Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
cookie ne radi ;_;

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 06.06.2005 02:28    Post subject: cookie ne radi ;_; Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam ove funkcije
Code:
function skey_retrieve () {
   global $HTTP_COOKIE_VARS;
   if (isset($HTTP_COOKIE_VARS['AUTHKEY'])) {
      return $HTTP_COOKIE_VARS['AUTHKEY'];
   }
   return false;
}
function skey_generate($userid) {
   $secret = 'xxx'; // some random word.
   $user_key = md5($userid);
   $checksum = md5 ($user_key . $secret);
   $skey = $user_key . ',' . $checksum;
   return $skey;
}
function skey_store($key, $userid) {
   setcookie('AUTHKEY', $key);
   $keyfile = '/tmp/authkey_' . $key;
   if(file_exists($keyfile))
      return false;
   $fp = fopen($keyfile, 'w');
   if (!(fwrite($fp, $userid)))
      return false;
   fclose ($fp);
   return true;
}
function skey_is_valid($key) {
   $secret = 'xxx';
   list($user_key, $checksum) = explode(',', $key);
   if(md5($user_key . $secret) != $checksum)
      return false;
   $keyfile = '/tmp/authkey_' . $key;
   if(!(file_exists($keyfile)))
      return false;
   return true;
}

nista se ne dogodi Sad uspijem se ulogirat, ali sa svakim daljnjim klikom vraca me nazad na login. skripta je prakticki prepisana iz knjige, uz izmjene koje nemaju veze sa samim tokom programa. ne znam je li problem u spremanju key-a ili cookie-ju. ja taj cookie ne vidim medju ostalima.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 06.06.2005 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a di ti ne radi? doma?
jer ovo $keyfile = '/tmp/authkey_' . $key; izgleda kao direktorijska struktura od linuxa, tako da ce ti na windowsima te funkcije uvijek vratit false...

isto tako, umjesto $HTTP_COOKIE_VARS bi se trebalo koristiti $_COOKIE, pa onda nema ni potrebe za deklariranjem njega kao globalne varijable posto je ona to po defaultu...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 06.06.2005 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad malo detaljnije gledam i ovo je totalno glupo napisano ili si nesto krivo kopirala... sve funkcije osim skey_generate ti uvijek vracaju true...

sto uopce zelis postic?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 07.06.2005 02:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a) testirano je online
b) nisam krivo prepisala, doslovno pretipkano iz knjige
c) pa ne znam bas, ako prije toga naleti na return false onda poslije toga ne moze vise nista vratit, innit? nisam nikad sama tako pisala, ali cini mi se logicno.

dakle prilikom logina poziva se skey_generate i skey_store, a sa svakim daljnjim ucitavanjem stranice (npr. index.php koja includa razne fileove), pozivaju se skey_retrieve i skey_is_valid, ukoliko je jedna od njih false, vraca se na login, u protivnom mozes pristupit tim stranicama. problem je sto se ja logiram, postavi me na pocetnu, kliknem na link i vrati me nazad na login. vjerojatno se kljuc nije generirao ili stojaznam.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 07.06.2005 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
c) pa ne znam bas, ako prije toga naleti na return false onda poslije toga ne moze vise nista vratit, innit? nisam nikad sama tako pisala, ali cini mi se logicno.


true, ja sam malo zabrijao:)

ono sto mi dalje pada na pamet je da nemas permissione za pisanje po tmp diru, probaj promijenit path na neki folder koji je pod tvojim accountom

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group