Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
novi (ali dobri) filmovi
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 14.06.2005 17:53    Post subject: novi (ali dobri) filmovi Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo kako sam jedan od onih ludih filmofila, koji voli pogledat barem 1 film navecer nakon ludog dana, ostajem bez ideje koje filmove da potrazim i pogledam.. pa evo tema di bi svi mogli stavit neke naslove koji su novi (ali dobri).. kino, DVD, itd.. GO!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 14.06.2005 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa evo i neke moje preporuke..

    Million Dollar Baby
    Sin City
    The Aviator
    Hostage
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 14.06.2005 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

    Closer - jos nisam gledo ali cini mi se dobar film (DVD)
    Super Size Me - film , dokumentarni film , (DVD) , smiješno mi je ono kad djeca ne prepoznaju Isusa a prepoznaju Ronalda McD :))

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 14.06.2005 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
Closer - jos nisam gledo ali cini mi se dobar film (DVD)

užasan film.. i meni je izgledao dobar al mi je bio jako dosadn.. IMHO
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 14.06.2005 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
unique wrote:
Closer - jos nisam gledo ali cini mi se dobar film (DVD)

užasan film.. i meni je izgledao dobar al mi je bio jako dosadn.. IMHO

hehe ali budem svejedno pogledao

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 14.06.2005 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije sve skroz svjeze, al je dobro:

Zatoichi Samurai
Hero
Lost In Translation (ovaj film mogu uvijek gledat ponovo...)
Life Aquatic with Steven Zissou
Spirited Away (crtic, prejeben)
Ray
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 14.06.2005 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:

Lost In Translation (ovaj film mogu uvijek gledat ponovo...)


obozavam gaaaa.

1. eternal sunshine (dvd)
2. madagaskar (kino - totalno odlican crtic)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aristrah



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 74
Location: zagreb

PostPosted: 14.06.2005 19:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lost in translation i eternal sunshine of the spotless mind od prije
also 25. sat od spike lee-a
salton sea - jedini film s val kilmerom koji valja
seconhand lions, treba pogledat nije savrseno al je fakat zabavno
manchurian candidate, izvrstan triler
itd... Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 14.06.2005 20:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam stari ali ja u zadnje vrijeme nisam ni jedan dobar novi film pogledao. Zadnje dobro mi je bilo fahrenheit 9/11 ali i to je već starije.

NEEEEEMMMAAA buraz Very Happy Sami nastavci nastavaka

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 14.06.2005 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upravo se sad spremam pogledat Super size me do kraja, pocela sam jucer pa sam zaspala.
Cini se zanimljivo, malo baca na M. Moore-a

BTW Svaki dokumentarac koji drobi i sere po amerima rula pa mora i ovaj

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 14.06.2005 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aristrah wrote:
lost in translation
also 25. sat od spike lee-a


agree

Nadodajem bilo koji crtic Disney/Pixar. Zabava zagarantirana. Moj prijedlog (je staro ali meni je najdrazi Monster's Inc)

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 14.06.2005 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Spanglish, meni bas sjeo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2005 08:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjeko wrote:
corea wrote:

Lost In Translation (ovaj film mogu uvijek gledat ponovo...)


obozavam gaaaa.

1. eternal sunshine (dvd)
2. madagaskar (kino - totalno odlican crtic)


ajde da mi sad neko objasni koji je k*rac toliko dobro u lost in translation? gledao sam film i cijelo vrijeme sam čekao da se nešto dogodi i onda... je završio. mislim stvarno, ne kužim zašto taj film svi toliko hvale kad je totalno u k.

a da ne bi totalno oftopikirao, vodič za autostopere kroz galaksiju i rat svjetova.
eto, živjeli!

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.06.2005 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
vjeko wrote:
corea wrote:

Lost In Translation (ovaj film mogu uvijek gledat ponovo...)


obozavam gaaaa.

1. eternal sunshine (dvd)
2. madagaskar (kino - totalno odlican crtic)


ajde da mi sad neko objasni koji je k*rac toliko dobro u lost in translation? gledao sam film i cijelo vrijeme sam čekao da se nešto dogodi i onda... je završio. mislim stvarno, ne kužim zašto taj film svi toliko hvale kad je totalno u k.

a da ne bi totalno oftopikirao, vodič za autostopere kroz galaksiju i rat svjetova.
eto, živjeli!

