Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako na webu zaradit pare???

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 31.05.2005 18:24    Post subject: kako na webu zaradit pare??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako da jedan 16godišnjak zaradi pare na webu preko web dizajna???? Cool
(bez prostitucije, oružja, droge...etc) Laughing

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 31.05.2005 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ponudi se agencijama kao student-freelancer Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 31.05.2005 18:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ha ha ha ha ha......ti to mene hebes! Laughing

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 31.05.2005 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danas prijatelju veze i samo veze................... Smile Wink .A ća ćeš to ti je život! Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 31.05.2005 18:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

DA mogo bi do Billa na kafu.... Razz

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 31.05.2005 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda pocni trazit vezu Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 31.05.2005 18:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok a sad stvarno jel uopće moguće sa 16 zaradit kakvu paru??? (na webu)

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 31.05.2005 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-spiritus- wrote:
Ok a sad stvarno jel uopće moguće sa 16 zaradit kakvu paru??? (na webu)


gle ja imam skoro duplo godina od tebe ( Shocked ) i donedavno me pare i zaradjivanje uopce nisu zanimali, pa moj ti je savjet: uzivaj dok mozes Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 31.05.2005 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
-spiritus- wrote:
Ok a sad stvarno jel uopće moguće sa 16 zaradit kakvu paru??? (na webu)


gle ja imam skoro duplo godina od tebe ( Shocked ) i donedavno me pare i zaradjivanje uopce nisu zanimali, pa moj ti je savjet: uzivaj dok mozes Laughing

A tek sad su te počeli zanimati?!! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 31.05.2005 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bozob wrote:
keye wrote:
-spiritus- wrote:
Ok a sad stvarno jel uopće moguće sa 16 zaradit kakvu paru??? (na webu)


gle ja imam skoro duplo godina od tebe ( Shocked ) i donedavno me pare i zaradjivanje uopce nisu zanimali, pa moj ti je savjet: uzivaj dok mozes Laughing

A tek sad su te počeli zanimati?!! Rolling Eyes


pa da, sad imam podmladak pa moram Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 31.05.2005 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
bozob wrote:
keye wrote:
-spiritus- wrote:
Ok a sad stvarno jel uopće moguće sa 16 zaradit kakvu paru??? (na webu)


gle ja imam skoro duplo godina od tebe ( Shocked ) i donedavno me pare i zaradjivanje uopce nisu zanimali, pa moj ti je savjet: uzivaj dok mozes Laughing

A tek sad su te počeli zanimati?!! Rolling Eyes


pa da, sad imam podmladak pa moram Smile

Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
excal1bur



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 70

PostPosted: 01.06.2005 00:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zasto ne bis mogao zaraditi? Ponudi svoje usluge manjim firmama iz susjedstva za pocetak, a ugovor napravi preko Doma Mladih.

_________________
Dulce et decorum est pro partia mori.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 01.06.2005 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

posto nisam puno starija od tebe, mozda sam ovdje najrealnija... jako tesko.
najprije moras napravit dobre poslove - besplatno. znaci, frendovi ti imaju sportsku udrugu, napravis sajt. frendovi imaju studentsku udrugu, napravis sajt. napravis si tako par poslica iz cistog altruizma ili zbog sebicnog osjecaja da si nesto postigao, a onda ce vec netko cut za tebe. moj prvi "poslodavac" i zasad jedini koji mi je za sajt platio, je moj frend. a platio mi je samo zato jer je rijec o firmi - da je privatno, naravno ne bi. od frendice decko mi je ponudio job (koji je na cekanju jer je on trenutno short on cash) jer je ta cura vidjela sto radim i ispricala mu kako mu je to super.
provjeri u susjedstvu dal netko ima privatnu firmu, iznajmljuje apartmane... pocni od malog.

