Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Plaćanje pouzećem - slanje pouzećem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 04.06.2005 01:43    Post subject: Plaćanje pouzećem - slanje pouzećem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, konkretno, želim poslati grafulju u dalmaciju i čovjek mi veli da bi platio pouzećem.
E,sad kako ide procedura, ako bi mi netko mogao obajsniti od prvog koraka (znaci od odlaska u poštu do primanja love).

puno, puno, puno hvala!

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 04.06.2005 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko se ja sjecam: odes u postu, uzmes papiric (kazes teti da zelis slati pouzecem) ona ti da sve sto ti triba, vecina je teta susretljiva, enivej, popunis listic, oznacic - pouzecem (to je odma i preporuceno ako se nevaram, ako ne, svejedno salji preporuceno). Kazes kolika je vrijednost toga unutra, platis nesto sice (ako se nisi s likom dogovorija da ti plati postarinu, ako jesi onda mu samo uvecas cijenu za ono sto ce te doc - opet pitas tetu).

Kad to sve ispunis, ona nalipi na paketic sve, cijenu, ovo ono, i to ide.

Kad njemu postar dodje, tada kaze njemu postar : cijena tolko i tolko. On da njemu lovu, postar njemu posiljku i tebi dan dva kasnije dodje lova na kucu.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group