Lost in translation je mistika od price sama po sebi i moze prodrijeti samo u one koji su situaciju prosli ili im je barem malko poznata. Dakle, film, kao i mnogo drugih filmova (kad se radi o sirokoj publici) ne moze biti prihvacen od strane svakog gledatelja (to je jednostavna matematicka formula). Svaki se film djeli na:
osobe kojima se film svidja,
osobe kojima se film NE svidja,
osobe kojima se film svidja da ne razocaraju frendove,
osobe kojima se film svidja tek toliko da budu u trendu (kao recimo LOTR franšiza),
osobe koje jednostavno mrze filmove a gledaju ih tek toliko da kasnije seru (da usporedjuju koliko je knjiga bolja od filma),
i na kraju Osobe kojima se film istinski svidja, osobe koje cjene film kao uradak, kao pricu, kao stil, kao radnju, kao progres, kao arhitekturu piramide.

Dakle Jurka, pitas u cemu je fora filma, sto je toliko dobro u njemu? Cemu objasnjavat sto je dobro u njemu ako ti se vec sad odmah u startu ne svidja?

a sto se tice boljih novijih filmova, preporucio bih:
"A Dirty Shame" od John Watersa (o malom gradicu koji postane opsjednut sexom, ubrzo se gotovo svi sa svakime taraju i nastane cijeli kaos) - inace kultni redatelj Waters jos uvijek se nije povukao sa filmske scene a svakim svojim novim uratkom upotpunjuje svoj "Baltimore-ovski" EP o malim građanima, gotovo nebitnima u svijetu, njihovim problemima, nedostacima, prednostima i sl.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 15.06.2005 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Madagaskar * * * * * zvjezdica!Pogleati definitivno!
Sahara * * * zvjezdica!Više kao kopja Nacionalno Blago ali prolazi.
Kraljestvo Nebesko * * * * zvjezdice.Radnja loša ali efekti i borbe su strašni!
Sin City * * * meni loše ,ali isplati se pogledati radi mnogo lijepih glumica(B.Murphy,J.Alba)

Većinu ovih filmova sam gledao u Cinestaru,tamo mi je totalno prehebeno!
pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 15.06.2005 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
ajde da mi sad neko objasni koji je k*rac toliko dobro u lost in translation? gledao sam film i cijelo vrijeme sam čekao da se nešto dogodi i onda... je završio. mislim stvarno, ne kužim zašto taj film svi toliko hvale kad je totalno u k.


Lost In Translation je film u kojem te montaza po principu "novi kadar svake 3 sekunde" ne vodi kao magarca za mrkvom na stapu i cija supstanca ne gubi na vrijednosti ako u sobi nije dolby. Film je pun suptilnih detalja, prica tece i ne izaziva ludu potrebu da se dozna sta ce biti slijedece, vec samo utones u film i uzivas u situacijama i detaljima i nekako sve samo ide...

Kao kad ti je ugodno u nekom drustvu i klopas neku super hranu i sati prolaze sami od sebe...
Back to top
View user's profile Send private message
zokky



Joined: 10 Feb 2005
Posts: 78
Location: Zgb

PostPosted: 15.06.2005 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Vodič za autostopere kroz galaksiju" - mozda je zakasnio sa ekranizacijom par godina ali je isto jako dobar

"Kad odrastem bit cu kengur" - malo stariji (2004) ali je genijalan. Davno se nisam tako nasmijao. Jos od doba filma "Tko to tamo peva".

Samo mi to za sad pada na pamet.

_________________
lunatico
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
kajmak



Joined: 27 May 2005
Posts: 10
Location: zg

PostPosted: 15.06.2005 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lijepo si to rekla za lost in trans...corea
za pogledat je definitivno od enkija bilala "imortal"
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 15.06.2005 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:


Lost In Translation je film u kojem te montaza po principu "novi kadar svake 3 sekunde" ne vodi kao magarca za mrkvom na stapu i cija supstanca ne gubi na vrijednosti ako u sobi nije dolby. Film je pun suptilnih detalja, prica tece i ne izaziva ludu potrebu da se dozna sta ce biti slijedece, vec samo utones u film i uzivas u situacijama i detaljima i nekako sve samo ide...

