Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Vecernja skola (nema veze s Pervanom:))

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 26.06.2005 19:39    Post subject: Vecernja skola (nema veze s Pervanom:)) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Posto sam zavrsila gimnaziju, a do diplome imam minimalno jos 4 godine zanima me kakve su mogucnosti da zavrsim neki tecaj koji ce mi se pisat u radnu knjizicu. Toga sad ima, ali zanima me dal netko zna za Rijeku. Frend mi je zavrsio takav tecaj za web design, kaze da je vise naucio sam nego tamo - vrlo lako moguce, platio je nekih 6k kuna ja mislim. Ima li jos sto tako, konkretno me zanima bilo sto vezano uz racunala, programiranje, dizajn...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 26.06.2005 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imas u Rijeci Narodno Uciliste, Ivora i jos gomilu slicnih skola, koje prodaju maglu. Ja sam zavrsila tecaj na Ucilistu i jedino sta od njih imam je upis u radnu knjizicu. Znanje i iskustvo steknes iskljucivo sam.
Tako da ako imas 5-6 milja kuna viska, i stalo ti je samo do upisa u knjizicu, upisi bilo sta. Makar po programu mi se nekako Ivora cini cisto OK.
Makar su ti svi oni samo orijentirani na to da te nauce alate (sta naravno mozes i sama) i da ti izmuzu brdo love
Ima cak jedna skola u Rijeci sad predaju web dizajn a prije toga su prodavali aute...
Go figure
Smile Smile

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 26.06.2005 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha, znaci oni te uce dizajnirat tako da upalis Dreamweaver? Laughing

ma hnja nemam ja nista viska love, a frendu su to starci platili jer se boje da nece faks zavrsit... tesko da bi meni moji dali toliko para.
steta sto nema tecaja na kojem bas mozes kvalitetno naucit nesto, bar ti ne bi bilo zao para... Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 26.06.2005 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da hm tuzno Sad je to sto ces pljunut brdo novaca, a izaci ces van zbunjeniji nego ikad. Brdo informacija u glavi i sta sad.
Uostalom ni ne treba ti takav papir jer ti ga prakticki nitko ne gleda.
Bitne su tvoje reference. I to ce ti svaki normalan sef ili klijent prvo gledat
Meni je nakon tecaja odmah u knjizici pisalo zanimanje web dizajner, a da sam ja bila miljama daleko od bilo kakvog dizajnera

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 27.06.2005 00:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Makar po programu mi se nekako Ivora cini cisto OK.
Makar su ti svi oni samo orijentirani na to da te nauce alate (sta naravno mozes i sama)


Mogu reći za Ivoru (Slavonski Brod, ali program je isti po cijeloj Hrv.) da je program za smjer 'webdizajner' napravljen tako da se više uče načini izrade web stranica nego sami alati za izradu.
Od HTMLa koji se radi u notepadu i CSS layouta u 'code view' dreamweavera do rada u photoshopu na konkretnim stvarima. Sve to nije prenaglo jer nastava traje minimalno 6 mjeseci.

Naravno, sve ovisi o predavaču - raspitaj se za njegove/njezine reference i popričaj ako stigneš prije/poslije nastave da dobiješ dojam zna li išta Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 27.06.2005 01:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, zvuci dobro. rade li flash? to bi mi koristilo posto o flashu ne znam skoro pa nista.

e da je sad po ljeti neku lovu skupit za to Sad

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 27.06.2005 01:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flasha ima jako malo, samo osnove - jer se u nekoliko sati mora ugurati dosta toga o vektorskoj grafici..

za lovu: briši stakla na benzijskoj prvi dio ljeta, a školuj se drugi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 27.06.2005 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma od tih svih tečaja ti je općenito niš koristi, osim ako se ne radi o nečemu o čemu pojma nemaš
a ti o web designu znaš već vjerojatno i više od onih koji bi ti tečaj držali
drži se ti weba, radi po tutorialima, puni portafolio i imat ćeš posla bez obzira na popunjenost radne knjižice
a nisam ni sigurna dal ko studentica možeš imat radnu knjižicu otvorenu

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 27.06.2005 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam zavrsila graficki dizajn u ProAnimi, tj. isla sam samo na ispit jer sam vec znala dovoljno. ako ti treba cisto za upisat u knjizicu, to je ok, jer mislim da nije preskupo, bar nije bilo prije 3 godine: nekih 2500 kn. ali to je samo za ispit, bez predavanja. a isto tako mislim da nemozes puno naucit na tim tecajevima, jer kao sto je vec netko rekao: orjenitiraju se pretezno na alate... a mozda se varam i sve se promjenilo!

good luck! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 27.06.2005 11:56    Post subject: Reply with quote

Neisplati se. Lopatu u ruke i radi sam. Smile
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.06.2005 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej objasnite mi taj upis u radnu knjizicu??? o cemu se radi? Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 27.06.2005 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zavrsis tecaj i onda ti lijepo u radnoj knjizici pise da si to po zanimanju.Kao kvalificiran si za obavljat taj posao. E!

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 27.06.2005 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da ti tecajevi imaju smisla jedino za one koji su totalni pocetnici, pa tamo dobiju neko pocetno znanje i onda sami uce dalje, a to sve naravno mogu i sami doma...Za tebe to nema nikakvog smisla, osim ako se nije nesto bitno promijenilo.

Sto se tice upisa u knjizicu...meni jos nikad to nije korsitilo:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 27.06.2005 14:02    Post subject: Reply with quote

To je u večini slučajeva zakurac. Makar ovo odi što ima u Zadru. Upiše se u radnu knjižicu ali još nikome koga znam to nije koristilo. A i uče pizdarije, tj. krivo te uče.

Ali ako ima neki kvalitetniji, zašto ne ako će tebi osobno pomoći. Ali ako bi iša(la) samo zbog radne knjižice ne isplati se.
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group