Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Cannon-problem s baterijama

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 24.06.2005 10:57    Post subject: Cannon-problem s baterijama Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam Canon Powershot A60.
U njega idu 4 AA baterije. Baterije mi se troše užasno brzo, a nakon jedno dva punjenja mi pocinje vec curiti ona kiselina iz njih. Koristim Duracel baterije i Sanyo Ni-MH/Ni-Cd punjač.
Jel postoji ikakva mogucnost da se promjeni onaj dio za baterije da mogu imati Li-ion-sku bateriju ili nešto slično?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 24.06.2005 13:25    Post subject: Re: Cannon-problem s baterijama Add user to your forum ignore list Reply with quote

geesmo wrote:
Imam Canon Powershot A60.
U njega idu 4 AA baterije. Baterije mi se troše užasno brzo, a nakon jedno dva punjenja mi pocinje vec curiti ona kiselina iz njih. Koristim Duracel baterije i Sanyo Ni-MH/Ni-Cd punjač.
Jel postoji ikakva mogucnost da se promjeni onaj dio za baterije da mogu imati Li-ion-sku bateriju ili nešto slično?


Nemoj koristiti duracell baterije. Kupi neke punjive 2100-2500 mAh. Mi smo uzeli sanyo, nisu bile skupe. Sa konstant blicanjem traju preko jednog dana intenzivnog slikanja, bez blica od tri dana na vise.
Back to top
View user's profile Send private message
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 24.06.2005 14:16    Post subject: Re: Cannon-problem s baterijama Add user to your forum ignore list Reply with quote

Marvin wrote:

Nemoj koristiti duracell baterije. Kupi neke punjive 2100-2500 mAh. Mi smo uzeli sanyo, nisu bile skupe. Sa konstant blicanjem traju preko jednog dana intenzivnog slikanja, bez blica od tri dana na vise.


Kupio sam sad neke CamPlus 1800 mAH, nije bilo boljih, ali cine mi se nekako prejeftine, 9 kn/komad?! O cemu ovisi ta velicina mAH? O vremenu trajanja baterija ili...?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 01.07.2005 22:10    Post subject: Re: Cannon-problem s baterijama Add user to your forum ignore list Reply with quote

geesmo wrote:

Kupio sam sad neke CamPlus 1800 mAH, nije bilo boljih, ali cine mi se nekako prejeftine, 9 kn/komad?! O cemu ovisi ta velicina mAH? O vremenu trajanja baterija ili...?


Uspio sam slikat 3 (tri) fotke, jednu sa blicem, druge dvije bez, sve sa iskljucenim displeyom. Neznam vise kaj da radim. Jel mi mozes rec di si kupio te Sanyo baterije?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 01.08.2005 14:53    Post subject: Reply with quote

lol 3 fotke Smile
Back to top
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 01.08.2005 15:03    Post subject: Re: Cannon-problem s baterijama Add user to your forum ignore list Reply with quote

geesmo wrote:
O cemu ovisi ta velicina mAH? O vremenu trajanja baterija ili...?

mAh je mili-amper-sat, odnosno kolko ampera(struje, ne vode (: ) baterija moze "dati" u jednom satu (vise je bolje)

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 24.08.2005 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel se da onaj dio za baterije ikako promjenit da mogu imat Li-ion baterije.
znam da trazim nemoguce Sad al vise neznam kaj da radim Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 24.08.2005 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupi punjive baterije i punjač. Baterije neka tio budu neke 2100-2500 MaH(kao što je već netko i rekao) i nebi smio imati problema. Moj stari sony je crpio baterije ko lud, ali kada sam kupio punjive, to je postao znatno manji problem.

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 24.08.2005 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Digitalac bez punjivih baterija/ili vlastite punjive baterije je gotovo beskorisan. Autonomija se tada svodi na par desetaka snimaka bez upotrebe flasha i po mogućnosti bez upaljenog displaya (znači, škicanje kroz viewfinder). Što se "običnih" nepunjivih baterija tiče najbolje iskustvo imam sa Vartom, Duracell je koma. Četiri baterije (ako ti treba toliko) kapaciteta 2500 mAh (govorim o "brand name" baterijama poput Varte, Olympus, Sanyo...) možeš nabaviti za cca stotinjak kuna. Baterije od 9 kn po komadu ne djeluju baš pouzdano i ne bih ih niti stavljao u fotoaparat.
Back to top
View user's profile Send private message
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 25.08.2005 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristio sam baterije CamPlus 1800mAH. To su one s kojima sam uspio 3 slike sa ugasenim displeyom uslikat Crying or Very sad koristim jos Duracel koje mi puno duze izdrze, ali naravno opet jako malo i naravno sve sa ugasenim displeyom. Punjač je Sanyo (ni-MH/Ni-Cd).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 25.08.2005 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ako si ih kupio za devet kuna komad...

Evo, naprimjer

http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=80

9706 Baterija, tip AA, SANYO, NiMh (2300mAh), blister, 4 kom 114,00
12767 Baterija, tip AA, SANYO, NiMh (2500mAh), blister, 4 kom 134,00

Vjerojatno će ti sve normalne punjive iznad nekih 2100 biti ok, pišem stalno sanyo jer su jedine za koje mogu reći da su ok jer sam ih probal; imamo dvije četvorke, od 2300 i 2500 i jako zadovoljni.
Back to top
View user's profile Send private message
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 25.08.2005 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zahvaljujem Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 02.11.2005 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super.
kupio sam ove od 2500 mAh, sat vremena fotkanja/80 fotki, baterije riknule. jel moguce da nesto nie u redu sa foticem jer ovo stvarno nie za izdrzat vise.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group