uglavnom, kao teenageru, jedino ti poznanstva mogu pomoci. nitko drugi te nece zaposliti, pogotovo bez nekog impresivnog portfolia. meni ljudi sa faksa nisu dali da im radim stranice vec su ponudili jednoj "renomiranoj hrvatskoj firmi" koja mozda je renomirana i super, ali vidjela sam stranice koje su radili (necu rec koje, mozda je netko od njih ovdje, a i nije u redu radit antireklamu) i tako nesto bi bilo tko sa imalo znanja HTML-a i sa nekim free generatorom DHTML menija znao napraviti, te dizajnirati u Paintu. samo ti hocu rec, da si neznamkako dobar, ono sto jesi jos uvijek je vaznije od onog sto radis - sad but true.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 01.06.2005 01:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm, malo kraća verzija ... RED, RAD, STEGA i KUĆNA NJEGA Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 01.06.2005 01:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

very funny Rolling Eyes ju misd d houl point der... Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 01.06.2005 08:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma neee, Very Happy to je bila samo spontana reakcija na subject koji me previse podsjecao na spamerske subjecte tipa "zaradite od doma uz 0 rada, 0 para, 0 vremena" Embarassed

Pa eto da ispravim... slazem se s tobom, dala si dobar savjet, malo pro bono, malo truda, malo poznanstava, te nakon toga zaskociti nekog i nesto ozbiljnije i naplatiti. U svakom slucaju dobre reference zlata vrijede.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 01.06.2005 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi se probao prijaviti na koji natječaj?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 01.06.2005 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
najprije moras napravit dobre poslove - besplatno
***
pocni od malog
***
jedino ti poznanstva mogu pomoci


Evo, okoprilike je ovako izgledao i moj "dizajnerski" put. Vidis u prvom razredu srednje me jedan prika matretirao do boli sa nekim "web stranicama" i njihovom "izradom". Tad sam jos bio bez droge zvane internet (nisam ni modem imao) ali sam kopkao po photoshopu radi baze... i tako sam slusao njega, a ja brzo ucim, i skontao da bi mogao ja svoju stranicu napravit... pa sam napravio prvu verziju koja je donekle i vridila, pa sam napravio drugu i onda se zakacio pa imao web na averi.hr, pa sam onda opalio i treci dizajn za svoj sajt, pa cetvrti, pa peti, pa onda ovaj koji mi je trenutni... svaki (osim zadnjeg) je bio u razmaku od 6-7 mjeseci... tek sa cetvrtim sam si mogao priustiti domenu.

NO, izmedju druge i trece stranice, ja i prijatelj se prijavili na ThinkQuest worldwide natjecanje, gdje se prijavilo oko 590 timova s nadom da cemo dobiti nesto... i jesmo, dobili smo 100$ (iako i dan danas smatram da smo bili pokradeni do boli, jer je bas tada bio 9/11 i kasnili su s rezultatima jedno 2 mjeseca i srezali nagrade sa 5 u grupi na 2 - prvih pet u grupi je dobivalo 1000$ al su srezali na 5 sveukupno), odudse nema veze... imao sam prvi "priznati rad" biti medju prvih 100 od 590 je za mene bilo predobro... i dobiti NESTO za svoj trud... a radio sam na sajtu barem tri mjeseca (ja i prika, ajd, nisam sam). Onda nas je isti profa "zaposlio" da radimo neki dizajn za neki njegov projekt, koji je kasnije otkupljen od Skolske knjige (Hrvatska Renesansa - CD Citanka) pa smo od njega dobili nesto nofca (neocekivano) i pizzu + pivo. Kasnije je isti profa organizirao natjecaj za najbolju stranicu u skoli s temom Lektire. Tu je moja malenkost priustila sebi skener, cd Hrvatska knjizevnost od Bulaje i knjigu Kako poboljsati vase pamcenje (1. mjesto, jel). S tim da sam tu radio jos DVI stranice, koje su osvojile trece i cetvrto mjesto Very Happy (prijateljima, jel).

E da, kasnije sam za skolu radio neke stvari (ali iz PROTESTA nisam htio raditi skolski web, jer su me otkantali nakon sto sam dva mjeseca radio na dobrom webu, da bi neki maturanti napravili nesto sto je bilo na razini 2. osnovne...) i tu sam puno toga jos naucio i poceo se vise zanimati za to...

