Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
coastaldisturbance.com
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sime
Guest





PostPosted: 10.06.2005 14:51    Post subject: coastaldisturbance.com Reply with quote

http://coastaldisturbance.com/

Evo da napravim novi thread budući da je sajt više manje u funkcionalnom stanju. Tako da se poveća produktivnost, te komentari na poboljšanja.

Hit CTRL + F5 ako vidite neke anomajlije, fileovi se stalno mijenjaju, pa postoji vijerojatnost da imate cachiranu verziju CSS-a ili nečeg sličnog.

Eto, volia bi da se u ovom threadu pišu svi postovi vezani uz site, te komentari za unaprijeđenje sitea, jer ima još puno toga za napraviti.

Last edited by sime on 11.06.2005 13:57; edited 2 times in total
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.06.2005 17:04    Post subject: Re: coastaldisturbance.com Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:

2. Zašto mi se u članku Gorillaza ne vidi onaj drugi sIFR quote nego samo prvi? Web.burza? Jel vi znate, vi imate s tim dosta iskustva.


zato sto imas dva puta id pullquote, stavi klasu umjestio ida. id moze biti samo jedan.
nadalje, font u navigaciji mi je i dalje prevelik. zasto (skoro) svi linkovi daju error, a topic je u web stranicama?
gdje je navigacija na ostalim stranicama?
radis site za 800x600 a na naslovnici moras skrolat dva ekrana da bi dosao do nekog sadrzaja.

tolko za sad, jesu sitnice al su (mi) takve stvari bitne :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 10.06.2005 17:19    Post subject: Reply with quote

Ajme pa da id, ne mogu virovat kako mi to pobiglo. Hvala puno!

A za veličinu navigacije, to je pitanje ukusa, meni je baš super onako i namjeravam ostaviti. Za greške, to u biti nije greška, nego nema nijadan post u toj kategoriji, to ću prominiti poruku nešto više user friendly.

Navigacija na ostalim stranicama? Nema Smile Ali ima link na home page uvijek (header). Hvala na zamjerkama, samo pucaj(te) još!
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.06.2005 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:
Hvala puno!

np:)
miniml wrote:

A za veličinu navigacije, to je pitanje ukusa, meni je baš super onako i namjeravam ostaviti.

ok:) 1 user manje :P j/k
miniml wrote:
Za greške, to u biti nije greška, nego nema nijadan post u toj kategoriji, to ću prominiti poruku nešto više user friendly.

ili npr ni ne ispises kategoriju ako u njoj nema nista :)
miniml wrote:

Navigacija na ostalim stranicama? Nema :) Ali ima link na home page uvijek (header).

da, samo je pitanje koliko ce ti "obicnih" usera to skuzit...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 10.06.2005 17:36    Post subject: Reply with quote

che.UP wrote:

ili npr ni ne ispises kategoriju ako u njoj nema nista Smile


Je, onda bi navigacija bila samo 1 (slovima: jedan) item Smile

che.UP wrote:
da, samo je pitanje koliko ce ti "obicnih" usera to skuzit...


Da, stavit ću onda link na home kao na http://www.acceptancerock.com/ (odi na neku drugu stranicu a da nije home)
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.06.2005 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:

Da, stavit ću onda link na home kao na http://www.acceptancerock.com/ (odi na neku drugu stranicu a da nije home)


oces onda imat i navigaciju na drugim stranicama kao na http://www.acceptancerock.com/ (odi na neku drugu stranicu a da nije home)? :)))

btw, pazi da te ovi iz plagijata ne prozovu zbog toga :)))))

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 10.06.2005 18:02    Post subject: Reply with quote

che.UP wrote:

oces onda imat i navigaciju na drugim stranicama kao na http://www.acceptancerock.com/ (odi na neku drugu stranicu a da nije home)? Smile))

Neam pojma, moga bi ispod headera naljepit par linkova, kao što je kontakt, sudjelujte, o magazinu i slično.

che.UP wrote:
btw, pazi da te ovi iz plagijata ne prozovu zbog toga Smile))))

Smile))
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 10.06.2005 20:03    Post subject: Reply with quote

Povećana širina na 650px, header, malo tweakani komentari i naslovi...
Back to top
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 10.06.2005 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onaj izbornik onoliki mi zaista nekako nepase oku... mislim, lijep je on i super izgleda, al dok dodjem do materijala namucim se. Iako, sto se aksesibilitija tice, moram priznat i slijep bi procito sta tamo pise Razz

enivej, osim toga, zamjerka je velika za to sto su ti samo linkovi u izborniku u flashu. CEMU? Mislim, koja je poanta toga, stavljati flash za ono cemu super sluzi jpg.

1. U firefoxu sa extenzijom Adblock mi stoji adblock botun jer je flash. Bzvz jer je nepotrebno.
2. ne vidim Funkciju flasha (correct me if i'm wrong)
3. Koristenje flasha za perverzije (Al morao sam ovo rec jer sam protivnik da se flash koristi ovako nasjeckano, ako zaista nije nuzno...)
4. U drugim browserima ni nemam flash

Zasto pljujem, jer sam ugasio u IEu flash i sada mi tvoj fensi ogromni izbornik na mojoj 1280x1024 sto je cesta reza, vidim samo to... ni s od sadrzaja.

