

localhost


Istinu zboriš! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bj__



Joined: 09 Nov 2004
Posts: 65
Location: Karlovac

PostPosted: 24.05.2005 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liban0n wrote:
Gale wrote:
Kad smo već kod hostinga, koja kompanija u Hrvatskoj nudi hosting sa podrškom za Oracle?

localhost

od kad je localhost kompanija? Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 24.05.2005 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ti njihove stranice:

http://localhost

Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 25.05.2005 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam koji host ima...
@retro: za ceg ti treba? vecinu stvari mozes kroz librarye dodat, sto ima 5 po defaultu... jedino ak bi htio za test samo...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 25.05.2005 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gale wrote:
Evo ti njihove stranice:

http://localhost

Rolling Eyes


Vidi stvarno, i stranicu imaju.... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bj__



Joined: 09 Nov 2004
Posts: 65
Location: Karlovac

PostPosted: 25.05.2005 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gale wrote:
Evo ti njihove stranice:
http://localhost
Rolling Eyes

izgleda da im nesto server ne valja, javlja mi "The connection was refused when trying to contact localhost" Smile Cool
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.05.2005 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bj__ wrote:
izgleda da im nesto server ne valja, javlja mi "The connection was refused when trying to contact localhost" Smile Cool

pokreni apache Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 25.05.2005 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
ne znam koji host ima...
@retro: za ceg ti treba? vecinu stvari mozes kroz librarye dodat, sto ima 5 po defaultu... jedino ak bi htio za test samo...


zbog toga sto php5 ima bolju podrsku za oop od cetvorke...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 25.05.2005 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Istina Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 26.05.2005 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
budha wrote:
ne znam koji host ima...
@retro: za ceg ti treba? vecinu stvari mozes kroz librarye dodat, sto ima 5 po defaultu... jedino ak bi htio za test samo...

zbog toga sto php5 ima bolju podrsku za oop od cetvorke...

true...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2005 11:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PHP5 =
  1. bolja (prava!) OOP podrška
  2. exception model ! Surprised
  3. mysqli extension
  4. simpleXML

BTW, Iskon radi testiranja. Inače nisam vidio da niti jedan hosting trenutno ima PHP5. To je očiti pokazatelj kako hrvati nemaju pojma kako pružit uslugu (pravac na ljeto na more pa se uvjerite) i kako admini (često ferovci dipl. računarci) zapravo ne znaju Mad

Ista stvar sa MySQL 4.1 (opće ne znam kako itko može radit na starijoj) i sa PostgreSQL 7.2. Treba imat sam svoj server.

Inače, congrats, pretekao si me, ja sam upravo htio otvorit taj topic.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2005 01:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok !

Što fali trenutnom php 4.3.11 - zašto bi baš MORAO biti PHP5 ? Uz malenu prilagodbu i dodavanju određenih paramtera možeš napraviti svoju skriptu da radi kao na PHP5 ... ( što je već ovdje spomenuto ).

Što se MySQL-a tice - mi koristimo 4.1 već duže vrijeme , a jedni problemi na koje smo naišli su se tokom upgrade-a pobrisali podaci od par korisnika ( neke smo vratili , a neke ne... ) , no najveći problem od svega ( pa čak i dan danas ) je predstavljao collation - koji smo isto uspješno riješili jednim kratkim tutorialom za korisnike gdje smo detaljno objasnili koji chartset i kako koristiti -- ista stvar sa PgSQL -om.

Nemožeš uvijek misliti na sebe i kako bi trebalo uvijek najnovije da bi dobro radilo... zlatno pravilo u našem poslu je : ako radi - ne diraj , a ako baš moraš dirati to je zbog zakripa i povećanja performansi određenog programa/dijela programa.

Eto toliko od mene.

Ivan Čačija
System Administrator
Inside internet usluge

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 27.05.2005 07:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A zasto nebi bio PHP5 ... pa jeli posao hostera da se brinu o updateima ?? Dakle stavljaju se nove verzije ovog onog ... zasto ne omoguciti i PHP5 ne vidim razloga

configure & make & make install ?? big deal?

A to pravilo "ako radi ne diraj" to je bahato pravilo kojeg se mnogi sys admini drze ... ne znam zasto.


A recimo tom php-u fali sto (makar na mom hostingu) radi "sranja" oko sessiona.

