Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
digitalci i internet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 28.05.2005 14:40    Post subject: digitalci i internet Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako. Djevojka kupuje digitalni fotoaparat, al naravno ne onaj kompaktni nego onaj profi sa objektivom i svime time... Smile

E, sad. Ovdje u Sloveniji su cijene sky high što se tiče toga pa je na netu našla svoje nominacije fotoaparata na nekom američkom sajtu gdje dođu čak upola manje. I sad slijedi pitanje:

"No, pitaj na mi3-ju, ako neko zna neku državu gdje se može digitalac dobiti jeftinije i pitaj ako imaju neka iskustva sa kupnjom preko neta iz inozemstva i još šta."

Eto. Njena poruka.

U Sloveniji dođe fotoaparat koji ju zanima oko 8000 kuna, dok u americi u nekoj online trgovini taj isti 5400 kuna. Znači. Jel se isplati kupiti preko neta i kolko je to sigurno i tako to. Znam da je Amazon ono...super siguran, ali kakve su ostale? Jel imate kakva iskustva...prijedloge, etc.

Radi se o slijedećim fotoaparatima:

canon eos20
canon eos350d
nikon d70

Hvala puno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 28.05.2005 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha nikon d70 joj se ne isplati uzet osim ak nema recimo tatin nikon fXX i 15 nikkora tak da ne troši lovu na nove Very Happy
ako to nije slučaj onda nek si uzme kenon jer je bolji Very Happy

canon 350d i 20d neću uspoređivat ić, jer su tu negdje 350d je noviji nisam ziher dal 20d ima puno njoj korisnih prednosti nad 350 , osim ak nije jedna od onih "što "skuplje" to bolje" ili "wow ima metalno kučište" ha ha

e sad... amazon teh. robu ne šalje kod nas
+ ak ti ikoj webšop pošalje sumnjam da će ti proč ko "poklon" haha znači plačaš još 30ak posto carine, (stim da se osnovica za carinjenje uzima kod našeg ovlaštenog zastupnika) he he. + nemaš baš garanciju Very Happy.

bilo bi super da imaš nekog tam ko će ti dopeljat to sim
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 29.05.2005 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
haha nikon d70 joj se ne isplati uzet osim ak nema recimo tatin nikon fXX i 15 nikkora tak da ne troši lovu na nove Very Happy
ako to nije slučaj onda nek si uzme kenon jer je bolji Very Happy

canon 350d i 20d neću uspoređivat ić, jer su tu negdje 350d je noviji nisam ziher dal 20d ima puno njoj korisnih prednosti nad 350 , osim ak nije jedna od onih "što "skuplje" to bolje" ili "wow ima metalno kučište" ha ha

e sad... amazon teh. robu ne šalje kod nas
+ ak ti ikoj webšop pošalje sumnjam da će ti proč ko "poklon" haha znači plačaš još 30ak posto carine, (stim da se osnovica za carinjenje uzima kod našeg ovlaštenog zastupnika) he he. + nemaš baš garanciju Very Happy.

bilo bi super da imaš nekog tam ko će ti dopeljat to sim


americki webshops uglavnom traze da imas americku kreditnu karticu i nije im bas svejedno ako shipping i billing address nisu iste. Ako ti cak i poshalju, imaces kuci carinu, troskovi carinjena, pdv... cak ti i mogu traziti da to uveze neki spediter (jos troskova).

sve u svemu, ne isplati se.... ovakav "scam" ne prolazi ni u EU.

A, cijene su da umres! da uzmes da je dolar=euro, dodje ti skoro upola. kad uracunas euro=cca. dolar ipol, dodje ti da se ubijes! Sad

ako i pokusas da se bunis kod lokalnih dilera, oni ce ti reci da cijena je takva jer ima puno troskova, da oni vrlo malo zaradjuju, sto je u biti BS. ipak, to sto kupis u US je bez carine i bez PDVa (sales tax kod njih, nekih 8%. samo ako kupujes u istoj drzavi u kojoj se nalazi taj shop, naplati ti se sales tax).
zatim, amerika je ogromna i konkurencija ide na noz! Ja sam gledao canon g6 i raspon mu je bio 490-690 dolara! (ovo je bilo negde u ozujku).

samo mojih $0.02...

a da, nemas nikakvu garanciju, mada za upola manje puno njih bi reskiralo Very Happy

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 29.05.2005 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OT
moj stari se nemože odreći nikona z600, nikako da pređe na digitalije, kaže da slika nikad nemože biti ista, a ni bolja.
ha šta ću mu ja, meni je dobar mju 350 Smile

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 30.05.2005 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nek kupi u Hrvackoj i lako preneses preko granice :) tu je 350D 6700 kuna sa objektivom.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 30.05.2005 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:

canon 350d i 20d neću uspoređivat ić, jer su tu negdje 350d je noviji nisam ziher dal 20d ima puno njoj korisnih prednosti nad 350 , osim ak nije jedna od onih "što "skuplje" to bolje" ili "wow ima metalno kučište" ha ha


si ti vidio ekspertize Smile

Nego... na newyorkcamera.de imaju relativno OK cijene, a kad se skompa s ekipom onda imaju jos bolje Wink To je jedna od onih firmi koja njeguje svoje returning customere, a ima dovoljno siroku ponudu da se doslovno bilo sta moze kupiti kod njih

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 30.05.2005 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
Nek kupi u Hrvackoj i lako preneses preko granice Smile tu je 350D 6700 kuna sa objektivom.


ma da!? hmmm...
.
.
.
ej hvala puno svima. budem joj pokazao ovaj topic. hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group