Daj ipak razmisli o tome da ipak, ako vec oces nesto fensi i urbano, da radi svugdi isto (jpeg). Bez uvrede, ali ovako mi je izbornik u prvom planu, a ja sam mislio da je cilj weba upecatljivo ti zabit u oko sadrzaj a tek onda ono ostalo... al mozda sam ja u krivu ovaj put...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.06.2005 07:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izbornik bi trebao staviti u dvije kolone da se malo stisne. mani je isto fora ali cijelui usability nije razradjen tako da se poprilicno salzem sa cevapom Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 11.06.2005 08:25    Post subject: Reply with quote

ok, ok, možete i vi sudjelovati, složite nešto pa pokažite, ovo je kolektivni projekt.

Znači, izbornik bi trebalo mjenjati? A baš mi je prirasta srcu Smile

A što se tiče sadržaja i to, pa mislim da baš tako dolazi do izražaja, kao, odma te lupi pri ulazu na site izbornik sa kategorijama. A doli je ukratko što je posljednje dodano sajtu.

Što se tiče flasha, ukoliko je on isključen, dobiješ css stilizirani izbornik, približno jednak kao i flash verzija. Tu je flash zbog fonta i antialiasa, tako da vidim smisao, i degradira se super. Bolje nego da stavim jpg sličkice. I ovo je u biti XHTML+CSS pa mogu prominiti u WordPressu kategoriju i automatski se i tamo promini tekst.

Napravite neke mockupove u photoshopu ili bilo kako pa da vidim i ako mi se svidi ja prominim. Isto tako i za CSS i kôd, jer moram priznat da je sajt nastao prekjučer u 2-3 ure te se sada mora usavršavati.

BTW, ja očito imam malo drugačiji ukus od većine odi Smile

Last edited by sime on 11.06.2005 08:38; edited 1 time in total
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 11.06.2005 08:37    Post subject: Reply with quote

Inače, u zadnje vrijeme nekako dosta koristim Operu 8, i u njoj se site vidi ja mislim čak i najbolje (skoro i sto kao i u Firefoxu, sa mrvicu preciznijom sIFR zamjenom).

I sve više mi se sviđa taj koncept, nego Firefox sa ekstenzijama koje treba stalno updatat da ne polome sve. Za Operu postoji userjs.org.
Back to top
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 11.06.2005 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:

Što se tiče flasha, ukoliko je on isključen, dobiješ css stilizirani izbornik, približno jednak kao i flash verzija. Tu je flash zbog fonta i antialiasa, tako da vidim smisao, i degradira se super. Bolje nego da stavim jpg sličkice. I ovo je u biti XHTML+CSS pa mogu prominiti u WordPressu kategoriju i automatski se i tamo promini tekst.

Ali zasto da drzis flash za nesto sto zaista i jpeg potegne. Skuzio sam sta oces, nije tu problem, ali ja u IE nemam flash npr. I dobijem stvarno ocajni neantialiasan font koji zaista narusava cijeli izgled i dojam. Dok sa jpegom ti imas 100% korisnika sa gotovo svim browserima novijim. Ali flash je (dobro, meni) neurotican. Ja obozavam sajtove koji su full flash, animirani i sl. ali, sori, ovo mi se pari kao upotreba za nesto sto u biti i nije neka potriba.

Al dobro, ako ti mos za flash vaditi kategorije iz vanjskog filea pa da ih ne trebas stalno raditi nove jpegove pa da se on automatski postavi u tu kategoriju, ajde de Very Happy onda postujem. Smile

Ajd. Inace, podrzavam ideju koju ti je keye dala, barem strpaj ovo u dvije kolumne. I kad vec koristis flash, zasto ne bi opcije (ili border ispod malo drugacije opiturao) sve je isto i nekako nemas izrazajnost medju opcijama... provaj nesto s time razmislit...

Provaj nekako izvuc da se barem na 1024 nazire pocetak sadrzaja, jer u suprotnome ti niko nece ic doli da bi vidio sta ima. (mislim, barem bi se ja zamislio nad time prije nego sto bi dosao do sadrzaja)

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 11.06.2005 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako je hrvatski urbani lifestyle magazin, zasto je onda navigacija na engleskom? Mislim da bi bilo bolje da je i to na hrvatskom Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 11.06.2005 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo jedno moje malo skromno misljenje kao sto su svi rekli pa da se i nadovržem meni je to sve preogromno!

Sadržaj mi je fora, a ideja za sajt još bolja, neznam prema meni izvedba layouta uz takav sadržaj ti je dosta loša po meni, no o ukusima se ne raspravlja!

Nadimak ti miniml a site maximal! Sam se šalim.... Brijem da bi ti mogao nes puno bolje izvest od toga! Al header mi se svidja!

NHF Just my opinion!!