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 27.05.2005 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1ONE wrote:

Nemožeš uvijek misliti na sebe i kako bi trebalo uvijek najnovije da bi dobro radilo... zlatno pravilo u našem poslu je : ako radi - ne diraj , a ako baš moraš dirati to je zbog zakripa i povećanja performansi određenog programa/dijela programa.


po toj logici meni bi se jos uvijek dos 6.22 vrtio na kompu, a ne vrti se

php5 je vec usao u stabilnu fazu...tak da brijem da je vrijeme da ga se pocne stavljat na servoare

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 28.05.2005 03:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije lako imati puno klijenata i svakoga od njih uciniti sretnim , no ako imas sve "novo ( ovdje mislim pokrpe , zakrpe , nakrpe i slične stvari )" i ako sve savršeno radi ( dakle uptime je zagarantiran ) , neznam zašto to mjenjati ? Nego sad ići instalirati novo ovo , novo ono , pa pola toga ti nije kompatibilno sa necim desetim , pa problem ovakav , problem onakav i potrosis PUNO vremena da vratis stvar u normalu , a zasto - da bi bilo sve najnovije i nestabilnije od predhodne stabilne verzije...

Kad sve uđe u "stable" fazu i kad je zagarantirano da ti neka nadogradnja neće pokidati pol servera - e onda se ide u takve pustolovine , u suprotnom - ako radi ne diraj.

Zamisli ti sad da vas par ( 5-8% )hoce php5 na serveru , VELIKA vecina korisnika ( 60-70% ) su totalni tutleki što se programiranja tice , sve instalacije/nadogranje i slično rade u HTML-u ili preko Fantastico-a ( skripta za instaliranje drugih skripti koja je sastavni dio ponude svakog "ozbiljnijeg" hosting providera , a dolazi kao dodatak CPanel-u ).

A tu je onda i ostalih 22-25% koji ajd, znaju nešto programirati i njima nije bitno ni koja je verzija php-a ( samo da im phpbb ne bude hackan ) , jer ti korisnici sebi rade php skriptice za slanje mail-a i slično.

I sad uzmi to u globalu i što dobiješ - dobiješ jednu strukturu gdje vidiš da NAJNOVIJE NIJE UVIJEK NAJBOLJE , te kao što već napomenuh - ako radi ne diraj.... vjerujem da bi se kolege iz struke složile.

PHP5 dok ne bude "FULL STABLE" - ne drži vodu Smile

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 28.05.2005 03:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:

po toj logici meni bi se jos uvijek dos 6.22 vrtio na kompu, a ne vrti se


Još bih se htio nadovezati na ovo... znaš li ti da u kinu CineStar ( EJ CineStar ... valjda sve skupa 13 kino dvorana )... i znaš koji OS upravlja svim tim ? Win98 ... malo modificiran i on upravlja svim projekcijama u svim dvoranama....

to se nadovezuje na moju tezu da - najnovije nije uvijek najbolje ... Razz

Po vama bi oni sad trebali vrtiti projekcije na WinXP ( hihihi ) ili Win2003 i molit boga da ne padne sistem u pola filma ... ne kažem da to nisu dobri sustavi , ali jebiga...

Onda još jedan od poznatih primjera - NASA -> nasini space šatlovi koriste procesore bazirane na 486-icama , a zašto kad im je tu cijela nova eskadrila novih 64bit procesora... e pa ... 486 su provjerene i dobro istestriane tako da su dorasle svima "svemirskim letovima" ... zamislite vi da krepa procesor neki novi procesor na negdje na pol puta... pa jebemu...

Uglavnom I think you got a point.

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 28.05.2005 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1ONE wrote:
Nije lako imati puno klijenata i svakoga od njih uciniti sretnim , no ako imas sve "novo ( ovdje mislim pokrpe , zakrpe , nakrpe i slične stvari )" i ako sve savršeno radi ( dakle uptime je zagarantiran ) , neznam zašto to mjenjati ? Nego sad ići instalirati novo ovo , novo ono , pa pola toga ti nije kompatibilno sa necim desetim , pa problem ovakav , problem onakav i potrosis PUNO vremena da vratis stvar u normalu , a zasto - da bi bilo sve najnovije i nestabilnije od predhodne stabilne verzije...


zasto? evo ti jedan razlog...da imate u ponudi hosting sa php5 gore...ja bi ga uzeo isti tren, a mislim i jos dosta ljudi...osim toga...zasto ne dignuti na samo jednom serveru php5 i dati ljudima alternativu, naravno...korisnici koji bi iskljucivo trazili php5 znaju zasto ga traze, i vjerojatno bi bili vrlo tolerantni glede problema vezanih uz takvu instalaciju.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 28.05.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda glupavo pitanje, ali jel php4 i php5 ne mogu egzistirati na isom serveru?
ono... das mu extenziju .php5 or smthng...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 28.05.2005 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

Zamisli ti sad da vas par ( 5-8% )hoce php5 na serveru , VELIKA vecina korisnika ( 60-70% ) su totalni tutleki što se programiranja tice , sve instalacije/nadogranje i slično rade u HTML-u ili preko Fantastico-a ( skripta za instaliranje drugih skripti koja je sastavni dio ponude svakog "ozbiljnijeg" hosting providera , a dolazi kao dodatak CPanel-u ).

