Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
big print

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 29.06.2005 11:43    Post subject: big print Add user to your forum ignore list Reply with quote

radim dosta veliki plakat koji će stajati na uglu jedne zgrade u gajevoj.
evo slike da ne kompliciram sa opisima.



ovaj crveni prostor je moj...
dimenzije tri segmenta su:

1 dio: 10x3m
2. dio: 3.5x3m
3.dio: 20x3m

još neznam dali ću napraviti 3 posebna djela (malo vjerovatno) ili kao cijelinu.
ugl. moje pitanje je:

kako najbezbolnije napraviti taj posao u photoshopu a da mi ne pojede komp?
mislim većinu posla ću napravit u vektorskom programu ali to kasnije tako i tako MORAM dodatno obradit u ps-u
kolika rezolucija mi je dovoljna, mjerilo i to...

100dpi-a ili manje? mjerilo 1:50?
Back to top
View user's profile Send private message
vee.jay



Joined: 24 Jun 2004
Posts: 52
Location: croatia

PostPosted: 29.06.2005 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

30 dpi. Sasvim dovoljno.
Vjerovatno će se to printati na solventnim printerima velikog formata koji ionako imaju lošu rezoluciju (bez obzira na ono što piše u specifikacijama Smile )

_________________
mali studio ... velikih ideja
http://www.malistudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 29.06.2005 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vee.jay wrote:
30 dpi. Sasvim dovoljno.
Vjerovatno će se to printati na solventnim printerima velikog formata koji ionako imaju lošu rezoluciju (bez obzira na ono što piše u specifikacijama Smile )


30 je dovoljno?
to mi je skroz ok:)
probao sam napravit najveći, meni potreban, dokument - dakle 20 metara sa 3 metra na 30dpi-a i file mi ispada nekih 320mb..

znači 30dpi u mjerilu 1:1


sko imate još nikih savjeta pri izradi velikih printova slobodno postnite
thnx
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 29.06.2005 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo pliz slozi neku najs grafiku, da nije neka ogromna saka u oko... tamo cesto prolazim, pa ono... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2005 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:
Samo pliz slozi neku najs grafiku, da nije neka ogromna saka u oko... tamo cesto prolazim, pa ono... Smile


I AGREE!
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 29.06.2005 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemoj ih slusat!
saka u oko rox!
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 29.06.2005 22:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ili ne, corel ima pravo, slozi saku u oko pa cemo te ogovarat na forumu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 30.06.2005 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

složi šaku u oko...ali dobru...ono...dobar marketing

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 30.06.2005 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa gleajte: imam tri dijela: napravim jednu malu šakicu u oko, drugi dio će biti najs grafika a treći ću totalno sfušat pa me možete ogovarat na forumu Wink
sam brijem da mi šefica nebu oševljena idejom:)

ma baš je jebena lokacija i sve al (KO I UVIJEEEK) sam kratak sa rokovima pa...ono.. brijem da nebum stigo niš shmansy napravit...pa me nemojte pokopat kad tam svanu neka debilna turbo limač dječica (ovisi o fotografu kuš?
Back to top
View user's profile Send private message
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 30.06.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e sad imam drugi problem:

photoshop mi veli da nemre napravit psd file koji je veći od 30000px il tak nesh nego ga mogu spremit samo u photoshop raw formatu a kao napomenu je napisao:

"The Photosshop raw format does not fully encode the image mode and size, among other things. The image may not be fully restored when re-opened".
Kaj to točno znači jel zna netko?

Isto tako u Indesign-u (cs3) je nemoguće napravit dokument veći od 548cm??

kaj onda? idem na manje mjerilo il u tri segmenta napravim (što bi mi otežalo stvari 300%)? Confused
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 30.06.2005 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj dokument proporcionalno smanjit a rezoluciju stavi na nekih 100dpi. a onda ce oni to poslije povecat na pravu velicinu i kad se rastegne ispast ce 30dpi.
ne kuzim se bas u ove stvari al mislim da sam negdje procitao da se tako radi za jumbo plakate.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 30.06.2005 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ali šta neću dobiti istu stvar?
mislim, dobro, smanjim dimenzije (i time i broj pixela) ali kada umjesto 30dpi stavim 100dpi opet će se broj pixela povećati

nakon 100 varijacija, ovo je najbolje što mogu dobiti (naravno pri čemu je jedini uvjet da dimenzije ne prelaze 30000 px:

width: 1675cm (točno 30000 px)
height: 150cm (1772 px)
ali na 30dpi

znači to je točno polovica finalne dimenzije koja je 3350cmx300cm
3350 : 2 = 1675 cm
300 : 2 = 150 cm ..uf što sam pametan..boli glava Rolling Eyes

ali mislim da mi 30 dpi i 1:50 mjerilo neće bit dovoljno za dobar otisak

anyone?
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 01.07.2005 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vektor(i) rox.

edit: kaj ne nazoves likove koji to tiskaju i pitas ih?
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 01.07.2005 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. radi u nekom vektorskom programu (FH, Illustrator) - ovakav job ti nijeza ps
2. mjerilo 1:10
3. ako importas neku fotku neka bude 1:10 / 300 dpi
4. predaj otvoreni file ili pdf pa nemas problema s rasteriziranjem

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 02.07.2005 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

još nije odabrana tiskara. u ponedjeljak tek.
nish, rješit ću to u illustrotoru onda
hvala svima na pomoći
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group