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 11.06.2005 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-spiritus- wrote:
Nadimak ti miniml a site maximal!

Ja mislim da nije njegov site - kao njegov osobni i portfolio (ali je on glavni pokretac i cini mi se glavni za financije) - vec je on to napravio da bi ljudi doprinjeli svojim radovima, bas kao magazin (sto i ovaj site je). Pa onda mislim da nema bas nikakve veze sa njegovim nickom Wink.

Last edited by niksy on 11.06.2005 11:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 11.06.2005 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ljudi su uglavnom vec naveli...meni su isto linkovi preveliki i bezpotrebno se gubi prostor, na engleskom su, a sadrzaj je na hrvatskom, puno skrolanja do sadrzaja ali stvarno puno,
ljudi kad surfaju zele informaciju ili sta vec- odmah i sad, a mene stranica malo tlaci-ali to je sve samo moje misljenje...

pozdrav

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 11.06.2005 11:47    Post subject: Reply with quote

OK, onda sam uvrnut očigledno :)

burne: što ćeš, ja se palim na neantialiasan tekst (u slučaju da je flash ili js isključen :) border ispod flasha je css a ne flash.

niksy: razmislit ću, ali ovo bi tebao bit mag za mlade i urbane ljude a oni vjeruj mi više vole neke stvari na engleskom :)

I da, slažem se, normalno da se može bolje izvesti, ali nemam volje više ni vremena to ići sve ispočetka ili redizajnirati neke važnije djelove. Po meni, sajt ima neki finalni oblik, sada treba samo male izmjene i usavršavanja, može se i na malim stvarima puno dobiti.

Nego, dammit, važniji je sadržaj, navalite sa radovima i tekstovima, dizajn može čekati, ili se prožvakati ovakav kakav je, al makar je malo originalan ako ništa drugo a to mi je i bia jedan od ciljeva. Di ste vidili ovakvu navigaciju? Nigdje. Eto, to mi je bia i cilj :)
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 11.06.2005 11:49    Post subject: Reply with quote

Moga bi ja danas opalit članak o flickr.com u trendy $hit.

Edit: Sa onim komentarom da je sadržaj važniji (što i je) nisam mislia da mi smeta kritika na dizajn, samo vi navalite i dalje, pišite sve što vas smeta i što bi željeli prominiti.
Back to top
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2005 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uostalom ....

nitko nije pohvalio ideju.
Ideja za mag je ok jer tako
neceg nema, a trebalo bi.

Samo naprijed... Arrow

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.06.2005 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shuba wrote:
Uostalom ....

nitko nije pohvalio ideju.
Ideja za mag je ok jer tako
neceg nema, a trebalo bi.

Samo naprijed... Arrow


jesmo, ideju smo pohvalili u drugom topicu Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 11.06.2005 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:
ili se prožvakati ovakav kakav je, al makar je malo originalan ako ništa drugo a to mi je i bia jedan od ciljeva. Di ste vidili ovakvu navigaciju? Nigdje. Eto, to mi je bia i cilj Smile

trebao si napraviti da imas linkove ispisane u navigaciji ali da nisu <a href...>
tako da covjek mora prepisati cijeli link u adress bar (disejblas mu i copy/paste).
takve navigacije isto nigdje nema, a i orginalna je.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 11.06.2005 14:31    Post subject: Reply with quote

carr wrote:
trebao si napraviti da imas linkove ispisane u navigaciji ali da nisu <a href...> tako da covjek mora prepisati cijeli link u adress bar (disejblas mu i copy/paste).
takve navigacije isto nigdje nema, a i orginalna je.

Ima još ko sa super komentarom kao što je ovaj?
Back to top
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 11.06.2005 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:
Ima još ko sa super komentarom kao što je ovaj?

nisi skontao bit mog komentara. komentar nije uopce bio zlonamjeran. samo je bio sarkastican.

ocu ti reci da se povodis za nekim krivim stvarima.
"ja hocu da bude orginalno" i "ja hocu da to nigdje nema tako" su ok ideje, ali ne ako idu naustrb nekim vaznijim stvarima kao sto je usability cijelog sajta.
a usability je ocito malo u banani kad ti vec jedno par ljudi ispalilo iste komentare.

ljudi ce jednom doc na tvoj sajt i rec "vau, ovo je kul ovo nigdje nisam vidio".
ali nece kontinuirano zbog toga dolaziti na njega.

a ti radis "online casopis" znaci ocekujes da ga ljudi posjecuju "on a regular basis" - kad vec nismo na materinjem Smile

rece netko
Quote:
mene stranica malo tlaci

sto je IMHO dosta ozbiljan komentar.
sve nas u zivotu tlaci, skola, faks, roditelji, cure/decki/bracni drugovi, internet explorer hackovi, pire krumpir u menzi...jebemu, ne zelis da netko dodje na tvoj sajt i kaze "a u picku i ovo me tlaci".

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 11.06.2005 15:54    Post subject: Reply with quote

Onda bolje da ne znaš koliko mene tvoj site tlači.
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group