Kao kad ti je ugodno u nekom drustvu i klopas neku super hranu i sati prolaze sami od sebe...


Ovo nije moglo bit ljepse napisano.

Meni osobno Lost in Translation jako drag film. Bas zbog te ugodne atmosfere koja te ne tlaci da razmisljas: sta kako zasto kad

Jednostavno si tu i ides sa filmom

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 15.06.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zokky wrote:

"Kad odrastem bit cu kengur" - malo stariji (2004) ali je genijalan. Davno se nisam tako nasmijao. Jos od doba filma "Tko to tamo peva".


Taj film je smeće. Ja rijetko kad imam oštre stavove prema filmovima, no moram priznat da me iskreno smeta kad ljudi uzdižu ovaj film kao nešto što se mora pogledat. Nekoherentna priča, sve neki porazbacani dijelovi, dosta otrcanih fora koje razvodnjavaju i ono malo iskreno smiješnih i originalnih, previše forsanja i karikaturizacije. Tko mi kaže da mu je ovo dobar film, s njim nemam što više pričat o filmovima Smile

Mene trenutno zabavlja serija Dead Like Me (ne znam da li ima DVDova u videotekama, ja sam pocuclao ripove), nemam ništa novih filmova za preporučit ali mogu preporučit da NE trošite vrijeme na:
- Alone in the Dark
- White Noise

Možda preporuka da se pogleda Hitch, film s Evom Mendes ne može bit loš ni pod razno.. Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 15.06.2005 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:
jurka wrote:
ajde da mi sad neko objasni koji je k*rac toliko dobro u lost in translation? gledao sam film i cijelo vrijeme sam čekao da se nešto dogodi i onda... je završio. mislim stvarno, ne kužim zašto taj film svi toliko hvale kad je totalno u k.


Lost In Translation je film u kojem te montaza po principu "novi kadar svake 3 sekunde" ne vodi kao magarca za mrkvom na stapu i cija supstanca ne gubi na vrijednosti ako u sobi nije dolby. Film je pun suptilnih detalja, prica tece i ne izaziva ludu potrebu da se dozna sta ce biti slijedece, vec samo utones u film i uzivas u situacijama i detaljima i nekako sve samo ide...

Kao kad ti je ugodno u nekom drustvu i klopas neku super hranu i sati prolaze sami od sebe...


Ja sam ga gledao nekoliko puta i svaki put uživao, a nekad si ga stavim da se vrti i dok stan pospremam (rijetko) Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 15.06.2005 13:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:


Mene trenutno zabavlja serija Dead Like Me


Me too, nelosa serija

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2005 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:


Dakle Jurka, pitas u cemu je fora filma, sto je toliko dobro u njemu? Cemu objasnjavat sto je dobro u njemu ako ti se vec sad odmah u startu ne svidja?


Zato što mislim da sam nešto propustio, odnosno nisam vidio (ono nešto zbog čega je svima super).

corea wrote:

Film je pun suptilnih detalja, prica tece...


Koja priča? Dvoje osamljenih ljudi, svaki u svom điru i na svoj način osamljen i onda... kraj.
wtf?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 15.06.2005 13:39    Post subject: Reply with quote

jurka wrote:
Koja priča? Dvoje osamljenih ljudi, svaki u svom điru i na svoj način osamljen i onda... kraj.



ne kopcas, nisi osjetio emociju i kompleksnost cjelokupnog filma, pogotovo kada njh dvoje shvate na kraju da je izmedju njih game over, a da nisu nista ni zapoceli.
Mislim sam taj kraj je prejeben, mene pogodilo totale......ljubavna prica brate mili....sto je to tako tesko osjetiti Wink
btw. meni Blejdraner=ljubavna prica na kvadrat, a bogami i Studengora, no Oldboy me ostavio !! Shocked PAF Shocked !! osvjezenje pravo....
Back to top
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 15.06.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea je sve rekla o "lost in".
ja cu jos samo nadodati da mi se svida to sto film nema nikakve ambicije biti popularan ili uspjesan nego je jednostavno onakav kakav je. nema forsiranih scena za podizanje gledanosti, prica je sasvim tipicna al opet sasvim drugacije ispricana.
i scarlet i bill totalno genijalni.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group