A tu je onda i ostalih 22-25% koji ajd, znaju nešto programirati i njima nije bitno ni koja je verzija php-a ( samo da im phpbb ne bude hackan ) , jer ti korisnici sebi rade php skriptice za slanje mail-a i slično.

I sad uzmi to u globalu i što dobiješ - dobiješ jednu strukturu gdje vidiš da NAJNOVIJE NIJE UVIJEK NAJBOLJE , te kao što već napomenuh - ako radi ne diraj.... vjerujem da bi se kolege iz struke složile.


Ozbiljan hosting ima PHP5, pa ima i ozbiljne klijente.
U tom slučaju postotci se bitno mijenjaju. Smile

Quote:


Još bih se htio nadovezati na ovo... znaš li ti da u kinu CineStar ( EJ CineStar ... valjda sve skupa 13 kino dvorana )... i znaš koji OS upravlja svim tim ? Win98 ... malo modificiran i on upravlja svim projekcijama u svim dvoranama....


Možda, za sada...

Quote:

Onda još jedan od poznatih primjera - NASA -> nasini space šatlovi koriste procesore bazirane na 486-icama , a zašto kad im je tu cijela nova eskadrila novih 64bit procesora... e pa ... 486 su provjerene i dobro istestriane tako da su dorasle svima "svemirskim letovima" ... zamislite vi da krepa procesor neki novi procesor na negdje na pol puta... pa jebemu...


Krivo. Dječja pričica.
Zapravo NASA koristi Motoroline 64-bitne procesore već jako, jako dugo.

Nego, uspoređuješ li se to ti s NASA-om? Smile Twisted Evil

1ONE, ne budi smiješan.

Quote:

Uglavnom I think you got a point.


I certainly do!

Ili misliš "Uglavnom I think you got the point"? Cool
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.05.2005 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1ONE wrote:
Još bih se htio nadovezati na ovo... znaš li ti da u kinu CineStar ( EJ CineStar ... valjda sve skupa 13 kino dvorana )... i znaš koji OS upravlja svim tim ? Win98 ... malo modificiran i on upravlja svim projekcijama u svim dvoranama....

to se nadovezuje na moju tezu da - najnovije nije uvijek najbolje ... Razz

Po vama bi oni sad trebali vrtiti projekcije na WinXP ( hihihi ) ili Win2003 i molit boga da ne padne sistem u pola filma ... ne kažem da to nisu dobri sustavi , ali jebiga...

WinXP je jedno 48 puta stabilniji i bolji OS od Win98 tako da ne pričaj gluposti.
Mozda cinestar ima prastari softver za projiciranje koji nemozes raditi na WinXP (slucaj kakav imaju moji starci na poslu)

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 29.05.2005 07:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
WinXP je jedno 48 puta stabilniji i bolji OS od Win98 tako da ne pričaj gluposti.
Mozda cinestar ima prastari softver za projiciranje koji nemozes raditi na WinXP (slucaj kakav imaju moji starci na poslu)


You made the point!
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Ilija Studen



Joined: 17 Apr 2005
Posts: 27
Location: 127.0.0.1

PostPosted: 29.05.2005 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PHP5 je zreliji i ozbiljini. Daleko ozbiljniji... Naravno, svaki je jezik ozbiljan koliko i programer koji ga koristi tako da većini čak ni PHP5 neće garantovati odsustvo štageti koda.

Nego, da ne skrećem sa teme. Moguće je da PHP5 i PHP4 rade na istom serveru. Koliko je meni poznato na Veratovim serverima je instaliran PHP5 i radi tako što procesira samo fajlove sa .php5 ekstenzijom. Primer je http://www.dragon.co.yu/ koji je radio jedan moj prijatelj (PHP5 na veratu).

Znači, nije nemoguće. Samo je pitanje intertnosti i pritiska koji programeri budu vršili ha hosting provajdere.

Još jedna stvar koju sam čuo kao razlog zašto se ne instalira PHP5 je što Ensim i cPanel ne rade na njemu kako treba. Kada me je ovo baš interesovalo (pre par meseci) bila je priča da je beta cPanela bila PHP5 komptabilna. Dokle se sa ovim stiglom ne znam...

1ONE, nemoj se blamirati molim te Wink

_________________
Blog: Web dizajn, web razvoj, programiranje, random
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group