Tako je to laganini krenilo, onda je meni i ovom prijatelju jedan njegov lik dao poslic za njegovu sportsku udrugu, pa neki njegov sta je galeriju neku vodija, pa onda jedan poznanik mog starog, pa me onda jedna sestrina prijateljica zamolila da joj napravim web...

Ssto se tice dobivanja posla preko neta, kada sam zauzeo domenu i stavio sajt tamo, poslao prijavu za ljetni posal u Gideon Multimedie, pa sam i tamo radio dva lita (zvali me) pa sam i odatle zaradio stago...

I tako je to krenulo...

Manje vise sve sto sam radio je bilo za sicu ili besplatno, a ako bi dobio sta, bilo bi i za vise od kave, tako sam si prosle godine u prvom misecu uspio skupit za novi komp i za monitor... to je bila moja ustedjevina kroz 4 godine...

Zaradit mos, ali uvik uzmi u obzir jesi li "dorastao" tom zadatku... ja sam odbio puno poslova, jer ne da nisam imao iskustva, nego nisam se zelio petljati u stvari koje nisu bile moje podrucje...

Sada polako "sirim vidike" i ucim nove stvari... nije web jedino sto me interesira... graficki dizajn i prelomi, dvd authoring, 3d(s max)...

eto, to je moje iskustvo...,

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 01.06.2005 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nelche fakat ovo je sve istina šta si rekla i ja želim pomoć nekim ljudima da nes naprave a ne ispricavam se zbog ovog navoda koda su im djeca od 5godina ljevom nogom radila site....jako tužno ali istinito. Time ja ne želim reći da sam sad ja neki expert al bar sam se rjesio tog fkng FrontPagea i počeo totalno radit u HTMLu i CSSu i mogu rec da se jaaaako dobro osjećam.

@burne to se čovječe zove komentar! tnx pomogo si puno! Wink

Ima neki kojima sam ponudio pomoć.... neznam valjda nisam dovoljno dobar ili zbog toga što znaju koliko sam star stvarno neznam. Npr. JA također nisam odmah mislio krenut na pare al oču ljudi posao da napravim portofolio!!! Jer bez rada i vježbe nema napretka!

Pa napravio sam sajt od svoje škole, i mislim ga sada preko ljeta totalno usavršit i sklepat ga u CSSu i HTMLu da bude nesh trendy i da ga mogu prijavit na neki natjećaj.

@jurka kad smo već kod natjećaja uvijek se prekasno prijavim a fakat bi htio probat pa makar vidjeti koliko sam dobar??

BTW jel zna tko jel ima kakav natjećaj u tjeku iz webdizajna pa da se prijavim???? Cool

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 01.06.2005 16:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj, nemaš šta izgubit, a možeš neš i dobit.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 01.06.2005 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ jurka Da znam mogu samo dobit, ali na sta da se prijavim?? gdje naći kakav natječaj???

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 01.06.2005 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

šta fali prostituciji :)

Quote:
al bar sam se rjesio tog fkng FrontPagea i počeo totalno radit u HTMLu i CSSu i mogu rec da se jaaaako dobro osjećam.
*bam* thx2who? :)

prvo. pricekaj ljeto / praznike, onda radi što i kolko hoces ;)
drugo. experimentiraj, dobit ces iskustvo + moci ces nasto pokazat u portofoliu

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 01.06.2005 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thnx2unique the man! Wink

Da ovo imas pravo za ljeto i za experimentiranje! Ha da nadam se da cu jednog dana imat sta za pokazat u portofoliu.... Confused

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 02.06.2005 01:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slusaj, ajd ti najprije svoj web zavrsi. ne valjda ti se petljat u druge poslove dok tvoje nije gotovo, vjeruj mi, ja sam sa frendovim sajtom kasnila mjesec dana jer sam bila sva uzivljena da moj sajt mora ozivit do-tad-i-tad. imam konstantni poriv da ga usavrsavam, i mislim da se te opsesije necu rjesit dok ne bude gore nova verzija pa da se mogu bacit na ucenje i prolazenje ispita, naustrb cega je moj sajt nazalost napravljen...

uostalom, zelis valjda nesto i pokazat tim ljudima kojima nudis svoje usluge? Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group